|
|
| khai- 16.03.2015 10:25:58 | 121.72.193.122 |
| LOL! |
|
|
| udrzbar- 16.03.2015 10:22:48 | 195.49.189.48 |
|
|
|
| muskarin- 16.03.2015 08:18:02 | 15.203.169.107 |
| flash na powerbooku G4 bola bolest. som musel pouzivat dedikovany prehravac na jutjub, ale tiez ziadna slava |
|
|
| y@book- 15.03.2015 23:58:28 | 188.167.92.67 |
|
dlho som nesurfoval, zajtra vyberam mopeda https://www.youtube.com/watch?v=XW74FTVn9dE |
|
|
| udrzbar- 15.03.2015 23:09:41 | 82.145.208.105 |
| hehe :-) |
|
|
| khai- 15.03.2015 20:46:03 | 219.89.206.47 |
| ty si kysle hrozno :) |
|
|
| ook- 15.03.2015 12:39:01 | 78.99.62.205 |
| u apple to bolo "kysle hrozno", ale samozrejme este aj z toho urobili 'vyhodu'. |
|
|
| udrzbar- 15.03.2015 12:20:01 | 89.173.211.204 |
| karol myslel "apple" ze nepodporoval flash na zariadeniach ako prvi z velkych vyrobcov. |
|
|
| ook- 15.03.2015 10:05:00 | 78.99.62.205 |
| ja si pamatam, ze fax pindoval na flash skor ako bol rozsireny. cca 97'-98' |
|
|
| khai- 15.03.2015 03:37:13 | 121.72.184.167 |
| kedysi bol flash najlahsia zarucena cesta na to ako urobit nieco svizne co chodi na kazdom browseri a na kazdej platforme. prirodzene takto v retrospektive je to zastarala kokotina ale adobe to myslelo dobre, lebo jedine co bolo kedysi boli activex a java applety :) v mene otca i ducha i syna svateho nechcem zabudnut pripomenut to ze kto prvy poslal flash do pice. |
|
|
| ook- 15.03.2015 00:10:05 | 78.99.62.205 |
| sranda wap verzie v tej dobe sme robili pre zakaznikov ako podruznu ponuku, ktorou sme sa siroko daleko odlisovali od konkurencie popri klasickom dynamickom webe. Henten emulator si pamatam. Pisali sme to z ruky ;) |
|
|
| efha- 14.03.2015 21:11:54 | 195.122.195.194 |
chch: tu wap verziu (resp. testovanie prototypov) som mal na starosti prave ja. wml, nokia wap toolkit, emulator roznych nokii a pod. brr, esteze to bola slepa vyvojova vetva :D
|
|
|
| udrzbar- 14.03.2015 10:15:34 | 89.173.211.204 |
|
mna vadi na tej flashovej verzii hlavne praca s clipboardom - v HTML(5) veciach ide copy&paste robit velmi pohodlne, presne a rychlo. vo flashi je to nedeterministicka zalezitost, hadze to cudne kontextove menu niekedy na pravy mysoklik, nefunguje c&p vsade z klavesnice atd.
proste flashova sragora, to je zle na lubovolnom webe, vo webovom priestore imo flash nema co hladat, to nie je webova technologia. cely ten flashovy boom rozosral uplne vnimanie weboveho biznysu - dostali sa k tomu kolotocari z reklamiek, lebo samozrejme naklikat zapuzdreny flash, ktory _premietnem_ klientovi je ovela jednoduchsie, ako naklikat korektne chodiaci web. ale je fajn, ze samoregulacne/autoimunizacne procesy to vratili spat zo skarpy na cestu. toto je presne to, co si myslim, ze v prostredi monokultury (niektori nadsenci to nazyvaju imo nepresne ekosystem) viazanej na jednu platformu/system/vyrobcu nefunguje - tam ma kokotina sancu na live long & prosper |
|
|
| muskarin- 13.03.2015 19:21:12 | 78.99.48.218 |
| u mna ma TaBa jeden minus - odkedy je flash, neberie mi autofill s keepass. inac je to fajn. aj kategorizovat sa da, aj to robi automaticky potom. len ten poplatok za vedenie... |
|
|
| snappah- 13.03.2015 18:48:14 | 95.102.6.168 |
|
asi budem za kacira ale mne current verzia TaBa bankingu vyhovuje. chodi to rychlo, je to zrozumitelne, pamata si to veci a da sa v tom hladat. je tam jeden UX nezmysel ale 1 zbytocny klik navyse ma nerozhadze. autentifikacia kalkulackou v pohode. som obcasny uzivatel, nekategorizujem tovar, obcas nieco kontrolujem dozadu. klop klop klop |
|
|
| ludfan- 13.03.2015 16:22:34 | 109.230.13.11 |
|
Heh, pochvalil som mbank a hned pruser. Dnes som si nasiel oznam hovoriaci cca toto "Dali sme limity na inet nakupy kartou na nulu, nejakym ludom, omylom, nevieme ktorym, takze to nevieme dat spat. Ospravedlnujeme sa, skontrolujte si to."
Mam tam samozrejme nulu a tym sa vysvetluje, preco som nemohol v utorok kupit listok na Schwechat. |
|
|
| chch- 13.03.2015 16:09:55 | 194.1.157.155 |
|
ak ma pamat neklame, v TaBa experimentovali aj s WAP verziou (cca rok 2001 ?), prave z rovnakeho dovodu ako pisal nizsie fax tu flash verziu. ja som s TaBa skoncil ked mi poslali mandatory kalkulacku. nie som power user internet bankingu, cize to co mi ponuka VUB mi plne vyhovuje. kategorizovat nakupy je fajn, ked clovek skoro vsetko plati kartou, co ja skoro vobec (na Slovensku) nerobim. |
|
|
| efha- 13.03.2015 15:22:10 | 195.122.195.194 |
|
chch: pamatam, ale nastastie potom vyhrala ta html verzia, kvoli cross-browser kompatibilte. mBank nepoznam/nemam, ale mam skusenosti z ceskej CSOB, Era banky, Komercnej banky a 2 verzie Reiffeisen (povodna RB a byvala eBanka/eKonto) a vsetko je to rovnaka smrdiaca hromada hnoja. |
|
|
| ludfan- 13.03.2015 15:04:15 | 147.175.31.206 |
|
mbank ma teraz novy e-banking v html5, pouziva sa to v pohode. ocenujem najma to, ze im to skvele automaticky kategorizuje vydavky. kupim nieco v DM a ono to vie, ze som kupil drogeriu.
ked to nevie kategorizovat polozku so 100% istotou, spyta sa (skoro vzdy ma pravdu) a potom to uz robi same od seba. ked vyberiem hotovost, mozem si ten vyber zakategorizovat, nezostane to v nejakej tej neutralnej zone, dokonca si mozem tu sumu rozdelit a napisat ktoru cast som minul na co. co znamena, ze frontendovi programatori prisli s poziadavkou na zmenu databazovej schemy a bolo im vyhovene, WOW. ma to nejake gamifikacne ficuriny, ktore sa ale nevnucuju. |
|
|
| chch- 13.03.2015 12:55:16 | 194.1.157.155 |
| efha a pamatas si prvu Bojkovu Java verziu ? |
|
|
| udrzbar- 13.03.2015 11:57:45 | 195.49.189.48 |
| fh> hej, ta pure HTML bola skvela. pokial mam dobre info, tak henta flashova zrudnost bol krok vedla, ale bohuzial procesy. oni to tusim obhajovali perspektivou flashu na mobilnych zariadeniach, aby o ~1.5roka na roka na to adobe zrusil podporu flashu na mobilnych divajsoch ;) cele zle. ta vec je tazkopadna a pouzitelna len s velkym sebazaprenim |
|
|
| efha- 13.03.2015 11:50:15 | 85.70.137.128 |
| wtf ten flashovy ibanking, teraz som si to otvoril aby som vedel o com hovorite o_O ... samozrejme netusim ziaden security background kvoli ktoremu to moze davat zmysel, ale IMHO ibanking tatrabanky na ktorom som robil od ~1999 do ~2002 zostal dodnes neprekonany. a to nehovorim aby som sa bil do prs (moja idea to nebola, bol som len murar/natierac niecoho co vymysleli ini), ale za poslednych 15 rokov vystriedal asi 5 bank ktore pravidelne menia a "upgraduju" svoj ibanking a je to same shit, different bank ... |
|
|
| ook- 13.03.2015 11:33:18 | 78.99.62.205 |
|
ano prave som platil a mal som potom chut urobit nieco taketo to zelene by mohol byt nejaky kravatak z tb cp rad scanuje qr kody ;) |
|
|
| udrzbar- 13.03.2015 11:24:48 | 195.49.189.48 |
|
ook> flash a henta vec su dve nesuviace veci. proste zvysili docasne uroven bezpecnosti tak, ze to uzivatel nemoze vypnut. btw, je tam aj QR kod, tu androidovu virtualnu citacku nepouzivas? inak ja som presne na to vcera vecer nadaval, potreboval som rychlo poplatit veci a uz som poriadne od unavy ani nevidel na pismenka :-/ tak som ich vytrestal a kupil som si vzapati dve knihy do citacky :)
flashovy ibanking je samozrejme tazky pruser. |
|
|
| ook- 13.03.2015 11:17:01 | 78.99.62.205 |
| tatrabanke uplne drbe uz, 2x musim zadat vygenerovany kod z toho ich bazmeku, aby som zaplatil cosi cez net a to len preto, ze sa hraju s flashom a nejaky trumpeta rozposiela mail so ziadostou o udaje na IB pod hlavickou TB. |
|
|
| muskarin- 13.03.2015 08:05:34 | 78.99.48.218 |
| kajo, kliiidek, kazdy si svojim zivotom moze nalozit, ako chce. zachytil som jeho "angazovanost" v otazke eutanazie, ale nemam potuchy, preco to nakoniec nepodstupil. za peniaze si kupis aj vlastnu smrt, moznosti aj v europe su. takze ak sa chces naozaj zabit, nejaky antieutanazi aktivista Ti v tom zabranit asi tazko moze. |
|
|
| udrzbar- 13.03.2015 07:39:15 | 89.173.211.204 |
|
|
|
| khai- 12.03.2015 22:33:41 | 219.89.206.47 |
| neviem ako to myslis, pratchet skusal eutanaziu (choosing to die) ale vdaka nabozenskym pro-life tupohlavcom neuspel. nastastie nie som v jeho situacii co ma mozno diskvalifikuje z celej temy ale kazdy z nas by mal mat pravo to "vzdat", najme ked to ma vazny dopad na kvalitu zivota. ja to nechcem vobec diskutovat, po prve preto lebo mi z toho vrie krv a po druhe preto lebo je to tak neskutocne individualne rozhodnutie ze ma vobec nezaujima co si druhi myslia o tom ako by mali ostatni riesit ich vlastny zivot. |
|
|
| muskarin- 12.03.2015 22:10:56 | 78.99.48.218 |
| ook, myslim, ze ta choroba, co ho skusala posledne roky zivota, bola horsia. klobuk dole, ze to nevzdal |
|
|
| ook- 12.03.2015 20:04:41 | 78.99.62.205 |
| ten Pratchett zabolel ;( |
|
|
| khai- 12.03.2015 07:10:59 | 121.72.203.98 |
|
|
|
| khai- 12.03.2015 02:41:53 | 219.89.206.47 |
|
|
| snappah- 11.03.2015 23:14:24 | 95.102.10.253 |
| tiez nevidim u seba vyuzitie pebble time + input cohokolvek je crippled. mi to ako vo videu odkazal mame, ze zavola neskor prislo ako ked sa michael knight bavil s kittom. ale zas drzim palce kazdemu, komu sa podari breakthrough. |
|
|
| khai- 11.03.2015 22:50:00 | 219.89.206.47 |
| niekde som cital ze ten pebble time bol narychlejsi kickstarter v historii, zjavne to tona ludi chce. podla toho ako vyzera terajsi pebble a aj pebble steel musim povedat ze to je dost sklamanie ale je mozne ze to urobia teraz poriadne (vid slogan "this time we mean business"), kukam ze maju $17m... kukaj na to tak ze ak chces tak kupis, ak nie tak nie. keby som spocital drahe kokotiny ktore som kupil a teraz su na policke tak hodinky mi pridu ako totalna malickost... |
|
|
| y@book- 11.03.2015 21:02:52 | 188.167.92.67 |
| peeble time ste zachytili? stale minam tu pointu k comu take smart hodinky sluzia :( mam kukat na hodinky ked mobil mam vo vrecku a staci ho vybrat? alebo to bude tym, ze zacinam byt stary a taketo psie kusy? grr |
|
|
| muskarin- 11.03.2015 16:42:12 | 15.203.169.107 |
| naco rezen z tlaciarne, to uz rovno amarouny |
|
|
| udrzbar- 11.03.2015 11:12:56 | 195.49.189.48 |
| imro> rezen este nie (aj ked nejake pokusy s jedlymi materialmi som uz zachytil), ale fajnovy fet mozno pojde tlacit skor ;) vyraz "dizajnerske drogy" ziska novy rozmer :) |
|
|
| udrzbar- 11.03.2015 11:07:46 | 195.49.189.48 |
|
khai, imre> s3 - objednavka vecer cez web, do 48 hodin _originalna_ baterka za 12e v schranke v bublinkovej obalke, vymenene popri pozerani simpsonovcov za 20 sec aj s restartom. kazdy to ma inak.
pre mna osobne su toto ale v zasade _podruzne_ veci, co je pre mna neprekusnutelna prekazka, je vendor lock. konkretne dovody sme tu uz rozoberali mnoho krat. y> no bacha, nielen ludfan, ale aj _karol_ ho ma. tym sa to tak nejako riedi 50:50 :) |
|
|
| ludfan- 11.03.2015 11:04:39 | 147.175.31.229 |
|
khai> Odkedy mam bezdratovu mys, tak ma ten ethernet kabel vpravo uz neserie. Logitech, ine nebrat.
Ja som potom kupil domov aj lenovo desktop, ktory je uplne v pohode. Akurat klavesnicu ma taku, ze F1-F12 su by default multimedialne, normalne su dostupne cez Fn key. Cize nepouzitelnu pod linuxom (teraz uz je asi patch). Tie Lenova z X serie boli totalne kultove stroje roky, pre ludi ktori potrebuju prenosny vykonny odolny stroj. Nerozumiem, preco niektori vyrobcovia musia absolutne nevynutene posrat veci, ktore funguju. |
|
|
| khai- 11.03.2015 10:41:46 | 121.72.217.189 |
| ludfan, to je bankovy korporatny laptop ktory som vyfasoval cisto na korporatny intranet, bug tracker a outlook. nainstalovat na to nemozem nic, settings to tusim ani nema. mam k tomu mys takze je to okej len je to ostara. ja by som si zvykol na to, lenovo som mal roky ked som robil na windows ale prechadzat kazdych 20 minut medzi macom a lenovo je iritujuce. doslovne *vsetko* ma na tom laptope serie. ja si manualne forwardujem emaily na gmail a exportujem veci z bugtrackeru do wordu a cez email na gmail cisto preto aby som skratil cas straveny na tom pocitaci. |
|
|
| khai- 11.03.2015 10:36:08 | 121.72.217.189 |
| imro, ja som presne toto riesil dneska v praci, ludia to chcu robit *doma* na kuchynskom stole s baterkou z ebay od cinana za $10. to iste s sd kartou, jeden androidista je presne ako xlx, pre druheho je sd karta absolutny dealbreaker a ako jediny dovod uviedol ze ked kupi novy telefon tak nechce nan kopirovat tie iste subory len vymenit kartu. vlastni galaxy s2 (!) a and novym telefonom ani neuvazuje. totalne hypoteticke problemy. ked sme sa nad tym pragmaticky chichtali vsetci tak sa priznal ze on chce mat "kontrolu" na vecami. totalna mentalna vec. |
|
|
| imro- 11.03.2015 09:57:47 | 195.2.244.193 |
|
vymena baterky na iphone 4s (osobna skusenost asi pre mesiacom): prisiel som do Centralu, odovzdal telefon, in the meantime nakupil v Bille, odniesol do auta, isiel hore pre telefon, zaplatil asi 30 eur a odisiel. hotovo. telefon funguje ako novy. neviem, co riesite. |
|
|
| imro- 11.03.2015 09:52:36 | 195.2.244.193 |
| da sa vytlacit aj 3d rezen? |
|
|
| y@mob- 11.03.2015 08:52:31 | 85.162.67.199 |
| Vidite aj ludfan ho ma takze musi byt cool =] |
|
|
| ludfan- 11.03.2015 08:10:20 | 109.230.13.11 |
Mam x230 a
Fakt ten touchpad je oproti applovskemu na prd. Mat sietovy kabel na pravej strane je tiez na hovno, aspon pre pravaka. Delete pri backspace mi nevadi. Delete nepouzivam. Khai, neviem ako pod win, ale pod linuxom som ten touchpad solidne skrotil pomocou nastaveni. S tym som sa stretol inak uz aj v inych pripadoch, ze je touchpad nepouzitelny nie kvoli HW ale preto, lebo je od vyroby zle nastaveny softverovo. Nerozumiem, preco to tak spravili, minimalne touchpad fungoval v starsich modeloch solidne. Zrejme nejaky vedlajsi efekt lokalnej explozie korporatneho kokotizmu v Lenove, pozname. |
|
|
| udrzbar- 11.03.2015 01:31:27 | 82.145.218.19 |
| k> jasne ze sme. ale ved to je na tom to pekne, nie? |
|
|
| khai- 10.03.2015 23:51:35 | 219.89.206.47 |
| fuu ja mam x230 a kazda bunka mojho tela ho neznasa. doslovne ho mam len na outlook. sietovy kabel je tam kde je normalne mys, trackpad je totalna frustracia, backspace je pod delete a vobec... sme jak z inej planety kazdy. |
|
|
| udrzbar- 10.03.2015 23:21:32 | 89.173.211.204 |
|
khai> ad baterka - jasne, ved to nejako cimske detiicky musia poskladat ako lego.
akokolvek, hento je pre mna uz za hranou toho, co si ja predstavujem pod pojmom vyberacia baterka. nevidim (mmntalne) dovod, preco by som do takeho tlfnu mal ist. mozno v buducnosti na to budu nadvazovat ine vyhody (eg. 2nasobna kapacita, nabitie za 10 minut, vaha - ze to bude plavat a pod), ale zatial to tak proste nie je. cisto noj subjektivny pohlad samozrejme. |
|
|
| udrzbar- 10.03.2015 23:12:33 | 89.173.211.204 |
| y> vsak to x230 nepotrebujes nejako rozoberat na vymenu hdd/ram, teda aspon podla tohoto videa? btw, ty tam mas slot na sim / 3g modem? kul ficurka, mam rad ntbuky, ktore toto vedia. |
|
|
| khai- 10.03.2015 23:10:21 | 219.89.206.47 |
| dodavam ze nechcem nic porovnavat len hovorim ze baterka je vymenitelna v takmer kazdom telefone len s tym ze niektore treba doniest do servisu... |
|
|
| older postings |