back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

muskarin- 21.04.2015 15:49:01 | 15.203.169.107
k teme jedneho poru mi napadlo, ze MS by s uvedenim Win 10 mohol vypustit aj nejaky telefon, prip. phablet, s USB-C portom, 2 (lepsie 4) giga RAM a procakom, ktory by utiahol aj desktopovy rezim v pripade potreby - to by bol zaujimavy reklamny tah podla mna. alebo nejaki cinania by to mohli vypustit, ked uz teraz pre Android vyrabaju hardverove dela do ruky

ludfan- 21.04.2015 15:44:21 | 109.230.13.11
v tomto smere dava perfektne zmysel kupa sluchadlovej firmy od dochtora dre & co.

ook- 21.04.2015 12:06:42 | 78.98.53.89
doporučená pošva

udrzbar- 21.04.2015 11:16:36 | 195.49.189.48
rúra a klub su vyborne ;)

troska- 21.04.2015 11:12:29 | 158.195.190.131
odtučňovacia rúra

efha- 21.04.2015 10:38:04 | 85.70.137.128
khai: moze to byt zmena marketingovej strategie, alebo len zacielenie na rozne cielovky - ie. v 90tych rokoch ked bol apple uplne v pici a vsade vladla hegemonia PC, prisli so sloganom "think different" a s dobrymi produktami sa mi imho velmi uspesne podarilo oslovit ako prvu prave tu odlisujucu sa cielovku - hudobnici, grafici, kreativci a vobec trendsetteri. v 2000s uz sa chytila stredna trieda, tak logo "think different" prestalo davat zmysel, vid tato parodia.
dnes uz su pravdepodobne zase dalej a potrebuju zachytit aj uplny plebs - prave vdaka celebs si u spodnej triedy iphone/iwatch upevni poziciu statusovej veci, tj. v ciganskej osade bude sice vajda stale byvat v bude z vlniteho plechu aj so svojimi 16 detmi, ale bude mat okrem jazdeneho mercedesu, lcd s uhloprieckou meter a pol este aj zlate iwatch. a trendsetteri sa sice krutia jak cervi, ale 1) su chyteni v ekosysteme a indoktrinovani, 2) tie produkty su stale predsalen najkvalitnejsie na trhu, ergo dneska by "think different" pre nich znamenalo urobit daleko vacsi a bolestivejsi krok nez pred 15 rokmi prechod pc->mac.

muskarin- 21.04.2015 10:22:30 | 15.203.169.107
kajo, zaujimavy postreh. tiez som zvedavy, aky to bude mat dosledok

khai- 21.04.2015 01:26:20 | 219.89.206.47
uplne od veci najprv a potom k veci, kedysi som cital ze pivarne nemaju lojalitu zakaznikov oproti cole alebo pepsi. inymi slovami pivar ked pride do krcmy a vidi nove pivo tak vyskusa, na rozdiel od cloveka ktory ked ma rad coca colu tak inu kolu nechce. disputabilne a mozno kulturne ale clanok ktory to pisal vyzeral byt legit. vraj sa ludom (podvedome?) paci to ze napoj ako cola je popularny a propagovany bohatymi/atraktivnymi ludmi v zmysle "ked [slavny/bohaty/atraktivny] clovek pije colu tak to je presne ta ista cola ako co som ja kupil v obchode", ie nie je tam ziadna exkluzivita a je to bezne dostupna vec. osobne v tomto vidim paralelu s apple, ie ak vidis celebritu s iphonom/macbookom tak vies ze to je presne taky isty iphone/macbook ako tvoj a teraz rozmyslam ked vidim brutalne celebrity v news ako maju na ruke zlate apple watch (same o sebe drahe jak rit) na zlatom naramku ktory sa ani verejne nepredava (!!!) tak mi to pride ako dost zmena v exkluzivite. ie kedysi toto v apple nerobili a teraz to robia. cisto postreh, netusim ze ci to je v realite pozitivum alebo nie. strata égalité.

y@book- 20.04.2015 23:01:43 | 188.167.92.67
bedrový klub

khai- 20.04.2015 21:38:11 | 219.89.206.47
heh, som to sous vide hladal na reddite, toto je z jedneho z komentarov "Each extra percent takes you into crazy land where people are weighing beans and water to the gram, putting robots in charge, and generally becoming the kind of people you don't want to talk to at parties."

efha- 20.04.2015 18:02:43 | 195.122.195.194
chch/fax: ultimatne gastroporno by bolo varit 'sous vide' rovno tie cibetky.

chch- 20.04.2015 14:20:24 | 194.1.157.155
fax: to je kopi luwak ? :-)

muskarin- 20.04.2015 11:23:15 | 91.127.100.84
fax, vacsinou si s Teba neusieram, sak zase lubime sa ;]
a zvysok napisal kajo

khai- 20.04.2015 11:05:03 | 121.72.198.238
co mi vadi viac je ten inzinier v kickstarter videu, ktory si potrebuje kupit hreben a 15 minut pred zrkadlom kde by si mal natrenovat tych 10 viet aby pred kamerou nemusel preslapovat a pozerat sa na tahak.

khai- 20.04.2015 11:03:01 | 121.72.198.238
fax, obaja mate pravdu, vyzera to ako lacny cinsky apple-like konektor ale to o tom minimalizme je kus pravdy, ja som lepsi dock nevidel este. ty ano?

udrzbar- 20.04.2015 10:25:00 | 89.173.211.204
dve veci:

kedze nebolo dlho[g] nic z policky kavove frikulinstvo, tak tu jeden drobny prispevok - fuzia sous vide techniky a kavy. musijebat, slepa ulicka uplne podla mna, ale ved nechajte malickych prist ku mne (Mt 19, 14) :)

muskarin> ja niekedy vaham, kedy si zo mna usieras a kedy to myslis vazne ;) ale takto - ak teda akceptujem ten nahlad na apple, ze super dizajn a super hw a super system (ok, vsetko z toho je diskutabilne, ale pre tento pripad sa proste budeme tvarit, ze to ma platnost), tak potom ten, kto za takyto produkt vyvali nie male peniaze, a nasledne si kupi hentu vec, co vyzera ako lacna cinska predlzovacka z tesco, tak ten si zasluzi podla mna nasrat do ruk a tyzden nepustit k vode.


ook- 20.04.2015 09:16:35 | 78.98.53.89
khai - ano, ja viem co hovoris.
ved ale to nemeni nic na veci ze to co som napisal je velmi pravdepodobne pravda aj ked to ty nehovoris.

khai- 20.04.2015 08:46:21 | 121.72.198.238
ook, nie, hovorim ze to je circlejerk. zjavne si v nom zapojeny.

khai- 20.04.2015 08:40:18 | 121.72.198.238
ch, to hovorim o farmach kde si "daleko" od ludi, tu sa take nerobi ze prasa alebo kravu mat doma v chlieve ako sa to kedysi robilo na slovenskom vidieku. aj to co ma na tych fotkach je bud farma alebo zver doneseny z polovacky. keby tu niekto nahanal po dvore kviciace prasa na zabijacke tak ako u mojej krstnej matky na zahori tak by to imo zatrhli velmi rychlo.

chch- 20.04.2015 07:42:04 | 217.73.23.116
karol zavidim, tu je to takmer na vymretie.

y@book- 19.04.2015 23:30:16 | 188.167.92.67
kapital incest

ook- 19.04.2015 16:14:22 | 78.98.53.89
khai - a co ine to je, ako priamy dokaz, ze celosvetovo je navacsia cielova skupina - hlupe slecny, ktore okrem facebooku nic nerobia, armani manazerov ktori chcu vyzerat trendy na meetingoch a rozmaznanych deti bohatych rodicov v sukromnych skolach.

muskarin- 19.04.2015 14:56:41 | 91.127.100.84
kajo, asi ano. je to ostatne nevyhnutny evolucny krok k mojej "vysnenej" full desktop konvergencii na telefone ;]

khai- 19.04.2015 11:30:37 | 121.72.196.221
o rok bude jeden usb3 normalny standard v ultrabook kategorii a kazdy jeden ultrabook ktory cinania alebo korejci okopiruju bude v hliniku a kvalitativne porovnatelny bude mat rovnaku cenu a ludom do nebude ani obmedzujuce ani drahe. vsetci si teraz trocha po-circlejerk-uju o cielovej skupine hlupych slecnien ktore okrem facebooku nic nerobia, armani manazeroch ktori chcu vyzerat trendy na meetingoch a rozmaznanych detoch bohatych rodicov v sukromnych skolach a cele to utichne. a pride dalsi koniec financneho roku a jedina firma v pc biznise ktora je v pluse bude (zase) apple. detailna repriza s macbook air.

khai- 19.04.2015 11:12:19 | 121.72.196.221
ch, nevim co myslis, toto je jeden velky vidiek cele. homekill biznis je tu bezna vec.

muskarin- 19.04.2015 10:25:37 | 91.127.100.84
dalsi kram treba, ked mas jeden USB port na secko.
hnusne? podla mna cisty minimal, na kt. sa neda nic pokazit. daj priklad dizajnovo podarenej dokiny ;]

chch- 19.04.2015 10:24:46 | 217.73.23.116
karol domacu zabijacku ?

udrzbar- 19.04.2015 10:20:35 | 89.173.211.204
speedie> asi je nam jasne, ze o prachy nejde ;) jednak ta vec vyzera hnusne, jednak je to dalsi kram.

muskarin- 19.04.2015 00:16:38 | 91.127.100.84
ano, pri cene toho zariadenia, je dalsich 100 dolcov navyse zanedbatelna polozka ;]

udrzbar- 18.04.2015 20:20:29 | 89.173.211.204
kto potrebuje viac ako jeden usb port

muskarin- 17.04.2015 19:32:39 | 91.127.100.84
krju, ziadna. bodka ;]

crew- 17.04.2015 16:46:11 | 95.102.14.41
ktora nasa tv da toto do prime-time?

a kto bude robit tu asistentku ?

troska- 16.04.2015 21:13:25 | 158.195.190.131
froté utorok

chch- 16.04.2015 18:28:47 | 194.1.157.155
paci sa mi ze do toho first world problems dakto umne vsunul aj skryty gramaticky vtip

snappah- 16.04.2015 13:11:56 | 195.91.8.240
ad 4sq: jasne, ze to dodrbali odstranenim checkinov a pokus o navrat v podobe Swarm nevysiel. Ale na odstranenie checkinov museli mat dovod, odstranit rastuci social factor neurobi ani najvacsi truhlik a to oni neboli. Mozne je, ze checkiny zacali upadat, t.j. problemy by nastali tak ci onak a nic nepomahalo zvratit to. Hm. Swarm stale pouzivam, 4sq obcas, najma hladny v neznamych lokalitach

udrzbar- 16.04.2015 09:38:35 | 195.49.189.48

first world problems ;)

khai- 16.04.2015 09:14:58 | 121.72.185.211
http://www.businessinsider.com.au/kids-choose-between-iphone-and-samsung-2015-4 sory je to biznisinsider, neberte to vazne prilis. moja dcera je totalny fanboi, v podstate presne ako to 11 rocne dievca vo videu. vsetko je cool ale chcem apple. dobre som vychoval.

khai- 16.04.2015 09:07:30 | 121.72.185.211
pre mna osobne ked dali prec tie medajle a mayorship tak to nemalo vyznam. s tym to bola hracka, prerastlo to do zvyku. totalne to dojebali, co je zaujimave ze to po mesiaci kukajuc na grafy nedali naspat s velkym emailom "omg we are terribly sorry, we fucked up". co uz.

crew- 15.04.2015 21:21:50 | 95.102.14.41
cital som: imo to zabil instagram s lolitami. asi ma ovplyvnil ten pikca

udrzbar- 15.04.2015 18:52:49 | 89.173.211.204
socialny geocaching.

imo to zabil instagram s lokalitami.


efha- 15.04.2015 17:44:13 | 195.122.195.194
khai: tuna je nejaka sirsia analyza, ale popravde som si za posledne 2 roky na 4sq ani nespomenul ...

khai- 15.04.2015 13:16:07 | 121.72.197.149
pamatate sa na foursquare: http://www.junkyardsam.com/blog/2015/4/15/foursquare

ook- 15.04.2015 10:01:14 | 78.98.54.92

muskarin- 15.04.2015 09:59:48 | 15.203.169.107
fax, vysla nova stabilna verzia elementary OS. pouzil som aj tento tip "je dobré si hned po instalaci eOS přidat Elementary Tweaks. Pak máš v tom Ovládacím centru v sekci Tweaks položku Animace. Tam si můžeš nastavit všelijaké hodnoty rychlostí animací (open, close, snap duration aj.). Kolem 50-tky je to tak rychlé, že to ani nestačíš postřehnout." je to slusne rychle aj vo virtualboxe. na realnom HW su to asi fukoty.

muskarin- 15.04.2015 09:52:35 | 15.203.169.107
kajo, zdaleka nie vsetci ;]

udrzbar- 14.04.2015 22:33:12 | 89.173.211.204
karol :)

khai- 14.04.2015 22:22:23 | 219.89.206.47
muska, nuz aspon sa mozu tesit z vymenitelnej baterky a univerzalneho usb portu.

muskarin- 14.04.2015 21:01:28 | 15.203.169.107
take na windows phone OS a iOS nepozname, ze kajo ;]]

efha- 14.04.2015 19:52:20 | 85.70.137.128
udrzbar: na nex5 mam lolipop uz asi pol roka, ma to problemy s wifi konektivitou, pri vbehnuti do settings/wifi to obcas zamrzne, obcas sa to nekonektne, po restarte trva ~15min nez sa chyti na wifi apod. po update na 5.1 (cca pred tyzdnom) je to marginalne lepsie, ale jadro problemu ostava. na 4.x to nerobilo.

chch- 14.04.2015 19:44:24 | 217.73.23.116
dal som lizatko 5.1 na nex7, a angry birds na tom skacu uplne rovnako.

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.