|
|
| udrzbar- 27.08.2015 10:27:21 | 151.236.226.39 |
| chch> na meranie rychlosti v uzloch? |
|
|
| chch- 27.08.2015 09:59:07 | 194.1.157.155 |
| odhad rychlosti ? a naco je merac uzlov ? |
|
|
| udrzbar- 27.08.2015 08:34:24 | 195.49.189.48 |
|
ludfan> predpokladam, ze kompas + chronometer + odhad rychlosti a nanasanie na papierovu mapu. + pri pribreznej plavbe majaky.
ook> ty sa proste na tej lodi nudis :) tak si hladas zabavku. ale to samozrejme len tak polovazne, jasne ze ti zavidim :) |
|
|
| ludfan- 27.08.2015 07:14:29 | 109.230.13.11 |
| Ako sa navigovalo pred nastupom GPS, na malej lodi na mori? |
|
|
| ook- 27.08.2015 00:10:33 | 95.102.22.174 |
| ja to testujem iba a len zo zvedavosti, nepotrebujem to nutne. V prvom rade to tam poznam po pamati skoro vsade kde chodievam, a druhak papier a ploter na lodi to vzdy isti. |
|
|
| snappah- 26.08.2015 23:26:13 | 91.127.162.71 |
|
... som chvilu skusal na lodi davno navionics a este nieco na ipade, nakoniec to dopadlo tak, ze na vsetko svietilo slnko a videl som prd, cez slnecne okuliare (polarizak?) este vacsi prd. takze onboard GPS + papierova mapa. ta papierova mapa mala svoje caro. snad jediny raz vydatne pomohla google appka (zabudol som meno), ked sme isli 2 lode na Vis, vzdialili sa od seba mimo dohlad (na opacnych stranach ostrova) a potrebovali vediet, kde je ten druhy. |
|
|
| muskarin- 26.08.2015 16:46:51 | 15.203.169.107 |
| efha, asi by som si pripravil instalacne USB pred apgrejdom |
|
|
| ook- 26.08.2015 16:38:50 | 95.102.22.174 |
| fax - ano idem sa pachtit na more a chcel som testnut jeden navigacny soft - opencpn, mam nejake mapy co to vie zozrat. Okrem toho budem testovat este Navionics a iSailor na tablete - android - inak aj ten opencpn ma verziu na andr. tablet - len ma napadlo ze to hodim aj pod win na notebook, a zjavne tam je problem s gps modulom. Mam nejaky usb tracker-loger canmore, ale netusim ci sa dohodne s tym softom - pohram sa a uvidim. Ale ze nie je na vyber z 20 modelov usb gps k notebooku je total faul vyuzitia techniky. |
|
|
| ook- 26.08.2015 16:29:06 | 95.102.22.174 |
|
fax - dobre, ale ty pouzivas win pre win.
To je ako bavit sa s clovekom co ma nejaku linuxovu distribuciu, za ktoru je ochotny vrazdit kazdeho na pockanie a na otazku co na tom okrem svojeho kodovania pouziva tak povie, ze vsetko napr. dva krat mal otvoreny gimp kde editoval nejaku ikonku. ;) chapeme sa, ze ?
ak nie, tak skusim takto - ja mam win ako platformu pre softy, ktore pouzivam, win tam je lebo musi, lebo ho potrebuju tie softy, nie ja. Ja do neho vlastne vobec nesaham, nemam moc rad ako sa tvari a preto mu max zmenim vzhlad nejakym samurize. Ak by bezali tie moje softy korektne na nejakej distr. linuxu, tak tam kludne strcim linux. Z tohoto pohladu pre mna win 7-8-9-10-15 nema ziaden vacsi vyznam ako mozno blby priklad - ale doska, ktorou je podlozena vyladena draha zostava na domace kino. A nechce sa mi teraz rozoberat celu zostavu aby som tam strcil dosku co je rovnaka len natreta na hnedo. |
|
|
| udrzbar- 26.08.2015 16:27:54 | 195.49.189.48 |
| ... pan sa zasa tusim chysta na jachtu, presne toto som pocul tusim minuly rok? ;) |
|
|
| udrzbar- 26.08.2015 16:27:10 | 195.49.189.48 |
|
snappa> presne pre toto win systemy zasadne instalujem na novo.
bohuzial ale druha strana mince je _fakt_, ze za ~2/3 padov stroja pri update / upgrade mozu uzivatelia - neschopnost pochopit, ze "nevypinat" znamena "nevypinat", padajuca chrontava wifi pri prenose, nedockavost (preco je to tak dlho cierne?) atd. to, co napisal crew je spravne - upgrade, ale nad zalohou. |
|
|
| snappah- 26.08.2015 16:22:49 | 91.127.162.71 |
| efha: za posledny tyzden som sa bavil s 2 ludmi, co ten upgrade (z 8.1) pustili. oproti predoslemu mesiacu mali trochu sedivsie vlasy a tvrdili, ze nikdy viac. hodiny upgradovania a nakoniec pad instalatora, ci instalacie. cisty pruser. nerobit imho este. |
|
|
| chch- 26.08.2015 16:20:22 | 194.1.157.155 |
| snow: mozem ti darovat jeden gps modul, ktory sice napojis cez USB, ale iba koli napajaniu, komunikacia je cez BT. |
|
|
| ook- 26.08.2015 16:17:52 | 95.102.22.174 |
| zaujimave aky je problem najst gps modul, ktory by sa dal pripojit k notebooku cez usb a vyuzivat tak notebook ako navigaciu napr. |
|
|
| efha- 26.08.2015 16:07:05 | 195.122.195.194 |
|
udrzbar: vdaka. kvoli torrentom mozno este pockam par dni, ako sa situacia vyvinie :)) fallout shelter som hral intenzivne asi tyzden, dostal som sa na populaciu ~150, 10 poschodovy shelter a vsetky miestnosti upgradnute. s tym sa bohuzial vytratilo vsetko caro a stalo sa z toho tamagochi ktore treba kazdych par hodin vyvencit a pohladkat. ale zadarmo dobra zabava tych par dni ... |
|
|
| udrzbar- 26.08.2015 15:48:38 | 195.49.189.48 |
| crew> hej, img disku a ides, co sa moze stat? |
|
|
| crew- 26.08.2015 15:45:46 | 95.102.20.217 |
| tiez riesim prechod na tu w10. a mam teraz win7. Urobim full backup pre istotu a skusim to, ale na to potrebujem aspon pol dna. Viaceri hlasia spokojnost, iba kamarat na suporte ma teraz dvojnasobok roboty, potom ako to zakaznici nainstalovali, lebo ved je to zadarmo tak preco nie. |
|
|
| udrzbar- 26.08.2015 15:43:06 | 195.49.189.48 |
|
btw, fallout shelter niekto hrame?
inak dcera nakoniec skoncila u P8, vyzera to strasne subtilne, tenucko, som zvedavy, dokedy jej to vydrzi. btw, launcher ma _velmi_ sektarsky look |
|
|
| udrzbar- 26.08.2015 15:38:59 | 195.49.189.48 |
| mno. |
|
|
| chch- 26.08.2015 15:30:52 | 194.1.157.155 |
| ponozky mi vydrzia tyzden, bez srandy. |
|
|
| udrzbar- 26.08.2015 15:26:29 | 195.49.189.48 |
|
to uz ani nie je podla mna vtipne. proste toto mi pride uz v style aha, nemenil som si mesiac ponozky, a napriek tomu je este stale vidno logo PUMA :)))
samozrejme velmi prehnane. pouzivat xp dnes je ovela horsie, ako nemenit si ponozky :) |
|
|
| chch- 26.08.2015 15:04:14 | 194.1.157.155 |
|
V praci: Host Name: LIPTAK-XP OS Name: Microsoft Windows XP Professional OS Version: 5.1.2600 Service Pack 3 Build 2600 OS Manufacturer: Microsoft Corporation OS Configuration: Standalone Workstation OS Build Type: Multiprocessor Free Registered Owner: Kristián Lipták Registered Organization: DTN s.r.o. Product ID: Original Install Date: 14.3.2012, 18:23:05 System Up Time: 14 Days, 4 Hours, 25 Minutes, 44 Seconds Doma novsi desktop: Doma starsi desktop: Host Name: AFX |
|
|
| udrzbar- 26.08.2015 14:41:58 | 195.49.189.48 |
| .... jedine teda ten, co som tu postol onehda, ze w10 systemy budu banovane na torr srvroch ;) ale ved predsa to sa tyka len tych kriminalnikov. |
|
|
| udrzbar- 26.08.2015 14:40:42 | 195.49.189.48 |
|
ook> co je to 7?
akoze zartujem, ale okrem spomienkoveho optimizmu a nostalgie na nieco take nie je absolutne ziaden dovod. |
|
|
| udrzbar- 26.08.2015 14:37:27 | 195.49.189.48 |
|
fh> nemam skusenost s _upgrade_, ja mam vsade ciste instalacie, ale len ten tech.preview., uz cca 1/4 roka, z mojej strany absolutna spokojnost, nie je co riesit. co sa UI tyka, tak oproti 8.1 velmi pozitivna zmena, dlazdice pred skokom na desktop isli dpc, pre milovnikov "startmenu" (nie je moj pripad), pribudli virtualne obrazovky zo systemu, ovladace funguju.
za seba musim povedat, ze 8 mi celkom sadli, 8.1 z nejakeho dovodu vnimam ako nepodarok a 10 je take, ze to vobec proste neriesim, lebo som si na to zvykol a veci funguju ako maju. btw, doma mam tie w10 okrem ineho na ~6 rokov starom sony vaio, bez nejakeho problemu. (jedine co nemam je sony stamina driver, ale ten nebol ani vo w7, ani w8, tusim len v originalne instalovanych vistach, co berem ako dobry vtip) |
|
|
| ook- 26.08.2015 14:32:14 | 95.102.22.174 |
| ja by som tam dal downgrade na 7. |
|
|
| efha- 26.08.2015 14:30:02 | 195.122.195.194 |
| fax: moj notebook s windows 8.1 (kupeny pred 5 mesiacmi) mi ponuka zadarmo upgrade na win 10. chcem to? ci radej pockat? |
|
|
| ludfan- 26.08.2015 10:36:01 | 109.230.13.11 |
| moja sestra má kazetu popÃsanú "aÅ¡u bizón laky" |
|
|
| chch- 25.08.2015 16:34:53 | 194.1.157.155 |
|
|
| chch- 25.08.2015 16:27:55 | 194.1.157.155 |
| Å¡atnjohárt, en jó cú plej, en ju gÃv láv, e béd nejm |
|
|
| khai- 25.08.2015 08:30:36 | 121.72.190.250 |
| inymi slovami drz (;) a pocuvaj bon jovi :) |
|
|
| khai- 25.08.2015 08:29:51 | 121.72.190.250 |
| efha, vcera som cital nejaky clanok o tom ako labely tlacia $$$ skrz streamovacie sluzby presne kvoli odporucaniam, bolo to specificky o spotify. cele hento ze "currated", "new", "discover" alebo "radio" a podobne su len inak zabaleny marketing na to co chcu mat labely vonku. na spotify sa to da relativne lahko obist, na apple music sa to neda lebo cela pouzita terminologia a navigacia ktoru pouzivaju je presne o discovery. realita imo je o tom ze vsetky tie sluzby maju problem generovat zisky a roky stravili palenim tazkych dolarov na prilakanie subscriberov a teraz je cas pritiahnut $krutky na spanieskej cizme. |
|
|
| efha- 24.08.2015 23:36:18 | 85.70.137.128 |
re hladanie hudby/recommended, nielen apple to ma rozbite - prednedavnom vysla nova verzia google music pre android (mam predplatne). po prvom spusteni nejake 'bla bla, refine your taste to get better recommendations" - vybral som si zaner (alternative/indie ci tak nieco) kde to postupne real time loadovalo zoznam kapiel, kde som mal oznacovat tie ktore sa mi pacia - na zaciatku mainstream (nirvana, interpol), ked som neskrtal, tak cez semi-mainstream (arcade fire, caribou) az po 10 minutovom skrolovani/zaskrtavani mi to celkom presne ponukalo defacto len kapely ktore mam rad (31 knots, unknown mortal orchestra, atd.). uplne nateseny ze konecne nieco co funguje - zapol som 'new releases' a 'recommended' sekciu a tam nieco taketo:![]() cele som to zmazal, ze ved niekde chyba, stava sa, nainstaloval znovu, znovu 10 minut klikal kapely, vysledok stale rovnaky, uz niekolko tyzdnov, ziaden bugfix, nic. akoze cisty fakof cely recommendation system. |
|
|
| muskarin- 24.08.2015 22:36:52 | 78.99.255.45 |
| ten robopes je desivejsi kazdym rokom |
|
|
| khai- 24.08.2015 22:17:58 | 210.55.57.63 |
| hah, ten robopes je lepsi kazdym rokom, najlepsie bolo na videu ked vytiahli robokona na konci. zaujimave je ze tie kancelarie vyzeraju ako stare zaprasene kancelarie tunak z konca 90tych rokov vratane koberca, interier dekoru, nudneho travnika okolo nudnej budovy a zle oblecenych inzinierov. |
|
|
| udrzbar- 24.08.2015 16:03:22 | 195.49.189.48 |
Windows 10 users are being banned from torrent sitesSome torrent websites are banning Windows 10 users over fears that the operating system is sending identifying information back to Microsoft. |
|
|
| udrzbar- 24.08.2015 12:44:20 | 195.49.189.48 |
|
ook> ja to nepovazujem za uspech, mna to desi :) pretoze s tou knihou / novelou suvisi aj tento vec:
|
|
|
| ook- 24.08.2015 12:20:43 | 95.102.22.174 |
| 62 rokov ? to by som za uspech ani nepovazoval. |
|
|
| udrzbar- 23.08.2015 23:01:31 | 89.173.200.14 |
Fahrenheit 451 - ta pasaz, ked guy montag pride domov a jeho manzelka ho nevnima, lebo v usiach jej bzucia malicke sluchadla ;) |
|
|
| ook- 22.08.2015 12:56:20 | 95.102.22.174 |
|
yuran - ved tebe este predpokladam ani neprisiel ten co si si objednal. este je teplo, ja mam rad ked je vonku 15-18 stupnov, najlepsie sa v tom beha. |
|
|
| khai- 22.08.2015 02:26:22 | 121.72.194.45 |
| cisto pre zaujimavost, planujem dalsiu gitaru a chcem v tom mat humbucker pickup len neviem ktory. na aliexpress sa da kupit za $15 s free shipping, "nadizajnovane umelcom" (satriani/hetfield/vai/dimebag/bonamassa/etc) su $120-$250 a viac. teraz som skusal nahrat do garage band male pasaze cez vsetko co mam doma od super lacneho cinskeho squier po usa fender deluxe a nielenze je medzi nimi maly casto zanedbatelny rozdiel, cinsky pickup v tej posratej squier gitare ktoru som kupil celu za $60 znie najlepsie. prirodzene ze zvuk je strasne subjektivna vec ale ocakavania boli v oblasti klobasa vs salat bez dresingu a realita je strasne nudna. |
|
|
| y@book- 21.08.2015 21:25:44 | 188.167.92.67 |
| uz kurite? zacina byt chladno, na case otocit ten ventilator naopak... |
|
|
| ludfan- 21.08.2015 18:00:37 | 109.230.13.11 |
| Drbnuty flash mi pada uz aj na youtube embedoch. |
|
|
| ludfan- 21.08.2015 17:57:58 | 109.230.13.11 |
| Cele je to postavene na tom, ze niekto je plateny na zaklade ceny akcii IMHO. To znamena, ze ak si niekto si mysli, ze niekto iny by si mohol mysliet, ze sa z toho da nieco vynurat -> profit pre niekoho. Moderny kapitalizmus je sarada s predajom ani nie tak prislubu buducich ziskov, ale skor toho, ze by mozno mohol niekto nejakemu prislubu uverit. Vsetci sa chovaju ako deti na hodine obcianskej nauky anno 1985. |
|
|
| snappah- 21.08.2015 13:29:38 | 91.127.170.77 |
| samozrejme ze vynuraju. otazkou je, ci je to dobre. |
|
|
| muskarin- 21.08.2015 12:38:16 | 78.99.255.45 |
| fax, sak to je ta klucova otazka - ci dokazu z toho nieco vynurat alebo nie. a ked teraz nie, ci v buducnosti ano |
|
|
| udrzbar- 21.08.2015 09:45:35 | 195.49.189.48 |
| vsetci su posadnuti zbieranim a pracovanim dat, aby nakoniec zistili, ze im su ku hovnu, lebo z toho nic rozumne (alebo co by doteraz nevedeli) nevynuraju. |
|
|
| khai- 21.08.2015 09:18:05 | 121.72.163.198 |
| http://www.wired.com/2015/08/cant-squat-spotifys-eerie-new-privacy-policy/ jebat vsetkych... |
|
|
| snappah- 21.08.2015 08:58:24 | 91.127.170.77 |
|
Google gives the world a peek at its secret servers Google has given everyone a rare look inside its server rooms and detailed how keeps up with the massive growth of its search business. a 15-stranovy paper k teme. Our datacenter networks run at dozens of sites across the planet, scaling in capacity by 100x over ten years to more than 1Pbps of bisection bandwidth. |
|
|
| khai- 21.08.2015 00:24:24 | 219.89.206.47 |
| i.e. hladanie hudby je cez sekciu "New". neviem ako mam vysvetlit totalnu uchylnost tejto jednoduchej veci, das to vyhladavania meno skupiny, stlacis enter a a preskoci to cele do sekcie "New". plne rozumiem trivialnost tohto problemu ale je to kompletny wtf. |
|
|
| older postings |