|
|
| muskarin- 21.09.2015 16:20:27 | 91.127.177.76 |
| pred zahorskou bystricou (od Lamaca) dulo tak akurat ;] |
|
|
| udrzbar- 21.09.2015 15:44:23 | 195.49.189.48 |
| vcera dulo tak, ze lietalo vsetko, windguru daval cez den 3/3 stars:). na gabcikovskej zdrzi pri mure metrove vlny, samozrejme ze pan fax siel na ryby :-/ |
|
|
| muskarin- 21.09.2015 14:40:50 | 95.103.245.216 |
| ook, vdaka za tip. vcera to lietalo super - stabilny vietor, sila cca na urovni maxima toho, co ten sarkan zvlada, v kombinacii s teplotou priam idylka |
|
|
| ook- 21.09.2015 13:16:20 | 95.102.24.135 |
|
muskarin - hlavne nezabudni na podstatne, ak to nechce pekne stupat a mlati to do stran, hlavne ked silnejsie fuka - primontuj hocijake zavazie na chvost /kus buriny na spagate, napr./ Obcas tie priemyselne treba poladit. To len, aby ste nemali pokazene poobedie lebo to nelietalo. Uzi si to. |
|
|
| ook- 21.09.2015 13:13:02 | 95.102.24.135 |
|
yuran - ak mas dojem, ze sa to da aj u nas od nas a zalezi len na kvalite - mozeme spravit dohodu - ja vyrobim v spickovej kvalite a ty predas. ;) mozno by to islo v pohode, co som to rozoberal zopar krat s ludmi, ktori trosku rozumeju obchodu, najvacsia smola celeho toho podniku bolo, ze to predbehlo dobu o 20 rokov ;) v dnesnej atmosfere hipster custom lekvarov, by bol ten pribeh, produkt a vysledok v top ten. V tej dobe, ale kazdy chcel original usa a kvalita, osobny prinos a hand made nebola dolezita, prave naopak. |
|
|
| ook- 21.09.2015 13:02:32 | 95.102.24.135 |
|
khai - takze sa zhodneme, ze to v prvom rade je hlavne ak nie iba o vybornom marketingu a pribehu, nie o nejakej nevsednej kvalite vo vztahu ku konkurencii. To je v podstate "uzasny" objav, ze ano, tak to predsa funguje vo vsetkom. Ohladne custom - to je na debatu, kludne to mozeme rozobrat kde konci custom a zacina priemyselna manufaktura. Teoreticky sa to ratalo od poctu vyrobenych kusov. Ale aj od pouziteho naradia, automatizacie a pod. Ten kingswood podla videa co chalan ma na youtube a info co som nasiel je 1:1 ohladne vyroby, ako to co som pred 15 rokmi robil ja tu na sk. t.j. cca 50 kusove serie vyrobkov teda az na to, ze on si zjavne nevyrabal stroje, lis a pod. na kolene ako ja. A podla toho co som videl sa nenahana technologicky za spickami v segmente. Samozrejme musi mat vyborny marketing t.j. nie je debil ako ja v tom case co si myslel, ze staci, ze je to vyrobene v kvalite rovnej svetovej triedy a to bude stacit. |
|
|
| muskarin- 21.09.2015 11:10:13 | 95.102.19.48 |
| fax, vdaka za rady. ten plachtak za 17evri sa pytam k nam. a mat viacero jednosnurovych je pekny napad. dcera poskuluje aj po 3D samozrejme. mas skusenost s 3D? |
|
|
| udrzbar- 21.09.2015 10:30:52 | 195.49.189.48 |
| chch> si podstrelil, tie sarkany maju +200g. a oko s tym ide vypichnut spolahlivo, na rozdiel od tych plachtovych |
|
|
| chch- 21.09.2015 10:18:41 | 194.1.157.155 |
| fax: to bol taky reflex z hier s dietatom, ze ked ma akoze udrie, alebo akoze zastreli, tak padnem na zem a hram mrtveho. nenapadlo ma ze dakto zoberie seriozne ze je mozne 20 gramovym sarkanom zabit. v kazdom pripade som nechcel sposobit traumu. |
|
|
| udrzbar- 21.09.2015 10:05:45 | 195.49.189.48 |
| chch> hej, bol to pre mna velmi neprijemny zazitok, nehovoriac o tom, ze si zahral mrtveho :-/ myslel som seriozne, ze je po tebe, alebo ze ti minimalne trcia tie kompozitove tycky z oboch spankov |
|
|
| chch- 21.09.2015 09:55:23 | 194.1.157.155 |
| pozeram ze ta rana na spanok ta dost zobrala. |
|
|
| udrzbar- 21.09.2015 09:51:19 | 195.49.189.48 |
muskarin> skor to prve (bezramove), ku delta sarkanom s ramom nemam doveru vobec, odkedy som trafil chchho do hlavy a zopar raz skoro zostrelil vlastne deti - 2snurova delta totiz nabere dost slusnu rychlost, co v kombe s nie dokonalym ovladanim a ostrou kompozitovou hranou robi z toho na polomere vymedzenom snurou pomerne nebezpecnu vec.
plachtak je uplna pohoda, pretoze s tym max tak decku sople utres, ked ho trafis ;) co sa tyka rozmerov, ten Comet (~meter sirka) je pre decka ideal, tie vacsie (pozri mozno aj tu ja som kupoval tam) odporucam v pripade, ak sa chces dietata zbavit - pocitam, ze 9r decko to kludne pri dobrom vetre odvlece po poli do dialky, dospely ma co robit. zasa na druhej strane tie vacsie lepsie lietaju a maju lepsiu manevrovatelnost. ja som inak priaznivec jednosnurovych - vypustis 4-5 kusov, zakolikujes o zem a mozes popijat caj, pofajcievat a kochat sa :) ostatne mam taky dojem, ze vzdy si to najviac uzivaju dospeli ;) co sa lokality tyka, tak luky pri dunaji za slovnaftom jednoznacne - tu a tu - rovina, vietor, dostupne autom, je tam trava pokosena, tj nebudes po kolena od bahna ako niekde na poli. |
|
|
| khai- 21.09.2015 02:49:54 | 219.89.206.47 |
| to ale neni custom pre mna alebo teba ze... |
|
|
| khai- 21.09.2015 02:49:09 | 219.89.206.47 |
| tu sa robi kopec podobnych veci a imo aj na slovensku len sa o tom nevie lebo to su velmi luxusne zalezitosti a trh je mimo, ie firma nepotrebuje ziadnu publicitu. ja som sa len prednedavnom dozvedel ze niekto tu robi "handmade" ramy na okuliare ale to je presne to ze ich v velkou pravdepodobnostou v obrovskej vacsine predavaju v butikoch v ropnej casti sveta. |
|
|
| ook- 20.09.2015 23:54:27 | 95.102.24.135 |
|
yuran - lyze ok, mozno, neviem posudit - aj ked recenzia je silne naivny priklad - ja som tiez nemal zlu recenziu ani na jednu dosku, prave naopak - a co ako ? Trh nepusti. A kolko sa ich asi preda v eu tych lyzi ? Ako nechcem prudit ale uff. s tym vajdom si si nabehol to by sme mohli dlho veru ako to oni vedia. Mozno tak obchodne. To si fakt trafil celkom mimo aj ked chapem, ze z vonka to asi vyzera takto pekne, ono vies som pri tom sporte cely zivot a nieco o tom realne viem. Len taky hint - ta firma samostatne nikdy nevytvorila ziadnu z lodi, ktore vyrabaju a zili hlavne z vyriviek, smyklaviek, bazenov a pod. Ale ako respekt, ze sa s tym jebu. |
|
|
| y@book- 20.09.2015 21:29:31 | 85.216.176.119 |
| btw tie lyze na zelande bude nieco podobne ako kajaky (vajda) na slovensku, proste to vedia a je jedno ci si z mongolska lebo peru, vid pozri recenzie |
|
|
| y@book- 20.09.2015 21:27:46 | 85.216.176.119 |
|
|
| ook- 20.09.2015 21:23:02 | 95.102.24.135 |
|
taketo sme nemali, skusali sme najake klasicke priemyselne - ale nas aj decka vzdy najviacej zabavilo vyrobit svojeho-pomalovat ho a toho potom pustit strasne vysoko az ho nebolo vidno. Chvost z buriny included. Pripadne skusat nieco na kruzku vytiahnut k nemu. Nakoniec sa to casto cele v hroznej vyske utrhlo a sarkan odplachtil za dunaj a decka dlho spekulovali kde to asi skoncilo. ;) Neviem odhladnut ci dieta zabavi to, ze to kridlo pred tebou cca 10-15m opisuje lezatu 8 dokola a dokola. Faxa to zjavne bavilo, tak mozno aj ano - aj ked neviem ci vela +bodov nepridal nejaky ten prekurzor. Daj potom vediet aky to malo uspech u potomka. |
|
|
| muskarin- 20.09.2015 19:07:19 | 95.102.19.48 |
| radi by sme s dcerou presli na dvojlanove sarkany, lebo sak jednosnurove su nuda ;] nejake odporucania? Tento zabavi? Alebo radsej takyto? Vzhladom na vek dietata (9 rokov) asi skor ten prvy. Naviac tomu staci slabsi vietor. |
|
|
| muskarin- 20.09.2015 13:22:49 | 95.103.239.118 |
| sarkanisti, dnes by sa aj dalo, co myslite. tip na dobry plac? mne prave na jednom stavaju barak. pri zahorskej bystrici som si vsimol raz pustacov dakych. |
|
|
| ook- 19.09.2015 18:44:07 | 95.102.24.135 |
| khai - zaujimave, tak ale aspon maju sancu mensie spolocnosti na kde ake sluzby ci vyrobu. Ono to asi az take zle nebude - nedavno ked som mal nostalgicke popoludnie ma zarazilo, ze som nasiel firmu na NZ - hand made vyrobca lyzi. To by si tu proste neustal ani omylom. |
|
|
| khai- 19.09.2015 11:30:56 | 121.72.187.220 |
|
efha, ten cennik je uplne presne to. ook, toto je dedina, cely ostrov, tu neni nic custom aj ten gauc co som spominal si mozes vybrat aky potah na to chces, vsetko ostatne je pred-urobene a prefabrikovane. ked som pri tom, nie je tu nic ani len podobne ikea, je tu mala firmicka ktora ti importuje objednanu ikea vec z australie ak chces nutne nieco moderne/pekne. je tu strasne fasa o tom potom ale tu nie je civilizacia/sluzby/kultura taka ako inde, zrovna ideme do sydney na weekend "nadychat sa velko-mestskeho vzduchu". ti spominani podnikavci s nabytkom su v new yorku a aj oni maju problem prezit lebo nie kazdy ma tisice dolarov na "bespoke" policku na topanky a uplne seriozne uvazuju ze prejdu 100% na konzultacnu sluzbu interieroveho dizajnu co robia s nabytkom 60/40 momentalne. |
|
|
| y@book- 18.09.2015 21:36:20 | 85.216.176.119 |
| ak ste videli, sorry, som sa k tomu serialu vratil po roku a pol a opat potesil moje srdce ;) |
|
|
| ook- 18.09.2015 19:03:31 | 95.102.24.135 |
|
khai - ale ved ja som peniaze vobec nespominal - to ta poplietla ta ikea, ale to je bohuzial u nas stale jedina moznost ako ziskat apon nieco esteticke. A to je to co som pisal, ze pohlad z trhu od teba kde si mozes vyberat, casto moze a aj vyzera takto skreslene. Rovnako problematicku debatu som casto viedol s mojou stepsister, ktora zije viac ako 15rokov v usa a na vsetko ma sluzby do 5 minut, debata preco riesim veci ako ich casto robim, bola cire zufalstvo bez pochopenia. Az do momentu ked si odskusala ako u nas funguje trh a sluzby napr. realitka ;) to sa este teraz zasmejem pri spomienke na tu naivitu |
|
|
| efha- 18.09.2015 12:44:13 | 85.70.137.128 |
related
|
|
|
| khai- 18.09.2015 01:05:51 | 219.89.206.47 |
| dodavam ze "dost penazi" z pohladu cloveka co nieco vyraba je komplikovana rovnica kde hra ezotericky velku ulohu pristup a osobnost zakaznika. i.e. ak citim ze je to "more trouble than it's worth" tak som na ustupe. vacsina ludi vie intuitivne ze kto je "strasny kokot ked prebera pracu" |
|
|
| khai- 18.09.2015 00:51:25 | 210.55.57.63 |
| chcem len povedat ze z tej story to vyzera tak ze si nechcel zaplatit zodpovedajuc "custom" poziadavkam co mimochodom nie je kritika, ja mam gauc made in china za $1200, kamarat si vybera custom a ked som kukal na katalogy co ma doma tak to zacina pri $3400 za 2.5 sedacky. ja mam strasne rad kvalitne veci ale odtal potal. |
|
|
| khai- 18.09.2015 00:43:05 | 219.89.206.47 |
| pisem ze custom je, podobne ako ch pisal, otazkou penazi a "dospelosti" zakaznika. jedno je obycajne "potrebujem toto *presne* ale neda sa to kupit a chcem to za ikea cenu zajtra, urob mi to" a druhe je "rad by som nieco na tento styl, tunak je sek na $$$$, zavolajte mi ked budete hotovi" |
|
|
| ook- 18.09.2015 00:30:29 | 95.102.24.135 |
|
vobec som nepochopil co si chcel povedat, a zda sa mi ze si odporuje zaciatok a koniec.
Ale ten zaver presne vystihuje, preco ludia z rozvinuteho kapitalizmu a velkeho trhu nechapu ako ludia na slovensku inak ziju a myslia. Proste to nie je tak jednoduche, ze toto tam u vas funguje a tak je to axioma prenosna aj sem, len si staci povedat, ze chcem, alebo mat financie. To custom je nutnost, pretoze takeho designera, ktory uspokoji moje potreby poznam len jedneho, toho co na mna cumi rano do zrkadla - skoda ho nevyuzit ked je "zadarmo" a este ma na to aj papier. |
|
|
| khai- 17.09.2015 23:51:57 | 219.89.206.47 |
| ono aby som to postavil do paralely s tym co robim, ja odmietam cokolvek "custom". iste s tu spominal podnikatela ktory mal napad na 2 aplikacie a chcel aby som mu pomohol a odmietol som to cisto preto lebo to vyzadovalo relativne specificke sw technologie a vdaka nedostatku akejkolvek technickej analyzy to malo tonu nepredvidatelnych problemov. ci to je aplikacia alebo kus nabytku to je imo jedno. nie ze by som to nechcel riesit ale natahovat sa s clovekom/zakaznikom (amaterom) o jeho velmi specifickom custom rieseni a byt zaroven pod casovym/financnym limitom je v mojom veku mimo zaujem. "normalna" projektova korporejsn praca v kancelarii za kontraktorske "per hour" peniaze je neporovnatelne atraktivnejsia vec. v kontraste, kamarati robia "bespoke furniture" na specificku objednavku, kazdy kus je original ale zakaznici su ludia ktori maju tony penazi, netlaci ich cas, doveruju dizajnerovi s tym ze interpretuje vagnu poziadavku do atraktivneho produktu a su ochotni zaplatit niekolko nasobok toho co je normalne povazovane za vela penazi. |
|
|
| ook- 17.09.2015 14:34:13 | 95.102.24.135 |
| fax- viem len, ze existuje nejaky podnikavec v ba co ma sklad v petrzalke tusim a prenajima na metre stvorcove a na den. Osobne netusim, mne sa prave pre to, ze som nemal taketo nic k disp. pred dvoma rokmi, dramaticky dojebala jedna rodinna zalezitost. |
|
|
| udrzbar- 17.09.2015 13:14:00 | 195.49.189.48 |
|
pls, neviete v Ba a blizkom okoli o nejakom sklade / kontajnerovom ulozisku / niecom, kde by sa dal uskladnit nabytok (4sedacka, nejake kozene kresla, par skriniek etc), zhruba na 1/2 az 3/4roka a nestalo by to viac, ako 30-40e/mesiac? svokor sa tak trochu komplikovane stahuje (Operace kulovy blesk) a chcel by niekde cast nabytku uskladnit. google poznam, zaujimaju ma skor tipy z osobnej skusenosti atd, dakujem ;)
|
|
|
| ook- 17.09.2015 10:18:26 | 95.102.24.135 |
|
ustne na vysvetlenie do 5 minut, ale tu je to na dlho. Takze len tolko, ze suhlasim s tym co napisal khai. Preto suplujem v podstate skoro vseko remeselne, lebo sa mi nechce zapasit s nejakym tupym howadom, ktoreho naplnou zivota bolo naucit sa nejaku simply cinnost a este aj tu robit nepresvedcivo co mu nebrani byt na seba patricne hrdy. Kedze vsetko co potrebujem je vzdy silne poznacene osobnou tvorivostou, je velky problem najst porozumenie u takychto remeselnikov - robosov - 99% trhu. Takze bud si to vyrobim/urobim sam, alebo to mat nebudem. Kedze sa k veciam takto staviam uz od svojich cca 7 rokov, podporene este aj tech. ss a vs naozaj ma tazko nieco zaskoci. A keby nahodou - tak youtube ;) o to viacej ma seru robosi s tym "neda sa". |
|
|
| khai- 16.09.2015 22:28:15 | 219.89.206.47 |
| ch, remeselnost sa precenuje, to je priemerne platena manualna praca na ktoru naozaj vo vacsine pripadov staci kuknut youtube video. keby prislo na lamanie chleba tak "ovladat remeslo" je pre inteligentneho cloveka otazka 2-3 tyzdnov intenzivnej praxe a studia. z osobnej skusenosti, bez skoly potrebujes mat stastie na spravne prilezitosti a spravnych ludi. bol som roky zamontovany do organizovania interviews a pokial nemas stastie na pragmatickeho cloveka tak bez skoly narazis na stenu. |
|
|
| chch- 16.09.2015 19:47:50 | 217.73.23.116 |
|
efha rozumiem co chces povedat. ja som chcel reagovat iba na to, ze 'casnik s vs a casnik bez vs'. su odbornosti, na ktore ti vseobecne vzdelanie nestaci, potrebujes odbornu 'prax'. ale ano, su kurzy, skolenia, literatura a cuduj sa svete, youtube navody aj na chladnicku. v kazdom pripade, myslim si ze spolocnost bez kvalitneho zastupenia v kazdej spolocenskej vrstve je chora. |
|
|
| ludfan- 16.09.2015 18:08:05 | 109.230.13.11 |
|
chch> nie, ale ak by to tak bolo, tak sa na hlavu postavim aby to isiel studovat na tazku skolu. nemal by som s tym problem. to ze tieto (a ine) humanitne odbory maju na slovensku zlu povest, je dosledok toho, ze ich bolsevik personalne zlikvidoval. ja si napriklad myslim, ze "slovensko" by potrebovalo dobrych politologov, alebo sociologov, alebo socialnych antropologov. lenze nie su. ked sa povie "politologia", ludia si predstavia tych zufalcov na ta3, pritom to je fascinujuca veda pouzivajuca dost exaktne metody, statisticke modely, teoriu hier... u nas je politolog tliachac. sociolog detto. |
|
|
| efha- 16.09.2015 17:51:42 | 195.122.195.194 |
| chch: neviem, ale organizovat festivaly, zvucit kapely, varit alebo pisat granty som pred 15 rokmi tiez nevedel. |
|
|
| chch- 16.09.2015 15:27:09 | 194.1.157.155 |
| alebo chladnicku... |
|
|
| chch- 16.09.2015 15:26:47 | 194.1.157.155 |
| efha: vies opravit auto ? |
|
|
| efha- 16.09.2015 15:20:23 | 195.122.195.194 |
| ako nerodic do toho nemam co kecat, ale suhlasim s ludfanom a faxom. vystudoval som matfyz ktory je mi dnes na dve veci, ale defacto si mozem vyberat co chcem robit. |
|
|
| chch- 16.09.2015 15:19:03 | 194.1.157.155 |
| ludfan: socialna praca, pravo a medialna komunikacia ho nelakali ? |
|
|
| ludfan- 16.09.2015 15:11:12 | 147.175.31.208 |
|
podla mna v pripade VS je treba dost striktne rozlisovat podla toho, aka je ta skola tazka. cim tazsia, tym lepsie. je v zasade jedno, co bude decko studovat, ale musi to byt tazke. nech studuje egyptologiu, alebo filozofiu, alebo historiu eskymakov. to je fuk. hlavne to musi boliet. ziadne prijemne rozmyslanie nie je.
bohuzial situacia, ktoru popisuje chch je na slovensku realita, vdaka ftacnikovmu modelu financovania (dotujeme studenta, nie VS). kazdy vyhodeny student je pre VS financna strata a dosledky su presne take, ako si viete predstavit. nikto s tym nic nespravi, pretoze zaujmy spojene so zachovanim statu quo su prisilne (VSE, pravo, humanitne veci). tazka skola = viac vyhodenych studentov = financne straty. vynimkou su skoly, ktore si udrzali schopnost robit solidny vyskum aj po ekonomickej decimacii koncom minuleho storocia, pretoze je mozne uz dnes cast rozpoctu pokryvat vyskumom. my akurat vypravujeme najstarsieho na VS do Prahy, MFF UK, fyzika. je to najtazsia skola, aku si mozeme financne dovolit. fyzika ho bavi, vie ju. v principe uzivenie sa v jeho pripade nie je problem, vie programovat na slusnej profi urovni. z toho, co sa tam berie v tretom semestri mam *ja* stiahnutu rit, ked si pozeram sylaby. keby ho vyhodili, vzdy moze ist na informatiku v BA, tu vystuduje bez problemov. |
|
|
| udrzbar- 16.09.2015 13:32:03 | 195.49.189.48 |
| chch> na jednej strane suhlas (nieco podobne som tu v inej suvislosti pred par tyzdnami pisal), na strane druhej s gymnaziom vela vody nenamuti a asi nepojde na lesnicku alebo vcelarsku nadstavbu. okrem toho, presne to vystihuje ta veta, ze (volne citujem) robit casnika s vs je nieco uplne ine, ako robit casnika so zs - v prvom pripade je to o moznosti volby, v druhom o nutnosti. |
|
|
| chch- 16.09.2015 13:03:01 | 194.1.157.155 |
|
v pondelok sa ma spytala jedna kolegyna, ci pojde moj syn po strednej skole na vysku. po pravde som odpovedal ze neviem a ani ma to nezaujima. mam strasnu schizofreniu v tomto. konzervativec vo mne hovori ze treba detom zabezpecit co najlepsie a najvyssie vzdelanie, ale pragmatik mi hovori, ze vysoke skoly rocne vyseru desiatky tisic nepouzitelnych ludi a radsej keby ovladal dajake remeslo. to ze nikto nechcel snowovi urobit tu postel suvisi s tym, ze si (dobry) remeselnik moze vyberat zakaznikov, je ich nedostatok, pripadne niektori z nich sa mozno boji ze vseobecne nekvalitny ikea material *g* v spolupraci s masivom skolabuje a snow sa bude sudit ze sa mu dochramalo decko, lebo sak sa nanho pozri ferko, ten magor ma 2 metre a ruky ako lopaty, no ja sa s nim tahat za prsty nechcem, pome rychlo prec rezat tu kuchynu, to je istota. |
|
|
| ook- 16.09.2015 12:49:46 | 95.102.24.135 |
|
fax - ale, potrebujeme dve postele pre chalanov, tak aby pod nimi bol vyuzitelny priestor na prac. stol. kedze nemam 180m2 na rozhadzovanie ako niekto ;0) som to najskor cele chcel vyrobit, potom manzelka nasla v ikea tuto postel v bielom, ktora splnala 50 percent poziadaviek. Kupil som dve - vyuzijem z nich len vrchnu cast a tu ale este musim zuzit na 90cm, /kedze ikea predava len 140cm var./ + rebriky. Vstupy musim tiez prerobit. No a to je vlastne to co nevedeli urobit fesaci, zrezat este ok, ved to vie kazdy lajos z luniku. Ale na tej zrezanej strane treba vyrobit vsetky tie dierky a zahlbenia pre matice a pod. tak aby to presne sedelo a dalo sa to zlozit, no a to je uz problem. Tie drevene hranoly 100x100 su na konstrukciu na ktorej budu tie postele. Nohy z originalu su odrezane. Tak sa zabavam - vecer uz by to malo byt. |
|
|
| udrzbar- 16.09.2015 12:16:36 | 195.49.189.48 |
|
ook> co to vlastne robis? to na prvej fotke vyzera ako IKEA dielce, ides nieco kombinovat?
ten google / fb ti okomentujem neskor, neignorujem to, len proste sa mi nechce / nemam cas / energiu. |
|
|
| ook- 16.09.2015 12:09:58 | 95.102.24.135 |
|
chch - moze byt. ja to mam tak nejak naopak, som zasadne kokot na ludi len v pripade ked veci zvladam o par tried lepsie ako oni a ja to mam platit. Pripadne mi remeselnik tvrdi, ze "to sa neda" - pre kde ake objektivne priciny - zvacsa lenivost a hlupost. Totiz, to, ze nieco niekto pre mna robi neznamena, ze ja to neviem urobit. btw - ak clovek neremeselnik nema pnutie fotit si rem. pracu a davat to na net neznamena to, ze to nevie. Aj ked chapem, ze v dnesnej dobe to k tomuto nazoru velmi zvadza. ale teda - napr. teraz prave ;) vyrabam za pomoci dvoch el. rucnych nastrojov nieco v obyvacke co sa v dielni a za pomoci profi nastrojov neda ! a ano zena velmi tolerantna, ale ved je to pre decka . Pracu ktoru odmietli dvaja stolari s dobrym kreditom, po konzultacii z dovodu ze "to sa ani neda"- "to by som nerobil" a pod. len pre pobavenie - img1 img2 ze preco som si vcera musel zvaril stojan pod auto, aby som si mohol prehodit zadne tlmice nebudem ani rozoberat. To su take veci, ktore sa proste deju skoro neustale, ale nikdy necitim potrebu to expresivne publikovat ;) Aj ked napr ifo s DIY popisom - zo starej prihody ako som usetril skoro 2000eu pri nutnej vymene palivovej nadrze na jeepe - by mozno niekomu pomohla. |
|
|
| khai- 16.09.2015 12:09:14 | 121.72.179.139 |
| wow, obrovska pravda. |
|
|
| chch- 16.09.2015 08:06:01 | 194.1.157.155 |
| odkedy som robil remeselnu pracu pre klientov tak som velmi tolerantny voci remeselnikom. nevravim ze prepacim velke chyby, ale viem zhruba posudit, kedy je objektivne ze sa nieco nepodari tak ako sme si to obaja predstavovali. remeselnik radsej spusti z ceny, ked vidi ze zakaznik nieje kokot. kazdemu kto prebera pracu by som prial pol roka nieco robit remeselne inym, zmeni to uhol pohladu. |
|
|
| ook- 16.09.2015 00:27:03 | 95.102.24.135 |
| chch - cakal som kto to prvy napise .... inak urcite nie, ja som strasny kokot ked preberam pracu. Prerabali ale iba 2x - ako som napisal sikovny bol. |
|
|
| older postings |