back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

ook- 29.03.2015 20:41:09 | 78.98.118.227
muskarin - moja manzelka rovnako. A priznam sa, ze som citacku - kindle zacal pouzival aj preto, ze sa na nej daju nastavit pismena-velkost.

muskarin- 29.03.2015 19:56:35 | 78.99.48.218
ja nemam ani kindle ani ipad, citam zasadne papierove knihy ;]

ook- 29.03.2015 14:38:08 | 78.98.118.227
nech som kludne za kokota, ale neverim, ze ludia co citaju na tablete v pdf formate, citaju knizky v objeme presahujucom spotrebu casopisoveho "citatela" topky.sk.

chch- 29.03.2015 07:32:00 | 217.73.23.116
tiez preferujem kindle (Kindle 4, bez podsvietenia, bez klavesnice, bezdotykovy). nemam problem ani na slnku (najviac toho zial precitam na dovolenke), ani v noci (citacia lampicka ako pri normalnej knihe), mam ho vzdy v batohu a nestaram sa o velkost ani nabijanie (lahky, baterka kludne aj 2 mesiace). tablet je na slnku nahovno, je tazky, vydrzi do 10 hodin, zvadza k tomu, aby som robil aj nieco ine ako cital (na kindle robim to, k comu je vyrobeny, citam). ale samozrejme, ak toto vsetko niekomu neprekaza, hura do tabletu, ja zostanem s knizkami pri kindle.

khai- 28.03.2015 23:37:02 | 121.72.190.243
ta najnovsia kindla vyzera fakt velmi cool. lynne ma 1st gen s hw klavesnicou (!) a neviem ju prehovorit na upgrade.

efha- 28.03.2015 22:00:55 | 85.70.137.128
mam kindle paperwhite 1st gen. jedine za co by som to vymenil je kindle voyage (= paperwhite 3rd gen).

snappah- 28.03.2015 19:17:42 | 91.127.174.49
udrzbar: sam si pruser aj s tvojim kindle cirkevnictvom. To porovnanie je z augusta 2010, co je 1. generacia ipadu (1024x768). Mam 3. gen s retinou (2048x1536), ktora vysla o 2 roky neskor. Cize tvoja fotecka je bullshit. Chapem kvality dobrej citacky ale na ipade sa cita vyborne + vsetky funkcie tabletu v jednom gerete. Calibre je ppc konvertor, konverzia 27 casti jednej sagy z epub do pdf bol jeden drag&drop + jeden klik a konvertuje uplne vsetky common formaty. To, ze tebe nesadol, zdaleka neznamena, ze je to pruser.

y@book- 28.03.2015 18:57:17 | 188.167.92.67
citas s lupu? cas navstivit ocneho =]

udrzbar- 28.03.2015 16:04:02 | 89.173.211.204

xal> uz sme sa o tom tusim bavili, respektujem tvoju volbu, ale podla mna je pdf na textove veci zhovadilost. a calibre je pruser sam o sebe.

ved ak nic ine, tak na osx existuje normalna kindle app, kde si rovnako cez dropbox natahas cokolvek v .mobi, co je na citanie ovela prijemnejsia vec.


snappah- 28.03.2015 15:09:26 | 91.127.174.49
e-knizky: citam z ipadu pdfka, cez den super, vecer to prilis svieti. knizky si tam prenasam cez dropbox, konvertujem Calibre. uz tam mam velmi slusnu zbierku ceskeho brakoveho splatterpunku.

udrzbar- 28.03.2015 11:06:25 | 89.173.211.204
kindle je viazane na amazon.

a knihy tretich stran su na tom bezproblemove.


ook- 28.03.2015 09:53:56 | 78.99.244.151
yuran - chcem mat pracu ktora sa da robit dopredu.

add kindle a amazon - trosku zavadzajuca info imho.
Kindle nie je nijak nutne viazane na amazon, len ked ty chces. Ja to mam 5 rokov, knihy si konvertujem, cez http://www.online-convert.com/ a skladujem ich na disku. Nikdy som nemal potrebu s amazonom nic zdielat, alebo to nejak inak vyuzivat.

ale samozrejme, ze sa to da, tak ako mozes mat dnes cely svoj zivot na cloude, ak mas k tomu vztah a chces to tak, nic ti nebrani pustit si amazon az pod predkozku.

y@book- 27.03.2015 22:43:35 | 188.167.92.67
uz teraz viem, ze som to s tou kavou dnes prehnal :(
prave som dorobil vsetku robotu co som mal naplanovanu na pondelok, idem na utorok

udrzbar- 27.03.2015 21:49:28 | 89.173.211.204
y>> ved vravim, ze je to silne subjektivne :) videl som vela fotiek s touto tematikou, ale toto ma proste atmosferu. podla mna.

y> citadlo - ak planujes len cisto knihy, ziadne veci typu farebne pdf, fotkove veci atd, tak kindle reader, ak mas vacsi rozpocet. mozes si potom ale vybrat, ci dotykovy picus, podsvietenie (nemusi vyhohovat kazdemu) atd

ak budgetova vec, tak tento pocket book je vyborny, fotrik ho ma, nestihol ho ani za rok pokazit a sluzi presne tak, ako to sluzit ma. je to ale uplne zakladna funkcionalita, ziadny dotykac (mne to vyhovuje), bez podsvietenia (ja preferujem podsvietenie).

kindle je viazane na amazon, ale pouzivanie knih tretich stran je bezproblemove, co ma pri kindle dostavalo je prave ta slusna podpora, moznosti konverzie, posielanie knih do citadla cez mail a pod.

pocket book je uplne mimo system.


y@book- 27.03.2015 20:46:01 | 188.167.92.67
citacku na eknihy? normalne kindl? ci? chcem za velmi malo penazi primeranu muziku, ziadne klobasy, proste len citat.

y@book- 27.03.2015 20:45:02 | 188.167.92.67
kukam dost dlho na tu fotku a osobne tam nevidim nic v leveli "cvaknes raz za zivot", jedine ze by si sa tesne po tom utopil, kedze je to fotene so slusnym naklonom z druhej lode :-/

udrzbar- 27.03.2015 20:17:09 | 89.173.211.204
ook> mozme skusit. snivam 25 rokov o tom, ze spravim takyto zaber :) ako pan tarka hovori, toto je z kategorie cvaknes raz za zivot a lubovolny z dnesnych wannabe fotografov by za ten zaber dal oblicku.

cisto subjektivny nazor samozrejme ;) ale skusit mozme, ak to nedam na prvy raz, tak vam zakricim, nech sa otocite proti prudu, ze si to dame este raz ;))) a dufam, ze aj psu nalozis.


pusi- 27.03.2015 17:36:08 | 85.216.148.124
myslel eknihy ofc

pusi- 27.03.2015 17:33:57 | 85.216.148.124
jj martinus je napriek hype kokoci eshop na ebooky. btw pred rokom som sa pýtal renomovaného vydavateľa KK Bagalu prečo sa nedajú kúpiť menšinové sk knihy na literarnyklub.sk, že rad by som prispel. že sa dajú na martinuse. že tam nechodím lebo kokoci a že prečo to neni prelinkovane. že jáááj, postarám sa. ja mam Kaliho osobne rad ale nech neplače že nepredáva - tie linky tam dodnes nejsu.

ook- 27.03.2015 16:22:07 | 78.99.244.151
zial nedokazem sa nafotit z brehu a zaroven byt na lodke, ale ak ta to tak berie tak ked pojdeme z moravy okolo devinu na dunaj, tak ti dam echo a mozes nas vykukat. Budes to mat to iste v modrom, ok ok ten strasi je trosku vacsi a ja nie som este sedivy dedko.

udrzbar- 27.03.2015 15:26:27 | 89.173.211.204

sorry za ten vizualny spam, ale ja z tej fotky nemozem

udrzbar- 27.03.2015 14:55:41 | 89.173.211.204
inak navlas rovnaka kokocia, ako ked si chcem pustit rozpravky na stream.cz.

len nerozumiem, preco ja mozem normalne knihy na kosmas.cz nakupit. ale asi o tom netreba vraviet, aby to nezrusili[g]


efha- 27.03.2015 14:22:21 | 195.122.195.194
aha, tak nejdem kupit: "Titul momentálne nie je možné objednať" a po rozkliknuti:
"Dôvodom sú legislatívne zmeny Európskej únie, týkajúce sa elektronických kníh a ich účtovania. V ich dôsledku môžeme dočasne e-knihy doručovať len na Slovensko."

vyborne.

udrzbaR- 27.03.2015 14:17:59 | 89.173.211.204
fh> je to prelinkovane, ale neviditelne :)

efha- 27.03.2015 14:09:58 | 195.122.195.194
fax: ah, vdaka, idem rovno kupit. skusal som to hladat a nenasiel - je pomerne wtf, ze rovnaky titul na papieri a ako e-book nie su navzajom prelinkovane, tj. martinus.sk nema nic ako "tato kniha je k dispozici aj v nasledujucih formatoch:"

udrzbar- 27.03.2015 14:00:35 | 89.173.211.204
fh> som to tu linkoval minule ako ebook, tuhla rukojemnik ebook

ale ano, celkovo je to s povodnou slovenskou beletriou v eforme bieda, vacsinu slovenskych kvalitnych veci .mobi vydavaju cesi. a podla mna to nie je o nejakom strachu z piratenia, ale o normalnom kalkule - staci si pozret najpredavanejsie ebooky na martinuse, vydavaju proste to, kde je zaruceny profit.

je ale mozne, ze to je rovnaka chyba v usudku, aka majitela martinusu dlho drzala v blude o tom, ze socialne DRM je temne zlo a jedina cesta je tvrde DRM:

z mojho pohladu je to kokotizmus a nepoucitelnost, preto ked mozem, tak nakupujem inde a martinus je az posledna moznost.

efha- 27.03.2015 13:27:29 | 195.122.195.194
inak slovenska literatura sa neda zohnat ako e-books lebo domaci vydavatlia sa boja piratenia? alebo su len 100 rokov za opicami? napr. rukojemnika by som si rad precital, ale slovenska literatura sa v CZ vobec nepredava a najblizsie pojdem do bratislavy mozno tak na vianoce ...

udrzbar- 27.03.2015 11:54:25 | 89.173.211.204


inak ten Rukojemnik / P.Pistanek bol fajn, dal som to na dva krat, az z doslovu som vlastne zistil, o com hovoril snow (film a geneza scenar - film - kniha), takze filmu sa radsej vyhnem. stacila ta melodrama, co spravili z RoB.

udrzbar- 27.03.2015 11:50:08 | 89.173.211.204
ludfan> takze ta tvoja hadanka vlastne nemala riesenie?

khai> mozem len odporucit, uz ~1/4 roka mame family plan 1+3, aj kvoli tomu, co popisujes. a som ovela radsej, ked decka nepiratia hudbu, minimalizuje sa tym riziko zavlecenia nejakeho problemu do domacich systemov.


ludfan- 27.03.2015 08:05:46 | 109.230.13.11
tatrabanda

muskarin- 26.03.2015 23:10:29 | 78.99.48.218
trabanka

muskarin- 26.03.2015 21:58:01 | 78.99.48.218
kajo, tu si medzi kamaratmi, fakt sa nemusis schovavat za dceru

khai- 26.03.2015 21:45:14 | 219.89.206.47
pusi, dcera... pred mesiacom som isiel v aute, metelica praskala na prahu bolesti odrazu sekundova prestavka a nejaky j-pop zacal hrat rovnako nahlas... to je tak ked rodina pouziva jeden ucet, predpokladam ze bude coskoro cas na "family account"

pusi- 26.03.2015 17:12:11 | 85.216.148.124
khai niekto si púšťa avicii na tvojom spotify, zasiahni ;)

ludfan- 25.03.2015 21:57:27 | 109.230.13.11
krava = žuvočích

ludfan- 25.03.2015 10:54:00 | 147.175.31.229
Zas to nejde, musim si pisat prednasku na papier. LIKE A FUCKING ANIMAL!

y@book- 25.03.2015 08:50:57 | 188.167.92.67
ta mozajka je super, mozu ist fsetci debili s ich keramikou do predele. Nehovoriac, ze to fesaci robia za zlomok ceny

ook- 24.03.2015 22:27:59 | 95.102.25.135
no bol som najblilzsie

snappah- 24.03.2015 20:43:40 | 91.127.176.211
Lenivo

ludfan- 24.03.2015 19:00:17 | 109.230.13.11
aktivne pero na moj lenovo tablet. zrejme sa kdesi vnutri zahadne naakumulovalo nejake napatie, ktore sposobovalo, ze sa kalibrovalo zle, takze pisalo aj ked som bol jeden-dva milimetre od povrchu. nic nepomahalo, laboroval som okolo toho hodinu.

ook- 24.03.2015 18:47:20 | 95.102.25.135
vsetok cas sveta

ook- 24.03.2015 18:46:29 | 95.102.25.135
khai - kriket dobry, ale toto asi nemate ;)

ook- 24.03.2015 18:25:25 | 95.102.25.135
vibrator

snappah- 24.03.2015 18:11:26 | 91.127.176.211
dialkac na TV .)

ludfan- 24.03.2015 17:39:09 | 147.175.31.229
jedna, jedenapolvoltova.

udrzbar- 24.03.2015 17:24:35 | 82.145.216.36
ludfan> jedna bateria, alebo dve a viac?

ludfan- 24.03.2015 17:11:31 | 147.175.31.229
Hadanka: prave som opravil iste elektricke zariadenie takto: vybral som z neho bateriu, vlozil som ju tam naopak=prepolovane, chvilu pockal a zapojil normalne. O ake elektricke zariadenie islo?

khai- 24.03.2015 12:24:02 | 121.72.213.181
malo prsat poobede a niekto zacal vysvetlovat v robote ze ako sa pocita skore ked sa musi skratit hra, na to je prosimpekne nejaky dvoj menovy algoritmus ktory nikto v kancelarii nevie z hlavy. cricket je podivnost. toto http://en.wikipedia.org/wiki/Duckworth–Lewis_method

khai- 24.03.2015 12:20:02 | 121.72.213.181
zacal o 14h00, skoncil pred 23h00 pokial si dobre pamatam. ja som pozeral prvu hodinu v robote nasledne som preskocil 5 hodin a dopozeral som to doma. obycajne je to nuda ale toto bolo neuveritelne na hrane. fantasticke divadlo.

imro- 24.03.2015 12:10:29 | 195.2.244.193
karol: kolko trval zapas? tyzden aj s piknikmi a tea parties?

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.