back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

khai- 10.03.2015 23:09:15 | 219.89.206.47
fax, hentak vymenitelnu baterku ma kazdy iphone...

udrzbar- 10.03.2015 23:06:22 | 89.173.211.204
yuran> a hlavne teda _neplavu_, dpc, ze? :)

y@book- 10.03.2015 22:58:31 | 188.167.92.67
okrem toho ho obcas potrebujem hodit o stenu a mat moznost v zapati pracovat, alebo telefon hodit par krat do lesa na 50m a v zapati si moct zavolat =)

y@book- 10.03.2015 22:56:58 | 188.167.92.67
ja som s bookom lenovo (x230 ~1.35kg) nadmieru spokojny. Ja osobne potrebujem ako prve vymenit ram (16gb) a hdd (ssd) bez toho aby mi padla zaruka. A samozrejme ma zaujima ci to vie bezat cely den na baterku (12h+) Aby som nebol zaujaty, tak mam aj 2ks telefony lenovo, ale tie ma teda velmi nepresvedcili :(

udrzbar- 10.03.2015 22:42:56 | 89.173.211.204
... ale aby teda nevznikol nejaky mylny dojem - samsung tlfny idu mimo mna.

napriek tomu, ze mame teda niekolko kusov ciernej techniky samsung doma a nemozem sa stazovat.


udrzbar- 10.03.2015 22:37:41 | 89.173.211.204

Galaxy S6 battery replacement process - Samsung manual

Samsung sealed the battery compartment of the new S6 flagship for the first time in its flagship line history, in order to make the thin metal-and-glass fusion that comprises the Galaxy S6 chassis. This unibody construction eventually allowed it to use the so-called premium materials for the casing, i.e. anything that is not plastic, but there is a catch.

udrzbar- 10.03.2015 22:33:05 | 89.173.211.204
trackpad by mal byt option podobne ako automat / manual spojka v aute.

khai- 10.03.2015 21:17:12 | 219.89.206.47
neuveris ale ja som urobil asi 15 minutovy google okolo tych rozliseni ked si sa na to pytal ale nenasiel som nic relevantne tak som radsej drzal hubu. dodam len ze ja doslovne netusim ake rozlisenie ma tento 27'' monitor na ktory kukam alebo retina mac book k nemu pripojeny. kolegyni som minuly tyzden pomahal nastavit rolisenie externeho monitora s jej korporatnym lenovom a kukal som na to ako puk. henten svet je pre mna kompletne cudzi. trackpady nevie nikto poriadne urobit. neviem ci to apple drzi nejakymi patentami ale nikto na ich trackpad bohuzial nema.

ook- 10.03.2015 18:14:56 | 78.99.62.205
prdovy motor

udrzbar- 10.03.2015 17:57:18 | 89.173.211.204

udrzbar- 10.03.2015 17:56:51 | 89.173.211.204
prudovy motor z 3d tlaciarne je kul

efha- 10.03.2015 15:29:24 | 195.122.195.194
Inak ako som sa tu pytal na to fullHD vs Retina/QHD a nikto mi neodpovedal, tak som si nakoniec kupil Asus Zenbook (Intel Core-M, 8 gb, 256 gb ssd, 3200x1800px, 3x USB 3.0, microHDMI, SD slot, kombinovany audio jack). Po tyzdni pouzivania mam len dve vytky - nepodporovane QHD displeje v niektorych aplikaciach (napr. Adobe do verzie CC - su workarounds ale je to dost lame) a hlucny/cheapo touchpad. Ale dalsie 3-4 roky s tym vydrzim uplne v pohode.

efha- 10.03.2015 15:06:06 | 195.122.195.194
První vytištěné proudové motory
Výzkumníci z australské Monash University vytiskli jako první na světě dva celé proudové motory z kovu.

muskarin- 10.03.2015 10:52:07 | 15.203.169.107
kajo, macbook bude uspech - po prve je pekny, po druhe je pekny, po tretie je pekny ;]

udrzbar- 10.03.2015 10:46:19 | 195.49.189.48
speedie> extra slim zariadenie s (klavesnicou) a iOS je apple verzia asus TF101

co sa SD karty tyka, ak nie je jednoducho vyberacia bez zloziteho odkrytovania a vyberania baterky / SIM / hocico, tak je to samozrejme len konfigurovatelne ulozisko a neplni to ucel => moze byt kludne napevno. otazka ale je, ci to potom nie je len 128-256GB karta napevno zaliata na konektorch, za ktoru zaplatis 10x viac, ako keby si si ju kupil dodatocne.

na TF101 je slot na mikroSD v tele tabletu a dalsi SD (full size) v klavesnici. + usb port, ktory funguje na hocico (BT dongel, dalsie wifi cez dongel, mys, eth via usb som neskusal) - priznam sa, ze prekopirovat 20-30GB filmov cez wifi by bola asi ozajstna bolest v riti.

baterku v telefone chcem mat vyberaciu, z jednoducheho dovodu - je to prvok, ktory je najnachylnejsi na opotrebenie v case a naozaj v porovnani so zvyskom ma zlomok hodnoty => chcem to proste mat vymenitelne v domacich podmienkach. kedysi som mal na nissane vo vyklapacich svetlach parabolu aj so sklom a zatavenou ziarovkou vnutri - kazde prehorenie vlakna ma stalo proste vymenu svetla - prislo mi to rovnako ustrelene, ako nevymenitelna baterka v tlfne.


khai- 10.03.2015 10:23:48 | 121.74.170.32
fax, presne, bez telefonu to nepojde. to je doslovne accessory. fon tiez nevydrzi viacej na baterke plus minus cojaviemco. pre vacsinu ludi to bude uplne okej

khai- 10.03.2015 10:15:43 | 121.74.170.32
muska, ako pisem, ked stefan vytiahol v papierovej obalky air tak to bolo drahe, slabe, chybalo tomu vela veci. vratme sa tejto teme o 6 mesiacov, je celkom mozne ze tento novy macbook je totalny preslap. cisto statisticky pozerajuc na to co apple robi poslednych par rokov mam ale pocit ze to bude dost uspech.

udrzbar- 10.03.2015 10:12:07 | 195.49.189.48
btw, tie hodinky su aj nejako pouzitelne autonomne bez iphone/ipad? bo sa mi to zda trosku vela dat ~k5-1k za externy displej. osobne hodinkam prilis nerozumiem. a uz vobec nie takym, ktore vydrzia na jedno nabitie ~2/3 dna.

pri com som spozornel z toho ohlasenia, bolo prave to HBO. pre mna je to signal, ze tv ide dpca toto je taka labutia piesen


muskarin- 10.03.2015 10:05:59 | 15.203.169.107
kajo, cakam na moment, ked apple uvedie na trh super extra slim zariadenie s pevnou klavesnicou, pravdepodobne to nazvu "i", kde Ti nabutuje iOS, a ani Ti to nepride cudne ;]]

crew- 10.03.2015 09:14:56 | 91.127.174.100
ked som mal macbook bol som vzdy nervozny, ci nezabudnem/nestratim redukciu na VGA aby som mohol pripojit projektor na skoleni. POdla mna je to o tom, ze ludia ako ja si nakupia redukciu do kazdeho auta a kazdej tasky a to bude generovat dalsi biznis...

snappah- 10.03.2015 09:08:48 | 91.127.170.29
ad tie samsung lost features: ked som mal telefony s vymenitelnou baterkou, nikdy som ju nevymienal. detto SD karta, vzdy kupil najvacsiu moznu co este bola za rozumne €€ a v zivote ju viac nevybral z mobilu. vodotesnost ma nikdy netankovala. z mojho pohladu rozumny postup samsungu, otazne je, ci prisiel aj daky benefit okrem designu. mame doma SG3 a nejaky cas to bol velky pain, mrzlo to, ziadne patche neprichadzali, uz sme isli kupovat novy telefon, kym to nevyriesi. az upgrade handroidu. ale uz cisto z rebelie v handrovom svete sa samsungu vyhybam.

tie hodinky budu z ui/ux pohladu velke spekulatorium.

khai- 10.03.2015 08:56:36 | 121.74.170.32
muska, kokos praveze magsafe nikomu chybat nebude. hento je super kompaktny notebook, podobne ako ked zacali robit air kazdy picoval dneska to je norma. nastastie je na vyber, ak chcete mat ethernet, 3xusb, vga, hdmi, 12v, cd a sd tak mozete nosit so sebou nejake lenovo. mna z toho striasa ale kazdy inak.

muskarin- 10.03.2015 08:37:28 | 78.99.48.218
ook, pri apple sa take nepytas, to prosto chces ;]

muskarin- 10.03.2015 08:18:26 | 78.99.48.218
kajo, ani magsafe Ti nechyba? vystup pre sluchadla je asi privela. prisamvacku to uz ms surface pro 3 je pouzitelnejsi. jedine, co to zachranuje, je dizajn a materialove prevedenie

ook- 10.03.2015 08:16:10 | 78.99.62.205
ja som doteraz nepochopil a ani mi to nikto nevedel rozumne vysvetlit naco je komu niektory z vyrobkov apple.

muskarin- 10.03.2015 08:08:09 | 78.99.48.218
je zaujimava ta BDSM hra, ktoru apple hra so zakaznikmi ;]

khai- 10.03.2015 02:58:25 | 219.89.206.47
teraz ked to citam po sebe, aby bolo jasne, tie hodinky su super. hento je vec ktoru sme ako decka kreslili na vykres ked sa nas sudruzka ucitelka pytala ze co bude v roku 2000, sci-fi, ale na trhu je kopec wearables, nie je to nic nove, ie moje nadsenie je meh ale potencial je imo fantasticky.

khai- 10.03.2015 02:41:10 | 219.89.206.47
novy macbook je velmi fasa, kazdy sa boji ze slabe cpu ale mam doma 2010 core duo ktore ide velmi okej takze to su imo plane obavy. nie je to pre hardcore uzivatelov ale ja som dost pragmatik. z toho hardware mam technologicku erekciu, je to krasny noteboook. ako sme uz preberali serie ma ten usbc konektor lebo k tomu treba extra kable ale to je cirkevna dan. ja som osobne viac nadseny z toho laptopu ako z hodiniek ale musim povedat ze pre mna su tie hodinky viacmenej profesionalna nutnost. ziadne prekvapenie lebo sak uz o tom hovorili, cena je okej za tie najlacnejsie, ja by som si osobne vybral ocelove a to uz hovorime o ~$1000NZD co je 3-4 krat viac ako som ochotny zaplatit za hodinky... hbo na apple tv je dolezita vec, ide to trochu mimo radar vacsiny ludi ale to nie je malickost. neviem presne ze o com chces pocut. ohladom samsungu, zjavne "what is does best" sa dobre nepredava. mozeme sa tu bavit donekonecna o orwellovi, idiocracy, mini-usb, baterkach a sd kartach, ak sa to nepredava tak to je cele trochu neubranitelne. pred tym nez niekto povie ze htc alebo huawey maju vsetky tieto "dolezite" ficury treba povedat ze okrem samsungu su vsetci v hlbokych srackach.

udrzbar- 09.03.2015 23:06:49 | 89.173.211.204
khai, cakam od teba ako od insidera (bez ironie) komentar a vypichnutie dolezitych veci z dnesneho ohlasenia.

inak toto, haha:

Samsung Galaxy S6 sacrificed what it does best in its war with Apple

Pursuit of premium design and slender profile have come at the cost of losing what made the company’s smartphones interesting and different

ludfan- 09.03.2015 22:23:53 | 109.230.13.11
stanica nove gesto

ludfan- 09.03.2015 22:23:44 | 109.230.13.11
autobusova stanica mlynske divy

crew- 09.03.2015 22:14:49 | 91.127.174.100
deti chcu psika. najlepsie zlateho retardera.

muskarin- 09.03.2015 21:38:55 | 78.99.48.218
pristup Finov k eurovizii "vsetci vieme, ze je to kokotina, tak si z toho urobme prdel" sa mi paci

muskarin- 09.03.2015 11:44:33 | 78.99.48.218
fax, Hanusa mam rad, paci sa mi jeho nadhlad, radost pocuvat takeho cloveka, ktory nehysterizuje ani nedemagoguje. tuto lala s ebenom na plovarne

y@book- 09.03.2015 10:26:24 | 195.146.135.235
383 of 1001 foods

udrzbar- 09.03.2015 10:13:55 | 89.173.211.204


dlho sme nemali nejaku ganjovu temu :)

Je třeba překonat obavy z marihuany, říká slavný chemik

Alkohol a cigarety jsou mnohem nebezpečnější než marihuana, říká významný chemik Lumír Hanuš a dodává, že konopí léčí zejména symptomy, takže pacient se cítí zdráv, i když nemoc pokračuje.

udrzbar- 07.03.2015 08:49:28 | 89.173.211.204
1001 Foods You Must Try Before You Die

snappah- 07.03.2015 08:32:32 | 95.102.4.70
mam gopro2 a vala sa niekde na policke. vyzaduje si velmi dobre svetlo, lowlight veci ani nahodou nedavala + presne to, co hovori udrzbar, nikdy som nevedel, ci ide, nejde, kolko mam baterky, pamate... na druhej strane vec s nazvom Xiaomi Yi u mna evokuje, ze akonahle sa pripoji na akukolvek siet, odvysiela vsetko co nahrala aj nenahrala na daky temny cinsky server.

udrzbar- 06.03.2015 11:04:42 | 195.49.189.48
akoze "Xiaomi Yi is priced at just 60$, with a price like this, this is the most cheap action camera you can get", ak sa to vlezie do kila aj s podvodnym puzdrom a sadou uchytov na ploche povrchy, tak by to bolo super. gopro ma sice ultimatnu kvalitu vystupu v porovnani s konkurenciou, ale stoji 4x tolko. a pod vodou zalezi brutalne na tom, aky case pouzijes, ten default ku gopro je uplne shity, ziadna teoria, mam to oskusane v praxi pod vodou so standardom aj s tym plochym sklom a je to neporovnatelne

udrzbar- 06.03.2015 10:53:46 | 195.49.189.48
y> nekupil, sak zasa nemusim mat vsetko :) wifi podla mna bude skor nieco, ako maju tie novsie gopro - ze mozes na tlfne mat pusteny "terminal" a vidis, co bere kamera. to je celkom uzitocna ficuria, lebo vacsina problemov s GoPro na lodi je v style "je to zapnute? neviem? neblika? blika? musim to cele naklopit na drziaku ... aha, ono to bolo zapnute celu 1/2 hodinu, ako sme stali na mieste,curali a fajcili" :)

y@book- 06.03.2015 10:35:59 | 195.146.135.235
si to kupil ci ako_? by ma zaujimalo co znamena wifi konektivita. Ci to vie odovzdavat tie snimky "live" kamsi na ftp.

udrzbar- 06.03.2015 09:25:28 | 195.49.189.48
... btw, kto tu mate GoPro? robili ste slow motion video niekedy?

udrzbar- 06.03.2015 09:24:28 | 195.49.189.48

Xiaomi Yi

... snímač Sony Exmor R se světelnosti f/2.8 a 155° širokoúhlým objektivem. Krom 16 MPx fotografií je pak kamerka díky použitému video procesoru Ambarella A7LS schopna pořizovat videozáznam až ve FullHD (1080p) rozlišení při 60 fps. Pokud se spokojíte s HD (720p) rozlišením, nabídne video až 120 snímků za vteřinu. Slow motion videa s 240 fps pak kamerka zvládne natočit ve 480p rozlišení. Pořízené fotografie a videa pak můžete ukládat na 16 GB paměťovou kartu microSD, která by měla dorazit spolu s Xiaomi Yi, nebo ji případně vyměnit za vlastní, s větší kapacitou. Nechybí zde ani Bluetooth 4.0 či Wi-Fi konektivita. Použitá baterie má kapacitu 1010 mAh.

y@book- 05.03.2015 09:52:09 | 195.146.135.235
davam do placu 4free baterku pre asus 1005HA, uplne nova ma cislo AL32-1005, +10.8V 4400mAh 48Wh

khai- 05.03.2015 09:43:54 | 121.72.189.52
kokos, kolko preklepov, sory :|

khai- 05.03.2015 09:39:39 | 121.72.189.52
ludfan, vrelo odporucam toto http://www.amazon.com/Understanding-Comics-The-Invisible-Art/dp/006097625X ja som si kedysi velmi naivne myslel ze komixu su len obrazky s textom v bublinach, v hentej knihe je vysvetlene vsetko od hrubky ciar, cez komplikovanost pozadia, 3d/2d, konzistentnost, ramovanie scen a pod. najlepsie na tom je to ze vela veci je vysvetlenych v dvoch obrazkoch jeden s a druhym bez efektu a nasledne jasne vidiet ze o co ide. s ohladom na to vacsina hentych serialov sa kresli a animuje v indii/cine su podobne manualy asi totalna nutnost. chalani z usa poslu story board, instrukcie a otroci naanimuju. disney napisal knih pre animatorov, nepamatam si nazor (modry paperback, tucnych~400stran) kde su totalne detaily. jedno co si velmi dobre pamatam bolo ze ciary nemozu koncit v jednom bode. ie nakreslena postava je v ciar, ani jedna ciara nemoze zacat alebo koncit tam kde ina ciara konci alebo zacina. totalna trivialnost, vedla clanku (a) a (b) obrazok a rozdiel je OMG. fascinujuce veci.

udrzbar- 05.03.2015 08:57:20 | 89.173.211.204
speedie> yay, vdaka za tip, vyskusam rovno, teraz som sice zahrabany vo win10, ale niekde vysetrim stroj a skusim to tam rozbehnut.

s velkymi diskami v ntb sa stava img/bck a prehadzovanie verzii OS cim dalej, tym otravnejsie - 200gb hdd sa predsa len bckupne rychlejsie, ako 1tb :-/


ludfan- 05.03.2015 08:46:24 | 109.230.13.11
King of the Hill animation help - Album on Imgur
fascinujuce. zrejme takyto rulebook existuje pre kazdy serial v televizii.

khai- 05.03.2015 08:23:41 | 121.72.189.52
k tej zabave toto http://youtu.be/NIdGK_bIPeo, seek and destroy originalne nahrate v 1983 (viac nez 30 rokov!), chalani stratia seriozny xicht po par sekundach, to je *ZABAVA*.

khai- 05.03.2015 08:08:58 | 121.72.189.52
od veci ale k teme, primus je jedna z veci ku ktorym mam obdiv ale nerozumiem tomu. 2-3 veci, inak vsetko je trochu od veci. clay je strasne nadany ale gitara/basa su pre geniov primitivne 4/6 strunove nastroje a ked sa zacnu nudit tak to dotiahnu do podivneho stadia kde tomu nerozumiem. satriani, vai, zappa, john petrucci, paul gilbert, guthrie govan, vsetko geniovia ktori pohrdaju zaklanym principom zmyslu hudby ktorym je bohapusta primitivna zabava. 4/4 rytmus, riff s "power chords", male neotravne rychle solo s pentatonickej skale, nic nevymyslat. nastastie si mozeme vybrat kazdy...

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.