back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

khai- 04.02.2015 11:02:58 | 121.72.170.230
co pocuvate nove? dajte typy rychlo.

ook- 04.02.2015 00:21:38 | 78.98.224.60

ook- 04.02.2015 00:21:20 | 78.98.224.60
ludfan - vdaka.

troska- 03.02.2015 22:57:47 | 158.195.190.131
vlnová dĺžka Lambáda

udrzbar- 03.02.2015 22:00:18 | 89.173.211.204
ook> no ano, ale pri tom drahsom mas darcek naviac ! :)

crew pizza- 03.02.2015 21:54:04 | 78.98.63.68
chcel som kupit DAB radio s CD/MP3. Zda sa, ze sa nedostanem do normalnych cenovych relacii.

ludfan- 03.02.2015 21:33:15 | 109.230.13.11
ook:MobilPC.sk - Rozdiely v distribúciách

ook- 03.02.2015 19:32:27 | 78.98.224.60
nasiel som na mall.sk telefon ktory ma uvedene distribucia eu a je o 40 euro lacnejsi ako rovnaky len s tym ze to je distribucia pre sk. Zajtra tam zavolam, ale ma to zaujalo, kedze tam nic ine nie je uvedene.

udrzbar- 03.02.2015 19:18:59 | 89.173.211.204
pokial sedia siete (parametre, frekvencie), tak rozdiel moze byt v chybajucej jazykovej podpore. a teoreticky v dostupnosti nejakych konkretnych sluzieb tretich stran.

konkretne?


ook- 03.02.2015 19:16:06 | 78.98.224.60
aky je problem, rozdiel ked je telefon distribucia pre sk a ked je distribucia Eu ?

udrzbar- 03.02.2015 11:58:20 | 195.49.189.48
imro> problem so vaio je presne taky, ako pisal xal - ovladace, najviac bolava je grafika (nvidie brandovane ako nejaky sony zazrak), ale aj SDcard reader alebo nabijaci cip (tj prepinanie stamina/normal etc)

mam podobnu skusenost, krasny ntb, skvele zelezo, vyborne spracovanie, ale predinstalovane visty. samozrejme isli do trubic za 5 minut, potom par dni trapenie s w7, nakoniec dlhsiu dobu linux mint, s ktorym to bolo velmi pouzitelne.

kedze ale problem s uspavanim/hibernaciou, co je pre mna dolezitejsia vec, ako vytunena gfx karta, tak som skusil w8 a to je to prave orechove. na to, ze je to +5 rocny stroj, tak to okrem neexistujuceho ovladaca na SDcard reader nema problem. vymenil som tam hdd za sdd a pouzivam to ako terminal, nic zvlastne na tom nerobim, vacsinou len web/mail a sem tam photoshopujem na tom fotky.

cele je to ale o tom, ze som mal cas, motivaciu a skill hladat riesenie, nie je to cesta, ktoru by som odporucal beznemu uzivatelovi, lebo to moze byt zdroj slusnej frustracie. okrem toho sony uz tusim skoncila s vyrobou vaio -> osobne by som siel do nejakej inej znacky.


snappah- 03.02.2015 11:30:43 | 95.102.25.72
imre: vaio.
1) specificke sony drivery, ktore navyse nie vsetky fungovali a boli specialne pre vaio typy, nie genericke vaio alebo trebars nvidia. to napr. sposobilo, ze ked mi to doslo s Vistami, nebol som to schopny upgradnut na 7micky.
2) Janette, ktora ho pouzivala najviac (basic veci) tvrdi, ze odkedy mame Toshibu, tak jej menej pada wifi a treba restartovat router ale to moze / nemusi byt specificka vec kompatibility s routrom.
3) chvilu som sa hral na wurlitzer dýdžejka s externou zvukovkou. Nachystaný celý setup doma (instalacia bol porod), pridem do Ucka - nechodi to. Reboot+reinstall karty priamo na mieste.
4) malo to BluRay mechaniku a pouzivali sme to na projektor a BR filmy. Raz za kvartal problem s BR playerom a riesenice, co teraz.

Nespolahlive to bolo, furt bolo treba nieco riesit, bez moznosti ovplyvnit to vyssou verziou Windowsov. Este tam nieco bolo ale s hrejivym pocitom, ze isiel doriti, som ho rychlo pustil z hlavy. Hardwarovo to bol ppc stroj na svoju dobu, vyborny display, podsvieteny keyboard, kopce vstupov vselijakych a tak.

khai- 03.02.2015 11:09:05 | 121.72.183.247
pokial si dobre pamatam tak sa stazoval xlx na nejake specificke drivery ale detaily nevim. imo vaio su velmi pekne hw ale jo, dobre sa pytas.

imro- 03.02.2015 10:57:13 | 195.2.244.193
si pamatam, ze niekto ste tu mali vyhrady voci Sony notebookom. Pamatate si plz, ze co to bolo? dik.

ludfan- 02.02.2015 20:48:43 | 109.230.13.11
a little upset about the machine

udrzbar- 02.02.2015 13:47:25 | 195.49.189.48

Glenn Miller Orchestra vs. Rage Against The Machine


muskarin- 02.02.2015 13:33:14 | 78.99.97.207
no ja mam "narocneho" uzivatela, ktory chce mat "pocasie" aj na tablete. podla moznosti tu istu aplikaciu. snazil som sa vybrat taku, co ma aspon podobnu ikonku. aj tak som musel vysvetlovat, preco nieje ta ista. toto nech mi apple uz nerobi ;]

khai- 02.02.2015 11:56:47 | 121.72.210.150
ale kdeze, ja som totalne pre web ak to dava vyznam. ako pises kazdy si chvali svoje. na oboje potrebujes server kde su data, data su pristupne skrz api co je v podstate web server. ie ak chces mat app tak v 99% uz mas a musis mat web. ja len hovorim ze biznis musi frcat, ak niekoho hovna nechce nikto kupovat/kukat/etc to brandovana appka alebo app based customer engagement nezachrani a nasledne je to v oku zakaznika vina platformy. inymi slovami hento co ten clanok pise sa neda zachranit responzivnym webom imo.

udrzbar- 02.02.2015 11:26:31 | 195.49.189.48
khai> tazko povedat, videl som minuly rok uz par krat nejake cisla, ktore svedcia oi tom, ze stupaju pristupy na weby (eshopy) cez mobilne zariadenia. a ze sa to deje na ukor pristupov cez aplikacie - ale treba povedat, ze vacsinou to boli data kolektovane a predkladane ludmi okolo dev mobilnych/responzivnych webov.

z mojho pohladu je to logicke a prirodzene, ale samozrejme to este neznamena, ze svet sa bude krutit podla toho, ako ja chcem. dajme tomu cas a uvidime. ja osobne riesit dnes mobilny pristup ku svojmu biz, tak to asi radsej postavim na (responzivnom) webe, ktory je univerzalny krizom cez platformy, ako sa srat s aplikaciou.

chapem ale, ze tvoja hypo a dovolenka pocuva skor na to prve.


udrzbar- 02.02.2015 11:20:32 | 195.49.189.48

tak uvidime:)


khai- 02.02.2015 09:39:07 | 121.72.210.150
k tomu clanku o mobilnych aplikaciach len to ze je to dost spin doktorizmus. imo to je cele nie o aplikaciach ale o biznise ktory je na pozadi, ak biznis nema co robit na telefone tak to proste nepoleti. pred ~rokom som tu videl nejaky pizza restaurant mal appku, to je jak pred dekadou ked kazdy biznic chcel mat kredencovu vystavku na webe. majitel ktory stravi kazdu noc pecenim pizze celkom naisto povie ze jeho (1) branded app nikto neocenil a (2) nepriniesol opakovane navstevy (3) lebo to nikto nestiahol a jeho (4) web je 100 krat ucinnejsi a nielen ze nic (5) nezarobil ale minul $10k na ruskeho backpackera ktory mu zlepil appku za dva tyzdne. prirodzene ze to je pravda ale to ta paralela s webstrankami okolo 1998-2001 je imo uplne trefna.

udrzbar- 02.02.2015 09:15:52 | 195.49.189.48
ak niekto riesi veci cez bootstrap, tak pinegrow vyzera pekne.

snappah- 01.02.2015 21:56:07 | 91.127.165.231
na tablete ma ani nenapadlo pozerat pocasie, iba na telefone a desktope. a ked nad tym spekulujem, ze preco, tak lebo mobil mam castejsie v ruke a na desktope je to jedna z x cinnosti, rychlo vyhladatelna. tablet mi pride taky "sustredenejsi", robim jednu vec, potom dalsiu a potom ho odlozim.

khai- 01.02.2015 21:30:37 | 219.89.206.47
yo muska, neni, tak isto ako stocks, kompas a kalkulacka a mozno aj ine. apple si zjavne mysli ze ak potrebujes pocas cestovania skontrolovat kde je sever a sucasne chces vypocitat na kalkulacke kolko akcii chces kupit na financnom trhu a zaroven chces vediet ci bude prsat tak potrebujes telefon. nastastie je kopec nahradnych aplikacii pre ipad, specificky pocasie je velmi popularna hipsterska aplikacia na app store.

udrzbar- 01.02.2015 20:58:23 | 89.173.211.204
5 Myths About Mobile Apps

udrzbar- 01.02.2015 20:52:44 | 89.173.211.204

brand killer ;)


muskarin- 01.02.2015 12:34:42 | 80.94.50.179
v ipad air nevidim defaultnu aplikaciu pre pocasie ako je na iphone. to je zamer?

udrzbar- 30.01.2015 21:11:28 | 89.173.211.204
jeden tematicky - '80te roky a ski moda

tuhla komplet»

muskarin- 30.01.2015 20:37:28 | 78.99.97.207
fax, poliaci uz preratali levice - bez zrazok a tesne nad nulou

udrzbar- 30.01.2015 17:32:58 | 195.49.189.48
snow, speedie> dovolim si _tipnut_ (nie predpovedat, ale tipnut), ze zajtra bude vacsina uzemia skor bez zrazok, zhodne to tvrdia vsetky modely. a 12 stupnov bude, ale pod nulou, v noci. nebol to nejaky informacny sum? nejaka predpoved z minuleho tyzdna z archivu? ;)

muskarin- 30.01.2015 15:14:10 | 78.99.97.207
meteo.pl ukazuje to iste, co shmu. v leviciach ma mrznut a snezit zajtra

ook- 30.01.2015 14:36:34 | 78.98.224.60
fax - ano, uz mi volali dvaja ludia ze rusia stretnutie pretoze nejdu nikam autom, mam radost. Vecer budem jazdit po Ba sam ;)

podla shmu ma zajtra v Ba mrznut a teplota nad 0 vylezie len od cca 10h do 16h. Bez zrazok. Naopak v radiu nejaky meteorolog strasi ludi, ze zajtra ma cely den prsat a byt 12 stupnov.

muskarin- 30.01.2015 11:54:41 | 78.99.97.207
fax, suhlas, teraz to ma kilo, kilo a pol

udrzbar- 30.01.2015 11:34:50 | 195.49.189.48

google maps zacinaju byt seriozna hracka ;)

udrzbar- 30.01.2015 11:32:09 | 195.49.189.48
speedie> no nvm nvm, podla mna tie 1/4 kilove isli len v case, ked prehadzovali stroje na rezim 1.5 kilove

udrzbar- 30.01.2015 11:22:46 | 195.49.189.48
ook> sneh v pohode :) na vikend by mohlo ostat nasnezene, navalane v meste, aspon bude klud.

wiki> pozeral som / pozeram aj take, len ma zaujimalo, ci uz niekto nema nieco konkretne oskusane.


muskarin- 30.01.2015 11:17:32 | 78.99.97.207
uz nepadaju polkilove, uz len stvrtkilove odhadom

ook- 30.01.2015 11:16:03 | 78.98.224.60
ak niekto hlada hru do tandemu s potomkom a vyborne hratelnu, zabavnu, tak Rayman Legends.

ook- 30.01.2015 11:05:44 | 78.98.224.60
fax - ano toto som chcel, ano !!! - este x 7 aspon ;)

a preco si nepreluskas nieco z tychto tem ked to chces pod wp ...

udrzbar- 30.01.2015 10:50:40 | 195.49.189.48
ludfan> vdaka, pozrem, nie je to uplne podla mojho gusta, ale to treba preskumat.

ook> toto si chcel, ano?


ook- 30.01.2015 10:18:45 | 78.98.224.60
Zdravím pani Doris Atta,
Potom, čo prechádzajú vašich informácií cez internet som sa rozhodol Vás kontaktovať pre priateľstvo a podporu pre distribúciu svojho dedičstva Smerom k charite. Volám sa Doris Atta; Som umierajúci žena, ktorá sa rozhodla darovať to, čo mám za dobrú prácu lásky. Ja som 63 rokov a ja som bola diagnostikovaná na rakovinu prsníka asi 2 roky.

Som-sa dotkol Boh darovať z toho, čo som zdedil od svojho zosnulého manžela, aby vám za dobrú prácu Božím, injustement, než aby môj manžel použiť zlo pre môjho manžela ťažko zarobené prostriedky bezbožných. Oni sa nestarajú o ľudstvo ako také, všetko, čo starostlivosť je, ako okradnúť odo mňa nejaké peniaze a míňať "em bezbožných. Prosím, modlite sa que la Panebože mi odpustí moje hriechy. Webové stránky Abebooks mám Boha, aby mi odpustil, a verím, že má preto, že je milosrdný Boh. Budem sa ísť v pre operáciu čoskoro a ja chcem, aby sa kyslá Robím, že tento dar skôr než došlo k mojej ordinácii.
Rozhodol som sa darovať čiastku vo výške $ 6,400,000.00 (šesť miliónov štyristo tisíc dolárov), aby vám za dobrú prácu Pána, a pomôcť bez matky aussi a menšie privilégium a aussi na podporu vdov a matiek nešťastné. V tejto chvíli nemôžem prijímať telefónne hovory Každá teraz vzhľadom k tomu, že relatívna môjho muža sú vždy okolo mňa a snaží sa snažia zistiť, či môžu vypočuť môj rozhovor a môj zdravotný stav rovnako.
Prajem vám všetko najlepšie a mája Panebože požehná Bohato a použite prostriedky dobre a vždy rozšíriť dobrú prácu ostatným. Ja mám informovaný o konzultanta ($ 6,400,000.00). Je pravda, že ja neviem, a vy ma nepoznajú, mám účel, bol v réžii Boha, aby vás kontaktovať za to. Vďaka a Boh vám žehnaj. Budem žiť ďalšie Najvyššie Po vypočutí od vás.
Poznámka: Aj ocenia vaše maximálne dôvernosti v tejto veci Kým úloha sa vykonáva ako ja nechcem nič, čo by ohrozilo moje želanie. Tiež budem s tebou len kontaktovať e-mailom, nechcem, môj manžel alebo niekto vedieť, vzťahy, pretože sú stále okolo mňa.

S pozdravom,

Pani Doris Atta

ook- 30.01.2015 10:16:00 | 78.98.224.60
1/2kg vlocky co padaju robia radost.

ludfan- 29.01.2015 21:51:50 | 109.230.13.11
fax> Ad wiki: ja bezim MoinMoin na troch servroch, dokonca ani nie intranety ale internety. Jeden pekne zije tu: KatedraMatematiky - Oddelenie matematiky.

Vybral som ho kvoli tomu, ze som nechcel PHP ani relacnu databazu. Tu je MoinMoin s inym skinom nacancanejsi: UIM - Kaivt

Ist to ide, nepada to, nie su s tym problemy.


khai- 29.01.2015 20:17:29 | 219.89.206.47
fax, ako moze niekto v 2015 robit wireless bez bt je kompletne mimo mna. sonos robil revolucne veci ked ini len snivali o wireless audiu, bohuzial zaspali na vavrinoch imo.

snappah- 29.01.2015 19:06:30 | 78.98.71.74
jj bezkovalo sa po Ba. dole Strmou cestou sa sáčkovalo. kul to bolo.

ook- 29.01.2015 15:20:16 | 78.98.224.60
v tomto som bol sebecky vzdy od skoda 100L, lada 1500, vw vento, polo, fiat punto, .... tankista je len klise argument.

- najkrajsie bolo v ba presne pred 28 rokmi.


udrzbar- 29.01.2015 14:17:57 | 195.49.189.48
... sonos sice vyzera dost kul, ale trosku to dojebali s tym, ze nie je podpora BT :-/ ano, chapem, ze spravny hifista chce ist po optike, ale aj tak.

ook> suhlas. snah je snah. aj ked zasa na druhej strane je to tvoj sebecky pohlad tankistu :)


ook- 29.01.2015 13:58:20 | 78.98.224.60
- cestarov zrusit, cele mesto je krasne biele a oni ho dojebu.

udrzbar- 29.01.2015 13:54:09 | 85.237.234.159
ale hovno vidis.

na niektore veci jednoducho nestaci pozret z okna, ak mas pripravit cistenie mesta od snehu a nemas nekonecne zdroje (co nemaju nikde, iba v simcity), tak potrebujes vediet v case, co caka. a ak to nevies, alebo ignorujes, tak potom vyzeras presne ako nasi cestari.

cele je to tom, ze era predpovedi jeden status na den, jeden na noc, pre cely stat je uz prekonana.


ook- 29.01.2015 13:46:26 | 78.98.224.60
- ze keby nic nepredpovedali bolo by lepsie. ;) kuknem z okna vidim stale vedie.

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.