|
|
| snappah- 08.09.2015 11:27:35 | 195.91.5.131 |
| Dik. Tak to skusim este raz. Ideme zajtra. Akurat v ipade nemam gps chip, takze telefon. moc to zralo baterku? |
|
|
| ook- 08.09.2015 10:34:26 | 95.102.22.174 |
| snappah - kupil som do tabletu toto hd europe a bol som velmi prekvapeny, ake je to pouzitelne. V podstate to plne nahradi a v niecom / interakcia s users a dotyk/ aj predbehne raymarine ploter, ktory je bezne na lodiach, co celkom potesi. Len si treba vymysliet nejaky sposob napajania /solar panel/ napr. pripade vypadku el. Vie si to dopredu natiahnut mapu oblasti, takze sa to da pouzivat aj offline, len s dostupnym gps. A kedze tablet, tak je oproti plotru velmi fajn vyhoda, ze dotykovy displej. Ono to ani nema nejake naviac nastroje, ale su velmi lahko dostupne via dotykovost. A ma to nejaky system update, od uzivatelov ak si to zapnes, tak to zobrazuje info od ludi ktori to pouzivaju a su zaregistrovani. Rozne vystrahy a pod. samozrejme je to v pasme zober, alebo nechaj tak - kedze realne na to nie je filter overenia skutocnosti, okrem vlastneho. Ale tie info su tam velmi pruzne. |
|
|
| snappah- 08.09.2015 08:46:26 | 95.102.25.63 |
| ook ako dopadli navigacne experimenty? |
|
|
| snappah- 08.09.2015 08:40:35 | 95.102.25.63 |
| Dalnik och, hipsterske vozidielko ;) 603ka na dvoch kolesach .) chcem! |
|
|
| efha- 08.09.2015 01:20:02 | 85.70.137.128 |
|
more >> |
|
|
| khai- 07.09.2015 23:58:28 | 121.72.163.242 |
| ch, nemam velku dielnu (nie ze by som nechcel), to je len akumulacia veci pocas niekolko rokov. uprimne povedane potrebujem "dust extractor" alebo industrialny vysavac viac ako cokolvek ine ale uplne najviac potrebujem "kupit" pochopenie rodiny pre moje uchylky. dlhy a nudny pribeh medziludskych vztahov. |
|
|
| ook- 07.09.2015 21:20:21 | 95.102.22.174 |
|
este nie, idem na to ako ty z behom.
Ale kupil som v akcii malu makitu tu za rohom. a ty uz mas ventilator ? |
|
|
| chch- 07.09.2015 19:55:56 | 217.73.23.116 |
| snow nie, myslim predajna makita a praziaren cierna perla |
|
|
| ook- 07.09.2015 18:09:44 | 95.102.22.174 |
|
chch - myslis v oaze sibirskeho tigra ?
khai - velmi zalezi od frekvencie a hlavne zatazenia pri pouzivani. Napr. ja som mal pasovu brusku bosch, a kedze inzinier chcel, aby mala nizku hmotnost, tak cele vnutro je z plastu aj ulozenia lozisk. Ked sa to zatazilo tak lozisko sa zahrialo a casom sa vyosilo, zacalo to hucat a neskor umrelo. Makita ma v rovnakej triede brusku ktora je o 2kg tazsia pretoze je to poctivo vsetko hlinik. Ale ak to pouzivas vyslovene citlivo, tak ta bosch je fajn. Ale napr. cinska rozbrusovacka za 25 euro z tesco, je tak velky shit, ze jej pouzivanie hranici so sebaposkodzovanim. |
|
|
| chch- 07.09.2015 12:50:31 | 194.1.157.155 |
| snow bol si v Kostolnej ? |
|
|
| chch- 07.09.2015 12:31:49 | 194.1.157.155 |
| karol: zacinas budovat peknu dielnu. nema zmysel prejst na pneumatiku ? osobne tiez radsek makita. |
|
|
| khai- 07.09.2015 12:00:45 | 121.72.168.9 |
| cenovy rozdiel je zanedbatelny, $4 medzi dewalt a makitou, recenzie su lepsie pre dewalt ale obe maju masivne pozitivny feedback. ja ti neviem, mam z pred niekolko rokov stare cinske noname vrtacky a brusky a cojaviemco a vsetko funguje tak ako ma napriek tomu ze by som bol celkom rad keby sa to pokazilo a mal by som vyhovorku na nieco poriadne. aj toto len vymyslam picoviny lebo mam stary "results" orbital sander za par supiek a celkom nudne sa nechce pokazit. ale na druhej strane ja som garazovy diy clovek a nie stavbar takze je celkom mozne ze to je presne pre moju kategoriu. |
|
|
| ook- 07.09.2015 11:26:34 | 95.102.22.174 |
|
to spodne je samica s krpcom. Na zivo ich bolo vidno uplne ostro - fotak to nedal ;(
khai - ja som za makita vzdy. Ale ak to chces len na obcasne pobrusenie moze rozhodovat cena. |
|
|
| khai- 07.09.2015 11:22:08 | 121.72.168.9 |
| mate niekto odporucania na "random orbit sander"? vyzera to na makitu alebo dewalt, trochu viac pre dewalt asi... |
|
|
| ook- 07.09.2015 11:21:56 | 95.102.22.174 |
ano aj tento ;)
|
|
|
| chch- 07.09.2015 11:16:09 | 194.1.157.155 |
| kurva dlhy selfie stick |
|
|
| ook- 07.09.2015 11:05:17 | 95.102.22.174 |
|
|
|
| ludfan- 07.09.2015 08:27:53 | 109.230.13.11 |
|
|
|
| khai- 05.09.2015 13:32:52 | 121.72.175.70 |
| ch, to je akoze podobne ako sponzorovanie niekoho kto pobezi maraton kvoli nejakej charite a pod. len namiesto behania riesi doma matematiku. fax, jo presne. nechcem o tom velmi premyslat lebo to je "neproblem", len ma to trochu urazilo. keby povedal ze ide zbierat smete po parku/plazi niekde a ze by ocenil za kazde kilo nieco tak by som bol s tym okej... ah whatever. |
|
|
| udrzbar- 04.09.2015 08:40:52 | 195.49.189.48 |
| chch, khai> imo to je len v rovine riesenia virtualneho problemu. akoze potrenuje matematiku |
|
|
| chch- 04.09.2015 07:58:10 | 194.1.157.155 |
| karol: nepocul som o takom, a nerozumiem celkom kto ma profit z toho ze niekto vyriesi matematicku ulohu. podeli sa s nou s niekym potom ? |
|
|
| khai- 04.09.2015 04:14:32 | 219.89.206.47 |
|
kolegina poslala email ze jej syn riesi doma matematicke problemy v ramci zbierania dotacii na vybavenie pre skolu. ze za kazdy dolar ktory darujeme vyriesi doma matematicky problem. take veci mate aj vy alebo jebe len nam? |
|
|
| y@book- 03.09.2015 15:42:45 | 195.146.135.235 |
| crew > od buduceho tyzdna som od rana do vecera doma, zastav sa na kafo ked ti to vyda |
|
|
| crew- 03.09.2015 13:19:28 | 95.102.20.217 |
| este mi napadlo, ze cinania uz okopirovali aj bibliu :-) |
|
|
| crew- 03.09.2015 13:18:36 | 95.102.20.217 |
| khai, pobavil si. Mas podpisany stary zakon od autora alebo novy :-) |
|
|
| khai- 03.09.2015 12:25:33 | 121.72.208.227 |
| cisto pre zaujimavost, kurier z australie vratane "customs" prisiel za 3 dni. iny kurier doslovne cez most v pristave tunak v aucklande sa jebe na poste vyse tyzdna. vobec tomu nerozumiem. na druhej strane ale neradno sa stazovat lebo vsetko z aliexpresu trva 2-3 tisicrocia. doslovne len teraz mi prisiel original biblie co som objednal s autorovym autogramom z ciny. 0_0 |
|
|
| chch- 28.08.2015 23:12:15 | 217.73.23.116 |
| Karol: trvá to asi 5 minút, náhradné batérie mám vždy skladom, plus smalltalk s majiteľom dokopy 15 minút. Samozrejme záležà ako Äaleko je klient. ÄŽalej ako 50 km neoperujem |
|
|
| khai- 28.08.2015 21:48:06 | 121.72.173.60 |
| ch, kolko ti trva cela vec vratane cesty, vytahovania baterky zo skladu a pod? to aj ked si v jednom meste tak to musi byt hodina minimalne nie? to mas s tringeltom 20 euro na hodinu co je asi dost zavideniahodne minimum hourly rate in slovakia |
|
|
| ludfan- 28.08.2015 15:51:06 | 89.173.217.229 |
| telesná zver |
|
|
| chch- 28.08.2015 13:35:07 | 194.1.157.155 |
| vsetko nacierno ofkoz. |
|
|
| chch- 28.08.2015 13:33:32 | 194.1.157.155 |
| ja za vymenu baterie v alarme pytam 15-20% navyse z ceny baterie (20 eur -> 23-4 eu), dopravne naklady 10 az 15 centov na km, praca vacsinou zadarmo, ale ludia ma nepustia kym mi nevtisnu do ruky este 10-15 eur. spinu po sebe nerobim, a ked ano, tak upracem. |
|
|
| khai- 28.08.2015 13:05:53 | 121.72.215.218 |
| ked som pri tom predvcerom mi prisiel chlapik vymenit baterku v bezpecnostnom systeme a vypytal si $100 na ruku. keby som ho nezdrzoval tak by to mal hotove za 5 minut a to som mu doniesol vlastny rebrik a poupratoval som po nom vysavacom ja. |
|
|
| khai- 28.08.2015 13:03:08 | 121.72.215.218 |
| strasne davno som videl na tube video s opravarom ktory ukazal ako vymenit tesnenie v sprachovaci a hovoril ze nove tesnenie stoji 10p a oprava 10 minut ale ak ho zavolas tak minimalna sarza je 30 libier cisla si presne nepamatam. nejde o to ze je to trvialna zalezitost, tito ludia zvladnu casovo 5-6 oprav denne vratane prepravy, obeda a natahovanim sa s ludmi nasledne aj minimalna vec stoji pausal + praca. akoze to je biznis 101 ci nie? tunak ked si chcem dat prepilit dosku v obchode tak $120 plus akakolvek robota a material, ie $120 je za zapnutie cirkularky nasledne peniaze za skutocnu robotu su pfft. |
|
|
| efha- 28.08.2015 12:16:57 | 85.70.137.128 |
udrzbar:
|
|
|
| ludfan- 28.08.2015 11:53:41 | 109.230.13.11 |
| Krtkovanie zapchateho odtoku v panelaku je v BA za 40-50 EUR. Je to ale komplexna sluzba, ako bonus je pribalene grganie nahlas + rit vyliezajuca teplakov. |
|
|
| chch- 28.08.2015 10:58:21 | 194.1.157.155 |
| Mr. Handy, vyborny nazov pre opravara zachodov. |
|
|
| udrzbar- 28.08.2015 10:33:11 | 195.49.189.48 |
fh> niekolko otazok k tomu falloutu:
|
|
|
| chch- 28.08.2015 09:50:47 | 194.1.157.155 |
| ja by som najradsej opravoval zachody za 100 eur, ja nechcem sediet za pocitacom. |
|
|
| khai- 27.08.2015 21:55:16 | 219.89.206.47 |
| fax, ja som nespochybnoval gastargeiterov vobec. co spochybnujem je nazor ktory hovori ze bez nich by nam nikto nemal robit spinavu robotu. ano iste za tie iste peniaze prirodzene nie… to ze kazdy chce sediet za pocitacom je uplne pochopitelne, kazdy sa chce mat dobre, zarabat dobre, sediet v teplej kancelarii. to chcem ja aj ty, to chceme pre nase deti. nikto nechce opravovat hajzle, nasledne si za to vypyta 100e. trh. vysoke skoly produkuju to co maju ludia zaujem studovat. nechapem kde s tym ides. |
|
|
| y@mob- 27.08.2015 18:39:57 | 188.167.92.67 |
| Turek |
|
|
| ook- 27.08.2015 18:30:28 | 95.102.22.174 |
|
no ano keby tie vlny imigrantov aspon robili udrzbarov. Obavam sa ale, ze ich uroven pracovneho a socialneho rozhladu konci niekde medzi oplodnovanim vlastnej sesternice, nastudovanim si socialneho zabezpecenia v tej ktorej krajine a balenia si koranu do koberca na ktorom si omlatia kazde rano hlavu o zem. Toto je ten hlavny problem a nic ine. Vsetky tie debiloviny ktore nakecaju ludia, zijuci z toho, ze o tom denne kecaju a robia vsetko pre to aby o tom mohli kecat donekonecna su uplne mimo realitu a samozrejme urobia vsetko pre to, aby ich zdroj prijmov vytrvalo narastal. Albanec/turek, ktory ma na trnavskej svoj super kebab je oproti nim ako porovnanie neurochirurg vs cigan z luniku. Toto proste nie su ludia co sem prisli pracovat a maju co ponuknut na trhu. |
|
|
| udrzbar- 27.08.2015 15:56:13 | 195.49.189.48 |
|
|
| udrzbar- 27.08.2015 14:49:39 | 195.49.189.48 |
|
khai> konkretne s tym obsadenim miest upratovacov je nemecke otvorenie pre tureckych a juhoslovanskych pristahovalcov v ~60.rokoch fakt, jednoducho nemcom uzivajucim si povojnovy hospodarsky zazrak sa naozaj nechcelo robit nekvalifikovane prace, tak si na to proste zacali dovazat turkov. bohuzial, dnesny vyvoj v zapadnej europe je o niecom podobnom, kazdy by chcel sediet za pocitacom a klikat v cistej kancelarii, vysoke skoly produkuju mrte uplne nepouzitelnych a nepotrebnych profesii, ale ked ti pride opravar wc, tak si za hodinovu robotu vypyta aj s materialom kludne 50-100e, lebo takto to vidi trh (prace).
tie ostatne veci (ci si za peniaze kupis stastie, cim sa utesuje stredna trieda etc) su na diskusiu, uznavam, ze to nie su jednofarebne veci a zavisia prudko o subjektivneho nahladu. ale ako vravi okridlena veta - to, ze mas na nieco vlastny nazor este neznamena, ze to nemoze byt uplna blbost. |
|
|
| khai- 27.08.2015 13:30:49 | 121.72.211.4 |
| budem ako obycajne kokot a poviem ze hentie sociologicko filozoficke rozhovory su totalna picovina. strach z migracie bol vzdy a vsade a ziadnu zmenu to neznaci, jedine co to znamena je ze je viac migracie. ie kompletne to otocil, akoze wft?! hento ze keby imigranti odisli tak by nemal kto robit upratovacov a v kuchyni je totalna picovina tiez lebo je to trh ako kazdy iny a keby neboli imigranti tak by boli hentie povolania zaplatene normalne a byt upratovackou alebo pomocnikom v kuchyni by boli respektovatelne povolania. tak isto to ze bohati maju vacsie riziko samovrazdy je totalne nepodlozeny "fakt". nahovarat si ze peniaze ti nekupia spokojnost je tak obohrana populisticka vec ze nechapem ako to mozu ludia citat furt. nie ze s tym nesuhlasim, kompletne chapem ze spokojnost s neda kupit ale hentym sa utesuje stredna vrstva uz veky. ale goethe, jung, freud povedal... faaaak. sory. :) |
|
|
| udrzbar- 27.08.2015 13:07:12 | 195.49.189.48 |
|
chch> obavam sa, ze rozdiel medzi xp a w10 je trochu vyraznejsi, ako len proste ponatie start menu. uz si si to vyskusal niekde? lebo u mna je to ako v tom zidovskom vtipe - skusil som oboje, neda sa porovnat.
hovorim to stale - niet nad osobnu skusenost. |
|
|
| chch- 27.08.2015 12:47:10 | 194.1.157.155 |
|
Nová verze Windows je ohlaÅ¡ovaná jako definitivnÃ, "poslednà v Å™adÄ›",
pÃÅ¡ou média. Má to být oficiálnà stanovisko Microsoftu – nejde o chybu v
pÅ™ekladu? To mÄ›, pÅ™iznám se, pÅ™ekvapilo. Jak definitivnÃ, jak poslednÃ? To už
nikdy dalšà verze nebude, budou jenom aktualizace, nebo se dalšà operaÄnà systém
bude jmenovat jinak? V jednom Älánku se psalo, že návrat k tlaÄÃtku Start
požadovali "konzervativnÃ" uživatelé. Řekl bych, že jde o dalšà ukázku
pokleslé novinářské odbornosti, kdy se vytrácà význam slov. PožadovánÃ, aby
nÄ›co funkÄnÃho zůstalo tak, pÅ™ece nenà automaticky konzervatismus a hrnout se do
inovacà za každou cenu nenà pokrok. JÃzdnà kolo má pořád dvÄ› kola a excesy v
podobÄ› jednoho se jako mainstream neprosadily. Bohužel to nechápe ani velká Äást
spoleÄnosti a pÅ™ijÃmá novoty bez kritiÄnosti a reflexe dosavadnÃho vývoje. Ani si
nevzpomenou, kolik mrtvol technologických, koncepÄnÃch, produktových a dalÅ¡Ãch
lemuje spoleÄenský a technický vývoj. Nahrazovánà velkých omylů malými, to je
skuteÄná podoba pokroku a pravý konzervatismus jen poctivÄ› vyvažuje nekritický hurá
styl zaslepených inovátorů nechápajÃcÃch, že prosazenà nÄ›Äeho nenà stisknutÃ
tlaÄÃtka, jež uvede vývoj do chodu. http://www.gentleman.cz/ |
|
|
| muskarin- 27.08.2015 12:22:59 | 15.203.169.107 |
| fax, dobry rozhovor |
|
|
| udrzbar- 27.08.2015 11:14:43 | 195.49.189.48 |
| SouÄasný strach z migrace podle polsko-britského sociologa Zygmunta Baumana ukazuje na velké zmÄ›ny ve spoleÄnosti. A poprvé v modernà historii je podle nÄ›j jisté, že každý z nás bude žÃt ve svÄ›tÄ› plném jinakosti a nejistot. KomunikaÄnà technologie prý problém nevyÅ™eÅ¡Ã, zatÃm z nás spÃÅ¡ dÄ›lajà ignoranty. cely clanok » |
|
|
| udrzbar- 27.08.2015 10:27:21 | 151.236.226.39 |
| chch> na meranie rychlosti v uzloch? |
|
|
| chch- 27.08.2015 09:59:07 | 194.1.157.155 |
| odhad rychlosti ? a naco je merac uzlov ? |
|
|
| older postings |