|
|
| khai- 19.10.2015 12:30:06 | 121.72.175.214 |
| hah a to som zabudol spomenut ze ma zjebal kolega z ineho teamu ze som ju vsetkym nepredstavil. doslovne sa ma opytal ze ci toto je prvy clovek ktoreho som uvadzal do firmy lebo ze som strasne lame. |
|
|
| muskarin- 19.10.2015 10:25:42 | 95.102.13.178 |
|
kajo, situacia s novoprichodzou je presne to, co myslim preglganim horkeho semena. ja sa to snazim brat ako duchovne cvicenie, hovori sa tomu karma joga - trening pokory a prijatia bez naroku na odmenu. nieco ako ked Jezis umyval nohy svojim nasledovnikom. urobil si, co si urobit mal. bol by si spokojnejsi, kebyze ju v tom nechas bez pomoci? asi nie ;] ze zlyhala organizacia firmy je bez pochyby. ale to Ti umoznilo prejavit, aky si charakter ;] |
|
|
| khai- 19.10.2015 06:40:38 | 121.72.178.221 |
| joj a robime taku internu mash-up aplikaciu, komplexne veci z x uhlov, 3 externe API, geolokacia, databazy, notifikacie, uzivatelia, administratori, komplikovany dizajn, ios a android a pod. proste tona netrivialnych veci. dneska to sef demoval a feedback je taky ze im chybala moznost pridat do zoznamu kontaktov kadernictva. sef cez telefon doslovne povedal "this is not a joke". |
|
|
| khai- 19.10.2015 06:36:50 | 121.72.178.221 |
| musim odventilovat, vedeli sme ze pride uz mesiace, dneska pride, neni pre nu windows hw ziadny co je jedina cesta ku korporatnemu emailu. macbook z ineho teamu 2nd had prisiel dneska kurierom, kompletne vymazany bez operacneho systemu a tak opluvany ze som ho musel cistit lebo som sa hanbil. stol pre nu bol vypratany inym kolegom ktory tam sedel do minuleho piatku, tiez spinavy. nic nefungovalo, nie som admin na robenie uctov, nemame pre nu mys ani klavesnicu, musel som ist kupit 8gb usb lebo nemame ziadny v teame k dispozicii. a to mame projekt s uplne nerealnym deadline, robim weekendy a 11 hodinove dni a dneska som cely den trapne kukal na instalacne obrazovky a ospravedlnovat nefungujuce veci. nasraty som bol cely den. |
|
|
| khai- 19.10.2015 06:31:45 | 121.72.178.221 |
| chch, napisal by som keby to bolo povsimnutiahodne. bohuzial nie je, teda aspon pre mna. |
|
|
| chch- 19.10.2015 06:16:26 | 217.73.23.116 |
| najdolezitejsie si nenapisal. |
|
|
| khai- 19.10.2015 01:23:43 | 210.55.57.63 |
| urobil som jej ucet na novom mac s elcapitan osx a hovorim ze toto je najnovsi os a ona ze "fiha ios9?". nepouziva mac vobec. mimochodom je prijata do role ios programatora. nezartujem. |
|
|
| khai- 19.10.2015 00:37:37 | 219.89.206.47 |
| prisla nova kolegina do prace, mam ju zaucit. cerstvo z vysokej skoly. hovorim jej ze na stole je eternet kabel ze sa ma pripojit. zobrala tucny vga kabel a uplne seriozne zacala hladat ze kde ho pripojit. ha! |
|
|
| udrzbar- 19.10.2015 00:04:35 | 66.249.93.245 |
| kapitan Demo. |
|
|
| snappah- 18.10.2015 23:47:27 | 91.127.178.30 |
| achjo. htc skoda ta bude. |
|
|
| khai- 18.10.2015 06:05:49 | 121.72.168.59 |
| http://bgr.com/2015/10/15/htc-one-a9-photos-leak-orange/ inovejšn |
|
|
| y@mob- 17.10.2015 20:05:09 | 62.231.252.36 |
| Murhamed (muro z arabie) |
|
|
| snappah- 15.10.2015 20:04:46 | 91.127.164.243 |
| khai: tu je to 47% + 23% z rozdielu fa minus blocky. mna nikto na nic nebude ukecavat, firma funguje kontraktorskym sposobom, mam kontrakt s CZ, takze nastastie ziadne dph haluze. cize pre mna ukoncenie tohto znamena zmenu prace uplne. |
|
|
| snappah- 15.10.2015 20:02:55 | 91.127.164.243 |
| Hotel Incontinental |
|
|
| ook- 15.10.2015 14:38:56 | 91.127.177.38 |
| neviem ci je to len moj problem, ale uvedomil som si ze uz automaticky na nete ked nieco hladam otvaram stranky z menu na indexe do zaloziek pre istotu. Na podstrankach sa to totiz skoro vzdy nejak presunie - zmeni, pripadne ked otvorim konkretny produkt pridem o cele menu a ked chcem nieco z menu na home page, tak to musim pracne hladat, alebo sa vratit. To je nejaky trend, schvalnost marketerov, aby si tocil s webom, alebo len ja som lietadlo, co ma rad klasicke prehladne fixne menu ? |
|
|
| ook- 15.10.2015 14:04:19 | 91.127.177.38 |
| khai - suhlasim s tebou vo vsetkom, az na ten oxymoron. |
|
|
| khai- 15.10.2015 11:11:21 | 121.72.214.158 |
| ook, viem presne co myslis a viem ze vies ze to nie je take ciernobiele ako o tom pises. aj fasa ludia su obcas zmrdi a naopak, plus nie kazdy ma na vyber v danom momente. |
|
|
| khai- 15.10.2015 11:06:57 | 121.72.214.158 |
| xlx, ja som na to kukal teraz, sef ma povinnost ma "prehovorit" na permanentnu poziciu vzdy ked je mi konci kontrakt. neviem ako je to na slovensku s danami, tunak je moj $ rozdiel dost citelny a to si platim dane, poistky, uctovnika, seriem sa s fakturami a musim sa obzerat po praci kazdych niekolko mesiacov. mna striasa ked pocujem ludi ako maju "performance review" a pod. |
|
|
| ook- 15.10.2015 08:26:58 | 91.127.177.38 |
| khai - profesionalizmus som vzdy vnimal ako schopnost jednorazovo jednat s debilom ci zmrdom, tak aby som z toho max. vytazil. Ale tiez ako schopnost vediet si vytvorit prostredie a hlavne pracovne kde zmrd nemoze. |
|
|
| y@mob- 14.10.2015 23:40:17 | 151.236.224.52 |
| /quit |
|
|
| khai- 14.10.2015 22:03:18 | 219.89.206.47 |
| ook, hovorim ze toto sa deje vsade a je to doslovne skola zivota. obe veci su dolezite, treba proti tomu bojovat a treba to tiez ignorovat resp identifikovat ako obycajnu ludsku povahu. to s tym zamestnanim a zmrdmi, ja som uz takmer 2 roky kontraktor a musim povedat ze ignorovat hlupost musim castejsie ako ked som bol v permanentnej pozicii kdekolvek. neznamena to ani zdaleka ze drzim hubu ale som zaplateny extra za to ze viem kedy mam prestat picovat. obcas to ludia volaju profesionalizmus. vyhladaj to v slovniku :) |
|
|
| snappah- 14.10.2015 19:27:32 | 91.127.177.1 |
| ook: ad to zamestnanie - pri momentalnych daniach prudko spekulujem, ze sa vykaslem na kontrakt a znovu sa zamestnam. |
|
|
| udrzbar- 14.10.2015 16:07:41 | 195.49.189.48 |
|
nechajte martina jakubca spat. naposledy, ked tu toho |
|
|
| ook- 14.10.2015 16:03:56 | 91.127.177.38 |
|
yuran - Martin Jakubec ?
aha cital som trol na kvizy - tak nic |
|
|
| udrzbar- 14.10.2015 15:59:57 | 195.49.189.48 |
| y> som to vzdy ofejkoval taketo veci cez google.docs, hento co mas ty je mnamkavejsie ovela :) |
|
|
| ook- 14.10.2015 15:59:48 | 91.127.177.38 |
| efha - Ooooo |
|
|
| y@book- 14.10.2015 15:44:43 | 85.216.255.50 |
|
nejaky tool na kvizy nemate prakticke skusenosti? Nejake zakladne poziadavky 1, mal by vediet robit kvizy 2, vkladat obrazky, videa, obsah 3, mal by vysledky zaznamenavat 4, mal by mat moznost vysledky shareovat nie len na socialnych sietach, ale aj formou widgetu co nam ziska kopec spatnych odkazov 5, mal by vediet zbierat emaily, napriklad podmienenim zobrazenie vysledkov iba ked zadas email som nasiel zatim toto, ale za opytanie nic nedam ;) |
|
|
| udrzbar- 14.10.2015 15:40:34 | 195.49.189.48 |
| fh> krasne auto. dalsi kusok do skladacky "kde dnes tato krajina mohla byt, ak by sa k moci nedostali rovnaki zmrdi, ako ju jebu dnes" |
|
|
| udrzbar- 14.10.2015 15:35:48 | 195.49.189.48 |
|
tak trochu k teme
|
|
|
| efha- 14.10.2015 14:42:00 | 195.122.195.194 |
Tatra JK 2500
|
|
|
| ook- 14.10.2015 10:57:57 | 91.127.177.38 |
| yuran - tak to je cista debilita, ak to je pravda. Neviem si predstavit cloveka, ktory ma vsetkych 5 pokope, aby opeciatkoval projekt ako stavebny dozor a tym prevzal na seba komplet zodpovednost za celu stavbu a dobrovolne sa o to viacej nestaral. To ma trvanie do prveho pruseru co sa na tej stavbe stane od zraneneho robosa az po nejaky tech. pruser. a to vsetko pre par euro. Nechce sa mi verit, ani. |
|
|
| ook- 14.10.2015 10:40:03 | 91.127.177.38 |
|
khai v com ma brutalnu pravdu ? Nerypem, fakt ma to zaujima. Z tvojej narazky na real. zivot mam dojem, ze ti tiez uchadza pointa. Resp. ak nie, tak potom ok. Tvoje tvrdenie je len dalsi dokaz, ze vidim svet inak - co ma za nasledok ze nedokazem byt napr. zamestnany - neviem a nechcem posluhovat zmrdom. |
|
|
| khai- 13.10.2015 23:10:23 | 210.55.57.63 |
| muska ma brutalnu zivotnu pravdu, to ako sa ten ucitel sprava je relativne bezna vec v dospelom pracovnom prostredi. specificky abcd vs. klmn je vec nad ktorou sa odbavuju softwarovi inzinieri kazdy den. to sa nestazujem mimochodom, to je normalny fakt a som presvedceny ze to je v nejakom odtieni v kazdej profesii. |
|
|
| snappah- 13.10.2015 21:15:24 | 91.127.171.221 |
| musq riesim, co povazujem na vhodne. a mam na to dovod, pretoze presne takto ma viedol otec - porozumiet, nie memorovat. kedze na matematiku nemam bunky alebo som sprosty alebo co, celkom dost nervov som stracal prave na tomto. a ked vidim ten trojuholnik, a vidim, ze chlapec to pochopil a vyriesil, tak ma to serie. |
|
|
| y@book- 13.10.2015 21:08:12 | 85.216.255.50 |
|
lol@ludfan soz ale to vysvetluje, preco v dnesnej dobe titul Ing je to iste ako titul Debil =] Fakt sa nechcem nikoho dotknut, ale je to velmi velmi smutne :( Takyto moji Ing "kamarati" doslovne rozdavaju peciatky stavebneho dozoru za peniaze aj napriek tomu, ze v zivote na dotycnej stavbe neboli... |
|
|
| ook- 13.10.2015 21:04:32 | 91.127.177.38 |
|
muskarin - po prve
ten priklad opisal z tabule, tak ako ho zadala ta ucitelka - to je a bol ten pruser. Nie ze on si vymyslel zadanie proti vetru. Ak by to bolo ako pises nevenoval by som tomu cas. a druha vec, ano v urcitom zmysle som mu povedal - na svete su divny ludia, ale ty si bystrejsi ako ona kasli na to a napis jej tam ten vzorcek nech si cvrkne do gatiek a mas pokoj. Hlavne, ze tomu ty rozumies to je hlavne. ALE nie je toto presne ten pristup preco v tejto krajine vladne smer, nie je toto presne to preco chch-ho manzelka dostava zaplatene prd minus nula ? Ja viem, ze je sakra pohodlne pri zdi srat, ale uz by to chcelo zacat veci nazyvat tak ako su. |
|
|
| muskarin- 13.10.2015 19:29:04 | 95.103.252.212 |
|
snappa, neries, co Ta nepali a uzivaj si batola ;] v pripade ookovho syna by mozno stacilo chlapcovi vysvetlit, nech pouziva abcd namiesto klmn. naco šťať proti vetru, ked nejde o zivot. neobhajujem tu ucitelku, ale co uz. prehltame horke semeno nie raz v tomto zivote ;] |
|
|
| ludfan- 13.10.2015 17:26:20 | 147.175.31.203 |
|
Na stavebnej sme museli zaviest predbezne testy z matematiky, na ktorych sa zistuje ovladanie zaklado/stredoskolskej matematiky. Su to velmi jednoduche priklady, odpovede a-b-c-d-e. Viac ako polovicu bodov ziska iba stvrtina studentov, ti ostatni si musia zapisat povinne vyuku navyse. Tam ich ucime to, co uz maju vediet. Vacsinou to aj tak nepomoze. Zhruba polovica studentov neovlada ani ucivo ZS.
Na vysoku skolu su prijati, lebo prijimacky sme zrusili. Zrusili sme ich preto, lebo dostavame peniaze podla poctu studentov. Niektori z nich sa dostanu az k titulu, budu stavat domy a posudzovat statiku budov. |
|
|
| ludfan- 13.10.2015 17:18:02 | 147.175.31.203 |
|
Ja by som tu trpezlivost nemal. Daj pozor, aby sa po nom nevozila. Ja si myslim, ze slovenske skolstvo ako celok je uz za "point of no return". Nepomoze uz nic. Neviem si spomenut na ziadne rozhodnutie ktorejkolvek vlady tykajuce sa skolstva, ktore by bolo dobre. Jedine zavedenie 8-rocnych gymnazii je mozne povazovat za dobry krok. |
|
|
| ook- 13.10.2015 15:20:04 | 91.127.177.38 |
|
chch - ja s tebou suhlasim, a predpokladam ze by to samozrejme automaticky sposobilo vyber, kde taketo hviezdy by na hodinu vyhodili a zaplatili ludi, ktori na to maju. V krajine kde sa robotnicke povolanie uz 60 rokov povazuje za viacej ako akademicke vzdelanie a s vladou komunistov sa obavam, ze to tak skoro ale nebude snappah - ved toto, ze dieta tam musi ist na druhy den znova. A to viem z matiky prd., len mam vs technickeho smeru, tak si cosi pamatam. Ludfan by pri tych blbostiach dostal tazke krce. Specialne ked som medzi recou nacrtol, ze tie rovnice co robia tiez vysvetluju len cez "vzorcek". Teta povedala, s hrdostou ze a to uz idem s nimi aj na nerovnice. Ked som podotkol, ze takze ich idete ucit linerane nerovnice a oni este nechapu poriadne ani rovnice ? Dostal som odpoved a to nekecam - "Linerane ? Ale kdeze obycajne, linearne tie su pre nich tazke to mate zase nejake popletene z vs matematikou " to my tu na zs vobec neriesime taketo ... Naozaj bavit sa s hlupakom co si mysli, ze je genius, neviem a radsej som to pustil k vode. ;( |
|
|
| snappah- 13.10.2015 14:48:27 | 195.91.15.31 |
| Ook: obdivujem tvoju trpezlivost. Asi by som vybuchol po 5 minutach a bolo by zle. Aj pri uvedomeni, ze zle by som sposobil aj svojmu dietatu, lebo by ho zacala buzerovat. Tykks, co ma to caka... |
|
|
| udrzbar- 13.10.2015 14:39:53 | 195.49.189.48 |
| a je to tu - "More than half of all Google searches now happen on mobile devices" |
|
|
| chch- 13.10.2015 12:25:31 | 194.1.157.155 |
| snow: mozno by stacilo ten ucitelsky post vyzdvihnut tam kam patri. spolocensky aj platovo. v idealnej krajine by moja zena mala mat plat na urovni mojho, a ludfan by mal listovat v katalogu Bentley (naslinit prst pri kazdom otoceni). |
|
|
| ook- 13.10.2015 12:13:41 | 91.127.177.38 |
|
muskarin - to je v podstate presny opis co sa stalo v skole. Pre predstavu. ked ta to zaujimalo ako to tam prebehlo. Zistenie, ze 99% rodicov sa absolutne nezaujima co tam deti robia, co sa ucia a ako sa ucia je fascinujuci. V zasade si ta ucitelka moze robit co chce, vacsina mamiciek totiz absolutne nechape ani mat. zakladnej skoly a nikto sa nestazuje. Ciel je submisivne poslusne dieta, ktore opakuje presne co ucitelka nakaze. Nikoho nezaujima ci tomu rozumie, ci rozmysla. Dolezite je ze nevyrusuje. Niekde som zachytil info o tom, ze vyuka na zs na Slovensku je vyslovene site na mieru pre dievcata. Samozrejme vsetko zalezi od ucitela. Ale vacsina ucitelov na zs su ucitelky a maju podobny alebo este horsi pristup ako tato nasa matikarka. |
|
|
| ook- 13.10.2015 11:41:10 | 91.127.177.38 |
|
muskarin - no je to totalny pruser. Ucitelka sa sama vyfaulovala. Ale necakal som, ze to bude az take zle a komicke.
Je to zena ktora ma mimoriadne sebavedomie a agresivny prejav, presvedcena, ze ona je MATEMATIKA. Na mna vybehla, ze no ano ved a co v com je problem, takto sa to predsa robi a je to dobre. Slusne som jej naznacil, ze nemozem suhlasit a synovy nemozem povedat, ze to ma zle - ked to je spravne ;). Samozrejme chciet po nej, aby si uznala chybu by bolo jasne zbytocne. Poprosil som ju nech navrhne ako vyriesit takuto zapeklitu situaciu. Dozvedel som sa, ze LEBO to je vzorec predsa, tak je to spravne a ked som jej znova slusne oponoval, ze to nie je spravne v kontexte toho konkretneho prikladu bolo mi oznamene - ze takto to ona uci uz 20 rokov. No pekne. A nikto sa doteraz nestazoval. To ze samozrejme ja tomu nerozumiem aj ked z matematickeho hladiska mozno ano, ale to nie je dolezite - z jej pohladu je to inak pretoze VZOREC + 20 ROKOV PRAXE pedagoga a ona uci deti a to je nieco ine ako vsetky tie matematiky z VS. Pokus apelovat na nu prave ako na pedagoga nezafungoval, dozvedel som sa ze ona sa ucila matematiku len dva roky, ale ze presne vie ako ucit deti a basta. To sebavedomie ju koplo k prehlaseniu - "no viete co podme za panom riaditelom on je matematik" Moj radostny a okamzity suhlas. ju trosku zaskocil - ale uz ma fakt nebavila a okrem toho moja diplomacia sa totalne vycerpala, zacinalo to vo mne bublat do zelena a to znacilo velky verbalny priekak. A samozrejme predstavenie ako bude pan riaditel ZS riesit obvod trojuholnika K,L,M so stranami k.l.m tak ze zrata a,b,c bolo pritazlive predstavenie Riaditel nie je uplny chuj, po tom co pozrel na priklad, vzdychol a zacal tej zene nenapadne naznacovat, ze dpc jeb na to, toto neuhras. Ucitelka absolutne neochotna stravit realitu sa chovala ako totalna krava a zacala pouzivat nekonvencne zbrane - vytahovala vsetky mozne - od vyrusovania na hodine az po nejake rozbroje medzi detmi cez prestavku. Ja vzdy v momente ked sa musela nadychnut som lakonicky zahlasil - dobre suhlasim, ale je tu ten trojuholnik ... Po asi 10 minutach s malou vsuvkou ked sa celkom slusne zavarila po mojej otazke na jej prehlasenie, ze ide deti ucit nerovnice, ci linerane ? Povedala, ze nie to urcite nie to je vysoka matematika, a oni su predsa stvrtaci hahaha a ze iba nerovnice. Som to nejak tak bezvladne nechal vsetko na riaditela zs. Ten ju poprosil, ze moze ucit deti vzorce, ale ze nech ich necha aby pouzivali oznacovanie v sulade zo zadanim a ak nutne potrebuje vzorec nech si ho tam niekam hore napisu. Neochotne suhlasila, ze teda ona 20rokov a podobne fnukanie, ale ze teda dobre. Este to skusila na zaver s otazkou, ze ci aj on to tak robi - ked zatal ze urcite, tak konecne sklapla. celkovo smutne - priserna hlupana, a zistenie ze matiku sa musime ucit doma ;( |
|
|
| efha- 13.10.2015 10:21:03 | 85.70.137.128 |
|
ludfan: robim s grantami v kulture a ta administrativa na statnej urovni je uplne rovnaka. na jedny fondy z norska zriadili tri specialne oddelenia na dvoch roznych ministerstvach (MK a MF), ktore kazdy tyzden vydavaju zavazne vyjadrenia a revizie zavaznych vyjadreni. v praci tomu hovorime "hladova zed" - ucelom je imho len dat pracu co najviac uradnikom, 'jiste pane ministre' v praxi. priklad co prislo vcera - pre nas praca na 2 dni, pre ministerstvo urcite na mesiac: Dobrý den, v souvislosti s revizà PÅ™ÃruÄky pro pÅ™Ãjemce, která byla provedena v návaznosti na novelizaci zákona Ä. 218/2000 Sb., o rozpoÄtových pravidlech, je nutné požádat o zmÄ›nu Rozhodnutà o poskytnutà dotace/Dopisu námÄ›stka. Bližšà informace najdete v PÅ™Ãlohách IS CEDR v dokumentu „Žádost o zmÄ›nu právnÃho aktu - informace“. V PÅ™Ãlohách rovněž najdete i vzorový formulář žádosti o vydánà právnÃho aktu. prekvapivo, granty na europskej urovni su administrativne omnoho jednoduchsie a s uradnikmi sa tam da normalne rozpravat ludskou recou. |
|
|
| khai- 13.10.2015 05:52:58 | 121.72.169.254 |
| imro, nechcem to velmi rozmazavat toto je tiez velmi dobre. mna fantasy temy nebavia vobec ale vacsina tem je na tom albume napriek coverart dost pri zemi ("cold embrace je insta-skip"). ja som dost rad ze existuje este dost oldschool trash skupin pre ludi ktorych novy metal nezaujima. ostatni, sory za spam dneska. |
|
|
| khai- 13.10.2015 04:18:24 | 219.89.206.47 |
| http://www.nytimes.com/interactive/2015/10/11/us/politics/2016-presidential-election-super-pac-donors.html?smid=tw-bna&_r=0 get rich or die trying 2 :) |
|
|
| khai- 12.10.2015 22:05:50 | 219.89.206.47 |
| https://www.reddit.com/r/news/comments/3oftxw/facebook_paid_4327_corporation_tax_in_2014_the/ get rich or die trying :) |
|
|
| khai- 12.10.2015 20:47:10 | 210.55.57.63 |
| https://instagram.com/renoir_sucks_at_painting/ lulz |
|
|
| older postings |