|
|
| udrzbar- 24.02.2015 23:45:43 | 89.173.211.204 |
Apple's Web?Apple simply does not play well with other vendors when it comes to standardization.* The same sort of things we once criticized Microsoft for doing long ago, we give Apple a pass on today. They’re very content to play in their own little sandbox all too often.* svate hovnatm of karol, kolko krat som to tu napisal? |
|
|
| khai- 24.02.2015 22:02:59 | 219.89.206.47 |
| ja som cucol vsetky 4 diely ako si to nalinkoval. pozrel som len prvy zatial, s tym oldhat mas pravdu, musim ale povedat ze sa mi nezda velmi ze by niekto "objavil" marketing skrz ludske podvedomie ale je uplne mozne ze som sa do toho narodil a pride mi to uplne samozrejme (ie, nieco tak samozrejme nemoze predsa niekto objavit). velmi zaujimave kazdopadne. trochu smutne ze ja som dost consumer... |
|
|
| udrzbar- 24.02.2015 17:09:26 | 195.49.189.48 |
| µBlock vs. ABP: efficiency compared - ak niekto pouzivate ABP(lus). |
|
|
| ludfan- 24.02.2015 09:24:57 | 109.230.13.11 |
| khai> Treba to, samozrejme brat s rezervou, ale ked uz paranoia tak aspon originalna, to je moje heslo. Ak ta to zaujalo, pozri si to Curtisove "The Century of the Self" co som linkol nizsie, az si najdes cas, to je *velmi* dobre. Aj ked proti Surkovovej konceptualnej PR avantgarde je to vsetko uz old hat. |
|
|
| khai- 24.02.2015 04:49:10 | 121.72.189.56 |
| fuu ten nonlinear warfare doco je iny mindfuck. kokos. wat. kokos. prirodzene ze retrospektivne sa henta teoria da napasovat na takmer cokolvek ale *imo* hento sa presne stalo tunak v poslednych volbach, miestna pravica nerobila nic len chaos, doslovne ako v poslednej minute bolo povedane opozicia nevedela sformulovat argument. ja z toho vinim neschopnost opozicie, teraz ked kukam ze to je celkom mozne vyspela taktika tak som z toho uplne paf. faaaaak |
|
|
| udrzbar- 23.02.2015 13:14:38 | 195.49.189.48 |
| speedie> nevadi. je mi to smiesne, je to len take mumbo-jumbo. a pochybujem, ze na tych jeho storkach je viac ako 5% pravdy. taketo nastavenie mysle je vzorova ukazka religiozity tretieho tisicrocia. |
|
|
| muskarin- 23.02.2015 12:33:54 | 78.99.48.218 |
| fax, mozes byt konkretnejsi, co Ti vadi na tom, co hovori ten clovek? ved v pasazi o GPS hovori presne to iste, k comu sa kajo dopracoval logickou uvahou ;] |
|
|
| ludfan- 23.02.2015 11:41:54 | 147.175.31.228 |
|
Inak osoba, ktora riadi Putinovu propagandu sa vola
Vladislav Surkov. Mam dojem, ze Rusi su v tomto momentalne svetova avantgarda. Tu je kratka chutovka od Curtisa scasti o Surkovovi, bol to segment v "2014 Wipe by Charlie Brooker".
|
|
|
| ludfan- 23.02.2015 11:34:42 | 147.175.31.228 |
|
Ja som sa zacal zaujimat o to, ako funguje propaganda (aka PR) v modernych podmienkach, a narazil som na kvalitny BBC dokument Adama Curtisa, ktory je o pouzivani hlbkovej psychologie v PR, je to dlhe ale velmi dobre. Vedeli ste, ze moderne PR bolo zalozene Freudovym synovcom?
Mne ten film do znacnej miery zmenil predstavu o tom, ako vlastne funguje moderna spolocnost. |
|
|
| udrzbar- 23.02.2015 11:32:30 | 195.49.189.48 |
| inak je zaujimave, ako sa menia profesie tych zasvatenych zvestovatelov univerzalnej pravdy - v stredoveku to boli putnici, co navstivili sklenenu horu pri afrike alebo perzske kralovstvo, v '60 rokoch osvietenci z nejakeho indickeho ashramu a dnes byvali elitni prislusnici bla bla |
|
|
| udrzbar- 23.02.2015 11:25:57 | 195.49.189.48 |
|
to je nejaka sranda aleboco? pruser ale je, ze existuje dostatocna masa ludi, ktori su schopni a ochotni tomu uverit.
ludfan> nn, zalozis aeronet.cz. pripadne slobodny vysielac a podobne klony. |
|
|
| muskarin- 23.02.2015 11:19:39 | 78.99.48.218 |
| ludfan, iste. tipujem, ze to nezalozil Keltner, ten sa venuje inym veciam. mozno nejaky kolega ;] |
|
|
| ludfan- 23.02.2015 11:16:50 | 147.175.31.228 |
| KeÄ sme pri tých konÅ¡piráciách, ak by som bol dôstojnÃkom FSB ktorý má na starosti ÄŒesko, založÃm ac24.cz. |
|
|
| muskarin- 23.02.2015 11:02:48 | 78.99.48.218 |
| kajo, rozumne pises, precitaj si tento rozhovor. Tebe staci aj prvy diel ;] |
|
|
| y@book- 23.02.2015 10:18:00 | 195.146.135.235 |
| ja debo do pol piatej :( |
|
|
| udrzbar- 23.02.2015 09:25:08 | 195.49.189.48 |
| y> jop, kava ;) |
|
|
| y@mob- 23.02.2015 03:44:33 | 85.162.166.81 |
| Kava? |
|
|
| khai- 22.02.2015 23:17:08 | 219.89.206.47 |
| a to hovorime o sw, imo je kopec veci priamo na hw, konspiracna paranoja alebo nie pochybujem ze by ktorakolvek vlada prehliadla prilezitost implantovat nejakych chutny hack priamo na chip. ak sa pamatas na ten vagny clanok o virusoch ktore sa siria cez reproduktory/mikrofony a pod. imo cely nsa biznis je o niekolko krokov pred akymkolvek komercnym vyskumom. imo to co najdu teraz je uz v "decommissioned" kategorii. |
|
|
| udrzbar- 22.02.2015 22:14:50 | 89.173.211.204 |
|
default instalacia tato NSA diera je podla mna ovela horsia, ak je to pravda. nejako sme roky zili v naivnej predstave, ze zelezo proste nemoze klamat. |
|
|
| khai- 22.02.2015 21:11:02 | 219.89.206.47 |
| ak mate novsie lenovo s default win instalaciou tak odporucam kuknut na ich najnovsi trapas. |
|
|
| ludfan- 22.02.2015 19:08:08 | 109.230.13.11 |
|
dvojcata dostali od mojej sestry "ottov sprievodca na cesty -- spanielcina". spanielcina zaujala, je tam aj vyslovnost foneticky.
skusali nadchnut spoluziakov v skolke, ale nemali uspech.
dnes objavili google translator: "Tengo que hacer pis!" |
|
|
| ludfan- 22.02.2015 19:03:23 | 109.230.13.11 |
| snap > LOL |
|
|
| snappah- 22.02.2015 15:24:38 | 78.98.53.20 |
| voodoo káže a vÃno pije |
|
|
| khai- 22.02.2015 01:09:16 | 121.72.182.120 |
| ked som pri tom, aj serato zacalo hardcore matematikou, algorit~mom na natahovanie digitalneho audia. nic nebolo na trhu, chlalan polo-genius/polo-clovek urobil http://serato.com/pitchntime a teraz je to studiovy standard plug-in. z toho co som pocul o tom co to stale (od ~1998) mesacne same o sebe zarobi by nas to uzivilo vsetkych co sem na board chodime. to ako to interne funguje neviem cisto preto lebo to je pre mna uplne ina planeta. ta ista planeta odkial si ty prisiel, ludfan :D cely dj sw ktorym je serato zname je len aplikacia toho isteho napadu len v inom zanri a cez iny hw. |
|
|
| ludfan- 21.02.2015 20:50:01 | 109.230.13.11 |
|
Ale ved ja si nezijem zle, mam presne to, co som chcel. Hovorim, bavi ma to podstatne viac ako kodovanie. Je to cinnost ineho typu, kodovat sa vzdy *nejako* da. Potom sa da donekonecna hadat o tom, ci tak alebo onak.
V matike je to 0-1 absolutne. Bud mas alebo nemas. Ale treba povedat, ze skoro nikdy nemas. Ale: ked mas, tak je to *extremne* uspokojujuce. Napriklad cela jesen 2014 padla na nieco, co proste nakoniec nefungovalo. Zdalo sa mi, ze par ludi, ktori maju 10-nasobne vacsi talent ako ja, nieco prehliadlo v tom co robili a nedotiahli to do konca. Tak som sa do toho pustil aj s kolegom z Olomouca. Ale nic sme nenasli, oni guruovia nic neprehliadli len tam proste nic nie je. Aspon nie take, co by sme my vedeli najst. Takze som sklopil usi a zacal sa zase ucit, a pred dvoma tyzdnami sme sa potom zo zenou na seminari potkli o nieco, co *uplne zjavne* funguje, je to nove a zaujimave. Budeme mat spolocny clanok, v lete to pojdem prednasat na TACL 2015 do Talianska, ak mi to vezmu. Ale je to dobre, takze asi ano. Nie je to natolko dobre ako to, co som chcel na jesen, ale je to dobre. To ma na tom bavi, ta objektivita, ostrost, nepredvidatelnost. |
|
|
| snappah- 21.02.2015 09:15:29 | 91.127.181.157 |
| myslel som to tak ako pise khai. vlastnu vec, s takymto skillom aj velmi sofistikovanu, ktora si najde vlastnu niche. takto mi to pride ako mrhanie talentom. ale tak nemusim vsetkemu rozumiet. mame rodinneho znameho, profesora matematiky uz vela rokov, jeho odpoved na otazku, co presne robi, som pochopil len okrajovo. |
|
|
| khai- 21.02.2015 01:05:39 | 121.72.165.10 |
| mam pocit ze snap myslel ze mas biznis kde si nakodoval nieco a zivi ta to, nie biznis kde kodujes kazdy den. v serato je takmer cely team z ludi ako ty so vsetkym dobrym a zlym ako si to velmi presne diagnostikoval. imo je dolezite aby si navzajom rozumeli, nasledne tie negativa neexistuju. ie, kazdy tej katedrale rozumie a robit veci spravne je samozrejme. v kontraste ja som doslovne kodersky murar, virtualne tehly a malta, obcas musim urobit okruhle okno alebo komin co su veci ktore su mimo kazdodenny zivot kde treba skusenosti ale furt su to len tehly a malta. minule som sa o tom bavil s kolegom, ked niekto kukne na tvoj kod a povie ze to je "clever" tak to nikdy nie je pochvala. |
|
|
| ludfan- 20.02.2015 19:15:05 | 109.230.13.11 |
|
snap> mnoho dovodov. dost tazko sa to vysvetluje. matematika sa mi paci viac, aj mi viac vyhovuje. ako koder som mal tendenciu produkovat katedraly, co znamenalo ze to po mne ludia neboli schopni citat a udrziavat, bolo to prilis nestandartne. mal som nizku produktivitu, lebo som veci chcel robit "spravne" a "napadite". tri verzie som zahodil, potom som to spravil tak, ze sa v tom ani diva svina nevyznala.
cize v praxi som bol pouzitelny, ale nebol som skutocne dobry.
mam myslenie matematika, nie kodera.
ako decko som mal moznost robit co som chcel plus neobmedzeny cas a mohol som vytvorit kvalitny program -- sam pre seba. takisto si sam pre seba pisem clanky teraz. akurat ked ich publikujem a je to slusny vysledok, vzdy sa najde na svete niekto, kto na to nadviaze; to ma vzdy prekvapi. |
|
|
| snappah- 20.02.2015 17:28:59 | 91.127.181.157 |
| ludfan: a preco robis to, co robis namiesto toho aby su uz davno mal nakodene nieco, co ta prinajmensom velmi slusne uzivi? lebo tamto co pises by tam aj smerovalo... |
|
|
| udrzbar- 20.02.2015 13:06:56 | 195.49.189.48 |
| ook> ja som priatel kazdej kvalitnej uchylky :) a oblizovanie kluciek aziatkami je podla mna akoze _kvalitna_ uchylaren :) |
|
|
| ook- 20.02.2015 12:26:07 | 78.98.224.60 |
| fax - hihi pozeram, ze ta linka nezapadla prachom a nasla si svojeho adresata ;) |
|
|
| udrzbar- 20.02.2015 09:43:25 | 195.49.189.48 |
karol> tak zasa klucka na dverach moze byt niekedy celkom aj vyhra, mozno by to tvoje nastavenie bolo zaujimave pre nejaku japansku micku ;)
imro! :) |
|
|
| imro- 20.02.2015 09:38:55 | 195.2.244.193 |
| ja zas viem spravit jednoduchu prezentaciu v powerpointe |
|
|
| ludfan- 20.02.2015 08:58:14 | 109.230.13.11 |
| orgány Äinné v tristnom konanà |
|
|
| khai- 20.02.2015 03:07:38 | 219.89.206.47 |
| ja som chodil rok do "pocitacoveho kruzku" v kulturnom centre raz do tyzdna cisto preto lebo sme sa tam mohli hrat hry. posledny den v roku veduci kruzku spanikoval a povedal ze dneska sa nemozeme hrat ale ze musime urobit program na pocitanie percent. velmi podobne ako u teba sa mi zapla ziarovka nad hlavou, to bol doslovne moment kedy som si uvedomil ze o co ide. musim ale povedat ze na rozdiel od teba som sprosty ako klucka na dverach, len mam rad pocitace. |
|
|
| ook- 19.02.2015 22:51:48 | 78.98.224.60 |
| to mna uz napadlo davno, dam ti cislo uctu ? ;) |
|
|
| chch- 19.02.2015 21:13:19 | 217.73.23.116 |
| uplne vazne ma napadlo, ze by som mal platit za to ze sem chodi. ziadna ironia. |
|
|
| ludfan- 19.02.2015 20:25:19 | 109.230.13.11 |
|
khai> rodicia boli lekari. nikto siroko daleko matematik nie je, stryko bol elektrotechnicky inzinier.
ja som bol pocitace objavil ked som mal asi 12-13 rokov, nasiel som napisany basicovsky program v nejakej popularnej knihe: "vygeneruj 2 nahodne cisla a,b vypis otazku kolko je a+b, vypytaj si odpoved od usera, napis ci je odpoved spravna alebo nie". velmi ma to zaujalo, a to som este v zivote ziadny pocitac nevidel. stravil som par dni tym, ze som pisal na vykresy program pre vypis vsetkych delitelov zadaneho cisla. test na delitelnost som nevedel urobit, tak som to robil cez iterovane scitanie. nejakym cinom sa mi podarilo zistit, ze existuje pocitacovy kruzok pre ziakov ZS na gymnaziu jura hronca, tak som tam siel s vykresom a peto borovansky ma to nechal natukat do tohto ADT 4316. feritove magneticke pamate, pani. spustil som moj program z vykresu a slo to, whoa! a bol som strateny. |
|
|
| khai- 19.02.2015 19:55:47 | 219.89.206.47 |
| zaujimalo by ma, velmi uprimne, ci to mate v rodine alebo co. rodicia matematici/vedci? |
|
|
| khai- 19.02.2015 19:53:30 | 219.89.206.47 |
| svate hovna ludfan hentake veci si robil ako 15 rocny? |
|
|
| ludfan- 19.02.2015 17:16:45 | 109.230.13.11 |
|
ja som si manic miner upravil tak, aby sa nahraval rychlejsie; tie charakteristicke zvuky co si na ne spomenul snap su vlastne miestnosti, ktore su ulozene 1:1, co je neefektivne.
tak som ako 15 rocny fagan vymyslel, ze pouzijem run-length encoding: namiesto 20 znakov A to malo iba dva bajty. tym som skratil cas nahravania asi na polovicu, makal som na tom asi tri tyzdne kym som to neodladil v hisoft assembleri. |
|
|
| udrzbar- 19.02.2015 15:58:18 | 195.49.189.48 |
| neviem, dokedy to vydrzi, ale ano :) |
|
|
| udrzzbar- 19.02.2015 10:58:22 | 195.49.189.48 |
|
|
|
| snappah- 19.02.2015 10:09:22 | 91.127.181.157 |
| mam funkcny spectrum 48 gumak. niekto sa chcel zbavit ale dat ho cloveku, co oceni. stale je v krabici ale skor som ho chcel zaramovat ako artefakt a na stenu. az raz budeme byvat trvalo niekde, tak bude stena s vecickami postupne pribudajucimi. mno ine starosti teraz. |
|
|
| ook- 19.02.2015 09:33:11 | 78.98.224.60 |
|
staci nahrat ten zvuk na pasku, vyhrabat zx a mas full hru a hras sa ;)
uff dostal som nutkanie spojazdnit atari, ktore lezi v krabici na chate. ziaden emulator na nete nemoze nenahradit ten pocit. |
|
|
| snappah- 19.02.2015 09:23:39 | 91.127.181.141 |
| tykks ten Manic Miner. par kuskov toho bzukotu mi normalne naskocilo v hlave, 1:22 - 1:50. |
|
|
| ludfan- 19.02.2015 08:40:43 | 109.230.13.11 |
|
|
| y@mob- 19.02.2015 07:26:54 | 85.162.114.43 |
| Ani ja neviem ako sa nadvazovalo prvotne spojenie cez telegraf. Moz o to tiez robilo zvuky ako modem =] |
|
|
| khai- 19.02.2015 01:16:27 | 219.89.206.47 |
| ked som kukal to dreeps video si mi pripomenul. dcera prisla za mnou ze ma pocitac vo (virtualnom) dome na nintende v hre animal crossing a ze vzdy ked ku nemu pride blizsie tak ze robi velmi podivne otravne zvuky a ze ci neviem co to je. pridem, kuknem a totalna nostalgia, pocitac v hre robi modemove zvuky z pred ~10 rokov. zaujimave mi prislo ze dneska decka nevedia co je to modem a to co tie zvuky pri inicializacii modemoveho pripojenia znamenaju pre nasu generaciu. |
|
|
| khai- 19.02.2015 01:10:58 | 219.89.206.47 |
| ook, to je dost mimo moj zaner hrier :) |
|
|
| older postings |