back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

y@book- 15.09.2015 20:32:14 | 85.216.176.119
btw, dobry kachlickar by sa zisiel... po 14 rokoch predpokladam, ze ma obe kolena umele =]

ludfan- 15.09.2015 20:12:03 | 109.230.13.11
bazalkoholik

chch- 15.09.2015 20:06:54 | 217.73.23.116
Snow: mozno na teba spomina ako na sikovneho zakaznika :-)

ook- 15.09.2015 19:56:10 | 95.102.24.135
efha - mno je to velmi nepravdepodobne, pretoze to by musel mat na mna tel. Po 14 rokoch, ze by nejaky robos skladoval jedneho zo svojich xxx klientov v telefone ... hmm nie je to nemozne, ale velmi nepravdepodobne. Ja mam na neho kontakt, lebo bol sikovny, ale opacne to moc zmysel nedava ..

efha- 15.09.2015 19:30:46 | 85.70.137.128
ook: moze to byt naopak, tak ako ja pisem (nemam g+ ale ostatni ludia maju) - eg. kachlickar povolil nejake prepojenie informacii *jeho* addressbooku s facebookom a naslo to teba.

ook- 15.09.2015 15:38:04 | 95.102.24.135
fax - aj by som s tebou suhlasil, len ti tam stale chyba to prepojenie. Ak teda nebudem brat v uvahu nahodu, tak je tu ten tvoj vecny problem, ze neberies v uvahu co clovek napise.
Fb pouzivam ? Ako prosim ? ze je tam ucet s mojim celym menom a nic ine? To staci na to aby z mojeho hw ku ktoremu nema fb ziaden pristup a ani info o tom, ze vobec nieco take existuje vytiahol kontakt ? Nejake prudenie cez 4 rozmer ? Ved ma pouc, ja sa rad necham. Jedine co ma logiku je 3 strana.
Obvinil som nespravneho? Ano je to mozne gogol ma napadol ako prvy lebo je najdrzejsi, ale nemeni to nic na veci, ze nejaka sluzba musela ujebat moje kontakty z mojeho telefonu a sparovane s mojim menom ich "predat" fb na onaniu. V tom pripade gratulujem ty si tam aj s krstnym menom ;) , po tejto skusenosti by nebolo zle mat na kazde meno v telefone, len nejaky vymysleny nick name. Aj ked hmm jasne napisat robota co vyhlada podla cisla meno a priradi k nicku je malina. ... tak nic.

efha- 15.09.2015 15:20:50 | 195.122.195.194
udrzbar: ja nemam g+, aj ked mi ho google asi tak 5x denne podsuva, tj. imho ludom co maju g+ vyzobe tie udaje o datume narodenia (okrem ineho) a pridava to aj tym, ktori g+ nemaju ...

udrzbar- 15.09.2015 14:44:47 | 89.173.200.14
fh, ale chapeme sa, ze to je tak nejak v rodine, tj vsetko veci pod taktovkou google? inak ano, toto som si aj ja vsimol tie sviatky, predpokladam, ze je to presah z g+, kam som sa regol kvoli ingress ;) nastastie fallout shelter nic take nevyzaduje ;)

efha- 15.09.2015 14:28:11 | 195.122.195.194
ad google/datamining - po 2 rokoch pouzivania nexus telefonov sa mi do google kalendarov zacali automaticky pridavat narodeniny ludi z telefonneho zoznamu. uplne random ludia ako booking agenti kapiel s ktorymi som pracoval pred rokmi, majitelia restauracii ktori maju na webe pod 'rezervaciami' uvedeny svoj sukromny telefon apod. bizar.

udrzbar- 15.09.2015 13:56:03 | 89.173.200.14
imo tvrdit, ze google ti ujebal kontakty a posunul ich fcb na parovanie chce velku davku fantazie alebo niecoho velmi ilegalneho. poviem to inak - pouzivas fcb a ponuka na sparovanie prisla z fcb - porozmyslaj trochu nad tym a zistis, ze ten google si do toho namapovala len tvoja fantazia. tym samozrejme nechem ani nachvilu tvrdit, ze ti google nemoze vyzierat kontakty a pod., ale je vyslovene smiesna predstava, ze to bude posuvat fcb ;)

po pravde mi unika pointa v narekoch ludi pouzivajucich fcb na akekolvek narusenie sukromia.

mimochodom, fcb _ma_ pristup ku celemu tvojmu adresaru telefonnych kontaktov - bolo v cene tych ~$20mld za whatsapp => imo je pre neho malina reverzne priradit meno kachlickara z tvojho zoznamu ku menu fb uctu. na to ziadnu google ficuriu nepotrebuje.


khai- 15.09.2015 08:52:16 | 121.72.208.197
fax ten obrazok je presne microsoft dneska. fasa napady ale zla realizacia. cely material design je genialny, tie farby nepotrebovali vela na to aby sadli ako povestna rit na serbel.

khai- 15.09.2015 02:39:02 | 219.89.206.47
to boli tie zlate casy smartfonov ked si aplikacie stiahli co chceli bez opytania sa na cokolvek.

ook- 15.09.2015 00:02:01 | 95.102.22.174
fuck zadal som pri vytvarani konta na google pred pol rokom moje realne cislo na telefon, a z telefonu som isiel zopar krat na gmail a disk. Nespominam si ze by som suhlasil alebo nejak zadaval aby sa mi synchro fon a kontakty. Mam na frcbooku konto namoje meno, nemam tam ziaden kontakt na mna telefon som tam nikdy nedaval, nikam. Proste frcbook nema na mna realny kontakt.

Pred 14 rokmi mi perfektne vykachlickoval, vydlazdil a osadil sanitu jeden clovek. Od tej doby som ho nevidel. Pred par dnami ked som nahodne pozrel na frcbook, ma prekvapilo ze mi frcbook ponuka ako dobry napad pridat si ho medzi priatelov. Nemame ziadene prepojenie, cez nikoho a nic je to ciste soliter v ponuke. Jeho cislo som nepouzil 14 rokov a ani ho nikomu nedaval. Ked som pozrel jeho konto na fb je neaktivny cez rok. Len tam je pod jeho menom.
Nechapal som chvilu, potom som pozrel do kontaktov v telefone a zistil, ze ho tam este stale mam pod jeho priezviskom ulozeneho. Takze dpc, google mi vyslovene ujebal komplet kontakty, posunul ich nejak frcbooku a ten si teraz na mne zaonanoval. Vyborne.
Takze kludne tam daj svoje real cislo, nic sa nestane ... tak dik este raz. Ano ja viem, co sa vobec cudujem ...

udrzbar- 14.09.2015 22:55:46 | 89.173.200.14
khai, to bolo o tomto

khai- 14.09.2015 21:50:37 | 210.55.57.63
fx, ten colorhunt je super

ludfan- 14.09.2015 21:19:48 | 109.230.13.11
Khai> Suhlasim. BTW hento nie je stylus, ale digitizer. technologia je asi rovnaka, ako ma moj stary tablet Lenovo: aj kapacitna aj odporova vrstva. O pouzitelnosti prudko rozhoduje to, ci ta obrazovka bude mat drsny povrch. Ak to bude hladke, je tazke na tom pisat citatelne, ja som sa musel naucit pisat "inak".

ludfan- 14.09.2015 19:47:39 | 109.230.13.11

chch- 14.09.2015 12:39:20 | 194.1.157.155
Nižšie posielam odpovede na Vami zasrané otázky.

udrzbar- 14.09.2015 10:41:56 | 89.173.200.14
http://colorhunt.co - toto je mila vec o farbach imo.

khai- 14.09.2015 02:58:13 | 219.89.206.47
vyzera to velmi okej

ook- 12.09.2015 18:26:20 | 95.102.22.174
ja mam na full len aplikacie v ktorych pracujem. Ak sa flakam tak vsetko ostatne mam na 6/7 velkosti monitoru v okne, tak aby som videl kusok dole na listu a nejake ikony v hornej rade. Vyslovene mi vadi ked mam cely obraz zalepeny jednym oknom.

chch- 11.09.2015 17:49:52 | 217.73.23.116
ludfan, to aj ja, vacsinou, ale taskbar potrebujem, mat proste kontrolu, nekracat v tme, nevediac co sa deje v pozadi. dajaky psycholog by mal temu.

ludfan- 11.09.2015 12:57:58 | 147.175.31.208
chch> Sranda, teraz mi doslo, ze mne tablet nevadi, lebo vlastne aj PC pouzivam ako tablet. Mat viacero okien viditelnych mi vzdy vadilo, vsetky okna vzdy maximalizujem. Prepinam cez alt+tab, pripadne viac ploch ak robim komplikovaniejsiu vec.

khai- 10.09.2015 23:23:56 | 210.55.57.63
muska, ako pisem to je presne pohlad technologa na vec. "mam velky procesor tak dam na to velky system" s ocakavanim ze velky system prinesie pokrok v produktivite alebo podobne. imo apple na to pozera tak ze ipad teraz moze robit komplikovane veci ktore boli doteraz mozne len na desktopoch ale zaroven si zachoval jednoduchost pouzivania. aby to bolo jasne ja sa do toho nerozumiem, len sa snazim pochopit a vysvetlit si ze preco to apple nerobi tak ako microsoft a preco napriek tomu ze surface je "technologicky" dalej to nikto nekupuje.

efha, ja som strasne chill, doslovne ma to nezaujima a len dnes rano som v detaile pozrel na obe klavesnice surface/ipad, to je rozdiel medzi moma exponatom industrialneho dizajnu a kusom plastoveho hovna v nevkusnych farbach. "reinveted" je velmi skromny popis reality.

ook- 10.09.2015 20:28:55 | 95.102.22.174
mna to neprekvapuje mam to podobne, ked som si kupil posledny telefon, tak som zostal sokovany z info ze aplikacie sa nezatvaraju a je to normalne lebo ved visia na pozadi otvorene a ked, tak jedina moznost ako ich zavriet je zavriet vsetky naraz.

chch- 10.09.2015 14:46:00 | 194.1.157.155
ja som si cestu k tabletu hladal viackrat, chvilku ipad 2, potom 10" sony, potom 7" nexus. cele tabletoidne prostredie ma frustruje, nemoznost mat veci v oknach (vidim co sa deje v pozadi) je pre mna ako keby som kracal po moste bez zabradlia so zaviazanymi ocami. v tme. ano, viem ze tvorim 0.00000001% uzivatelov, a moj nazor nikoho nezaujima :-) idem si prave kupit uz tretiu baterku k eeepc 1000H.

muskarin- 10.09.2015 14:28:35 | 15.203.169.107
kajo, som zvedavy, co povies o par rokov na prvy iDevice s OS X, alebo s niecim, co vznikne zlucenim iOS a OS X ;]
ja si naopak nemyslim, ze po pripojeni takej nabusenej masiny, akou iPad Pro je, ku klavesnici a monitoru, sa clovek chce kukat na iOS

efha- 10.09.2015 14:07:38 | 195.122.195.194
o desktop systeme pisal muska, nie ja. mam uplne v <;> co kto bezi na tablete - ziaden nemam a nechcem, som geek-dinosaurus, co ma 13" notbuk s pevnou klavesnicou, windows + cygwin a je spokojny. ja som cisto pre comedy value hodil ten obrat o 180 stupnov ohladne pasteliek a velmi presne predvidanie situacie s klavesnicou pre ipad ("The New Smart Keyboard for iPad Pro - The only thing we didn't reinvent was the alphabet.." *lol*) ... chill down ;)

khai- 10.09.2015 12:46:12 | 121.72.160.50
zopar korekcii, jobs hovoril o telefone so stylusom, ipad vtedy neexistoval, nie este 12 palcovy... chapem cely uhol pohladu/frku ale je to trocha nefer. ta biela pastelka s tym si treba pockat na reviews, ja som dost skeptik lebo s stylus musi byt dobre vyvazeny, lahky, citlivy a spolahlivy, wacom ma roky skusenosti a aj oni to nevedeli obcas dobre urobit. ja som mal/mam obrovsky zaujem kreslit na ipade s presnostou wacomu intuos/cintiq a skusal som rozlicne stylusy a to je uprimne povedane tragedia. doslovne ani jeden stylus nerobi vsetko poriadne a ma nejaku frustraciu ktora je totalne neospravedlnitelna. ak to v apple urobili okej tak to bude uplne v pohode hodne tych $100. 13'' cintiq stoji ~$800USD, wacom dojil cely trh dostatocne dlho na to aby som im prial zodpovednu konkurenciu. wacom bamboo ktory mam bol cca $400 a ma kresliacu plochu mensiu ako mala pohladnica. akoze plz. ohladom toho ze surface ma desktopovy system to je presne to co microsoft nepochopil o tom ze co ludia chcu mat na tabletoch. ano kazdy geek ma erekciu z toho ze na kuse skla bezi velky windows ale vacsinu normalnych ludi z toho ztriasa. surface ma tiez zabudovane ventilatory. porozmyslaj o tom trochu.

muskarin- 10.09.2015 10:18:07 | 15.203.169.107
iPad Pro? sak to je len prerasteny iPhone nie? Surface 4 od MS bude mat aspon desktopovy system ;]

efha- 10.09.2015 09:36:12 | 66.249.93.185

"Who wants a stylus?" Jobs famously said at Macworld in 2007. "You have to get them and put them away and you lose them. Yeuch. Nobody wants a stylus."

Of course, Apple didn't present a stylus on Wednesday. It presented the Apple Pencil. Pencils are cool, you see. They're human. Styluses are chilly and nerdy.

plus komiks strip z roku 2012:


a koncim uz, lebo sa veriaci rozculia ;)

ook- 10.09.2015 08:48:19 | 95.102.22.174
kupil som si knihu na kosmas.cz ktora je v pdf, zistil som to az po zaplateni ... skusil som to prehodit do mobi, ale asi pre vacsie mnozstvo img to nefunguje. To pdf to je ciste zlo, v telefone je to necitatelne - Jedina moznost je asi len tablet alebo pc. ;(

efha- 10.09.2015 00:52:06 | 85.70.137.128
jj, prve co ma napadlo ze je potreba predat wacom akcie a menezeri maju asi horke chvilky ... ale inak ta pompa s ktorou predstavili bielu pastelku? :O

khai- 09.09.2015 22:51:48 | 219.89.206.47
ch, kukal som stream, verge precitam pozdejsie. crew, pockaj na reviews imo. stylus je tazke urobit dobre, vsetky videa co ukazovali boli pomale co je imo preto lebo to je lag-fest v reale. ak je to citlive a ma to kvalitnu citlivost na tlak tiez tak je wacom ded.

crew- 09.09.2015 22:48:30 | 62.197.212.212
rozlucme sa s letom

crew- 09.09.2015 21:44:58 | 62.197.212.212
kupil som za dobru cenu samsung galaxy note pro 12.2. (strasny nazov). uz dlhsie sa snazim pisat si poznamky do ipadu ale najst dobry stylus je nemozne. 12.2 velkost je podobna A4, S-Pen ma skvele ficury ale Android je Pain in the ass ze az. Cize iPad Pro aj s ceruzkou a klabosnicou je pre mna uplne ideal, len sa musim dostat do USA a zohnat 128GB za nejaku mega super cenu.

chch- 09.09.2015 19:51:22 | 217.73.23.116
apple reportaz na theverge je cisty humor :-) chalani vynimocne sarkasticki, karol sledujes ?

chch- 09.09.2015 14:32:39 | 194.1.157.155
fax: nezatajuj dych, nic take neplanujem.

udrzbar- 09.09.2015 12:31:26 | 195.49.189.48
chch> ok, cakam, kedy zahlasis prechod od cistej vody ku slepacim hovnam :)

udrzbar- 09.09.2015 12:30:34 | 195.49.189.48
no my mame taku pokrievku (zdedena z niektoreho predchadzajuceho bytu), ale _zltu_ a sedi perfektne na ~3 uplne rozne hrnce :) a dam rovno aj jednu tematicku :)


chch- 09.09.2015 08:08:20 | 194.1.157.155
yuran mne to neposielaj, skor tym miliardam ktori sa dennodenne sterilizuju.

y@book- 08.09.2015 20:31:42 | 188.167.92.67
chch xeck toto http://fox6now.com/2015/09/06/i-have-not-taken-a-shower-in-over-12-years-heres-what-a-chemical-engineer-suggests-we-try-instead/

ludfan- 08.09.2015 18:42:09 | 109.230.13.11
odbývačka

ludfan- 08.09.2015 18:41:36 | 109.230.13.11
Hentaku pokrievku ma este stale moja mama a *presne* hentak nesedi na ziadny existujuci hrniec.

snappah- 08.09.2015 18:28:22 | 95.102.25.63
ook: tak na to seriem :) az s novym ipadom s gpskom niekedy v buducnosti. kazdopadne thnx.

ook- 08.09.2015 17:13:48 | 95.102.22.174
snapp - aha, no neuzijes ci to tak ako na velkej obrazovke.

snappah- 08.09.2015 14:06:27 | 95.102.25.63


Bolek Polivka

snappah- 08.09.2015 14:05:24 | 95.102.25.63
ook: myslel som natiahnut appku do telefonu.

ook- 08.09.2015 12:26:04 | 95.102.22.174
snapp - standardne ako ked je zapnute gps, netusim ako to bude fungovat ked to bude komunikovat cez bluetooth z telefonom. Ja som sa s tym hral asi hodinu a zilo to.

chch- 08.09.2015 12:09:39 | 194.1.157.155
snow: nevydalo financne a casovo, a potom skoncila sezona. mozno bude zimna zlava ?

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.