back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

ook- 28.04.2015 15:24:48 | 78.98.53.89
yurko - potom co pokupil vsetky gadgety od apple mu nezostalo na akcie ;0)

y@book- 28.04.2015 15:18:37 | 195.146.135.235
co nakupil pred rokom akcie po $85?

udrzbar- 28.04.2015 14:15:51 | 195.49.189.48

Applu stoupl zisk o třetinu, za čtvrt roku prodal 61 miliónů iPhonů

Čistý zisk americké technologické společnosti Apple ve druhém finančním čtvrtletí meziročně stoupl o třetinu na 13,6 miliardy dolarů (344 miliard korun). Výsledky podniku opět podpořila silná poptávka po telefonech iPhone. Firma v pondělí rovněž oznámila, že se rozhodla zvýšit čtvrtletní dividendu o 11 procent.
pan tarka to tusil ;)

khai- 27.04.2015 23:53:03 | 219.89.206.47
ook, sory ak som to nepochopil, ja len hovorim ze je kopec ludi ktori vlastnia kaviarne uz roky a modeluju vsetko podla trendu bez presvedcenia lebo uz na to nemaju entuziazmus. v tej paralele s grafickym dizajnom, moda sa meni kazdych niekolko mesiacov a nie kazdy grafik ma rad minimalizmus alebo "flat" dizajn ale urobi to lebo to momentalne leti. urobi to frflajuc a bez radosti lebo si uz svoje v branzi odzil a vie ze to prejde a pride nieco ine. taktiez som si isty ze vela podnikov vlastnia investicne/genericke/restauraterske firmy ktore *len* zamestnavaju ludi a podla toho co viem v tomto biznise su zamestnanci strasne malo plateni a vseobecne bez akehokolve zaujmu robit nieco s nadsenim, nehovoriac o nadseni skutocneho hipstera ktory si otvoril novy biznis pred pol rokom. to su presne situacie kde sa najme interierovy dizajner. ono ale takto to bolo vzdy, dobrych barov/kaviarni/restauracii je vzdy len niekolko, naprosta vacsina su bud lacne obedarne, kaviarne na predstierane "informal" firemne meetingy alebo doslovne "tourist traps", tak je to aj tu. z vlastnej skusenosti sa to da cele zistit tym ako vyzeraju zamestnanci. mozeme sa na tom chichunat kolko chceme ale fuzy, tetovacky, podivne ucesy alebo svetriky a non-mainstream hudba su dobry indikator toho ze to je okej podnik.

ook- 27.04.2015 15:03:01 | 78.98.53.89
efha, khai, ono asi nevidite podstatu pre nedostatok znalosti realii v ba.

Imho v tom clanku co sem dal fax chalanko nikoho predsa nekope za to, ze ma bradu a nosi flanelovu koselu, ale co som mal dojem, tak naznacuje zjavne skutocnst, ze na sk staci hipster interier a uz nikoho nezaujima kto prevadzkuje podnik a ake ma ciele. Ocakavat, ze hipsperska kaviaren, ktoru vlastni ferko borbely bude mat inu uroven pristupu a hlavne ciel ako jeho siet bordelov je naivne. Tie "vrzgajuce parkety" su asi dostatocna zasterka ... urcite existuju aj podniky, ktore su fajn. A tak ako ja nosim bradu a flanelovu koselu a nie som hipster, mozno nejaky "borbely" ma super hipstersku kaviaren. ;)

efha- 27.04.2015 14:14:18 | 195.122.195.194
fax: presne tak to beriem - striafat sa do bradatych mladencov vo flanelke a na fixke je rovnako lahke (a po chvili unavne) ako kopat do steniatok, a vo finale su tie modrofuzate urbanne foxfordy u kubistu asi o 300% lepsie nez pizzerie vybavene ratanovym nabytkom, vymalovane na broskynovo a bliakajuce radio expres.

udrzbar- 27.04.2015 13:22:07 | 195.49.189.48
vsetko fajn, len sa to proste nesmie prehanat. ak mate prilis vela iluzii o hipstagastronomii, tak odporucam tento tw.acc


udrzbar- 27.04.2015 13:09:51 | 195.49.189.48
fh, khai> jop, ja som siel opacnym smerom - najskor ta reakcia na Nku a potom ten povodny clanok. na rozdiel od vas to vidim inak. je dost mozne, ze bratislavska scena ma svoje specifika, ktore sa tazko vysvetluju. ale zasa na druhej strane vzdy lepsie funkipunki s nalepkou IKEA free na dverach, ako hocico zo siete slovakpubs, ktora ovlada michalsku

khai- 27.04.2015 12:51:08 | 121.72.171.224
ta reakcia je velmi trefna.

khai- 27.04.2015 12:48:52 | 121.72.171.224
tu je zopar takych hipsterskych kaviarni. drevene menu, organic free range fair trade handmade boutique vsetko a presne hentak... ale cudujeme sa, sak vsetko je podla mody, graficky dizajn napriklad sa posuva kazdych niekolko mesiacov a pokial sa chces predat ako dizajner ktory "vie" tak musis zrucne predstierat ze si "in", podobne ako tie kaviarne...

efha- 27.04.2015 12:48:35 | 195.122.195.194
fax: tuna je uz hned aj reakcia na ten anti-hipsterizmus. a ja s nim suhlasim.

khai- 27.04.2015 12:38:17 | 121.72.171.224
jo presne, sa pridam ku chvale, ten delete som pouzil uz niekolko krat a je to uplne fasa.

udrzbar- 27.04.2015 10:59:03 | 195.49.189.48
yuranko> to (un)delete je uzasna vec. ak som to este nepovedal, tak skladam poklonu tomu rieseniu, ktore tak jednoducho fixlo pomerne zlozity problem

udrzbar- 27.04.2015 10:57:24 | 195.49.189.48

Vŕzgajúce drevené parkety nestačia

Ono bude vždy platiť to staré vulgárne o hovne so šľahačkou. Lebo ak si najmeš interiérového dizajnéra a grafika, ktorý ti spraví pekné menu, tak to neznamená, že tvoj podnik je viac ako tie pizzérie.

Pamätáte sa na ten hype, keď sa pred piatimi rokmi začali ukazovať prvé lastovičky moderného gastro a kaviarenského priemyslu typu Shtoor a La Putika? Pred rokom a pol sa začali objavovať Regaly, Urbany, Kubisti, šenky, klubovne, Orbisy, Dobré fúzy či Tutá a generácia Y sa išla zblázniť.

muskarin- 26.04.2015 20:52:22 | 78.99.247.134
Nájde Kličko premnožiteľa?

snappah- 26.04.2015 17:44:17 | 91.127.165.210
Dub'n'Rovník

y@mob- 26.04.2015 11:13:09 | 85.162.253.128
Krabicove pivo

muskarin- 25.04.2015 21:44:54 | 78.99.247.134
jaku akuratnu dlzku mal ten obusok ;]

udrzbar- 25.04.2015 20:37:28 | 89.173.211.204

srry, neodolal som, to je dobre strasne ;)


efha- 24.04.2015 19:53:40 | 46.135.72.251
the shit has hit the fan. uz len bioorganic kale nam chyba.

gubci- 24.04.2015 13:13:46 | 89.173.32.21
Centrum odporneho vzdelavania

khai- 24.04.2015 11:14:02 | 121.72.186.231
dufam ze sa vsetci "like"-uju moje uvodzovky ked sa neviem *vykokotat* po slovensky

khai- 24.04.2015 11:12:42 | 121.72.186.231
ook, presne hento by som cakal od new yorkera, sikovny "storytelling"

khai- 24.04.2015 11:11:08 | 121.72.186.231
fax, imo toto robia ludia pre facebook lajky, re-tweety a vseobecny online marketing namiesto toho aby upravili to co mali a bol by pokoj. aby to bolo jasne islo o "description" pre aplikaciu, nie aplikaciu samotnu. len chcem povedat ze uz nemam "fucks to give" pre hentych ludi.

ook- 24.04.2015 11:06:35 | 78.98.53.89
The Man Who Broke the Music Business - imho dobre praveze, vacsinou sa mi nechce citat v eng nudne analiticke sracky, ale tento pribeh sa dal zozrat, ako by to pisal Markoff /Takedown/.

udrzbar- 24.04.2015 10:08:26 | 195.49.189.48
khai> ano, je to bezne. ale teraz sa to tyka popularneho a uspesneho modelu. osobne mi je to jedno, je to vec medzi cirkvou a veriacimi, ja mam k tomu pukance :)

khai- 24.04.2015 03:43:36 | 219.89.206.47
ten new yorker clanok je ako mini crime novel. vyborne napisane len mam pocit ze to je prednesene trochu teatralne :)

khai- 24.04.2015 00:41:09 | 219.89.206.47
hentake story ze buuu apple mi odmietli aplikaciu ktora mala danu ficuru uz roky a teraz im to zacalo vadit je uplne bezne. je to v terms & conditions, "consider yourself lucky" ze ti to doteraz tolerovali, mne sa to osobne stalo niekolko krat, zalezi na tom ze aky pedantny je clovek ktory robi "review" v apple. ano teraz ked je apple watch tak im to zacalo vadit. ja som STRASNE prekvapeny...

udrzbar- 23.04.2015 22:40:52 | 89.173.211.204
jaky analog! (1913)


udrzbar- 23.04.2015 17:25:44 | 195.49.189.48

Apple now rejecting apps with Pebble Smartwatch support


efha- 23.04.2015 13:56:13 | 195.122.195.194
ad google/fi - je to pravdepodobne len alibizmus pre pripad neuspechu, ale vsade pisu ze je to 'experimental' a 'lab' - tj. po par mesiacoch a rokoch skusania novych veci v obmedzenom mode to mozu komplet zrusit podobne ako google glass alebo chrome os. kazdopadne zaujimave napady ...

ad to "hangouts z pocitace ci tabletu" co ponukaju - pred par dnami som si vsimol ze google uplne prerobili Contacts, je to spojene s Hangouts a funguje teraz velmi podobne ako hangouts/contacts co mam v telefone. predpokladam, ze takychto vychytavok budu mat viac.

efha- 23.04.2015 13:10:28 | 195.122.195.194

The Man Who Broke the Music Business


to este k tomu music biz. skvely clanok.

udrzbar- 23.04.2015 13:06:10 | 195.49.189.48
khai> sa obavam, ze to bude len na us obmedzene (zatial). a ci apple kuje nieco podobne je otazne - oni podla mna skor pojdu cestou zabudovanej nevyberatelnej SIM v zariadeni alebo nieco podobne.

inak UPC v europe skusa v lokalnych podmienkach nieco ciastocne/podobne, co moze byt medzikrok pred takym riesenim, bohuzial nasiel som len madarsku verziu :)))


khai- 23.04.2015 12:01:03 | 121.72.214.153
plus je to len na nexus6 a tusim to je globalne, mozno len roaming... nechce sa mi kukat to video znova. vyzera(-lo by) to strasne fasa keby to bola infrastruktura google a nie partnership s telkami. ie nieco ako google fibre ale celularne. whatever... predpokladam ze apple kuje podobne plany.

udrzbar- 23.04.2015 09:41:58 | 195.49.189.48

Google / Fi

Dlouho očekávaný start mobilního operátora od Googlu je tady. Jmenuje se Project Fi a právě začíná fungovat – ovšem jen na americkém trhu. Pro Google má jít o laboratoř nápadů, jak by mohly mobilní sítě fungovat lépe.
kde mam pukance a colu?

udrzbar- 23.04.2015 09:31:37 | 195.49.189.48

udrzbar- 23.04.2015 09:23:33 | 195.49.189.48
ludfan> ano, s tou madonou som sa nechal trochu uniest. [g]

muskarin- 23.04.2015 08:20:41 | 95.103.228.254
zeby predsa "velky" telefon s win 10? ;]

ook- 23.04.2015 07:53:28 | 78.98.53.89

ludfan- 22.04.2015 22:12:55 | 109.230.13.11
fax> madonu radsej nie. ani jay-z-ho. rihanu a bejonce schvalujem.

efha- 22.04.2015 17:11:30 | 195.122.195.194
yuranko, a tie 'nosice' su podla teba co presne? lebo podla mna, to je prave to co uz 10 rokov vytrvalo klesa (kontrolna otazka, kedy si si naposledy kupil fyzicke cd-cko?) a mediami vzyvana mana menom 'legal downloads' (2000-2010) alebo 'stream' (2008+) je to, co sa ukazuje ze v praxi nezaraba az tolko co vsetci zucastneni dufali.

pre upresnenie, ak sa vam do toho ako ten koho hudba zivi mozem montovat, gro su koncerty+merch+licencing. nepohodlne je to v tom, ze na rozdiel od zlatej majors ery 80s-90s sa uz nestaci zavriet na mesiac (dva, tri) do studia zaplateneho labelom, vypotit zo seba to najlepsie a potom uz chodit len pre tucne obalky do banky a prehnat to vsetko rypakom. preto ten povyk.

a k tomu geoffovi ktory place na twitteri - imho vsetci tito ublizeni muzikanti miesaju hrusky s jablkami. 34M streamov ma skor nez k 34M predanych singlov ovela blizsie k 34M posluchacov v radiu. podla random statistiky pocuvanosti CRo je 34M vypocuti zhruba rovne tomu, keby radiozurnal 41x zahral skladbu od portishead. otazka by teda spravne mala zniet - dostal by mily geoff viac od osa/ifpi za 41 odohrati portishead na radiozurnale viac nez 1700 gpb po zdaneni od spotify. i, for one, seriously doubt it.

y@book- 22.04.2015 16:37:00 | 195.146.135.235
prepacte, podla mna je to tak, ze gro prijmu su koncerty+nosice, stream je take "prilepsenie", ktore by inak nebolo vobec. A cely henten povyk smeruje tam, ze proste sa bude prehravat stream ineho interpreta a nezarobia viac skor menej ako teraz.

y@book- 22.04.2015 16:33:40 | 195.146.135.235
ich problem ze nebyvaju v monaku...

muskarin- 22.04.2015 16:03:03 | 15.203.169.107
no, ani portishead niesu dvakrat nadseni zo sucasnych streamovacich sluzieb:"...So, for that 34 million, they received £1,700 after tax."

udrzbar- 22.04.2015 13:47:24 | 195.49.189.48

sorry, ale jebat bejonce, jebat madonu, jebat rihanu.


khai- 22.04.2015 01:40:59 | 219.89.206.47
k tomu tidal http://bgr.com/2015/04/21/tidal-vs-pandora-vs-spotify/ toto celkom presne. ked som videl na podiu madonu, rihannu a bejonce (zhodou okolnosti jedna z celebrit s apple watch so zlatym naramkom) tak som nerozumel tomu preco mi tito milionari hovoria ze spotify je nespravodlivost.

troska- 21.04.2015 23:29:12 | 89.173.120.108
bravčový vezeň

khai- 21.04.2015 23:10:43 | 219.89.206.47
Keby som to mal zdovodnit tak by som povedal ze hodinky su modny doplnok a neda sa o tom robit ziadny tradicny Apple marketing lebo to zatial nema vela ludi. Z ineho uhla je celkom mozne ze ludia si to proste na ruku nedaju ak o tom nenapisu vo Vogue a Cosmopolitane ze to je trendy a davat to high-profile ludom je jedna z ciest ako to aj bez velkeho pr clanku dat na stranky casopisov. Predpokladam ze o pol roka budu na to podobne reklamy ako su teraz na ipad ked sa konecne vykrystalizuje ze na co to ludia budu pouzivat. Hodinky su uplne ina kategoria a je celkom mozne ze treba hrat presne taku istu hru ako hraju svajciarske hodinkove firmy lebo inak si z toho kolaca Apple neodhryzne.
Ludfan, hentaky aspiracny marketing robi tona firiem vsakano, Serato ukazuje kopec DJov ktorych skillz su kompletne mimo vacsiny zakaznikov ktori hraju hudbu na zelanie v night clube, na svatbach, narodeninovych party a bar mitzvah. Aj ja som si kupil stratocaster lebo ho hral stevie ray vaughan a moj skill je bez prehananania nulovy. Aspiracie nie su, presne ako pises nijak zvlast na skodu :)

muskarin- 21.04.2015 15:53:28 | 15.203.169.107
ludfan, v pripade dr dre mozno ide aj o nastavujucu bitku o distribuciu hudby

ludfan- 21.04.2015 15:50:20 | 109.230.13.11
inak si ale nemyslite, ze trend "ludia sa opicia po trendsetteroch v bezprostrednom okoli + uspesnych jedincoch/celebritach" je nejako oslabeny ak vezmete vzorku z horneho decilu IQ.

to je zrejme univerzalna vlastnost ludskych bytosti, podla mna to nie je nijako zvlast na skodu.


older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.