|
|
| ook- 03.08.2015 11:49:05 | 95.102.22.174 |
| chch - mam dojem, ze najlepsie riesenie by bolo umiestnit to do vedlajsej miestnosti kde sa nespi a tam aj ked to ide naplno tak by to nebolo pocut, ale vychladilo by to nepriamo dostatocne aj miestnosti vedla. Teraz to tak je, ale opacne. Dokonca to vychladi aj obyvaciu izbu cca 24m2 za rohom na teplotu ktora je prijemna kedze nie su predelene dverami. Netusil som ked sa to montovalo. Teraz by som to uz navrhol lepsie. |
|
|
| chch- 03.08.2015 11:16:33 | 194.1.157.155 |
| snow: pohyb vzduchu musi byt pocut. musel by si hybat vzduch velmi pomaly cez obrovsky vymennik aby to bolo nepocutelne. alebo si si mal dat stropne chladenie. |
|
|
| ook- 03.08.2015 10:25:25 | 95.102.22.174 |
| chch - mno mna irituje aj ta co mam od vas, nevadil by dalsi stupen kde by to fucalo este menej a nebolo pocut vobec pretoze aj ten silent mod pocujem. Ale su ludia co im to neprekaza. |
|
|
| chch- 03.08.2015 09:28:19 | 194.1.157.155 |
ok, zaciname, veselu zabavu.
|
|
|
| chch- 03.08.2015 09:19:55 | 194.1.157.155 |
| snow: klimatizacia nieje ziaden zazrak. dva ventilatory a jeden kompresor. len v nastennej verzii su tie hlucne komponenty vonku, v mobilnej je to vsetko vnutri. a fyziku neodrbes, pohyb vzduchu (2x) a 3 elektromotory maju svoj zvuk. ak samozrejme spis so sluchadlami, alebo so stuplami, moze to byt OK. |
|
|
| khai- 03.08.2015 08:53:47 | 121.72.196.173 |
| nemam, urobim, problem je ako so vsetkym, nedostatok casu. |
|
|
| ook- 03.08.2015 08:51:52 | 95.102.22.174 |
| chch - aha, nie v kazdom popise to je, vacsina predajcov uvedie len zakladne info., nasiel som to az ked si napisal lebo som to hladal . A v tom popise by som to mozno prehliadol, keby si nebol povedal ze tam je problem. 54dB je uz slusny hukot na noc v miestnosti. ;( |
|
|
| ook- 03.08.2015 08:42:36 | 95.102.22.174 |
| khai - vsetko drevene vyzera super, mas aj nejake detailnejsie foto? |
|
|
| chch- 03.08.2015 07:04:10 | 217.73.23.116 |
| Snow: lebo som už unavený to vysvetľovaÅ¥. Pozri si na tej klÃme Å¡tÃtok hluÄnosti, a predstav si že ten hluk musà byÅ¥ prÃtomný neustále. Na teóriu "vychladÃm a potom vypnem" zabudni. |
|
|
| khai- 03.08.2015 01:45:49 | 210.55.57.63 |
| v podstate vsetko drevene |
|
|
| ook- 03.08.2015 00:20:29 | 95.102.22.174 |
| khai - kedze nie som v obraze, co si robil na tej gitare ? |
|
|
| ook- 02.08.2015 23:35:21 | 95.102.22.174 |
| chch - mobilna klima preco nie si nenapisal. |
|
|
| chch- 02.08.2015 23:25:30 | 217.73.23.116 |
| Szakéba nindzsával. |
|
|
| snappah- 02.08.2015 22:55:18 | 95.102.26.222 |
| gitara šmak! |
|
|
| muskarin- 02.08.2015 22:24:24 | 78.99.255.45 |
| V maÄarskej vetve rodiny mame Japonca, Äo sa nauÄil po maÄarsky. Ked som sa ho pýtal, ako to zvládol, lebo ja som sa zasekol v prvej lekcii pre samoukov, povedal, že som si kúpil hrubú knihu ;] Chlapec rozpráva anglicky a nemecky. MaÄarÄina mu nepriÅ¡la až taká Å¥ažká, naÅ¡iel tam nejaké paralely s japoncinou, napr. predložky za podstatnym menom. |
|
|
| khai- 02.08.2015 22:14:42 | 210.55.57.63 |
| prirodzene kazdy v kancelarii si teraz zo mna robi srandu :| |
|
|
| khai- 02.08.2015 22:13:03 | 210.55.57.63 |
| TOTO WTF? O_O http://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=11490922 |
|
|
| chch- 02.08.2015 19:35:57 | 195.91.14.236 |
| Tá gitara je ppc, v živote by som na to nemal gule, ani trpezlivosť. Klobúk dole. |
|
|
| khai- 02.08.2015 11:09:46 | 121.72.210.66 |
| hlava naklonena dolava, usmev, 3 sekundova pauza, prstami napodobnene noznice a slovo collage vyslovene ako [kolažÃ]. |
|
|
| khai- 02.08.2015 11:07:05 | 121.72.210.66 |
| kokos, ano, ja musim doslovne nastojit na tom aby povedala "nie". teraz kladiem otazky tak aby mohla povedat "ano" na odmietnutie niecoho lebo odmietnut nieco negativom je zjavne pre nu kompletne nemozna vec. ja som mal posledne dva dni traumy z toho ze sa boji ist na zachod (!). trapime ju jedlom, dneska zapasila na ranajky s "pancakes, bacon, banana & maple syrup", vcera doslovne "zozrala" dva bbq hamburgery a pod. z toho pohladu ze vidiet do inej kultury ano, to je asi dost hodnotne byvat na tyzden u o'connorov-tarkovcov. dneska v supermarkete pozerala na 3 rozlicne noviny a nevedela ze ktore si ma kupit, pytam sa jej ze na co ich chce a nevedela povedat tak som jej kupil tucne weekendove vydanie ze nech ma co citat a teraz z nej vyliezlo ze ona to chce na robenie vystrihovanych kolazi. akoze groteska. |
|
|
| khai- 02.08.2015 10:59:34 | 121.72.210.66 |
| vdaka, zopar preslapov tam bolo prirodzene ale (prekvapivo!) je to velmi prijemny hudobny nastroj. najlepsie (najhorsie?) je na tom to ze mam naskreckovany material na 3 dalsie a neviem sa dockat kedy zacnem na novej gitare. drevo je fascinujuci material. |
|
|
| ludfan- 02.08.2015 10:57:48 | 109.230.13.11 |
|
Pre Japoncov je anglictina fakt tazka. Zena sa skusala ucit, je to hroza, stavba vety je totalne odlisna. Napriklad castice v indoeuropskych jazykoch hraju podruznu rolu, v japoncine su centralne dolezite. Vsetky tie funkcie ktore maju v nasich jazykoch zamena, prislovkove urcenia, spojky a podobne hraju v japoncine castice. A to extremne zjednodusujem, v skutocnosti je to ovela zlozitejsie.
Chcem tym povedat, ze naucit sa anglicky je pre japonca alebo cinana podstatne tazsia uloha ako pre kdekoho ineho. Dievca z pobytu u vas nieco urcite bude mat, ak aj nie jazykovo tak inak. Napriklad predpokladam, ze Poppy bezne papuluje a dozaduje sa kdecoho (v normalnej miere pre zapadne decko), to japonskemu decku musi pripadat ako z inej planety. Takisto milion inych veci, ktore tebe pripadaju bezne, su pre nu odlisne a teda obohacujuce. |
|
|
| efha- 02.08.2015 10:45:13 | 85.70.137.128 |
| khai: gratulacie! vyzera to skvele ... |
|
|
| khai- 02.08.2015 10:36:27 | 121.72.210.66 |
|
toto inak |
|
|
| khai- 02.08.2015 10:33:33 | 121.72.210.66 |
| ona vie slova, ked ukazem na pohar tak po 3-4 sekundach a zdvorilom usmeve povie "cup" ale nerozumie ani zakladnym vetam. nieco ako povedat vetu je *uplne* mimo. doslovne som ju nepocul spojit dve slova dokopy. ked sa predstavovali tak to mali niekolko viet o sebe ale takto v realite je mi totalne jasne ze sa to naucili cele ako basnicku na spamat. o nic nejde ja len ze to vidim tak ze by studijny pobyt je na dobrusenie skusenosti s cudzim jazykom a nie na trapne ticho medzi tym ako sa vysvetlujem cez obrazky a google translate. o nic nejde ako hovorim, je to velmi zvorile a prijemne dievca ale jej mama za tento vylet zapltila nemale peniaze a imo z toho bude mat hovno. |
|
|
| ook- 02.08.2015 10:29:43 | 95.102.22.174 |
| chch - dovod ? |
|
|
| chch- 02.08.2015 09:46:17 | 217.73.23.116 |
| mobilne klimatizacie zasadne neodporucam. lepsi je stropny ventilator (bez srandy). |
|
|
| snappah- 01.08.2015 22:34:42 | 78.98.49.91 |
|
... co mi pripomenulo rukami nohami rozhovor s japoncom, ktory bol na tyzdennom skoleni v anglictine, zjavne nerozumel ani trt, vedel odhadom tak 30 slov. ale poznal smetanu a yellow magic orchestra. bedryyyych smetanaaaa. hai. |
|
|
| efha- 01.08.2015 21:02:25 | 85.70.137.128 |
| imho velmi bezna prax u azijatov, klamat o urovni svojej anglictiny. za mesiac v barme som stretol presne 1 (jednoho) cloveka s ktorym sa dalo rozpravat o komplikovanejsich temach nez odkial som, ako sa mi paci barma a ci nechcem kupit jeho (dopln sortiment). |
|
|
| ook- 01.08.2015 13:01:41 | 95.102.22.174 |
| mozno ma len aspergerov syndrom. |
|
|
| y@mob- 01.08.2015 12:23:22 | 188.167.92.67 |
| Zverit decko fuzatemu vychodoeuropanovi to je tak na socialku. Mozno sa ho chceli len zbavit. |
|
|
| khai- 01.08.2015 08:33:10 | 121.72.168.225 |
| mame tu japonske decko na studenstku vymenu. povedali nam ze vsetky deti co prisli su pokrocile v anglictine. klamali. velmi zdvorila a prijemna dievcina ale svate hovna, pocul som mozno 6-7 slov za tie dva dni co tu je. |
|
|
| khai- 31.07.2015 22:18:46 | 121.72.169.1 |
| ja mam 2 sony bt speakre, x2 a x5. oba su fasa, ja som skusal zvuk v obchode a nepocul som rozdiel velmi medzi tymi lepsimi znackami, povedal by som ze bose bol najmenej sexy ale kazdy inak. monitor mam aoc a draha ma viewsonic absolutne ziadny problem. mys a klavesnicu preferujem bt lebo kto sa chce v roku 2015 srat s kablom (xlx!:)... |
|
|
| pusi- 31.07.2015 21:07:15 | 89.177.142.213 |
| prenosný speaker som si zaobstaral B&O (rok starý model za 50% ceny) a môžem smelo odporuÄiÅ¥;) zato niekto mi pls odporuÄte dostupnú mobilnú klimatizáciu na 20m2. pls aj chch sa nech vyjadrÃ. Äakujem! |
|
|
| muskarin- 31.07.2015 15:16:52 | 15.195.185.83 |
| monitory od Dell maju slusne nastavenie podanie farieb uz z tovarne |
|
|
| ook- 31.07.2015 12:09:27 | 95.102.22.174 |
| mys absolutny suhlas, a monitor mozno este pozri HP napr. z lacnejsich a v pohode 24 "HP EliteDisplay E241i / Z24i alebo nieco okolo. |
|
|
| snappah- 31.07.2015 11:47:29 | 195.91.14.146 |
| Crew: mam Dell U2413 UltraSharp, 24", na blbosti, ofis a zakladne photoshopenie a som uplne spokojny. A to mi Dell z cirkevneho pohladu nevonia vobec. Myslim, ze uz sa daju kupit jeho masledovnici iba. Mys: jedine gejmersky Logitech. Neznicitelna, rychla, etc. Uprednostnujem kablove mysi. |
|
|
| Crew- 31.07.2015 11:19:02 | 78.98.61.166 |
| EÅ¡te nieÄo. Chcel som si kúpiÅ¥ maly prenosný BT speaker. Žiaľ, poÄul som ako hra Bose soundlink Mini 2 a niÄ lacnejÅ¡ie ma už neuspokojuje :-(. Kua, 200€. Vy máte Äo? |
|
|
| crew- 31.07.2015 10:55:48 | 78.98.61.166 |
| zvazujem do kancelarie externy monitor a klabosnicu k ntb. aka velkost/znacka dava zmysel? robim iba office a obcas nejake fotoupravy |
|
|
| ook- 31.07.2015 09:52:43 | 95.102.22.174 |
| chch - to je nejaka skryta reklama od vas, ze tak strasia ludi teplom v mediach ? |
|
|
| khai- 31.07.2015 03:49:13 | 210.55.57.63 |
| http://www.pcgamer.com/windows-10-solitaire-requires-a-subscription-to-remove-ads/ |
|
|
| ook- 30.07.2015 23:38:28 | 95.102.22.174 |
| napadlo ma, ze ta poprosim aby si definoval co z toho co som napisal je uplna blbost. A teraz ked som to sem napisal, tak ma to zacalo aj zaujimat. Ides. ;) |
|
|
| khai- 30.07.2015 23:09:16 | 210.55.57.63 |
| android je zosobenim rebelie voci korporaciam |
|
|
| chch- 30.07.2015 22:44:16 | 217.73.23.116 |
| Karol: decká vždy rebelujú |
|
|
| khai- 30.07.2015 22:30:23 | 210.55.57.63 |
| to ze apple je automaticky gay je strasne punk |
|
|
| ludfan- 30.07.2015 21:18:48 | 109.230.13.11 |
| kameň mugrcov |
|
|
| ludfan- 30.07.2015 21:18:36 | 109.230.13.11 |
| nadzvyková rýchlosť |
|
|
| udrzbar- 30.07.2015 19:07:28 | 89.173.200.14 |
| ook> pises blbosti uplne ;) alebo necitas, co pisem. ale ano, moja dcera pouziva telefon ako vec na socialnu interakciu a prehravac hudby, je s tym v pohode a vie si vybrat, co chce a na co ma :) |
|
|
| ook- 30.07.2015 18:30:49 | 95.102.22.174 |
|
fax - dobre, no dobre, tak vyberala podla farby, tvaru a zostali jej 3 - Z TOHO JEDEN APPLE ! ;)
ano mas pravdu moji synovia zacinaju operacnym systemom, pamatou a ci mu tam pojde aplikacia ktoru prave dopisal v jave, a nutil ma aby som to testoval, teda starsi, mladsi sa spyta starsieho zatial. Ja mu do toho vobec nekecam pretoze o tom viem hovno. Mozem si vyberat fon, tak max podla farby a tvaru Takze no, obavam sa uprimne, ze sa uz k tvojemu levelu nedopracuju, takze si vyhral s predstihom. Ale ked zacne pouzivat telefon na pocuvanie hudby a selfie, tak ti dam vediet, ze sme sa presunuli blizsie k vam. |
|
|
| y@book- 30.07.2015 16:39:12 | 195.146.135.244 |
|
no ten ipad berem na zaklade kolegu ktory taketo gerety testuje prave v prevadzkach ako su moje deti a pod. Proste nemam co riesit, ked z 5 tabletov hodenych na zem z 1m vysky prezije jeden, tak ten je pre decka akurvat, nejaku cirkev davam v tomto pripade bokom bo dell to uz neprezil :( ad chraneny obsah & rozpravky, tvrdi mi, ze z NAS prehram co chcem bez riesenia pucovin + k tomu ze ked dam youtubeKids appku tak mam vystarano |
|
|
| older postings |