|
|
| ook- 18.02.2015 13:21:20 | 78.98.224.60 |
|
som predpokladal, ze to bude nieco zasadneho.
khai - neskusal si Dreeps ? |
|
|
| y@book- 18.02.2015 10:01:05 | 195.146.135.235 |
| lebo sa ti v nich spoti hlava |
|
|
| ook- 17.02.2015 18:42:13 | 78.98.224.60 |
| yuran - preco ? |
|
|
| khai- 17.02.2015 06:47:23 | 121.74.176.55 |
| priklincuj tu kavu dvojitou whisky a budes spat velmi dobre :) na druhej strane ale zvyknut si na kavu a whisky kazdy vecer je ako tu hovori slippery slope :o) |
|
|
| udrzbar- 17.02.2015 01:24:19 | 82.145.208.168 |
| jasne, daj si kavu, dvojitu najlepsie, aby si mohol byt s panom tarkom z opacnej strany zemegule vedno hore a pocuvaj pri tom zlatu branu zo spotify :-/ |
|
|
| khai- 17.02.2015 00:04:44 | 219.89.206.47 |
| fasa citanie 2 http://www.newyorker.com/magazine/2015/02/23/shape-things-come?mbid=social_twitter |
|
|
| khai- 17.02.2015 00:04:21 | 219.89.206.47 |
| fasa citanie http://www.nytimes.com/2015/02/15/magazine/how-one-stupid-tweet-ruined-justine-saccos-life.html?smid=fb-share&_r=1 |
|
|
| y@book- 16.02.2015 23:51:23 | 89.173.50.116 |
| tie prilby su nebezpecne |
|
|
| ook- 16.02.2015 22:33:54 | 78.98.224.60 |
| muskarin ;) |
|
|
| crew- 16.02.2015 22:27:48 | 91.127.174.100 |
| od dnes v lidli tie prilby z ceska, ale brada sa neda na tej jednej odopnut tak nic |
|
|
| muskarin- 16.02.2015 20:45:54 | 78.99.48.218 |
| vodiace psy pre nenavidiacich |
|
|
| udrzbar- 16.02.2015 20:02:33 | 89.173.211.204 |
| hhh, combo minecrafft & lineage :) |
|
|
| khai- 16.02.2015 19:25:32 | 219.89.206.47 |
| xlx, nuz to je tona historie za tym solarisom to neupieram. ohladom toho uptime mi ale nehovor ze ti window manager nepadol ani raz lebo to nie je moja skusenost :o) |
|
|
| khai- 16.02.2015 19:23:56 | 219.89.206.47 |
| ludfan sak ano existuju len hovorim ze nepouzivam. prepinam cez command+tab. ja mam ocd na organizovanie okien, pouzivam window tidy takze doslovne ocakavam pri prepinani ze kde je ktore okno. ja som tie plochy kedysi pouzival na windows, ako pisem ked som na konci dna odchadzal od pocitaca tak som bol prekvapeny ze co mam kde pootvarane lebo som na to zabudol. ako vravim kazdy inak. nastastie ;) |
|
|
| ook- 16.02.2015 17:13:56 | 78.98.224.60 |
|
chch - nie je, lebo baterka.
fax - heh, prekvapuje ze existuje mechanicky vreckovy. |
|
|
| udrzbar- 16.02.2015 17:10:40 | 85.237.234.148 |
inak samozrejme toto je cista krasa ;-/
ale to je skor asi na doma, na stenu do chaty, ktoru ti nevykradnu 2x za rok a pod |
|
|
| udrzbar- 16.02.2015 16:57:46 | 85.237.234.148 |
|
ook> hej, na to je naj ten analogovy barometer s tou posuvacou ryskou. tento pristrojcek ale asi najviac zodpoveda tomu zadaniu - digitalne meranie, zobrazovanie 24 hod priebeh, male, do vacku.
niektore tlfny (napriklad moja puknuta xperia active), maju tiez snimac na atmosfericky tlak, ale je to strasny zrut na baterku, tusim som to nepouzil ani raz
analogovy pristroj a notesik s ceruzkou ale ruluje na lodi najviac :) |
|
|
| chch- 16.02.2015 16:56:10 | 194.1.157.155 |
| snow: neviem aky mas telefon, ale toto nieje riesenie ? |
|
|
| ook- 16.02.2015 16:34:47 | 78.98.224.60 |
|
naivne som si myslel, ze sa da zohnat len barometer. Mechanicky ti ukaze odchylku +/- voci povodnej hodnote v case t. Ja som si myslel, ze ked mame tie digitalne nebol by snad problem ak by to zapisalo kazdu hodinu tlak v Hpa, a kreslilo krivku do grafu s osou x=t, a y=Hpa ... ide len o odchylku tlaku v case za 24 hodin. Ako pamat na to maju aj digitalky z roku 1985 ;)
nieco prenosne som myslel, ze si to zoberiem na lod v lete ... |
|
|
| udrzbar- 16.02.2015 15:18:13 | 195.49.189.48 |
|
ook> s akou presnostou? tj graf aklebo exaktne cisla? zobrazenie len na displeji pristroja, alebo vystup cez usb/wifi/neviemco do pc? pamat dozadu na aky cas? staci len tych 12hodin?
pre take to bezne pouzitie (graf s hodinovym krokom, jednotky HPa(?), pamat na 12-24 hod priebeh, kalibracia na nadmorsku vysku) si vystacis aj s obycko meteostanicou ak chces nieco sofistikovanejsie, tak onehda spominane netatmo alebo nieco podobne to bude vediet ucite. a ak to ma byt superpresne a s tymi datami chces dalej pracovat, tak asi nejaky priemyselny USB logger, tie maju aj na tom prvom odkaze. velmi zalezi od rozpoctu a urcenia, dnes uz imo kupis hocico. a teraz prednedavnom riesil chch nieco, co malo sikovne vystupy na web, nepamatam si, ci to malo aj modul barometer, ak ano, tak to by tiez bolo riesenie. |
|
|
| ook- 16.02.2015 13:29:01 | 78.98.224.60 |
| fax ty mozno budes vediet - hladam meteo tlakomer, ktory ma zaznam tlaku a vie si ukladat a zobrazovat povedzme 12 hodin jeho priebeh v case ... |
|
|
| ook- 16.02.2015 13:20:08 | 78.98.224.60 |
|
hmm ale ved alt+tab resp. kaskadove usporiadanie okien je vo win od zaciatku a je to to iste. Mat vsetky veci na ploche nie je preto, ze co nevidim neexistuje. Ale vsetky softy pre kreativnu pracu maju proste moc vela roletiek a okien a to sa na jeden monitor nezmesti a praca nie je produktivna ak to nemas naraz vsetko pred sebou otvorene. To nehovorim o softom pre muziku, alebo postprodukciu, tam si bez 3 monitorov uplne mimo.
akoze mail,skype, a pod. kraviny mam dole na liste a ked si to chcem pozriet tak alt+tab a otvorim to. Je to absolutne zhodne ako nova obrazovka. Podla mna to je len duplikovanie, funkcie pre ludi co prisli k pc od telefonov a tabletov ;) |
|
|
| udrzbar- 16.02.2015 12:49:02 | 195.49.189.48 |
a ked sme pri ntb, asi som objavil teplu vodu, kedze powercfg je podla wikipedie vo win systemoch od 2003 :) ale pre notebooky a skumanie veci okolo hibernacie a hlavne baterky je powercfg /batteryreport mocna zbran
|
|
|
| snappah- 16.02.2015 12:36:38 | 95.102.26.31 |
|
ook: reagoval som najma na khaia "co nevidim neexistuje". vnimam to: "viem, kde co mam aj bez toho aby som to videl". produktivnejsie vidiet to naraz mozno je, ale mna to vyrusuje. ked sa sustredim na jednu vec, tak ostatne praveze nechcem vidiet, napr. notifikacie noveho mailu, IM, atd. ked ich chcem vidiet, prepnem sa na ne, v tom Solarise to bol 1 klik. Nie krkolomny shortcut. mam na salame, co je a nie je prezitok. snazim sa usporiadat si vec tak ako mi vyhovuje. ze niekto dokaze sledovat 5 feedov informacii naraz? fajn, ja nie. |
|
|
| ludfan- 16.02.2015 12:24:58 | 147.175.31.205 |
| karol, ved v OSX vitualne plochy su, nie? akurat to je o nieco inak spravene, maximalizacia vytvara novu virtualnu plochu. ty prepinas ako medzi aplikaciami, cez expose? ziadny 3-finger-swipe? |
|
|
| udrzbar- 16.02.2015 12:18:57 | 195.49.189.48 |
|
ook> ano, vsetko pravda, ale napriek tomu - stale mas velku skupinu uzivatelov, ktori si ntb kupuju prave preto, lebo je to vec, ktora sa da strcit do tasky/batohu, prevlacaju to z miesta na miesto, nepotrebuju komfort 2-3 monitorov na stole.
a pre tych tom systeme je option virtualne plochy, a ti to mozno s radostou zacnu pouzivat. ja tomu rozumiem, lepsie ak to je priamo ako nativna vec v systeme, nez ze by to tam bolo treba bastlit nejakou aplikaciou. jest to nepyta, kto chce, ten si to tam najde. ono to nie je nejaka nova alebo prevratna novinka, skor by som povedal, ze to je nieco, co tam uz davno malo byt presne takymto sposobom zabudovane.
|
|
|
| ook- 16.02.2015 11:57:55 | 78.98.224.60 |
|
ok, pred 15 rokmi ked ina moznost nebola pamatam ako ma to tesilo na linuxe. Dnes uz aj koder bezne pouziva 3 lcd vedla seba - vsetko co si snappah vymenoval je ovela pruduktivnejsie vidiet naraz. Nemyslim, ze to je prezitok skor opacne. Pamatam si na cca 2006-07 ked bol boom na grafiku kupit nabuseny notebook s 19" obrazovkou v cene 100 000+ tisic. Lebo desktop pc je tazka krava a prezitok. Potom cloud a sme nazad. Tiez si spominam ako sa tvrdilo, ze pre technika bude stacit na pracu tablet, a ten zostal len pre managerov na tahanie prstom po tabulkach a hranie cut the rope. |
|
|
| snappah- 16.02.2015 11:45:02 | 95.102.26.31 |
| khai: nešahať mi na Solaris! :D to bol Solaris 7, launch 1998, min. 15 rokov stare gui. multiplochy easy: 1 boli configy, architektury, kreslitka, cenniky, etc, 2 boli firemne browsovacky, otvorene interne mailthready, mail, 3 bol entrtejnment, 4 vacsinou prazdna. btw. ta masina mala 6 rokov uptime. |
|
|
| khai- 16.02.2015 11:06:26 | 121.72.178.227 |
| ja tie multi plochy neviem mentalne uchopit. co nevidim neexistuje. podobne neviem pochopit ludi s 40 tabmi v chrome a pod. kazdy inak... |
|
|
| udrzbar- 16.02.2015 10:51:02 | 195.49.189.48 |
|
ook> pre 12-16" ntb systemy napriklad. ja som to pouzival na to, ze som mal v dalsich oknach cmd vo full_screen mode, kde mi bezali nejake prenosy alebo otvorene spojenia, aby som to nemusel mat na ploche a vzdy som sa tam len prepol, ked som potreboval nieco spustit.
velky LCD panel je sice fajn, ale od urcitej velkosti vyssie je to dinosaurus z mojho pohladu. a dvom monitorom vedla seba tiez len malo ludi pride na chut, ja to napriklad neviem pouzivat, skusal som to viac krat, ale nejako ma to irituje ;) |
|
|
| ook- 16.02.2015 10:13:20 | 78.98.224.60 |
| - to prepinanie v dnesnej dobe ++xxl lcd je dobre na co presne ? |
|
|
| udrzbar - 16.02.2015 10:08:24 | 195.49.189.48 |
|
speedie> .. ikonky na dolnej liste by mali ostat aj tak pokope.. - myslis akoze to, ze v kazdom virtualnom okne vidis na spodnej liste rovnake ikony aplikacii aj vedlajsich virtualnych ploch? to ano, je to tak.
inak prepinanie medzi plochami ma nastastie podobnu klavesovu skratku ako linuxove systemy - vo win10 je to ctrl+win+l//r._arrow |
|
|
| muskarin- 16.02.2015 09:11:15 | 78.99.48.218 |
| fax, ako funguju tie viacnasobne plochy? co som cital, malo by to sice "roztriedit" okna, ale ikonky na dolnej liste by mali ostat aj tak pokope, co pre mna nema zmysel. to uz Dexpot dokaze viac |
|
|
| khai- 16.02.2015 09:05:37 | 121.72.178.227 |
| svaty jezis ten solaris lol |
|
|
| udrzbar- 15.02.2015 12:38:51 | 82.145.217.221 |
| snappa> ved ano, vsetko je, nehanim to, len to proste neviem pouzivat. z candy eye veci je zatial naj priesvitnost na okne s cmd ;) |
|
|
| snappah- 15.02.2015 11:14:02 | 95.102.26.31 |
| ad viacnasobne plochy: to je ficura, co som mal velmi rad na Solarise. Praveze som presne vedel, kde co mam. Ale nevyhnutny bol rychly a jasny pristup k tym displayom - spodna lista v GUI. |
|
|
| khai- 15.02.2015 10:29:11 | 121.72.190.27 |
| userskarol? lol |
|
|
| udrzbar- 14.02.2015 22:22:42 | 89.173.211.204 |
|
C:Userskarol>systeminfo Host Name: WIN-6R9Qxxxxxxx OS Name: Microsoft Windows 10 Pro Technical Preview OS Version: 10.0.9926 N/A Build 9926 OS Manufacturer: Microsoft Corporation OS Configuration: Standalone Workstation OS Build Type: Multiprocessor Free Registered Owner: karol.machata Registered Organization: Product ID: 00137-10010-52743-AA834 Original Install Date: 2/6/2015, 11:31:14 PM System Boot Time: 2/14/2015, 11:44:58 AM System Manufacturer: Sony Corporation System Model: VGN-Z31XN_B po tyzdni mozem povedat, ze w10 celkom v pohode, mam nejake vyhrady ku nekonzistentnym polozkam v menu a duplicitnym moznostiam v pristupe ku nastaveniam, co osobne nemam moc rad + start menu je imo krok spat, ale masy to potesi a ja s tym viem zit. viacnasobne plochy nepouzivam, nezvykol som si na to nikdy ani u ubuntu/mint, vzdy zabudnem co tam mam a kludne potom necham vsade vsetko a cudujem sa, kam mi procesorovy cas ;) vacsina systemovych nastaveni je prenesena z win8 (resp win7), co je vlastne vyhoda. ovladace funguju v rovnakom rozsahu, ako vo win8., sysetm ako taky stabilny, nemal som ziaden problem s neocakavanym ukoncenim a podobnymi skopicinami, ale to som v podstate nevidel na koretne zinstalovanom stroji ani na w8, zasa je pravda, ze na tom nepustam ziadne heavy app |
|
|
| udrzbar- 14.02.2015 22:05:28 | 89.173.211.204 |
| bezkokainova kava |
|
|
| udrzbar- 14.02.2015 18:54:30 | 89.173.211.204 |
| alkalicky trdelnik |
|
|
| muskarin- 14.02.2015 16:14:36 | 78.99.48.218 |
| imro, Jape si skusil? |
|
|
| y@mob- 14.02.2015 15:18:17 | 89.173.50.116 |
| alkalicke bakterie |
|
|
| udrzbar- 13.02.2015 20:35:04 | 89.173.211.204 |
|
ee'em?
|
|
|
| khai- 13.02.2015 11:31:27 | 121.72.178.227 |
| sa neviem dockat mojich youtube odporucani teraz ;) |
|
|
| khai- 13.02.2015 11:30:03 | 121.72.178.227 |
| fascinujuce |
|
|
| udrzbar- 13.02.2015 09:42:10 | 195.49.189.48 |
You Can Actually Give Your Valentine A Chocolate Mold Of Your Butthole |
|
|
| snappah- 13.02.2015 00:27:07 | 91.127.181.9 |
|
|
|
| khai- 12.02.2015 12:26:42 | 121.72.217.91 |
| ako sa mi to stava uz relatvine casto ten web nejde so zapnutou ghostery... |
|
|
| khai- 12.02.2015 12:25:45 | 121.72.217.91 |
| http://moonbase.com/flipped-iceberg-shooting-in-antarctica/ toto je cool, chlapik na videu je prekvapivo priamo k teme a ma kopec technickych veci na vysvetlenie. celkom fasa. |
|
|
| troska- 11.02.2015 00:00:55 | 89.173.120.108 |
| chliev s maslom |
|
|
| older postings |