back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

y@book- 29.05.2015 09:48:23 | 195.146.135.235
myslim, ze to aj tak nikto necital ;) nic to, hlavne je, ze si si urobil dobre :-P

udrzbar- 29.05.2015 08:18:01 | 89.173.200.14
a este jeden edit k tomu dlhemu prispevku - carovneho deduska som zle linkol, malo byt hrala.net

khai- 29.05.2015 04:06:46 | 121.72.162.3
http://www.kpcb.com/internet-trends

khai- 29.05.2015 00:45:34 | 121.72.162.3
http://www.theverge.com/2015/5/28/8676769/google-io-2015-highlights-announcements-recap zaujimave!

ook- 28.05.2015 22:46:29 | 91.127.174.164
to inak naserie ked clovek vidi ako nejaka jebenica je zrazu medzi ludmi, ze dobra kava a barzus nikto v podstate nepozna. No nic sa neda robit obal a marketing predava. Chlapci vo fialovych flausovych sakach, s divnym prizvukom vzdy vedeli robit na slovensku najlepsi biz.

y@mob- 28.05.2015 21:32:49 | 188.167.92.67
Fx > a to netusis, ze mam kdesi uz pol roka temer hotovu mobilnu verziu =]

y@mob- 28.05.2015 19:34:24 | 188.167.92.67
Jezisbaba

udrzbar- 28.05.2015 19:13:48 | 195.49.189.48
dost bolo kavovej onanie ;)


udrzbar- 28.05.2015 19:11:00 | 195.49.189.48
ubehol mi tam niekde na zaciatku v zapale editacie jeden odstavec v zmysle, ze to, co napisem, je moj osobny pohlad na vec, ziadna jedina a zjavena pravda ani nic podobne.

udrzbar- 28.05.2015 18:33:01 | 195.49.189.48
yurko, za to delete.fx ti dam nabuduce pusu ;)

udrzbar- 28.05.2015 18:32:40 | 195.49.189.48
  • ebenica je predrazena prebalovana kava z praziarne od baruzzuz, ak sa nic nezmenilo na tom od doby, kedy som sedel s jednym so spolumajitelov v hoteli devin a bavili sme sa o kave.

  • barzzuz kupis hocikde po bratislave, slusne ceny sa motaju okolo 8e / 250g

  • je mnozstvo lokalnych aj menej lokalnych prazicov, ktori predavaju kavu triedu lepsiu, ako ebenica. od uplnych cvokov, cez carovnych deduskov az po ludi, co sa na nic nehraju a proste prazia tak kvalitne, ako vedia.

  • neratal si mlyncek, bez presneho a kvalitneho mlynceka si v riti, lebo kazda sorta bude potrebovat iny stupen mletia, ktory ak nedodrzis, tak ti to alebo nepretlaci, alebo to prefrci bez uzitku. a kupit kavu v cene +5e/250g pomletu -> to z nej mozes rovno 200g vysypat do kosa.

  • presne hento, co si linkol, maju moji rodicia. ja by som si to nekupil - robi to bezpohlavnu kavu, cremu to dosahuje presne nejakym cremabazmekom vnutri, nedokaze to presne namerat objemy (stlacis 25ml a cvrkne to ledva 5ml, co je fail, lebo potom podla coho to davkuje?!), je to fullautomat a ked sa ti tam nieco dosere, tak to neopravi nikto po zaruke, predpokladam, ze to bude plne titernych plastovych casti a tenuckych trubiciek, ktore len cakaju na to, nez sa zanesu vodnym kamenom. nie kazdy kavovar ma to stastie, ako chchho AEG, ktore malo servis ako kozmicka lod. a mlynceky, co su v tychto veciach su fakt len take hrackarske.

  • ja osobne stojac pred takou dilemou by som tento medzistupen (maly domaci fullautomat) preskocil a rozmyslal by som skor:

    • alebo nad tym nespresso kompatibilnym strojom a generickou nahradou kapsli od tretich stran, napr tu alebo tu v pripade, ze chces byt ozaj len pouzivatel, rano stlacit gombik a mat kavu.

    • alebo naozajstny kavovar + mlyncek. ale povedzme si otvorene, chces naozaj do toho vrazit tolko penazi, aby si zistil, ze si to nechcel alebo ze ta to nebavi? a navyse, ak pijes nebodaj kavu s napenenym mliekom (latte, capucino etc), tak za par dni zistis, ze aj toto je tazkopadne riesenie, pretoze v tejto triede su len jednobojlerove stroje - tj spolocny bojler na paru aj na teplu vodu. a ked robis paru, nemozes subezne tlacit vodu do paky, navyse para ti cely ten system zavzdusni. ano, existuju na aj na toto postupy, ale su bolave, nie kazdeho to bavi a rozhodne to nevyzera tak efektne a izy, ako v kaviarni, kde to s prehladom zvladne po malom zaskoleni aj studentka soc.prace zo svatej alzbety, lebo dva nezavisle bojlery, z jedneho para, z druheho tepla voda a nemusi sa o nic starat.

crew- 28.05.2015 16:57:22 | 78.98.61.166
nahradna kapsula Dolce Gusto stoji s postovnym 300CZK, cize 10Euro. Vydrzi asi 50 pouziti. Dobra kava (napr Ebenica) stoji 12 Euro. 50 kav teda vyjde na 22 Euro. 1 balenie DG Espresso stoji 5Eur a ma 16 ks. 3 balenia (48 kav) stoja teda 15 Eur. Cize je to iba o tom, ze si tam das kavu aku chces. Ale to je asi fakt lepsie ist do niecoho ineho ak DG. Napr ???

khai- 28.05.2015 12:32:48 | 121.72.207.33
lud, kokos ako vravim to mate v genoch.

snappah- 28.05.2015 11:55:59 | 91.127.183.129
ludfan: gratulár!

snappah- 28.05.2015 11:51:59 | 91.127.183.129
udrzbar: nemam. malo jazdim saabom teraz a na ine to nema vyznam. videl som to v realite niekde na zraze, typek mal daky cinsky dongel ale upozornoval, ze tie cinske su dost vabank.

udrzbar- 28.05.2015 11:37:33 | 195.49.189.48
snappa, btw torque - mas? ak ano, aky dongel? uvazujem nad tym dlhsie, cisto z hracickarskych dovodov.

udrzbar- 28.05.2015 11:35:32 | 195.49.189.48
ludfan> super ;) dobre ste vychovali.

ook- 28.05.2015 11:01:53 | 91.127.174.164
takze pisomne ustna, ok tak to by vedel super, este ho naucit soferovat, vypit na ex pol litra vodky bez nasledkov, vediet zbalit babu a neutiect ked mu budu mlatit kamarata a mas doma hotoveho chlapa ;)

ludfan- 28.05.2015 10:44:02 | 109.230.13.11
crew> Dostal jednoduchu ulohu a musel ju kodnut za 45 minut, okrem toho este "teoreticku otazku" t.j. nejaky algoritmus alebo datovu strukturu.

crew- 28.05.2015 10:12:11 | 78.98.61.166
Informatika - ustna skuska ?

chch- 28.05.2015 06:03:58 | 217.73.23.116
Anal Escort

snappah- 28.05.2015 00:42:46 | 91.127.183.129

snappah- 28.05.2015 00:39:42 | 91.127.183.129
udrzbar: imho zo safety dovodov (aby ludia namiesto na cestu necumeli do facebooku), smartphone ako central device v aute tak skoro nebude, ale prave naopak - hardware v aute bude centralny a nedovoli ti install hocijakej appky - v CarPlay (Apple) aj v Android Auto (Google) svete. Sice ma napr. serie, ze tam je iba Spotify a nie Deezer, ale to je otazka casu.

ad device: pokial nemas nove auto, co uz ma v sebe podporu oboch platforiem, neviem o nicom, co by bolo plug'n'play, aspon nie na Saab a Volvo, ine nesledujem. Vsetko su to upgrady, co musia robit ludia, co maju do detailov zmaknutu elektroniku konkretnych aut, lebo tam je par "veci", napr. oklamanie ECU, ze ma stale origo system alebo ovladanie noveho 2DIN chrochtaku z volantu. Co nemusi byt lahke, ked napr. vela aut ma/malo/bude_mat uz x rokov MOST, co je optika so svojimi protokolmi, x zavesenymi malymi computermi a bohviecim. Devices na to su, spravidla Pioneer a Kenwood, zapojenie do konkretneho auta je druha vec.

Ale chodi to, priklad xc90/pioneer/carplay vs. original palubovka.

Ta vec so storage je imho iba o muzike, kontaktoch pre telefon atd, co chodi uz teraz. Ale napr. neviem, ci ti to pusti inu ako "svoju" navigaciu (apple maps, gmaps) alebo vlastny browser alebo trebars vlastnu diagnostiku pre autickarov (torque je krasna vec). Ceresnicka je tahanie si vlastnych map pre riadiace jednotky napr. na rocne obdobie, mesto, dlhe cesty, okruh, blaznenie sa, ekonomicku jazdu a tak. To je vsetko doable, akurat zjavne nie v 3rd party upgradoch ale originaloch a stale hudba buducnosti.

snappah- 27.05.2015 23:36:40 | 91.127.183.129

muskarin- 27.05.2015 21:44:23 | 95.103.192.27
ludfan, "no tak ale ta matematika" ;]]

ludfan- 27.05.2015 20:32:05 | 109.230.13.11

Synátorova maturita

Predmet Úroveň Percento Percentil Písomná Ústna Praktická
Slovenský jazyk a literatúra 82,8 95,1 75% 1
Anglický jazyk B2 92,5 91,8 85% 1
Matematika 56,7 66,5 1
Fyzika 1
Informatika 1

Matiku dosť pokašľal na tej písomnej časti. Budem ho musieť za niečo sprdnúť, lebo mu sláva stúpne do hlavy.


ook- 27.05.2015 18:18:12 | 91.127.174.164
by mali konecne hrat v tych slovenskych radiach viacej slovenskej tvorby. ;)

toto je podla mna dokaz, ze musi existovat nejaky paralelny vesmir.

ludfan- 27.05.2015 17:34:38 | 109.230.13.11
  • tatramatky rodeo zas miesa sa tu s au pair-ou
  • stekot smutnej folie
  • moj syn dnes motoroval zo slovenciny

ludfan- 27.05.2015 17:32:04 | 109.230.13.11
COFFEINUM NATRIUM BENZOICUM SPOFA A.U.V INJ 50ML ale uz je to legalne dostupne iba ako veterinarny liek. hipsterska lobby, jasne.

ook- 27.05.2015 15:55:01 | 91.127.174.164
fax - ludfan to spominal a ano. Asi to zacnem vyrabat, a plnit do flasticiek s obrazkom bradateho kakaovnika.

udrzbar- 27.05.2015 15:41:11 | 195.49.189.48
ook> ty podla mna nepotrebujes kavu, ty potrebujes kakao a kvapatko s tym cistym kofeinom, co tu spominal speedie onehda :)

ook- 27.05.2015 15:04:00 | 91.127.174.164
chch - teraz som bol na kave v barzuse, tak dobre uznavam, ze po tom prasku co robi taku krasnu synteticku cremu mi brni v hlave viacej - Rozdiel ako lampovka a ganja z kopaca.

chch- 27.05.2015 12:33:01 | 194.1.157.155
snow: aj bravcova pasteta z maspomy zasyti.

ook- 27.05.2015 11:45:27 | 91.127.174.164
ciste z technickeho hladiska /kavu absolutne ignorujuc/ , problem DG a inych malych pristrojov nebude v tom ze nevedia zohriat vodu na 100c, to dokaze aj najlacnejsia rychlovarna kanvica. Problem bude najskor v tom, ze nedokazu vytvorit dostatocny tlak a ten potom vyuzit na dostatocne /rychle - pomale / rovnomerne pretlacenie cez tu kavovu zmes. Z toho aj ten nedostatok toho sajrajtu co sa vola crema.

ale inak v kuchyni mam taky prasok ze kava a ten ma crema aj v nazve a ked to zalejem vodou / najlepsie horucou - lepsie sa to rozpusti, tak to ma penu, cremu, aj co len chcete. A ked do toho nalejem 2 deci mlieka da sa to aj vypit a ma to cca rovnaky ucinok ako hocico co som pil napr. od barzusu.

udrzbar- 27.05.2015 11:12:44 | 195.49.189.48
khai> hej, pre mokka / ap / brew je nozovy mlejnek pouzitelny. v metodach, kde ides na tlak, male objemy a kratky cas to naopak dava velmi roznorode vysledky.

khai- 27.05.2015 11:03:03 | 121.72.181.82
snap, chysta sa google i/o, ak uz nie je, predpokladam ze tam bude predstavene nieco standardizovane pre auta, home automation, wearables a pod, v ramci rovnakeho programu vyvoja ako konkurencna platforma.

khai- 27.05.2015 11:01:30 | 121.72.181.82
ja mam nozovy mlyncek a orientujem sa podla zvuku. robim ale prekvapkavanu kavu skrz melita filtre takze je to ma technologicky asi vacsiu toleranciu na "chyby". pre moje preferencie aj aeropress robi prilis silnu kavu, espresso styl som nemal ani nepamam.

udrzbar- 27.05.2015 10:33:48 | 195.49.189.48
snappa> a uz je nieco na trhu, co sa da akoze plugnut do auta a pouzit s tym android auto? inak toto celkom ladi s muskarinou predstavou o telefone ako zakladnej jednotke, ktoru pripajas na periferie podla potreby.

a druha otazka - v com to ma prednost oproti opacnej filozofii - daju do auta autonomny (androidovy) system s vlastnou konektivitou atd a personalne zariadenia sa budu parovat voci tomuto systemu uz len ako storage?


udrzbar- 27.05.2015 10:15:12 | 195.49.189.48
... s ohladom na ceny technologii je v porovnani s kavou caj taka velmi asketicka zabavka :)

zasa na druhej strane, ak by to clovek chcel robit naplno, tak aj pri caji sa najdu rozne moznosti na premakavanie ;)


udrzbar- 27.05.2015 10:06:12 | 195.49.189.48
crew> dolezita je ta posledna veta - ze chces skusit recyklacnu kapsulu a kvalitnu kavu. ok, ale v tom pripade do toho zarataj este mlyncek. najjednoduchsi rucny napr takyto hario, niekto ho tu tusim ma aj doma. lebo kupovat pomlety material je uplna blbost, to ma zivotnost naozaj par hodin po otvoreni. rotacny nozovy by som asi neodporucal, lebo pri akokolvek zvladnutom grife netrafis tak opakovatelne rovnaku hrubost/jemnost, ako pri tom rucnom. pripadne dalsi level je elektricky [1], [2], ale to si na cene len za mlyncek 2x takej, ako stoji priemerny kapslovy stroj

tu prvu cast o porovnavani DG a lubovolneho pakoveho stroja v triede gaggia a pod ignorujem, lebo to by sme sa zamotali asi.


crew- 27.05.2015 08:47:43 | 78.98.61.166
Vcera na konfere v Zline som komunikoval s mladym baristom, ktory bol cekom fajn. Povedal, ze hlavne problemy DG a inych malych pristrojov je aj malicky bojler, ktory nedokaze zohriat vodu na spravnu teplotu a realne robi kavu pri 60-70 stupnoch. A tiez hovoril, ze krema sa tam dosahuje potom skor chemicky/technicky (tu mi usli detaily) ale proste nie tak ako na velkom stroji. A hovoril, ze celkom dobre je kupit stary aj pokazeny kvalitny stroj a nechat ho repasovat. Vraj niektore stare masiny gaggia a podobne stoja po 10-15 rocnom pouzivani tolko ako nove. Ok, to uz je na mna velka alchymia, kedze k tomu treba este mlyncek. Zatial necham DG a skusim tu recyklacnu kapsulu s nejakou dobrou kavou.

ook- 27.05.2015 02:15:54 | 91.127.174.164
chch ;) ;) ;)

crew- 26.05.2015 22:29:32 | 78.98.61.166
Hm, kava7846 0d82

chch- 26.05.2015 22:13:57 | 217.73.23.116

snappah- 26.05.2015 17:35:11 | 78.98.53.211
Android Auto, celkom vazne uvazujem v jednom aute uplne vymenit 2DIN chrochtak za nieco, co podporuje toto.

ook- 26.05.2015 17:24:56 | 91.127.174.164
... uz je prec, mozete povyliezat.

chch- 26.05.2015 07:26:56 | 217.73.23.116
ano, presne toto som cakal, kaviarenski povalaci.
;-)

khai- 26.05.2015 00:20:46 | 121.72.160.177
bol zom zvedavy ze ci mam kupit novy metal gear solid tak som kukol nejake videa. ja som plne za rite, cecky, nohy a cokolvek ine ale z tohto mam pocit ze to uplne vytocene za maximum znesitelnej hranice. tak hlupo neprakticko neuveritelne a v danom kontexte vulgarne ze to je az komicke... posudte sami: https://youtu.be/pNfxAJmNCQM?t=2m4s

y@mob- 25.05.2015 23:10:16 | 188.167.92.67
Zozen studacky preukaz a chod "zadara" vlakom. Ubytko v spriaznenych hoteloch ti tiez zaplatime z nasich dani....

udrzbar- 25.05.2015 22:48:31 | 89.173.200.14
ok, ja krmim rybky a popripade ak dojde aj yuran, tak sa ho budem drzat, lebo on ma rum.

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.