back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

ludfan- 21.06.2015 04:29:58 | 93.149.91.66
Vstávajte a dajte si kávu, lemry.

khai- 20.06.2015 23:05:07 | 121.72.186.171
muska, ja by som rad videl odkial ma tie cisla ohladom zrna v egypte a prebytku v tonach pre eu. ja som strasny skeptik ohladom hentych uvah ktore sa publikuju v casopisoch ktorymi sa samo-identifikuje pseudo-intelektuala stredna vrstva. to ze cely strach/rasizmus/fasizmus/islomofobia je cistej podstate o zivotnych neistotach nie je nic prelomove, ci sa mylim? ja ti nevim clovece, som sa z toho vela nedozvedel, specificky nic o rieseni :)
fax, IMO (=moja vlastna pseudo-intelektualna uvaha) je ze cina sa ma prilis dobre a grafy idu stale hore na to aby sa vrhali do nejakeho katastrofickeho konfliktu. v afrike to skusalo viac ludi a nic z toho neni. bud sa komplente odpracu ako vacsina kolonizatorov, vyzenu ich ako to robi mugabe a podla toho co viem od tunajsich juhoafricanov im to velmi nevyslo s tymi socialnymi reformami. imo tam su na hrabanie nerastnych surovin a zahradku na krmenie ludi doma. smiat sa smejem, ale na druhej strane vseobecny nezaujem o tento ostrov je dvojsecna zalezitost. v pripade konfliktu mame lod, 3 helikoptery, 30 vojakov a ovce. a velkeho australskeho brata.

udrzbar- 20.06.2015 19:20:27 | 89.173.200.14
mimochodom, ten druhy/nepovodny/prerobeny obrazok je slaby. niekto bez invencie a zmyslu pre humor spravil z vydareneho vtipu (bez ohladu na to, ci s obsahom suhlasim alebo nie, pointa je skvela) len hlupy pokus o vtip.

udrzbar- 20.06.2015 19:15:48 | 89.173.200.14
ook> kotleba bol dnes v tom dave na hlavnej stanici a zjavne si to uzival. kazdemu normalnemu cloveku by mala ak uz nic ine, tak aspon zasvietit cervena kontrolka, ak sa niecoho chyti clovek, ktoreho snahy o potieranie korupcie a riesenie problemov s minoritami skoncili obsadenim pozicii na zupnom urade svojimi pribuznymi a kamaratmi. ten, komu to nedopne, si toho kotelbu aj s ficom zasluzi.

Argumentacia na urovni maleho chlapca kde stale rezonuje "tak moment, ale ved to vobec nevyvracia to podstatne" - ok, otazka teda znie, _co_ je to "to podstatne". bez ironie, proste to chcem vediet.

Ide len o jedno - zarobit peniaze na kazdej teme polarizujucej spolocnost. - ok, ako? fakt by ma zaujimalo, ze ako. lebo argumentovat tym, ze "bububu imigranti, bude sa kradnut" je taka brutalna skratka, ze aj ked som priatel skratiek, tak z toho skulim.

viem si teda predstavit zopar obskurnych sposobov, nejaky odklon dotacii z eu urcenych na sanaciu migracnej vlny etc etc., _ALE_ stale to podla mna budu len drobne popri tom, kolko z tejto krajiny odide na tajne konta za aktivnej ucasti cisto slovenskych stbackych klanov a ich pajacov v politike a justicii.


ook- 20.06.2015 18:07:21 | 95.102.22.253
vsetko su to len kecy, najviac a najradsej vzdy kecaju ludia, ktori schovavaju svoju hlupost ci nedostatok intelektu za liberalizmus a slnieckovitost a tak aj vyzeraju tie ich clanky. Tak ako ludia, ktori schovavaju svoch strach za agresivitu a nackovitost okolo seba siria oblak silackych somarin a nemaju sancu oslovit mysliaceho cloveka.

Najst rozumny nazor ktory nebazi po klikani na jeho obsah v strede spektra je skoro nemozne.

Mna na tom prekvapuje to co som pisal, ten jednostranny fanatizmus bez sebareflexie, ktory sa siri mediami. Vid napr. posledna linka od faxa. Argumentacia na urovni maleho chlapca kde stale rezonuje "tak moment, ale ved to vobec nevyvracia to podstatne". Cele to je len o tom - hodili ste na nas hovno, tak my na vas sakel staniek. Presne ako tie dva obrazky. Pre kazdeho nejake to zradlo, nech su ovce spokojne. Ale rozum nie je ani na jednej strane. Skoto to vyzera ako keby dennikN kupil kotleba.

podstata celeho toho "cirkusu" v mediach je tak nizka a uboha, ze to nikoho v prvom plane nenapadne. Ide len o jedno - zarobit peniaze na kazdej teme polarizujucej spolocnost.

muskarin- 20.06.2015 16:37:02 | 78.99.142.76
ono by sa to dalo rozumnejsie vysvetlit aj tym jednoduchsim, len by musel niekto chciet. nuz ale ked jednemu tecie vahostav a ine po hlave a navyse mame pred volbami, to sa asi rozumneho slova nedockame od nikoho

udrzbar- 20.06.2015 15:36:09 | 89.173.200.14
... najviac vysmiaty, ako uz tradicne, moze byt karol.

udrzbar- 20.06.2015 15:36:06 | 89.173.200.14
speedie> toto asi (uz len rozsahom) nebude clanok pre citatelov noveho casu, ktori maju vo vsetkom jasno a najviac pocuvaju na jednoduche, rychle a velmi hlupe riesenia pomerne komplexnych problemov :-/ prave som pocul j.mesika pod lampou - po velmi dlhej dobe niekto, kto o tom dokazal povedat nieco zmysluplne a len tak letmo nacrtol, ako je to cele previazane s eu dotacnou politikou.

s ohladom na to, ze cina ma doslova skupene 2/3 afriky a prave v tychto dnoch jednaju o dlhodobom najme obrovskych uzemi v rusku, tak som zvedavy, kedy sa pohnu cingischanove hordy 2.0 smerom na vieden.


muskarin- 20.06.2015 14:31:26 | 78.99.142.76
pre mna zaujimava a rozumna uvaha od cloveka, co sa vyvojom v Afrike a na Blizkom Vychode zaobera systematicky a dlhodobo

udrzbar- 20.06.2015 13:12:49 | 89.173.200.14
jojo, steniatka bez hlavicky. bububu, ockovanie je smrt a uchylaci unasaju male deti v ciernych dodavkach na organy.

ook- 20.06.2015 11:09:50 | 78.98.52.32
clovek tam raz za rok zabludi a zisti ze tam je srandy kopec ;)

ook- 20.06.2015 11:08:51 | 78.98.52.32
facebook ;)

udrzbar- 20.06.2015 10:40:40 | 89.173.200.14

efha- 19.06.2015 12:29:53 | 85.70.137.128
este to mohlo byt cele vysadzane comic sansom, nech je to veselsie ...

ook- 19.06.2015 12:15:50 | 78.98.52.32
hmm pekna tabula, je v nej asi uplne vsetko cim sa da vyjadrit slovensko.

udrzbar- 19.06.2015 12:00:34 | 195.49.189.48

ook- 19.06.2015 11:26:50 | 78.98.52.32
khai - utecenci je super tema pre slovensko.
Da sa na tom vymlatit skoro vsetko, od politickeho kapitalu az po realne peniaze a niekde v strede je ziskavanie kreditu intelektual - trusenim liberalno, multikulti somarin v mediach, pripadne sa stat naopak hrdinom v ociach naroda, vyhlasenim, ze "neprejdu" ako sa to podarilo Borisovi, ktoreho by este pred tyzdnom kazdy iba tak oplul.
Osobne ma na tom zaujima ta hranica, kedy zistia aj rozne deti kvetov, neziskovky ci mentalne postihnutejsi blogeri, ze to nie je tema na ktorej sa oplati generovat navstevnost hlavne ked 98% spolocnosti je jednoznacne opacne orientovana a ze to chytili presne za opacny koniec a vo vysledku utru hubu.

. V kazdom pripade paradoxne napriek osialu skoro ako okolo 1 dielu super star, mame stastie v tom, ze je tu tak napikacu, ze slovensko nebude asi sluzit ako ciel, a nie sme ani v trase tranzitu k zapadnym velmociam. Takze cela tema pre slovakov je nakreslena v tom vtipe dole, a este pre zopar zurnalistickych nedomrdov, ktori sutazia o titul vacsi kreten a maju splneny svoj vlhky sen o moznosti naraz v jednom texte urazit alberta einsteina a arnolda.

ale istota je istota ;) dnes idem naucit mladsieho strielat zo vzduchovky a neskor prejdeme k niecomu lepsiemu, lebo clovek nikdy nevie kam pojdu z chch-ho zahrady ked mu vyzeru paradajky.

snappah- 19.06.2015 00:11:31 | 91.127.178.47
ad GPS: zabudovane + papier. 20 z 19 fanklubov ako drziak na mobil/tablet odporucaju Brodit.

snappah- 19.06.2015 00:07:07 | 91.127.178.47
plytký hroch

y@book- 18.06.2015 23:20:04 | 188.167.92.67
pontiac fiero

muskarin- 18.06.2015 12:48:37 | 15.203.169.107
khai, tazko povedat - Greci a Taliani uz toho maju plne zuby a hrozia, ze ich zacnu pustat dalej bez kontroly, Rakusania prestali udelovat povolenia na pobyt. panika na fejsbukoch a internetoch uz vypukla, "verejna" diskusia bez vysledku ako vzdy. podla mna najhorsie na tom celom je, ze EU opat len vypusta kratkodobe hot fixy, ale nerobi ziadne systemove opatrenia. a ked vidim, ako zlyhavaju ti isti ludia v pripade Grecka, Ukrajiny, mam silne pochybnosti, ze su schopni zmysluplne vyriesit aj problem s touto imigracnou vlnou, v ktorej sa kumuluje zlyhanie 10rocia trvajucej zapadnej "pomoci" Afrike a rozjebanie Iraku, Lybie a de facto aj Syrie podla mna. Zerieme ovocie politiky nasich spojencov a teda aj nasej

chch- 18.06.2015 12:14:00 | 194.1.157.155
mne chcelo cez plot vcera preliezt take mensie stado, dvoch som trafil dost presne, ostatni to vzdali.

khai- 18.06.2015 11:54:55 | 121.72.186.140
madari si vraj budu stavat velku stenu... to je take vazne uz?

ook- 18.06.2015 11:36:31 | 78.98.52.32
fax - to trvalo, konecne si to vsimol aj oskar vtipkar.

imro- 18.06.2015 10:52:43 | 195.2.244.193
arnold na waze made my day!

y@book- 18.06.2015 10:34:54 | 195.146.135.235
mozes s nim aspon zehlit =]

crew- 18.06.2015 10:33:43 | 78.98.61.166
teraz uz len iphone a waze. sygic ma vo viedni domotal, tak som ho zrusil. a waze cuca naozaj minimum dat + benefit aktualnych dopr info.... drziak som kupil v cine taky, co sa uchytava do vetracej mriezky - vyhoda, ze si mozes rovno chladit telefon, ktory sa v puzdre na slnku a zapnutom GPS + data + displej pekne zapeka....

udrzbar- 18.06.2015 08:54:49 | 195.49.189.48

efha- 17.06.2015 14:36:32 | 195.122.195.194
telefon & google maps. svoje auto nemam, takze na dovolenkach rental, bez drziaku.

imro- 17.06.2015 13:52:42 | 195.2.244.193
phone & waze

ook- 17.06.2015 12:32:44 | 78.98.52.32
ok, ja som ale nevedel ze hovoris o ceste z luznej do ba, tak to potom aj ano. [g]

a ano v urcitych situaciach ta papierova mapa ti je prudko na hovno, by som si pozrel ako si vytries rit do gps-ka ;)

udrzbar- 17.06.2015 11:50:27 | 195.49.189.48
webGLearth

udrzbar- 17.06.2015 11:28:38 | 195.49.189.48
ook> su situacie, kde je ti papierova mapa prudko nahovno, parkovisko je tam, kde potrebujem zaparkovat a nie tam, kde som musel zastat a rychlostne limity na navigacii su super vec na vselijakych piciriti okreskach, kde sa nahodne striedaju rychlosti od 90 po 30kmph so znackami umne zakrytymi za budami a stromami a miestnymi policajtmi cakajucimi na hlupakov - preco by som to mal byt ja?

ook- 17.06.2015 11:00:53 | 78.98.52.32
fax - nemas know how ;) papierova mapa sa pouziva v kombinacii s otvorenym okienkom, a otravovanim chodcov pri ktorych prudko brzdis z 80 na 5km/hod a tym uputas ich pozornost. A mapa je cez predne sklo a pristrojovku permanentne rozlozena ;) rychlostene limity som v zivote neriesil, netusim o com pises, a pumpu vidis, alebo je tabula ze bude za xxx km, parkovisko je tam kde stojim ;)

pri tvojej rychlosti presunu je mapa to idealne

udrzbar- 17.06.2015 10:51:28 | 195.49.189.48
chch> haha! ten darth vader a homer su uzasni :)

udrzbar- 17.06.2015 10:47:18 | 195.49.189.48
ook> jop, hlavne mesto, cudzie najlepsie. lebo priznam sa, ze papierova mapa je super, ale este som neprisiel na figel, ako si na nej zobrazit niektore vychytavky ako trasa ku parkovisku v strede mesta, rychlostne limity, pumpy a pod.

ja mam papierovu mapu rad do rychlosti presunu ~5kmph.


ook- 17.06.2015 10:32:18 | 78.98.52.32
fax - papierovu mapu je to dobrodruzno romanticke. A ked mesto a treba rychlo, tak teflon.

chch- 17.06.2015 10:31:02 | 194.1.157.155
zalezi kam cestujem. roaming data nie su lacne. cize ak dlhsie v zahranici, tak garmin. fax, btw, Garmin Voices si nehladal ? nieje to drahe podla mna, tu su aj dajake ceske...

khai- 17.06.2015 09:39:36 | 121.72.216.241
ja len fon a google/apple maps a drziak nemam

udrzbar- 17.06.2015 09:34:52 | 195.49.189.48
toto ma inak na mojej postarsej garminovskej GPS sere, ze sa tam nedaju loadnut nejake obskurne hlasove sety :-/

btw, ako ste na tom, co pouzivate viac ostatny rok - smartfoun a maps (waze, sygic, etc), alebo klasicku navigaciu resp zabudovanu navigaciu v aute?

pouzivate niekto tablet ako navigaciu? lebo akurat vcera som pozeral drziaky na tablety do auta, z aliexpress za par penazi.


crew- 17.06.2015 09:04:30 | 78.98.61.166
schwarzeneger narozpraval waze

y@book- 17.06.2015 08:19:30 | 188.167.92.67
yo automatizovat, nasypem URL a vyeze mi z toho custom stranka. Ci to ulozim do PDF alebo rovno vytlacim je druhorade. Som bol presvedceny, ze to uz niekto za mna musel urobit :( Kedysi gugl sheet vedel pekne robit nieco take, ale vsetko dobre treba zabit...

khai- 16.06.2015 23:58:09 | 219.89.206.47
potrebujes to automatizovat alebo co? nie je nejaky printer driver ktory namiesto tlacenia ulozi pdf? na macu je to zabudovane. filter to ale nema, na to budes musiet nieco napisat minimalne by som povedal nejaky grep alebo komplikovanejsi skript

udrzbar- 16.06.2015 23:11:27 | 89.173.200.14
som to z tlfnu klikal tu url, srry

ook- 16.06.2015 23:00:26 | 78.98.52.32
cumim co mi gogol vyplul na web to pdf, nie si lenivy aj hladat ?

fax - sak to url ti nefunguje, ale uz viem.

y@book- 16.06.2015 22:38:38 | 188.167.92.67
hladam tool, ktory by mi z webu (url) spravil PDF (alebo ine) s tym, ze by som mu vedel povedat ze co tam z toho webu chcem a co nie (napr. cez sablonu)
pisem ako ufon? v pohode, len som zistil ze som lenivy kodovat :(

udrzbar- 16.06.2015 21:51:04 | 82.145.211.5
sak CML

ook- 16.06.2015 20:46:38 | 78.98.52.32
?

udrzbar- 16.06.2015 11:03:59 | 195.49.189.48
cml@maps

efha- 16.06.2015 10:57:37 | 85.70.137.128
Ripsaw EV2 Extreme Luxury Super Tank 2015

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.