back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

ludfan- 12.10.2015 20:33:28 | 109.230.53.190
Prave som dostal z grantovej agentury mail, ze preco som si kupil tlaciaren, ked sa prostriedky z grantu mozu pouzivat vylucne pre potreby riesenia grantu a na tlaciarni sa mozu tlacit aj papiere z grantom nesuvisiace. Ani som sa nenadychol a uz napisali, ze vraj sorry, zatial netreba.

Na fyzikalnom ustave SAV si z grantu kupili velke balenie kancelarskych spiniek, lebo to tak vychadzalo lacnejsie. Kontrola z grantovej agentury vypocitala, ze objednali spiniek privela, lebo i keby kazdy clen grantu denne pouzil 10 ks, aj tak by ich neminuli. Nariadili vratit z grantu 8 EUR grantovej agenture, lebo material nakupeny z grantu sa moze pouzivat vylucne pre ucely grantu a teda zakupenim kancelarskych spiniek nastalo porusenie pravidiel.


efha- 12.10.2015 17:19:51 | 195.122.195.194
hlavne tym detom neukazujte toto ;)

muskarin- 12.10.2015 13:59:34 | 95.103.252.212
ook, daj detajly. tipujem, ze si sa bavil s predstavitelkou mimozemskej civilizacie ;]

ook- 12.10.2015 13:45:31 | 91.127.177.38
kua vratil som sa zo skoly, po debate s matikarkou je mi smutno za tie deti.

udrzbar- 12.10.2015 10:28:04 | 195.49.189.48

khai- 12.10.2015 10:20:33 | 121.72.204.209
imro, heh cisty genius to dal do 7 slov. presne.

ook- 12.10.2015 10:11:09 | 91.127.177.38
chch - ano a preto to tu funguje tak ako vidis vsade okolo, ked ludia maju vyrobu gitary v garazi rovnu vykonu civicenej opici skladajucej podla manualu cinsku skladacku.

chch- 12.10.2015 09:28:10 | 194.1.157.155
snow: cize to iste ako vyrobca gitary v garazi, chapem.

ook- 12.10.2015 09:26:49 | 91.127.177.38

kreativita ;)

imro- 12.10.2015 08:53:14 | 195.2.244.193
khai: ako hovori Tom Brady na UA stranke:
Everyone can start. The best never stop.

ook- 12.10.2015 08:43:40 | 91.127.177.38
chch - pre mna cisty robotnik. Nic nevytvara - sklada vytvorene naucenym postupom, to ze mu dochadza suvislost v sfere jeho prace je plus za ochotu mysliet.

chch- 12.10.2015 08:11:49 | 194.1.157.155
snow a karol: ako by ste definovali cloveka, ktory cely zivot instaluje a opravuje chladiace zariadenia ? to znamena taha trubky, vrta diery, zapaja elektriku, spusta kompresory, a ked pride do mraziarni kde jeden chladiaci okruh je naplneny tonou skvapalneneho plynu a je tam problem, tak ho spravne urci a vymeni suciastku ?

ook- 12.10.2015 07:50:47 | 91.127.177.38
khai - ja to mam rozdelene - to co popisujes vnimam ako uroven robotnik. Za mesiac sa hocikto trosku sikovny nauci robit lubovolnu nie len manualnu pracu. A na tej urovni zostavaju, nikde dalej sa uz neposuvaju. Vacsina z nich by sa ani dalej nedostala z dovodu ze nemaju zaujem v podstate ani o to co robia nech je to hocico. A tiez chyba nejake to nadanie. Toto je vsade nie len v manualnych cinnostiach. Vsetky tie nevetrane kocky s dvojitou fasadou co postavili v meste su plne robosov.

Remeselnik je nieco ine a v dnesnej dobe je to na Slovensku uz v podstate vyhynuty druh.

ludfan - dik za hodnotenie ;0) budem sa musiet pani ucky spytat o co jej vlastne ide.

khai- 12.10.2015 00:28:11 | 219.89.206.47
vobec sa nepodcenujem, chciet nieco dostatocne vela na to aby specificky v tomto pripade z dosiek bola gitara je to co vela ludi nema ale ja som sa s tym nenarodil. prirodzene ze toto nie je idealny prvy projekt a ze si treba vylamat zuby na niecom trochu trivialnejsom. bavil som sa o tom s lynne a skoncilo to pri tom ze ludom chyba snaha. ako ale vravim to je uhol pohladu a okolnosti, ja sa neviem prinutit pravidelne behat/cvicit, upratat za garazou alebo nehrat v pivom v ruke BF4 kazdy vecer. vidim to u dcery vzdy ked s nou nieco robim, neviem ci to je vekom alebo generaciou ale odhliadnuc od praktickej pomoci s niecim je 99% celej vychovy prinutit decko aplikovat "effort". cele je to naspat o tej diskusii s chch a remeslach vs studiu, vacsina remesiel je tupa manualna praca naucitelna za mesiac, problem ze za ten mesiac a naslednu dozivotnu prax treba dostacne "give a fuck" co vela ludi z rozlicnych dovodov nezvlada.

snappah- 11.10.2015 23:51:41 | 95.102.7.209

ook- 11.10.2015 23:27:05 | 91.127.177.38
nejaky Pavol ÄŒernek
- ano za jednotky som ho sfukol.
- žabčo ako ho vola moj starsi syn, uci u nich na gymnaziu matematiku.
- mladsi tvorca tejto geometrie chodi inde.

ludfan- 11.10.2015 22:14:41 | 109.230.53.190
Globalne ohodnotenie: ano, hlupa baba je to. Prvy ma uplne dobre, druhy v podstate tiez. Za najvacsiu (nie velku) chybu by som povazoval neuvedenie jednotiek, nie kvoli tomuto prikladu ale kvoli prevencii miesania jednotiek inde.

To, co je premenna chape z dnesnej generacie uz malokto. Moze za to presne henta vyuka na druhom stupni ZS, notne podporovana pridrbanymi ucebnicami Sediveho a spol.

Ucebnicu ma uz od Zabku, alebo este Sediveho?


ook- 11.10.2015 19:14:16 | 91.127.177.38
ludfan - podla mna je dolezite aby dieta chapalo princip. Hlavne, ze sa ucia rovnice o jednej neznamej, vie ich ratat lebo ich naucili ako opice nejaku metodu. Ale netusil co je premenna a ked som mu napisal V=Z-(C+A) , alebo X=Y-Z spytal sa ho, ktora premenna bude mat najvacsiu hodnotu, tak som zistil ze mam pracu na cele poobedie pretoze sa vobec nechytal co chcem. Samozrejme, ze to nema idealne nakreslene a uz vobec neocakavam ze za to dostane pochvalu vid jeho pisanie, a uprava.
scan zo zosita ;)

obdlznik dostal zabrat ;)
Zjavne oznacovat vrcholy proti smeru hod. ruciciek je asi najdolezitejsie.

ook- 11.10.2015 19:14:10 | 91.127.177.38
khai - aha no konecne vidim co si robil, ano na to som bol zvedavy, paci sa mi to velmi, drevo vyzera velmi pekne a precizne opracovane - skoda ze namas vacsie foto. Tie reci co okolo toho pises, zbytocne sa podcenujes a nemas vobec pravdu, ze by to dokazal hocikto, len by stacilo keby chcel. To vobec nie je pravda. Urobit kvalitny povrch na to telo bez jedinej prachovej stopy musela byt jebacka, to verim ze si sa natrapil - poznam skusal som.
Mas to pekne.

ludfan- 11.10.2015 13:30:51 | 109.230.53.190
ook> Pokial si to sam oznacil (a z toho, co odovzdal bolo explitne jasne, co mysli k,l,m -- staci obrazok), samozrejme na to ucitelka nema pravo. Niekedy sa zavadza (na ZS) konvencia a=strana protilahla vrcholu A, ale v pripade trojuholnika KLM to nema ziadny zmysel. Nabuduce nech napise |KL|+|LM|+|KM|.

Ak nenapisal v rieseni jasne, co je "k,l,m", potom ma zmysel ho sprdnut za to, ze tak neurobil. Ale potom je zle aj "a+b+c", presne z rovnakych dovodov.

Moje decka v skole zatial dobre, aj pisat ich bavi. Nerozculujeme sa, neriesime.


khai- 11.10.2015 12:27:43 | 121.72.161.93
ook, to boli normalne dosky z drevarne povodne vsetko vratane tela, nerozumim ti asi ale sak nevadi. pred ~2 tyzdnami to vyzeralo takto. na prazce su online vselijake kalkulatory, zadas dlzku a pocet prazcov a da ti to presne medzery.

ook- 11.10.2015 11:37:26 | 91.127.177.38
ludfan - ako skola ?

- syn priniesol cervenym doskrabanu ulohu z geometrie, kde mu ucitelka preskrtla vzorece na obvod ktory si sam vytvoril
- trojuholnik s vrcholmi K,L,M
kde si oznacil strany malym k,l,m a napisal ze
O=k+l+m mu ta krava opravila na
O=a+b+c pritom v zadani abc nie je.

Rovnako obldlznik s vrcholmi O,P,R,S a stranami k a l kde napisal O=2xk+2xl bol oznaceny ze ZLE s vykricnikmi !!vzorec !! a opravene na O=2xa+2xb.

Takze forma nad obsahom v priamom prenose. Deti ktore ani netusia co pisu, maju za 1 lebo sa naucili vzorcek, moj syn ktory rozmysla a presne chape ma poznamku. Uz sa tesim na stretnutie s ucitelkou. Netusim naco a pre koho je toto skolstvo dobre, jediny kto z toho profituje su submisivne deti, ktore nemyslia ale len posluchaju.

ook- 11.10.2015 11:16:39 | 91.127.177.38
fax - ok ked myslis - ty sa divis co je mozne v "garazovych" podmienkach, ja ti pisem, ze opak je pravdou. Ale je pravda, ze mam problem vydolovat nieco zmysluplne z textov na verbalnej urovni facebooku, takze chyba je urcite na mojej strane.

ook- 11.10.2015 10:31:45 | 195.91.7.104
khai _ aha ja som myslel ze si robil aj telo, ten hmatnik vyzera fajn len je tam najmenej vidno preto by ma zaujimala hlava. resp, rad by som videl surovy stav pred tym ako si nahadzal na to techniku. ako si vyriesil rozmerovo ulozenie prazco , je na to nejaky mat.prepocet ?

khai- 11.10.2015 04:52:58 | 121.72.170.163
ook, sry nechce sa mi fotit, aj hento na instagrame som sa musel nutit.

khai- 11.10.2015 04:51:06 | 121.72.170.163
fax, to vyzera okej len na obrazku, ie z 3och metrov. je na tom kopec kozmetickych chyb a pod lebo nemam na to ako pises v garazovych podmienkach spravne nastroje a technologie. mna to uz trochu prestava bavit lebo napriklad farbenie je u profesionalov otazka 2-3 vrstiev kvalitneho nastreku v bezprachovom prostredi kdezto u mna to boli 2 tyzdne opakovaneho natierania tru-oil doslovne prstom(!). ono je to zabavne hobby ale odtal potal. uzas nad tym ma vacsina ludi co to vidi ale ja som absolutne presvedceny ze kazdy kto *chce* by to vedel urobit. rozdiel je ze vacsina ludi *chce* ine veci, co prirodzene nie je zle (uhol pohladu, okolnosti, etc).

udrzbar- 10.10.2015 21:22:16 | 66.249.81.140
ook> napisal som to iste, len som na to potreboval menej slov. setri dych.

ook- 10.10.2015 20:48:51 | 91.127.177.38
mne sa na tom najviacej paci z toho obrazku napis, a snimac kedze je to ciste a pekne aj v detaile, ale to si ty asi nerobil. mas niekde odfotene nejake detaily aj zo svojej prace ? Zaujimala by ma hlava, ladiaca mechanika a hrana na tele. Takto z dialky to ale vyzera podarene a kusok toho hmatniku v zabere je pekny. btw

fax - niekedy ta vobec nechapem - preco mas pocit, ze v garazovych podmienkach nemozu vznikat pekne veci. Prave naopak, prave a len tam vznikaju casto tie najkrajsie a najlepsie. Je to uplne prirodzene len spolocnost a dnesna konzumna doba ludi tak zblbla, ze to maju cele popletene. Nie je to len o naradi, ale o cloveku a sikovnosti.

ale mozno som si len zle prelozil tvoju facebookovu reakciu na ten obrazok ;)

udrzbar- 10.10.2015 18:47:55 | 89.173.200.14
pantarka si z nas robi (_;_), kupil farbicku gitaru, dal z nej dolu nalepky s cenou a machruje.

ostavam v uzase, ze toto je mozne zhotovit v garazovych podmienkach a podla toho, co pises, tak s minimom nejakeho prudko specialneho vybavenia. dost ppc.


khai- 10.10.2015 06:26:51 | 121.72.166.15

A photo posted by @chinqmiau on


vyzaduje to 9V baterku, zvuk je imo plne porovnatelny s pasivnymi snimacmi ale "sustain" je v uplne inej kategorii.

khai- 10.10.2015 02:34:08 | 121.72.166.15
to video je nechutne co mi ale prekaza viac je ze totalne lame. nechapem ze o co im ide a ze kto si mysli ze hetaky zle urobeny gore a klise je okej. akoze plz.

muskarin- 09.10.2015 23:16:58 | 78.99.155.56
slayer ma dost nechutne video k repentless

crew- 09.10.2015 16:44:49 | 95.102.20.217
zensky model je robohonka ?

udrzbar- 09.10.2015 15:59:54 | 195.49.189.48
btw, onehda sme sa tu bavili na vztah medzi pocasim a obchodnym spravanim, vyznamom lokalnych predpovedi na skalovanie v food delivery_in prevadzkach etc - Adwords Weather je odpoved. tu je inak lahky nastrel k celemu a tu detailna omacka

udrzbar- 09.10.2015 15:53:38 | 195.49.189.48
no nvm, nosit takeho robotickeho skreta vo vacku ;)

snappah- 09.10.2015 12:20:12 | 195.91.11.239
Musq ciastocna odpoved, z apple pohladu: How Intel lost...

muskarin- 09.10.2015 08:29:57 | 78.99.155.56
snappa, urcite su za tym penaze. len otazka je, ci sa im oplati drzat OS pre dva tipy procakov, ked to cele smeruju akoze k jednomu OS. na papieri ;]

snappah- 08.10.2015 15:09:54 | 78.98.58.38
musq: imho ta CPU vec je cisto o peniazoch. Arm je architektura CPU, ktoru vyraba kdekto (google arm licensees), cize vyrobca telefonu moze urobit sutaz a prirodzene ziska lepsiu cenu ako intel, ktory je afaik jediny vyrobca. mutlicore buzzword ako bonus. A k tomu to mozno zerie menej energie, cize mozu dat viac cheap baterku. A mozno su na to lacnejsie chipsety, mainboardy, cokolvek.

khai- 08.10.2015 11:13:16 | 121.72.186.61
gary holt s tym trickom je imo hlavny dovod toho preco je tento posledny album velmi pocuvatelny. ja do toho nechcem velmi kecat lebo tomu prirodzene nerozumiem, jeff henneman zomrel prednedavnom, holt zobral jeho poziciu, vyhodili lombarda a odrazu je to dost lepsie. ja mam interny "cringe" vzdy ked pocujem kerryho kinga alebo hennemana solovat na starsich albumoch, to je smrst nahodnych nuot, totalny chaos. je ale mozne ze presne to definovalo slayer a tento novy album je len pre mna. tazko povedat.

crew- 08.10.2015 10:47:27 | 195.91.11.7

imro- 08.10.2015 08:52:48 | 195.2.244.193
khai: dik za squely Slayer tip!, aj 10 z 10tich imro odporucaju. som to uplne ignore doteraz, ved ze co uz mozu dedkovia ponuknut - nasratost sa vekom vytraca (vid napr Bono). a velmi som sa mylil.

muskarin- 07.10.2015 23:00:31 | 78.99.155.56
krju, maju viac nozov a vedia rozmixovat veci, zvlast listy, na mensie kusky, ako standardny mixer. tie kusky su uz potom stravitelne pre zaludok. zo standardneho mixera mozu v traviacom ustrojenstve hnit. bavime sa o surovej strave. tot teoria ;]

khai- 07.10.2015 22:56:52 | 210.55.57.63
ms prekvapil dost, velmi pekny hw. nie som presvedceny ze ten klb na notebooku bude hit alebo ze ci ludia potrebuju tabletobook, alebo i7 v tablete ale to je ms domena. aj telefony vyzeraju velmi dobre ale ci sa budu predavat nevim. nechcel by som byt ms ceo, vymysliet nejaku uspesnu strategiu v scenariu kde donimuje googl/aapl a nevyzerat zufalo je imo dost tazke.

y@book- 07.10.2015 22:45:48 | 85.216.176.119
donesem ti ten odstavovac najprv (ked zas nezabudnem), potom za 2 tyzdne pokecame preco ne eta za 100

crew- 07.10.2015 22:17:36 | 95.102.20.217
cim su tie drahe mixery vynimocne ? nie je to iba nejaka hipstercina zasa ? kupim nejaku ETU za 100 a vybavene nie ?

crew- 07.10.2015 22:08:39 | 95.102.20.217
tiez to vnimate tak, ze MS naslapol predvcerom celkom dobre ?

muskarin- 07.10.2015 10:30:42 | 15.203.169.107
kajo, sak o to ide, ze dve jadra su tak akurat. ani desktopove OS ani vyvojari aplikacii sa stale moc nekamaratia s viacerymi jadrami. a tak mi to cele nedava zmysel, zvlast ked sa MS stale musi zaoberat behom Windows 10 na dvoch platformach HW

khai- 06.10.2015 23:19:03 | 210.55.57.63
muska: https://meta.discourse.org/t/the-state-of-javascript-on-android-in-2015-is-poor/33889

khai- 06.10.2015 23:16:41 | 219.89.206.47
fax, tarka pozdravuje naspat, ondro ma nasiel na instagrame nejako. ma tam velmi chutne fotky. plus som nevedel ze robi na zeriave. fascinujuce.

khai- 06.10.2015 23:15:55 | 219.89.206.47
muska, to je imo marketing. ked si kuknes single core rychlost na iphone, to je o generaciu vpred. niekde som cital od javasckriptistu ze hentie multicore picoviny drzia android pozadu...

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.