back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

snappah- 08.09.2015 11:27:35 | 195.91.5.131
Dik. Tak to skusim este raz. Ideme zajtra. Akurat v ipade nemam gps chip, takze telefon. moc to zralo baterku?

ook- 08.09.2015 10:34:26 | 95.102.22.174
snappah - kupil som do tabletu toto hd europe a bol som velmi prekvapeny, ake je to pouzitelne. V podstate to plne nahradi a v niecom / interakcia s users a dotyk/ aj predbehne raymarine ploter, ktory je bezne na lodiach, co celkom potesi. Len si treba vymysliet nejaky sposob napajania /solar panel/ napr. pripade vypadku el. Vie si to dopredu natiahnut mapu oblasti, takze sa to da pouzivat aj offline, len s dostupnym gps. A kedze tablet, tak je oproti plotru velmi fajn vyhoda, ze dotykovy displej. Ono to ani nema nejake naviac nastroje, ale su velmi lahko dostupne via dotykovost. A ma to nejaky system update, od uzivatelov ak si to zapnes, tak to zobrazuje info od ludi ktori to pouzivaju a su zaregistrovani. Rozne vystrahy a pod. samozrejme je to v pasme zober, alebo nechaj tak - kedze realne na to nie je filter overenia skutocnosti, okrem vlastneho. Ale tie info su tam velmi pruzne.

snappah- 08.09.2015 08:46:26 | 95.102.25.63
ook ako dopadli navigacne experimenty?

snappah- 08.09.2015 08:40:35 | 95.102.25.63
Dalnik och, hipsterske vozidielko ;) 603ka na dvoch kolesach .) chcem!

efha- 08.09.2015 01:20:02 | 85.70.137.128

more >>

khai- 07.09.2015 23:58:28 | 121.72.163.242
ch, nemam velku dielnu (nie ze by som nechcel), to je len akumulacia veci pocas niekolko rokov. uprimne povedane potrebujem "dust extractor" alebo industrialny vysavac viac ako cokolvek ine ale uplne najviac potrebujem "kupit" pochopenie rodiny pre moje uchylky. dlhy a nudny pribeh medziludskych vztahov.

ook- 07.09.2015 21:20:21 | 95.102.22.174
este nie, idem na to ako ty z behom. Ale kupil som v akcii malu makitu tu za rohom.
a ty uz mas ventilator ?

chch- 07.09.2015 19:55:56 | 217.73.23.116
snow nie, myslim predajna makita a praziaren cierna perla

ook- 07.09.2015 18:09:44 | 95.102.22.174
chch - myslis v oaze sibirskeho tigra ?

khai - velmi zalezi od frekvencie a hlavne zatazenia pri pouzivani. Napr. ja som mal pasovu brusku bosch, a kedze inzinier chcel, aby mala nizku hmotnost, tak cele vnutro je z plastu aj ulozenia lozisk. Ked sa to zatazilo tak lozisko sa zahrialo a casom sa vyosilo, zacalo to hucat a neskor umrelo. Makita ma v rovnakej triede brusku ktora je o 2kg tazsia pretoze je to poctivo vsetko hlinik. Ale ak to pouzivas vyslovene citlivo, tak ta bosch je fajn. Ale napr. cinska rozbrusovacka za 25 euro z tesco, je tak velky shit, ze jej pouzivanie hranici so sebaposkodzovanim.

chch- 07.09.2015 12:50:31 | 194.1.157.155
snow bol si v Kostolnej ?

chch- 07.09.2015 12:31:49 | 194.1.157.155
karol: zacinas budovat peknu dielnu. nema zmysel prejst na pneumatiku ? osobne tiez radsek makita.

khai- 07.09.2015 12:00:45 | 121.72.168.9
cenovy rozdiel je zanedbatelny, $4 medzi dewalt a makitou, recenzie su lepsie pre dewalt ale obe maju masivne pozitivny feedback. ja ti neviem, mam z pred niekolko rokov stare cinske noname vrtacky a brusky a cojaviemco a vsetko funguje tak ako ma napriek tomu ze by som bol celkom rad keby sa to pokazilo a mal by som vyhovorku na nieco poriadne. aj toto len vymyslam picoviny lebo mam stary "results" orbital sander za par supiek a celkom nudne sa nechce pokazit. ale na druhej strane ja som garazovy diy clovek a nie stavbar takze je celkom mozne ze to je presne pre moju kategoriu.

ook- 07.09.2015 11:26:34 | 95.102.22.174
to spodne je samica s krpcom. Na zivo ich bolo vidno uplne ostro - fotak to nedal ;(

khai - ja som za makita vzdy. Ale ak to chces len na obcasne pobrusenie moze rozhodovat cena.

khai- 07.09.2015 11:22:08 | 121.72.168.9
mate niekto odporucania na "random orbit sander"? vyzera to na makitu alebo dewalt, trochu viac pre dewalt asi...

ook- 07.09.2015 11:21:56 | 95.102.22.174
ano aj tento ;)


chch- 07.09.2015 11:16:09 | 194.1.157.155
kurva dlhy selfie stick

ook- 07.09.2015 11:05:17 | 95.102.22.174

ludfan- 07.09.2015 08:27:53 | 109.230.13.11

khai- 05.09.2015 13:32:52 | 121.72.175.70
ch, to je akoze podobne ako sponzorovanie niekoho kto pobezi maraton kvoli nejakej charite a pod. len namiesto behania riesi doma matematiku. fax, jo presne. nechcem o tom velmi premyslat lebo to je "neproblem", len ma to trochu urazilo. keby povedal ze ide zbierat smete po parku/plazi niekde a ze by ocenil za kazde kilo nieco tak by som bol s tym okej... ah whatever.

udrzbar- 04.09.2015 08:40:52 | 195.49.189.48
chch, khai> imo to je len v rovine riesenia virtualneho problemu. akoze potrenuje matematiku

chch- 04.09.2015 07:58:10 | 194.1.157.155
karol: nepocul som o takom, a nerozumiem celkom kto ma profit z toho ze niekto vyriesi matematicku ulohu. podeli sa s nou s niekym potom ?

khai- 04.09.2015 04:14:32 | 219.89.206.47
kolegina poslala email ze jej syn riesi doma matematicke problemy v ramci zbierania dotacii na vybavenie pre skolu. ze za kazdy dolar ktory darujeme vyriesi doma matematicky problem.
take veci mate aj vy alebo jebe len nam?

y@book- 03.09.2015 15:42:45 | 195.146.135.235
crew > od buduceho tyzdna som od rana do vecera doma, zastav sa na kafo ked ti to vyda

crew- 03.09.2015 13:19:28 | 95.102.20.217
este mi napadlo, ze cinania uz okopirovali aj bibliu :-)

crew- 03.09.2015 13:18:36 | 95.102.20.217
khai, pobavil si. Mas podpisany stary zakon od autora alebo novy :-)

khai- 03.09.2015 12:25:33 | 121.72.208.227
cisto pre zaujimavost, kurier z australie vratane "customs" prisiel za 3 dni. iny kurier doslovne cez most v pristave tunak v aucklande sa jebe na poste vyse tyzdna. vobec tomu nerozumiem. na druhej strane ale neradno sa stazovat lebo vsetko z aliexpresu trva 2-3 tisicrocia. doslovne len teraz mi prisiel original biblie co som objednal s autorovym autogramom z ciny. 0_0

chch- 28.08.2015 23:12:15 | 217.73.23.116
Karol: trvá to asi 5 minút, náhradné batérie mám vždy skladom, plus smalltalk s majiteľom dokopy 15 minút. Samozrejme záleží ako ďaleko je klient. Ďalej ako 50 km neoperujem

khai- 28.08.2015 21:48:06 | 121.72.173.60
ch, kolko ti trva cela vec vratane cesty, vytahovania baterky zo skladu a pod? to aj ked si v jednom meste tak to musi byt hodina minimalne nie? to mas s tringeltom 20 euro na hodinu co je asi dost zavideniahodne minimum hourly rate in slovakia

ludfan- 28.08.2015 15:51:06 | 89.173.217.229
telesná zver

chch- 28.08.2015 13:35:07 | 194.1.157.155
vsetko nacierno ofkoz.

chch- 28.08.2015 13:33:32 | 194.1.157.155
ja za vymenu baterie v alarme pytam 15-20% navyse z ceny baterie (20 eur -> 23-4 eu), dopravne naklady 10 az 15 centov na km, praca vacsinou zadarmo, ale ludia ma nepustia kym mi nevtisnu do ruky este 10-15 eur. spinu po sebe nerobim, a ked ano, tak upracem.

khai- 28.08.2015 13:05:53 | 121.72.215.218
ked som pri tom predvcerom mi prisiel chlapik vymenit baterku v bezpecnostnom systeme a vypytal si $100 na ruku. keby som ho nezdrzoval tak by to mal hotove za 5 minut a to som mu doniesol vlastny rebrik a poupratoval som po nom vysavacom ja.

khai- 28.08.2015 13:03:08 | 121.72.215.218
strasne davno som videl na tube video s opravarom ktory ukazal ako vymenit tesnenie v sprachovaci a hovoril ze nove tesnenie stoji 10p a oprava 10 minut ale ak ho zavolas tak minimalna sarza je 30 libier cisla si presne nepamatam. nejde o to ze je to trvialna zalezitost, tito ludia zvladnu casovo 5-6 oprav denne vratane prepravy, obeda a natahovanim sa s ludmi nasledne aj minimalna vec stoji pausal + praca. akoze to je biznis 101 ci nie? tunak ked si chcem dat prepilit dosku v obchode tak $120 plus akakolvek robota a material, ie $120 je za zapnutie cirkularky nasledne peniaze za skutocnu robotu su pfft.

efha- 28.08.2015 12:16:57 | 85.70.137.128
udrzbar:
  • radio je uplne naprd, za tri dni mi prilakalo jednoho cloveka na lvl1. takze som radio uplne zrusil a nechaval ich mnozit - najskor som ich supal sem (do living quarters) a tam (naspat do prace), nakoniec som ale vlastne vytvoril 'profesionalnych rodicov' - panacikov s vysokym C (alebo oblecenych v nocnych kosielkach), mal som ich asi 6 parov ktori dokola prechadzali cyklami rozhovory-tanecky-sex-tehotenstvo-porod a zase znovu. ked som sa pri ~150 rozhodol ze dalsi rast populacie nechcem, tak som ich v living quarters akurat poprehadzoval na 'pansku' a 'damsku' izbu aby sa dalej nemnozili.
  • mal som 5 ludi, kazdemu dal 5 stimpacks a 5 radaways, poslal ich von a snazil sa stihnut ich stiahnut naspat kym maju 0 stimpacks ale este nechcipli (co sa nie vzdy podarilo) - nizke levely (1 - 10) tie stimpacks vypotrebovali za par hodin, vysoke (30 - 40) kludne 24h a priniesli domov ~20 predmetov - cim dalej idu, tym vacsia sanca rare a very rare predmetov
  • na von su najdolezitejsie vlastnosti E (endurance, tj. schyta malo hitpoints) a L (luck, na hladanie rare predmetov). cez vault boxy som dostal par high-lvl panakov, zvysok som si vycvicil na vysoke E/L a poslal von expit.
  • okrem tych skautov som trenoval vzdy len jednu vlastnost, az na max (resp. na uroven 7-8 daneho SPECIALu, potom uz trenuju hodne pomaly), dal im vhodny oblecok ktory im zvysi dany SPECIAL o tie zvysne 2-3 body a poslal ich k vyrobnemu pasu
  • tie vyssie miestnosti nahradia starsie jednoduchsie, ale su brutal drahe a ten prechod na nove nie je tak zasadny - akoze power plant cez 3 unity pri najvysom (druhom) upgrade produkuje myslim 66 power points, nuclear reactor pri rovnakom cca 80, ale stoji ta 10x tolko. a penazi je stale malo, zato ludi vela, takze imho lepsia strategia je viac power plants s viacej vycvicenymi peonmi
  • nuka-cola produkuje zaroven vodu a jedlo - tam sa ten upgrade vyplati, ale opat, je to strasne drahe (3-unit nuka-cola plant s upgradami vyjde na niekolko desiatok tisic)
  • mr. handyho som nemal - stale som cakal ci nebude na nejakej karte, ale asi sa daju iba kupovat za $. ja som do toho neinvestoval ani korunu, vsetko cisto zadarmo

ludfan- 28.08.2015 11:53:41 | 109.230.13.11
Krtkovanie zapchateho odtoku v panelaku je v BA za 40-50 EUR. Je to ale komplexna sluzba, ako bonus je pribalene grganie nahlas + rit vyliezajuca teplakov.

chch- 28.08.2015 10:58:21 | 194.1.157.155
Mr. Handy, vyborny nazov pre opravara zachodov.

udrzbar- 28.08.2015 10:33:11 | 195.49.189.48
fh> niekolko otazok k tomu falloutu:
  • ako si zvysoval pocet ludi? mnozil si to ako kraliky, alebo si spravil radio a lakal si ich z pustatiny? je to radio vobec pouzitelne, resp kolko musi mat slotov, aby to bolo k niecomu? lebo ked to mnozim v kryte, tak mam na zaciatku lvl1, ale keby chodili v rozumnom pocte z vonku, tak su dost casto vyssie levely => nestracal by som cas levelovanim
  • kolko ludi a na ako dlho si posielal zbierat von, resp kolko je optimum?
  • von si posielal najvyssie levely, alebo si ich nechal expit proste vonku?
  • kedy zbieraju najlepsie veci vonku - ak su tam dlho, alebo ak je to vysoky lvl, alebo ak maju vysoke SPECIAL?
  • tie treningove miestnosti si pouzival, ma nejaky zmysel vyhulit SPECIAL u vsetkych hore, alebo sa to oplati len na konkretne povolania specializovat?
  • tie specialne miestnosti (nuclear reactor, waterpurification, garden) su ako nahrada za tie jednoduchsie, tj stare mozem vyburat a postavit tam tie nove, alebo proste to musim pridat?
  • nuke cola je co?
  • mr.handy-ho si mal? ja mam 3 kusy a mam dojem, ze nebude stacit :-/

chch- 28.08.2015 09:50:47 | 194.1.157.155
ja by som najradsej opravoval zachody za 100 eur, ja nechcem sediet za pocitacom.

khai- 27.08.2015 21:55:16 | 219.89.206.47
fax, ja som nespochybnoval gastargeiterov vobec. co spochybnujem je nazor ktory hovori ze bez nich by nam nikto nemal robit spinavu robotu. ano iste za tie iste peniaze prirodzene nie… to ze kazdy chce sediet za pocitacom je uplne pochopitelne, kazdy sa chce mat dobre, zarabat dobre, sediet v teplej kancelarii. to chcem ja aj ty, to chceme pre nase deti. nikto nechce opravovat hajzle, nasledne si za to vypyta 100e. trh. vysoke skoly produkuju to co maju ludia zaujem studovat. nechapem kde s tym ides.

y@mob- 27.08.2015 18:39:57 | 188.167.92.67
Turek

ook- 27.08.2015 18:30:28 | 95.102.22.174
no ano keby tie vlny imigrantov aspon robili udrzbarov. Obavam sa ale, ze ich uroven pracovneho a socialneho rozhladu konci niekde medzi oplodnovanim vlastnej sesternice, nastudovanim si socialneho zabezpecenia v tej ktorej krajine a balenia si koranu do koberca na ktorom si omlatia kazde rano hlavu o zem.
Toto je ten hlavny problem a nic ine. Vsetky tie debiloviny ktore nakecaju ludia, zijuci z toho, ze o tom denne kecaju a robia vsetko pre to aby o tom mohli kecat donekonecna su uplne mimo realitu a samozrejme urobia vsetko pre to, aby ich zdroj prijmov vytrvalo narastal.

Albanec/turek, ktory ma na trnavskej svoj super kebab je oproti nim ako porovnanie neurochirurg vs cigan z luniku. Toto proste nie su ludia co sem prisli pracovat a maju co ponuknut na trhu.

udrzbar- 27.08.2015 15:56:13 | 195.49.189.48

udrzbar- 27.08.2015 14:49:39 | 195.49.189.48
khai> konkretne s tym obsadenim miest upratovacov je nemecke otvorenie pre tureckych a juhoslovanskych pristahovalcov v ~60.rokoch fakt, jednoducho nemcom uzivajucim si povojnovy hospodarsky zazrak sa naozaj nechcelo robit nekvalifikovane prace, tak si na to proste zacali dovazat turkov. bohuzial, dnesny vyvoj v zapadnej europe je o niecom podobnom, kazdy by chcel sediet za pocitacom a klikat v cistej kancelarii, vysoke skoly produkuju mrte uplne nepouzitelnych a nepotrebnych profesii, ale ked ti pride opravar wc, tak si za hodinovu robotu vypyta aj s materialom kludne 50-100e, lebo takto to vidi trh (prace).

tie ostatne veci (ci si za peniaze kupis stastie, cim sa utesuje stredna trieda etc) su na diskusiu, uznavam, ze to nie su jednofarebne veci a zavisia prudko o subjektivneho nahladu. ale ako vravi okridlena veta - to, ze mas na nieco vlastny nazor este neznamena, ze to nemoze byt uplna blbost.


khai- 27.08.2015 13:30:49 | 121.72.211.4
budem ako obycajne kokot a poviem ze hentie sociologicko filozoficke rozhovory su totalna picovina. strach z migracie bol vzdy a vsade a ziadnu zmenu to neznaci, jedine co to znamena je ze je viac migracie. ie kompletne to otocil, akoze wft?! hento ze keby imigranti odisli tak by nemal kto robit upratovacov a v kuchyni je totalna picovina tiez lebo je to trh ako kazdy iny a keby neboli imigranti tak by boli hentie povolania zaplatene normalne a byt upratovackou alebo pomocnikom v kuchyni by boli respektovatelne povolania. tak isto to ze bohati maju vacsie riziko samovrazdy je totalne nepodlozeny "fakt". nahovarat si ze peniaze ti nekupia spokojnost je tak obohrana populisticka vec ze nechapem ako to mozu ludia citat furt. nie ze s tym nesuhlasim, kompletne chapem ze spokojnost s neda kupit ale hentym sa utesuje stredna vrstva uz veky. ale goethe, jung, freud povedal... faaaak. sory. :)

udrzbar- 27.08.2015 13:07:12 | 195.49.189.48
chch> obavam sa, ze rozdiel medzi xp a w10 je trochu vyraznejsi, ako len proste ponatie start menu. uz si si to vyskusal niekde? lebo u mna je to ako v tom zidovskom vtipe - skusil som oboje, neda sa porovnat.

hovorim to stale - niet nad osobnu skusenost.


chch- 27.08.2015 12:47:10 | 194.1.157.155
Nová verze Windows je ohlašovaná jako definitivní, "poslední v řadě", píšou média. Má to být oficiální stanovisko Microsoftu – nejde o chybu v překladu? To mě, přiznám se, překvapilo. Jak definitivní, jak poslední? To už nikdy další verze nebude, budou jenom aktualizace, nebo se další operační systém bude jmenovat jinak? V jednom článku se psalo, že návrat k tlačítku Start požadovali "konzervativní" uživatelé. Řekl bych, že jde o další ukázku pokleslé novinářské odbornosti, kdy se vytrácí význam slov. Požadování, aby něco funkčního zůstalo tak, přece není automaticky konzervatismus a hrnout se do inovací za každou cenu není pokrok. Jízdní kolo má pořád dvě kola a excesy v podobě jednoho se jako mainstream neprosadily. Bohužel to nechápe ani velká část společnosti a přijímá novoty bez kritičnosti a reflexe dosavadního vývoje. Ani si nevzpomenou, kolik mrtvol technologických, koncepčních, produktových a dalších lemuje společenský a technický vývoj. Nahrazování velkých omylů malými, to je skutečná podoba pokroku a pravý konzervatismus jen poctivě vyvažuje nekritický hurá styl zaslepených inovátorů nechápajících, že prosazení něčeho není stisknutí tlačítka, jež uvede vývoj do chodu.
http://www.gentleman.cz/

muskarin- 27.08.2015 12:22:59 | 15.203.169.107
fax, dobry rozhovor

udrzbar- 27.08.2015 11:14:43 | 195.49.189.48
Současný strach z migrace podle polsko-britského sociologa Zygmunta Baumana ukazuje na velké změny ve společnosti. A poprvé v moderní historii je podle něj jisté, že každý z nás bude žít ve světě plném jinakosti a nejistot. Komunikační technologie prý problém nevyřeší, zatím z nás spíš dělají ignoranty. cely clanok »

udrzbar- 27.08.2015 10:27:21 | 151.236.226.39
chch> na meranie rychlosti v uzloch?

chch- 27.08.2015 09:59:07 | 194.1.157.155
odhad rychlosti ? a naco je merac uzlov ?

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.