back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

udrzbar- 29.01.2015 12:06:55 | 195.49.189.48
toto k tunajsej nedavnej debate o (lokalnych) kratkodobych predpovediach pocasia, ci su potrebne a ci niekto potrebuje viac, ako jeden piktogram / den / 10kkm2

snappah- 29.01.2015 09:50:32 | 78.98.71.74
tuti fruti, pekne pripomenutie. asi neboli len tieto 3, lebo ta "tretia" prihodka ma na sebe c.4 (vlavo hore). ale nebolo ich dako vela afaik

efha- 29.01.2015 08:21:46 | 85.70.137.128
udrzbar:
Drug delivery drone crashes in Mexico

The quadcopter carrying 3kg (6.6lb) of methamphetamine was found in pieces in a supermarket car park near San Ysidro.

efha- 29.01.2015 01:43:49 | 85.70.137.128
khai: ospravedlnujem sa, vobec nerypem do cirkvi (a nie som charlie ani nechcem naburavat tradicnu rodinu), len ma to cisto napadlo lebo ten jediny clovek co ma iphone 5c v mojom okoli je moja kolegyna, takze to mam kazdy den na ociach ... a kedze nikoho ineho nevidim/nepoznam, nevedel som ziadne sale stats a nevidim nasledovnika 5c tak som sa nevinne spytal ci niekde soudruzi z apple neurobili chybu. ak to presne takto malo byt a apple cez 24m zmluvy a $0 deposit cez indickych telco operatorov zarobi viac nez na flagshipoch, tak nie je o com a skladam poklonu obchodnemu oddeleniu ...

udrzbar- 28.01.2015 22:02:24 | 89.173.211.204

Vrtulník s téměř tunou hašiše se zřítil na jihu Španělska

Na jihu Španělsku se v úterý brzy ráno zřítila helikoptéra. Oba piloti po nárazu do sloupu elektrického vedení u města Cortes de la Frontera zemřeli, uvedla policie. Vrtulník podle listu Málaga Hoy převážel více než 900 kilogramů hašiše.
btw, drony, predpokladam, ze uz tovar davno vozia :) akoze 900kg dronmi je nadlho, zasa na druhej strane obstaravacia cena flotily dronov bude asi menej, ako naklady na vrtulnik a posadku.

udrzbar- 28.01.2015 21:55:12 | 89.173.211.204
btw, nejaky tip na wiki server na intranete? pripadne nieco na vybudovanie knowledge base pod wordpressom alebo aj ako samostatny srvrik?

udrzbar- 28.01.2015 21:49:33 | 89.173.211.204
ludfan> hm, boli len tieto tri? vsetky si pamatam. kus mojho detstva - zelene kachlicky v kupelni, zvrchu plnena tatramatka, mydlo v sietke, typizovana skrinka so zrkadlom a dizajnerska top vychytavka "otocne umyvadlo nad vanou", co sa vydrzalo otacat asi len par sezon, bo ja si ho uz pamatam ako zapecene v jednej polohe ;)

ludfan- 28.01.2015 21:42:49 | 109.230.13.11

more:2 3

khai- 28.01.2015 21:37:58 | 219.89.206.47
efha, tunak gruber robil analyzu pred rokmi http://daringfireball.net/2013/09/iphone_5c_5c_event, v skratke pre apple to je lacne vyrobitelny telefon ktory zaplna typicky apple x-vrstvovy vyber. kokos, apple predalo za posledny stvrtrok 34000 iphonov kazdu hodinu a tvoj "takeaway" z celej story je 5c ktory je total flop lebo sa predali len 24000000 kusov. plz.

ludfan- 28.01.2015 19:54:35 | 109.230.13.11
Fed Ex MBA Ad - YouTube

efha- 28.01.2015 14:30:17 | 195.122.195.194
skusal som hladat, apple ziadne sales cisla neposkytuje, ale 'odhady hovoria' ze za prvy rok sa ich predalo ~24 milionov. mna to len napadlo, lebo vo svojom okoli mam presne jednoho cloveka co ma 5c, nikde inde som to ani nevidel a ziadne iphone 6c (zatial?) neni, tak ze ci je to total flop ...

khai- 28.01.2015 04:11:51 | 219.89.206.47
c je furt na predaj, predpokladam ze to je telefon co ti da "zadarmo" telko k nejakemu 24 mesacnemu planu ktory marketinguju pre teenagerov. nechapem ze kto to ale kupuje, stary procesor, 8gb pamat, jedine ak ze mas kruto "miniaturny" budget a potrebujes iphone. je celkom mozne ze to je hit v indii alebo podobne.

efha- 28.01.2015 00:57:26 | 85.70.137.128
inak co sa stalo s iphone 5c? slepa vetva?

khai- 27.01.2015 22:56:11 | 219.89.206.47
Q1: Apple sold 74.5 million iPhones, 21.4 million iPads, and 5.52 million Macs.

ludfan- 27.01.2015 20:47:44 | 109.230.13.11
Neviem, ci som to sem uz daval, v kazdom pripade na temu hovna jednoznacne zaujalo toto: You Don't Know Shit: VICE Reports (Part 1/3) - YouTube a samozrejme dalsie 2 diely.

y@mob- 27.01.2015 18:48:10 | 78.99.55.114
Nemozes, to by bolo obnazovanie na verejnosti =

udrzbar- 27.01.2015 17:10:33 | 195.49.189.48
y> tak to uz mozem srat rovno do vody, nie? ;)

y@mob- 27.01.2015 17:09:25 | 85.162.49.209
fx > to ch. Wecko vylievas do rieky predsa. Na tom je to postavene, ze nie su obsrate brehy.

muskarin- 27.01.2015 15:17:17 | 15.195.185.81
ook, ohladom tych hierarchii suhlasim a tiez sa na to kukam s nedoverou. biznis je na tom ta najmenej skodliva vec, podla mna ;] preto sa do toho nejako moc nezapajam ani v ramci astangy. cvicim vacsinou doma, obcas zajdem za nejakym instruktorom, kt. doverujem, skorigovat chyby, odstranit zlozvyky, prip. sa nieco spytat. v pricipe si udrzujem odstup aj od jogy samotnej.

ook- 27.01.2015 14:43:56 | 78.98.63.164
muskarin - nie ani nahodou. Prave naopak.

Ohladne mojeho nazoru - uz skutocnost, ze nieco take vobec existuje, ze existuje nejaky, ucitelsky kurz z jogy je sialenost. Ludia co to cvicia 40-50 rokov sa musia pri tom smiat.

Ak nieco funguje na principe, spravim si ucitelsky kurz a mozem to ucit, tak je to absolutne fake u jogy obvzlast. Mam s podobnymi praktikami bohatu skusenost u roznych jap. a cinskych boj.umeni. Ale to je na dlho. Proste to je cisty biz model, a je to na miliardu kilometrov od toho co je v zdroji a co naozaj "funguje" - a casto zadarmo. V mojom pripade napr. informacie ziskane priamo od japoncov, nasledne prebudenie a zmena pohladu o 180* po 10 rokoch viedla k tomu, ze som skoncil u klasickeho a thai boxu. A pod.

v kazdom pripade nikoho neociernujem, len ti to pisem, ze preco ked zacitim zavan niecoho co funguje na tomto principe - pyramida z certifikatov, mam viacej ako silnu predpojatost. Je to proste biz model zalozeny na tom, ze ludom sa nechce rozmyslat. Toto ber len ako moje vysvetlenie k tomu co som napisal, nemam zaujem nikoho presviedcat, a v kazdom pripade ti dakujem za info. posunul som manzelke.

udrzbar- 27.01.2015 12:26:11 | 89.173.211.204
„Incident se stal na sobotní maškarní zábavě kolotočářů v Krupce. Asi pětatřicetiletému muži, který byl přestrojený za známou večerníčkovou postavu Pata, se nelíbila muzika, kterou DJ hrál,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek

muskarin- 27.01.2015 12:09:33 | 15.195.185.81
ook, certfikacie a pod. su vsade. no pokial nemas ambiciu ucit, netyka sa Ta to. manzelka chodi na ucitelsky kurz?

udrzbar- 27.01.2015 11:32:54 | 89.173.211.204
....animovane gify s ceckami by mali mat specialne tlacidlo na stop/posun po frejmoch :)

udrzbar- 27.01.2015 11:32:05 | 89.173.211.204
khai> ved ja to chapem, len mi trochu zlyhava fantazia pri predstave splavovania rieky s chemickym hajzlikom v lodke :)

neviem, ci mate nejaku skusenost s tymto zariadenim, aj tie najmensie su sice spratne a (prazdne) nie az tak tazke, ale situacia sa razom obrati, ak do toho prdia 4ia ludia jeden-dva dni :) v obytnom voze sme mali v lete relativne velku kazetu na exkrementy a napriek tomu, ze sme sa snazili to pouzivat minimalne, tak nas mna kazdy ca 3ti den cakala jazda so scheisse koffer ku vylevkam. a plna nadrzka vazila odhadom 15-20kg.

preto si neviem predstavit, ci a ako to ludia vozia so sebou na lodi, kde to potom vylievaju atd.


khai- 27.01.2015 11:22:06 | 121.72.208.79
inak, open plan v banke. cecky som *vobec* neocenil. :|

khai- 27.01.2015 11:21:16 | 121.72.208.79
fax, tunak turisti prenajmu campervan, idu do prirody odparkuju na odpocivadle v pohode to obseru cele lebo tam toalety nie su. cez leto je to taky problem ze niekde na juhu robili ludia "miliciu" a dohliadali si na to sami. podobne muskarenie co si pamatam pred rokmi tak minimalne 2 rieky mali limitovane listky ktore boli tusim zadarmo lebo proste tona ludi. ked som pri tom, ako decko som chodil s rodinou na nemcinansky rybnik cez lebo a prilahly les bol v 20-30 metrovej zone kompletne hovnove pole.

ook- 27.01.2015 11:12:19 | 78.98.63.164
muskarin - ok, dik za info. Ona teraz chodi na nejaky kurz ze power joga, tak som podla toho vyhodnotil. A co viem tak pilates je pyramidova hra, mam averziu k ludom co veria certifikatom a organizaciam.

muskarin- 27.01.2015 09:29:18 | 85.237.234.137
ook, astanga je tradicna joga, ziaden pilates, ci powerjoga. a ludia okolo astangy v ba na sebe makaju. ucia sa anatomiu, čistia cvičenie od zapadnych nanosov a musím povedať, že sa dopracovali k paradnej forme cvičenia. astangu v ba vrelo odporucam.
Spočiatku je to fitnes, lebo prirodzene vnímaš fyzickú stránku cvičenia. Ale neni problém sa časom dopracovať k vnútornej koncentrácii. Základné motto astangy je "buď prítomný a dýchaj, zvyšok je len ohýbanie tela"

udrzbar- 27.01.2015 09:28:17 | 89.173.211.204

Owyhee River

... The Owyhee is non-permitted, but boaters must sign in at the launch, and porta-potties are required...

wtf?


ook- 27.01.2015 09:05:31 | 78.98.63.164
muskarin - dakujem - to manzelka zacala chodit na nejaky kurz, tak ma napadlo ze teda, ked uz by chcela dalej, tak by mohla niekam kde tomu aspon trochu rozumeju. Aj ked verim, ze v nasich zemepisnych sirkach je naivne ocakavat, nieco viacej ako telocvik na ktorom niekto zaraba, lebo teraz je moderne chodit na "jogu".

muskarin- 27.01.2015 08:19:11 | 78.99.97.207
ook, paci sa. to je ale na rozhrani dolnych honov a podunajskych biskupic.
napis. kde byvas, skusime najst inu tetu alebo uja. astanga yoga je uz rozlezena kdetade po bratislave a vsetci ucia to iste. rozdiel je len v osobe ucitela. napr. v ruzinove na klincovej najdes tuto babu. znami, co k nej chodia, si ju chvalia. ja mozem potvrdit, ze je mila a ma dobreho ucitela

ludfan- 26.01.2015 20:40:24 | 109.230.13.11
nové mesto s nadváhou

ook- 26.01.2015 20:18:15 | 78.98.63.164
muskarin - ty si sem daval pred casom link na nejaku tetu co cvici/uci jogu / nepamatas si nahodou ?

muskarin- 26.01.2015 13:36:28 | 78.99.97.207
par metrov odo mna v oupn spejse sedia jedni take. ale zatial ani raz nevyliezli spod tricka

udrzbar- 26.01.2015 12:15:51 | 195.49.189.48
heh. tie kozy.

udrzbar- 26.01.2015 11:18:48 | 195.49.189.48
crew> neviem, aku mas spotrebu, ale ak nemas zatial jasno v tom, aku kavu, tak mozes skusit nejake testovacie balenia, alebo odtialto nieco a pripadne ak by si sa rozsupol, tak hasbean.co.uk nie je vobec zly zdroj. no a potom hrala.net (nepliest si to s mladym zelovocarom hralom pls). a nebrat mletu kavu, to je zlo. radsej maly rucny mlyncek, alebo jednoduchy nozovy/triestivy, vsetko lepsie, ako pomleta kava.

ook- 26.01.2015 10:57:03 | 78.98.63.164
ehm snad nikto z vas nepracuje v open space office, tak si dovolim nejaky kvalitnejsi mrvenicovy nazor na pondelok.

crew- 26.01.2015 09:52:58 | 78.98.63.68
zatial som kupil v rakusku nejaku Mocca kavu, ktora ma byt dedicated do tohto geretu. Je to taliansky vytvor tak skusim. Neviem najst kontakt na znameho, co ma kavovy obchod. Raz mi dal nejaku zrnkovu ale ta uz zostarla a mal som pocit, ze som si v kavovare varil kubansku cigaru.

crew- 26.01.2015 09:50:16 | 78.98.63.68
viem, ze ste tu pred casom riesili cross platform appku pre uchovavanie hesiel, kreditiek a pod. Ako ste dopadli ? Ja som mal SafeWallet, na 4S chodila na 6 nechodi. ten isty ios. takze musim ist na nieco ine.

muskarin- 26.01.2015 08:05:50 | 78.99.97.207
snappa, co konkretne si cakal?

efha- 26.01.2015 00:44:47 | 85.70.137.128
ovb finance twitter. pure gold.

snappah- 25.01.2015 23:15:23 | 78.98.71.74
ook: mne stacia tie 4 shortcuty, ostatne zvladam aj bez toho "najdolezitejsieho buttonu" vo Win8.

musq: to je skor najpohodlnejsie. nechcem nic ine povedat, iba, ze som cakal od UI vo W8/8.1 ovela viac a nastala velka skepsa na W10.

ook- 25.01.2015 18:15:26 | 78.98.63.164
snappa - ked chces klikaci, tak jedine samurize .

muskarin- 25.01.2015 16:49:53 | 78.99.97.207
snappa, snazim sa OS vyuzivat pre mna co najefektivnejsie, to je cele

ludfan- 25.01.2015 15:54:48 | 109.230.13.11
http://www.rouming.cz/upload/Vzorec_sexu_FIXED.jpg

snappah- 25.01.2015 14:44:18 | 78.98.71.74
musq: run "calc" textovym prikazom v klikacom OS, ktory ma uprimnu snahu zdokonalovat UI/UX? c'mon. to uz su fakt lepsie shortcuty, ale aj text aj shortcuty popieraju ucel celeho noveho UI. Prisposobil som si to, mam PC a ntb na W8 a dokazem s tym fungovat ale co robia nepocitacovi users, netusim.

ook- 25.01.2015 14:31:15 | 78.98.63.164
- na win samurize a je mi u prdele ako je to default.
Ale ak by aj nie, kalkulacku dokonca mam priamo na logitech klavesnici ako tlacitko.
Ak nutne treba, tak sa predsa daju urobit shortcut na hocijaku funkciu.

Pouzivam pri praci asi 10 programov, kopec pluginov, a musim sa prepinat medzi dvoma pc .... nejak mam dojem /urcite samozrejme nespravny /, ze vyskyt zmienovanych potiazi sa geometricky zvysuje, o co blizsie sme komunite ludi kde ich praca sa ponasa na take to narabanie s nejakym textovym/tabulkovym editom.

udrzbar- 25.01.2015 12:44:47 | 89.173.211.204
jop, winkey s prichodom win8 dostalo zmysel, dovtedy som ho nenavidel rovnako, ako snappa.

muskarin- 25.01.2015 12:08:32 | 78.99.97.207
snappa > lockol sisi najdolezitejsie tlacidlo vo win8, apple by Ti nieco take netoleroval ;] btw s takymto pristupom by si sa pripravil o pohodlie aj v gnome3/unity. dokonca aj mate (gnome 2), reaguje na winkey. a tipujem, ze aj KDE a windows 7 otvoria start menu, ked tapnes na winkey.
na control pouzivam "winkey X"
na zvysok "winkey R": "calc", "charmap", "wordpad", "cmd". ked to tam buchnes raz, zapamata si to. pre windowsove utility je to rychlejsie ako find

snappah- 25.01.2015 10:25:52 | 95.103.234.254
musq: kvoli gejmam (tomu zvysku) mam windows key locknuty, velmi ocenujem ten cudlik specialne na to na Logitech klavesnici. cely svet skresava klikanie, optimalizuje kde sa da, microsoft do 8 prida cely layer navyse v podobe metra a access k nemu da na special key alebo swipe mysou. najs.

udrzbar: to nema s navykmi nic spolocne. proste potrebujem rychly pristup k tymto styrom veciam:

ak najdem rychlejsiu ako tieto shortcuty (predtym boli v start menu), tak milerad svoj "navyk" zmenim. detto ostatne.

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.