back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

ook- 26.07.2015 00:25:06 | 95.102.22.174
to bude nieco ako corona, kde pod tym nazvom ziju veci od "piva" az po renderer.

snappah- 26.07.2015 00:14:12 | 78.98.56.169
inak ad Stiga: ako teenager som hraval zavodne pingpong a Stiga bola jedna z highendovych znaciek pingpongovych rakiet. ani nie tak potahov (tam ich pravidelne presierali Butterfly) ale Stiga dreva s karbonovym jadrom boli a zjavne su brutalne dobre a na tu dobu hodne drahe veci. aj som jednu kombinaciu stiga/butterfly mal, kym mi ju niekde neudrbali. bola ppc a dodnes mi je za nou luto.

a potom po nejakom case, ked uz som mal pingpong uplne na salame, sa zrazu objavila Stiga ako znacka kosaciek a zahradnych geretov. je to to iste logo, tusim sa jedna divizia Stigy mergla s nejakym talianskym vyrobcom a maju nejaku dohodu.

chvilu som nechapal. bolo to ako keby trebars Nikon zacal vyrabat kolieskove korcule. uplne mimo. doteraz to mam trochu v sebe a vzdy ked vidim kosacky stiga, je to to dokonaly facepalm.

ook- 25.07.2015 12:37:31 | 95.102.22.174
akoze aj velka rit vie ocarit ?

kosacka zakupena - chch dal som na tvoju radu - Stiga Combi 48 SQ B dufam, ze ma prezije. Som bol prekvapeny aky je okolo toho brutal biz. Komplet luxusna predajna v lamaci, "gazda motor centrum" ktoru cirkus okolo kosenia a zahradnych blbin zjavne v pohode uzivi, napchata tovarom za zopar milionov. Keby som si mal tipnut tak to takto neodhadnem. Zijem zjavne vo vesmire kde nejaka kosenie a staranie sa o zahradu ci podobne cinnosti su posledne co som mal chut robit a keby som sa nahle zhodou okolnosti nedostal do situacie, ze to robit musim, tak to ide celozivotne mimo mna.

udrzbar- 24.07.2015 08:01:43 | 89.173.200.14

dnes mam dovo, fesaci :)


ook- 23.07.2015 11:28:16 | 95.102.22.174
ked je take teplo, tak jedna ruska letna mrvenica

ook- 23.07.2015 06:46:23 | 95.102.22.174
ja som reagoval na ten uk pattern, zajedat zemiak zemiakom ci mukou. Nepride mi to az tak chutne vs. nezdravost. Bravcove varene koleno s horcicou a chlebom je chutne, ked uz preferovat nieco menej zdrave, by som doporucil skor tuto cestu. ;)

khai- 23.07.2015 02:56:21 | 210.55.57.63
kto hovori o zdravej strave? to clovek dneska uz nemoze obcasne zozrat nieco chutne?

ook- 22.07.2015 23:29:14 | 95.102.22.174
ano "zdrava strava" ked sa uhlohydrat doplni uhlohydratom, pripadne nejakym jednoduchym cukrom ?

muskarin- 22.07.2015 22:07:03 | 195.91.16.105
A keď sme teda náturou zlodeji, netreba nám vnucovať sociálny štát

khai- 22.07.2015 21:50:23 | 210.55.57.63
chip butty je relativne bezna vec v krajinach s uk kulturou, ja som mal vcera sandwich so zemiakovymi lupienkami.

udrzbar- 22.07.2015 21:20:32 | 89.173.200.14
... a kto som ja, aby som ich sudil?

ale o tom, ze by som sa nemohol na tom zabavit, rec nebola :)


ook- 22.07.2015 20:42:25 | 95.102.22.174
heh trtkovia sa pekne v kruhu zatocia a skoncia tam kde zacali ;)

efha- 22.07.2015 17:53:39 | 195.122.195.194
voda na faxov mlyn. foodies uz fakt jebe

Come Fry With Me: Restaurant that only serves chips opens in London



efha- 22.07.2015 14:42:24 | 195.122.195.194
na tom grafe je zaujimave, ze vsade (resp. tam kde su data) pocet ludi zamestnanych statom klesa, okrem slovenska, portugalska a spanielska

udrzbar- 22.07.2015 14:10:10 | 195.49.189.48
teraz?! ked som oservisoval klimu? :-/

ook- 22.07.2015 13:36:56 | 95.102.22.174
zajtra ma byt o 8 stupnov chladnejsie, prijemnych 30-32 ;)

ludfan- 22.07.2015 08:32:03 | 109.230.13.11
no, ja zacinam mat trosku dojem ako keby to, ze mame "socialny stat" bola iluzia. mame zlodejsky stat, ale nie socialny. prerozdeluje sa smerom nahor, nie dolu. co sa tyka percenta ludi zamestnavanych vladou (100% = total workforce), tak to vyzera takto.

vecer letime do IT, tyzden v ligurii: janov/caglione/sestri levante. dnes veceriam spagetti vongole. vzhladom na to, ze pokasliavam, mozno preverim aj stav talianskeho zdravotnictva.


ook- 22.07.2015 00:25:12 | 95.102.22.174
mozno by stacilo keby sa vsetci zdravi ludia starali o seba a nie cakali, ze sa niekto postara o nich. Ano je to opak socialneho statu a statu kde je v statnych sluzbach 30 percent obyvatelov a 40 percent na podpore. Ale keby sa na slovensku intezivne podporilo zakonmi pred 25 rokmi zdrave kapitalisticke podnikanie ako jedina mozna cesta a vsetko sa tomu prisposobilo. Tak sme dnes inde a je tu fajn.

khai- 21.07.2015 21:51:41 | 210.55.57.63
aj mne kontrakt otvoril oci ohladom dani :)

ludfan- 21.07.2015 21:33:14 | 109.230.13.11
IMHO zakladny rozdiel medzi cechmi a slovakmi je v tom, ze cesi od statu nieco chcu (v zmysle sluzieb) a slovaci nechcu nic. ten podiel co platime je zhruba rovnaky ako vselikde inde, v tom problem nevidim. to, ze mame pocit ze sa berie privela je prave v tom rozpore medzi tym co sa berie a tym, co sa dostava.

slovak este aj ked do restiky pride, tak je tak akosi vdacny, ze mu najest daju. zozerie mizernu slichtu od odutej tetovanej obsluhy s apartnym zachytavacom susnov v nosnej prepazke, da tringelt, usmeje sa a ide domov. potom sa stazuje, ze kolko to stalo a ako to bolo nahovno a vsetkych tym prudi pri rodinnych seslostiach najblizsich n rokov.


snappah- 21.07.2015 18:13:06 | 78.99.49.198
mno ono sa ukazuje ruralny charakter slovakov bohuzial

khai: ad way of life resp. folklor: to je cista nasratost. odkedy som na kontrakte ako s.r.o. to chapem ovela lepsie, ked na odvodoch a daniach mi odtecie ~46% zarobenych penazi. Nasledne vecer v spravach vidim toho kokota a na dalsi den sa vali dalsia kauza. to uz ani nie je ani o "optimalizovani" ale o zboznom priani aby mu raz niekto odstrelil hlavu dum-dum municiou. a imho raz niekomu silnemu dojde trpezlivost, lebo je cim dalej tym tazsie "uhybat".

efha- 21.07.2015 13:48:11 | 195.122.195.194
fyi, v cechach od druhej polovice 2000s rastla hruba nespokojnost s vladou a jej skandalmi. pri kormidle sa v 8 rocnych cykloch striedala pravica (ods) a lavica (cssd), ale vysledok bol defacto rovnaky - korupcia na lokalnej urovni, opozicne zmluvy, pravolave koalicie typu 'len nech sa udrzime pri valove'. vznikali rozne obcianske a aktivisticke iniciativy a hnutia typu "vymente politky" alebo "narodni protukorupcni fond" a vyustilo to v to, ze v roku 2010 sa dostali do vlady dve uplne nove strany (TOP09 a VV), ktore mali v programe prave koniec korupcie, obmenu parlamentu, samosprav apod. kde sedeli od 90s ti isti ludia.

VV bol populisticky vytah do politiky, nastastie sa odhalili sami, rozhadali a rozpadli. ODS sice ostala vo vlade, ale pokracovala v rovnakych praktikach ako predtym, cim sa diskreditovali uplne, padla vlada, v predcasnych volbach ziskali smiesnych 7% a do parlamentu sa dostali dalsie 2 nove subjekty (ANO a Usvit), ktore volili ludia dlhodobo znechuteni dozivajucou ODS/CSSD garniturou.

ako vysledok sa CSSD so stiahnutou ritou drzi vo vlade, ale zvysok su defacto novi politici, sudy zacali po dlhych rokoch necinnosti pracovat (vid kauzy rath, nagyova, doslapavanie si na dovtedy nedotknutelnych lobbystov a privatizerov z divokych 90s, atd.), komunalne volby v roku 2014 totalne ovladli ANO a nezavisli obcianski kandidati. 2 roky po volbach je defacto najvacsia politicka kauza to, ze Babis riadi stat ako firmu a ako politik-zaciatocnik obcas tresne nieco, co musi po dvoch mesiacoch dementovat. inak vlastne idealny stav.

udrzbar- 21.07.2015 12:45:00 | 195.49.189.48
karol> podla toho co viem (sprostredkovane info vo vacsine pripadov), tak ceska situacia je trochu ina - je tam ovela silnejsia obcianska spolocnost a schopnost zdruzit sa kvoli nejakemu cielu => spolocensky tlak sa vyvinie zvacsa ovela rychejsie a efektivnejsie.

inak ano, s tym suhlasim, ze ak by zamestnanci (a to je jedno, ci v statnej alebo privatnej sfere) si mali sami platit dane a videli by tie polozky, tak by sa mnohym z nich rychloi otvorili oci.


chch- 21.07.2015 12:30:14 | 194.1.157.155
neskorumpovana policia a sudnictvo. to jedine by som nechal statu, ostatne vsetko privatne.

ook- 21.07.2015 12:23:18 | 95.102.22.174
fax - ano aj nie - ludom to je jedno lebo stracaju zaujem o ucenia sa ak nemaju zrozumitelne polopate podanu informaciu. Velmi dobra paralela je svet PC a informacnych technologii vs bezny uzivatel. Rozdiel je len v tom, ze tam je to v tvojej rezii.

Verim, ze infomacie o tom ako funguje financovanie statu su schvalne znejasnovane prave a jedine preto, aby ludia stracali zaujem pochopit to a aby im na tom nezalezalo. Ak by ludia dostali jasnu informaciu nastal by tazky pruser pre vladu. Pretoze najagresivnejsie ludia nereaguju na velke financne uniky, s tym sa nenvedia ani stotoznit, ale na male co sa ich priamo dotknu. Taka ta jasna info pri kazdom nakupe by spravila svoje cena - na ucte 50 euro za nakup v potravinach a este, ale musite doplatit 10 euro pre statnu pokladnu. ;)

ook- 21.07.2015 11:59:10 | 95.102.22.174
zakladny problem je priama informacia. Ovca nema jasne informacie o tom co sa deje. Informacie, ktore sa jej dostavaju su naschval zabalene do bankerskej hantirky, alebo ekonomickeho slovnika. Nasledok je jasny. Ludia netusia co to je to dph, odvody, poistenie, kam to tecia a pre koho. Co je to HDP, atd. vsetko to je naschval pod zasterkou, ze to tak musi byt. Ved ake by bolo jednoduche keby na kazdej cenovke pre koncoveho zakaznika v obchode bolo jasne napisane cena 10 euro + 2 eura dan. Alebo zamestnanec by mal dostat zaplatene v hrubom a mal by mat povinnost do 3 dni zaplatit statu vsetky poplatky - joj to by bolo zrazu cirkusu. Hned by ten pohlad zly podnikatel presiel na protivny stat.
To su len take naivne a zakladne veci a kolko by to narobilo zmien v mysleni oviec.

khai- 21.07.2015 11:46:34 | 121.72.221.203
maju to v cechach podobne?

udrzbar- 21.07.2015 09:01:55 | 85.237.234.7
inak ludom (mase) je podla mna uplne jedno, co sa s ich peniazmi deje. stat sa to v irsku alebo uk, tak nestacia kandelabre

udrzbar- 21.07.2015 09:00:02 | 85.237.234.7
v state karpatskeho typu je neplatenie dani (nizky vyber dani) asi celkom efektivny nastroj na to, ako nedat vladnucej strane prilis vela penazi, ktore moze prerozdelovat svojim vernym => cim menej penazi v kase maju, tym menej rozkradnu.

muskarin- 21.07.2015 08:33:58 | 78.99.97.172
A keď sme teda náturou zlodeji, netreba nám vnucovať sociálny štát

muskarin- 21.07.2015 08:32:04 | 78.99.97.172
kde sa rozkráda štátne a neplatia dane, nemôžu fungovať sociálne systémy. Treba sa rozhodnúť - buď "malý" štát alebo nekradnúť. Ináč Grécko. V takom Turecku sa s platením daní tiež moc netrápia, ale ani toho veľa od štátu nedostávajú.

khai- 21.07.2015 06:14:32 | 219.89.206.47
cisto pre zaujimavost, digitech urobil gitarovy pedal ktory zanalyzuje co sa hra a doplni to bicimi a basou vo vybranom style. da sa doladit tempo, styl, pomer nastrojov v mixe a pod. prirodzene ma to limity a znie to dost "samplovo" ale ako velmi sikovna hracka pre niekoho kto sa doma trtuli s gitarou je to idealne. ja som osobne dost prekvapeny ze sa to da zabalit do krabicky s knoflikmi za ~$400. celkom fasa. tunak je demo: https://www.youtube.com/watch?v=UVBJtMjYuAM

khai- 20.07.2015 23:13:58 | 210.55.57.63
ako ook hovori, to je kulturna zalezitost. folklor. way of life.

ludfan- 20.07.2015 21:44:48 | 109.230.13.11
Kto je na reddite tak asi to pozna ale myslim, ze to nepreniklo mimo reddit; anyway: Kevin.

ook- 20.07.2015 19:43:21 | 95.102.22.174
v krajine zlodejov nemoze vzniknut vlada, ktora je cestna. Mame to tu pekne zacyklene.

snappah- 20.07.2015 18:23:55 | 195.91.14.190
ak by tu fungoval normalny stat a vrchnost by nekradla ako na beziacom pase, tiez by ma odrbavanie dani sralo. Lenze tu je pravy opak.

muskarin- 20.07.2015 14:02:23 | 15.203.169.107
no aha, ani nebolo treba velmo nurat

muskarin- 20.07.2015 10:46:54 | 15.203.169.107
ked vidim, prip. tusim, kde vsade idu moje dane, a nemyslim tym dochodky, skolstvo, alebo zdravotnictvo, nezaplatil by som ani cent, kebyze mozem. neni problem sa dopracovat k legendam, ako sa slovenska financna "smotanka" aj so svojimi domacimi milacikmi raz za cas zide u Kazimira a diktuje zakony tak, aby neplatili dane

imro- 20.07.2015 09:43:57 | 195.2.244.193
aj u nas TV s ipadom na kolenach. a nickelodeon sa nesmie prepinat

chch- 20.07.2015 08:41:00 | 194.1.157.155
aj mna serie akekolvek objebavanie danoveho systemu, najma ked ho objebavaju ti, ktorym platim.

khai- 20.07.2015 02:34:05 | 210.55.57.63
na druhej strane ale na 100% rozumiem tomu ze je zbytocne sa naparovat lebo hru treba hrat podla pravidiel a cele "don't hate the player..."

khai- 20.07.2015 02:32:04 | 210.55.57.63
mna akekolvek objebavanie danoveho systemu strasne serie.

khai- 20.07.2015 02:30:29 | 210.55.57.63
http://www.theverge.com/2015/7/17/8987697/marshall-london-smartphone-android-design

ook- 20.07.2015 01:47:56 | 95.102.22.174
komunizmus na nz.

khai- 19.07.2015 23:39:21 | 219.89.206.47
mame pri budove malicku kaviaren kde platis kolko chces, myslel som si ze to je dost hipstersko otravny system a dneska som sa dozvedel ze platba je "dar" a nasledne neplatia z toho dane (detaily neviem). doslovne slecna zapise ze aku kavu si kto objednal do zosita, zaplatim a to je vsetko. ziadne potvrdenie nic, cista dotacia. O_o

khai- 19.07.2015 23:35:08 | 210.55.57.63
vraj deti dneska pozeraju televizor za trest http://adage.com/article/media/study-9-10-americans-binge-viewers/299332/, moja dcera definitivne zije na tube, aj telku kuka s ipadom na kolenach...

udrzbar- 19.07.2015 22:21:08 | 89.173.200.14

Narita airport to get SIM card vending machines


troska- 18.07.2015 21:25:21 | 158.195.190.131
solárna fara

ook- 18.07.2015 12:32:18 | 95.102.22.174
ma niekto zaujem o tieto knizky v el. podobe doc, pdf ? narazil som na to na nete - mozem sem dat linku.

khai- 18.07.2015 06:19:51 | 121.72.166.235
zabudol som dodat ze nasa sucasna 4ka ma rada dievcence :)

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.