|
|
| y@book- 10.07.2015 17:10:02 | 188.167.92.67 |
| diki za postrehy, takze mi vychadza, ze nie plastove okna a nie klimu :) inak alobal funguje brutal a najvacsi o*eb su steny cez ktore prechadza taktiez mnozstvo tepla pokial nemaju tepelnu izolaciu. |
|
|
| snappah- 10.07.2015 16:59:05 | 95.102.5.220 |
| lol |
|
|
| troska- 10.07.2015 16:09:28 | 158.195.190.131 |
| fajka z Gurunu |
|
|
| ook- 09.07.2015 17:48:29 | 95.102.22.174 |
| Aaha ja som myslel, ze on po tej podlahe musi behat a zahrievat ju trenim. |
|
|
| udrzbar- 09.07.2015 13:46:27 | 195.49.189.48 |
| akoze yuran ma potiahnutu ruru z vymennikovej stanice na dlhych dieloch? vsak to ked na zaciatku vykurovacej sezony spustia, tak jemu to zacne hriat mozno v marci. a to nesmie byt tiez tuha zima ;) |
|
|
| ook- 09.07.2015 12:50:24 | 95.102.22.174 |
| nabieha dlho, pretoze to je daleko. |
|
|
| udrzbar- 09.07.2015 09:48:02 | 195.49.189.48 |
| y> tebe ta podlahovka nabieha tak dlho preto, bo nemas okna. ani dvere. ani strechu. ci co ;) |
|
|
| y@mob- 09.07.2015 09:13:54 | 188.167.92.67 |
| ja kurim uz od predfcera, predsa len kym podlahovka nabehne... |
|
|
| udrzbar- 08.07.2015 23:07:36 | 89.173.200.14 |
| ook> neviem, ako u vas, ale u nas vonkajsia teplota ~20°C a vnutri peknych 26° |
|
|
| ook- 08.07.2015 23:03:50 | 95.102.22.174 |
| uz kurite ? |
|
|
| udrzbar- 08.07.2015 21:46:32 | 89.173.200.14 |
ludfan> bol som v tom pocasi osobne zainteresovany, tak som to dokumentoval :)
|
|
|
| udrzbar- 08.07.2015 20:59:21 | 89.173.200.14 |
|
pls, nejaky dobry zdroj na |
|
|
| ludfan- 08.07.2015 18:10:12 | 109.230.13.11 |
|
Toto ste dneska videli?
Spamatal som sa neskoro, ze to mam fotit, tie pasy boli po celej oblohe az po obzor. |
|
|
| ook- 08.07.2015 17:47:43 | 95.102.22.174 |
| ja mam ako na dedine pred 100 rokmi ... paradajky v lete a muchy v zime mam medzi oknami. |
|
|
| udrzbar- 08.07.2015 17:21:40 | 195.49.189.48 |
Star Trek The Original Series Communicator Bluetooth Handset
|
|
|
| udrzbar- 08.07.2015 16:23:49 | 195.49.189.48 |
|
y> a co potom toto? ;)
ook> tak tak, plastove :-/ ono to nie je zasa uplne ze jednoduchy rozdiel 1cm a 30cm asi. ty mas tie dvojokna komorove? |
|
|
| ook- 08.07.2015 16:04:14 | 95.102.22.174 |
|
- ved ako moze byt lepsie 1cm vzduchu oproti 30cm, ze ano.
- zaluzie si mozes dat medzi okna ked nemozes von .... jaj plastove, tak z vnutra. Len potom neotvoris horne vetracky. |
|
|
| y@book- 08.07.2015 15:59:54 | 188.167.92.67 |
| pekny web maju ti foliaci s tou rozkopanou zahradou a lehatkami v hline :D |
|
|
| udrzbar- 08.07.2015 13:12:44 | 195.49.189.48 |
| u nas je problem, ze nemozme zo strany ulice (pamiatkovo chraneny objekt) odkial pece slnko, dat na okna vonkajsie zaluzie. pred par rokmi pred vymenou okien som spekuloval nad foliou z vonkajsej strany. potom sme menili okna (plastove, xkomorove), cakal som, ze to bude lepsie, ale hvno, je to este horsie, ako predtym. takze sa asi opat vratim ku zrataniu nakladov na foliu. |
|
|
| chch- 08.07.2015 12:55:47 | 194.1.157.155 |
| ako napriklad dnes typek ktory mi chcel zosobnit ze sa mu kazi 16.000 L piva, lebo nemam na sklade suciastku ktoru chce. zalohovanie, duplicitu, load balancing, vykonove rezervy, to v chladiarenskom svete neexistuje. |
|
|
| chch- 08.07.2015 12:49:40 | 194.1.157.155 |
| raz vam porozpravam pri taboraku prihody o ludoch, ktorym jeden den udchadzaju miliony kazdu hodinu lebo nejde chladenie, a druhy den ked je chladno nemaju 100 eur na opravu. |
|
|
| ook- 08.07.2015 12:18:18 | 95.102.22.174 |
| mam klimu a aj tak je to na prd. lebo sa pri tom neda spat. takze je to dobre tak pre psa cez den aby sa schladil ked pride z vonka... Najlepsie su nase 80cm tehlove steny a priechodne okna, takze sa da vetrat v noci. ... mame v byte o 10 stupnov chladnejsie ako inde. Cez den na slnecnej strane neotvarat. A zvyknut si na to ze je teplo. Za par dni bude 23 a vsetci budu nariekat, ze co je to za leto takato kosa. |
|
|
| chch- 08.07.2015 11:23:10 | 194.1.157.155 |
| fax: problem su komercni uzivatelia. ale ked tie sklene falusy a nakupne centra s nastavenou klimou na 16°C tak pekne vyzeraju... |
|
|
| udrzbar- 08.07.2015 11:16:28 | 195.49.189.48 |
|
khai> ano, ale v momente, ked si vsetci tie klimy naraz zapnu a vyjebu poistky na 1/4 uzemi usa, tak mozu v tom horku rozmyslat, ci neexistuju aj jednoduchsie / pasivne sposoby, ako teplotu znizit. podla mna klima je super vec, ale mala by byt az poslednym clankom v retazci, pretoze je to na zdroje najnarocnejsie zo vsetkych rieseni.
situacia s vodou v kalifornii je vhodna analogia. jednoducho ked nebudu mat vodu, tak ju proste nevyrobia a ani si ju nekupia na pumpe ako pytel ladu. btw, vedeli ste, ze rieka colorado (brutalny symbol us ochrany prirody, na splav sa caka roky v poradi, prisne podmienky etc) uz od '90 rokov nedotecie do mora?
|
|
|
| Khai- 08.07.2015 08:03:05 | 184.74.181.182 |
| Ja som v USA a tu sa to vola aircon. Prelomová vec ;) |
|
|
| ludfan- 07.07.2015 22:45:49 | 109.230.13.11 |
| Este pre zaujimavost: pred par rokmi som bol na Malte a tem je uz fakt dost teplo: Sirocco od Sahary a tak. Na hotelovej izbe boli zaluzie zvonka, potom dve okna a potom este zaves zvnutra ale v polobluku aby slo otvarat okno smerom dnu. Zaves bol dost hruby a tazky, asi ako tri nase normalne deky. |
|
|
| y@book- 07.07.2015 20:48:33 | 188.167.92.67 |
| hm, na mobile to iste, asi by som mal zacat zalohovat kym to neklakne uplne |
|
|
| y@book- 07.07.2015 20:37:04 | 188.167.92.67 |
| ide vam thc v pohode alebo mate tam vypadky? mne nacitava zopar sekund a ked pingam tak mi lieta ping od 20 do 250, uplne zufalstvo. Viem ze to uz raz robilo, ale to malo moje lokalne UPC nejaky problem, tak sa pytam. Idem este cez mobil skusit |
|
|
| udrzbar- 07.07.2015 18:18:35 | 89.173.200.14 |
| yurko, inak to co pise ludfan - vonkajsie zaluzie, odrazit prec to teplo este skor, ako sa dostane k baraku alebo nebodaj za okno. vnutorne zaluzie su vyhodene peniaze. existuju este teploodrazive folie na okna, ale to sa asi predrazuje uz |
|
|
| udrzbar- 07.07.2015 18:03:05 | 89.173.200.14 |
| y> toto som akurat nsk videl na dodavke, co ma obiehala |
|
|
| ludfan- 07.07.2015 15:48:11 | 109.230.13.11 |
| yuran> Podla mna na tienenie pred teplom je najlepsie tienit zvonka -- vid stredomorie. My mame na balkone z vonkajsej strany zavesy, to brani priamemu infracervenemu ziareniu aby sa naplno oprelo do okna a aj to zabranuje aby na balkon natiekol teply vzduch ktory stupa hore po fasade. Funguje to pomerne dobre. Naproti tomu miestnost na tej istej strane, kde mame zaves zvnutra je vyslovene rozpalena. |
|
|
| muskarin- 07.07.2015 13:29:08 | 78.99.52.116 |
| chch, trocha som nural, vyzera to byt na divny problem s este prapodivnejsimi rieseniami - vitajme vo svete Linuxu |
|
|
| chch- 07.07.2015 13:13:35 | 194.1.157.155 |
| muska: ano, upgradol som si oba telefony, nikto sa mi nestazoval. viem ze tam pribudli rozne noise cancellation a clear sound tlacidla, tak skuste to pozriet. |
|
|
| muskarin- 07.07.2015 12:07:36 | 78.99.52.116 |
| chch, apgrejdoval si Zetko na 5kovy Android? manzelka ma s novym Androidom problem so zvukom pri telefonovani - druha strana ju zle pocuje |
|
|
| y@book- 07.07.2015 11:21:59 | 188.167.92.67 |
kedze som prave v zufalstve zatemnil okno alobalom (30°C), pytam sa:
prerabam takze asi je teraz ten vhodny cas si priznat, ci si vystacim s tym ci onym ;) dakujem za pomoc |
|
|
| ook- 07.07.2015 11:16:55 | 95.102.22.253 |
| ponozky - tajne posolstvo ? |
|
|
| snappah- 06.07.2015 23:16:47 | 95.102.27.129 |
![]() LOL. mi to pripomina nasu veducu politicku stranu. |
|
|
| udrzbar- 06.07.2015 23:06:41 | 89.173.200.14 |
| ui lego |
|
|
| udrzbar- 06.07.2015 17:45:05 | 89.173.200.14 |
|
uz davno nebol ziadny obskurny hh z domacej produkcie - alebo aj kulturne okienko pre expatov ;)
|
|
|
| ook- 06.07.2015 12:55:26 | 95.102.22.253 |
| slovensko - za dva dni som zistil, ze cca kazdy treti koho som oslovil mi povedal, ze ma nejaky kontakt na niekoho kto pozna niekoho blablba, kto predava kradnute veci .... a teda ze sa spyta ci nahodou ..... to utinanie ruk by tu asi bolo aj treba. |
|
|
| chch- 06.07.2015 10:21:31 | 194.1.157.155 |
| muska: mam 2 x Xperia Z1 Compact, a fotim s nimi na 99% len aby som nieco poslal cez Whatsapp. cize na kvalitu si nepotrpim. podla mna fotia slusne. cize som s tym nerobil nic. |
|
|
| snappah- 05.07.2015 14:42:46 | 95.102.24.104 |
| policajti najdu prd :( prednedavnom som cital na kyb story od typka tu kusok (Blumentalska), ze im vliezol zlodej do pivnice a nasledne ho cakali par dni a prisiel znovu. chytili ho obyvatelia domu a potom volali policajtov, ktori samozrejme mali nahlasenu prvu kradez ale mali v trupke. |
|
|
| ook- 05.07.2015 13:06:09 | 95.102.22.253 |
| kua vykradli nam pivnicu - isli naisto k nam pre 2ks bike mtb ghost a cestak wilier. Skoda cca 4 litre. Mam radost. Policjajti uplne jalovy. link davam aj sem pre istotu - clovek nikdy nevie. |
|
|
| muskarin- 04.07.2015 17:51:37 | 91.127.184.80 |
| chch, sa mi mari, ze mas telefon sony Z . si spokojny s fotakom? nastavoval si nieco, aby to fotilo "dobre"? |
|
|
| muskarin- 04.07.2015 12:16:37 | 91.127.184.80 |
| dcera ma maly storage na telefone, preto som kupil SD kartu. zatial som jej tam presunul hudbu, planujem aj fotky, ale tych ma zatial malo. napriek tomu ma Android problem sa tam vtesnat. zjavne treba presunut sucasne aj buduce aplikacie. ako sa to? |
|
|
| troska- 03.07.2015 10:11:59 | 158.195.190.131 |
| IKEA-19inch |
|
|
| y@book- 03.07.2015 09:29:46 | 188.167.92.67 |
| rackovu skrinku zhanam, nemate nieco navyse? alebo aspon ze na co mam dat pozor, kde kukat a pod. Na domace pouzitie, preferujem 19", skor mensiu, idealne co najmensiu ;) |
|
|
| udrzbar- 01.07.2015 15:12:02 | 195.49.189.48 |
| ludfan> ja som ti rozumel :) |
|
|
| ludfan- 01.07.2015 14:46:56 | 109.230.13.11 |
| No, je si to teraz po sebe citam a fakt sa neda rozumiet co som tym myslel. Mne sa totiz zdalo, ze mi zvysovali kvoli praxi plat minuly rok. To je uplne strasne ako cas akceleruje to 40ke. |
|
|
| y@book- 01.07.2015 11:09:31 | 195.146.135.235 |
| zvysit plat o 900sk je celkom fit nie? to je rocny plat, alebo mesacny? |
|
|
| older postings |