back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

udrzbar- 25.01.2015 09:56:37 | 89.173.211.204
khai> hned, ako som dopisal ten startovaci post, tak ma napadla presne ta paralela s apple, ze na to obcas picujem, ale drzal som hubu a cakal som, ze na to nikto nepride ;)

snappa> chapem, to je o navykoch proste. u mna bolo start menu akurat na to, aby som si zobrazil riadok na txt search (od win7). mne by najviac vyhovovalo, ak by taketo veci boil plne konfigurovatelne na urovni uzivatela. kto chce, tak si to tam naklika, kto nechce, ten to proste mat nebude.


muskarin- 25.01.2015 00:06:35 | 78.99.97.207
kajo, aspon vidis, komu viac zalezi na blahu uzivatelov ;]]
asi si pozreli statistiky a zistili, ze kopec ludi si instaluje utility 3ich stran, ktore imitovali start button. nehovoriac o tych picungoch na nove GUI. tak to tam vratili, naco stat proti vetru. dost, ze su ludia konsternovani z modern ui (vid. snappa ;). kto chce, nech si klika. ja budem tapat na window key ;]

khai- 24.01.2015 22:28:56 | 121.72.190.87
to ze ustupili masam si ale dajte do perspektivy lebo vacsina windows ludi sa smeje na apple ktore na existujuci ui alebo zvyky/potreby uzivatelov kompletne sere. jediny pripad co si pamatam ze apple ustupilo bolo pred rokmi pri novej verzii final cut pro, inak nic. imo to je velmi fasa ale ja som cirkevnik.

muskarin- 24.01.2015 13:27:34 | 78.99.97.207
snappa, strateny? do/z metro si vies natahat a vyhadzat ikony, jak len chces. v 8.1 si vies aj skupiny vytvarat. cez jeden klik na window key neni rychlejsej cesty. start button bude v principe o tom istom. jak fax pise, ukrok stranou smerom k pindajucej mase ;]

snappah- 24.01.2015 13:21:18 | 95.103.234.254
udrzbar: asi mas pravdu, no na druhej strane dali prec tu kvazi istotu, ze ked uz fakt nevies nieco najst, tak cez start menu to najdes. okrem toho bolo prakticke na veci, ktore pouzijes a zavries, ako kalkulacka, control panel a tak, ktore si to pamatalo a nechalo na 1 klik viditelne. teraz musim vsetko shortcutovat, lebo v tom stvorcekovom menu som strateny a cez text search mi to pride neprirodzene a zdlhave.

muskarin- 23.01.2015 19:11:32 | 78.99.97.207
fax, s tym start menu suhlasim, ale to je detail u mna. co hovoris na zvysok

udrzbar- 23.01.2015 16:36:12 | 195.49.189.48
ad.w10> mrzi ma ten ukrok stranou a ulitba hlupakom, ktori nemohli byt bez start menu, w8/8.1 bola podla mna co do funkcionality a UI jedna z najlepsich ms veci od win 3.11.

udrzbar- 23.01.2015 16:32:07 | 195.49.189.48

snappah- 23.01.2015 16:00:46 | 95.103.234.254
musq: hej videl som to. ide mi cisto o to slovo v IT kontexte. ono je fajn ale prilis casto ho pouzivali uplni dementi.

hm upgradovat na W10 a potom riesit zas tisic nastaveni, lebo to urcite nebude chodit ako to predtym, ja ti hochu nevim.

ook- 23.01.2015 15:03:45 | 195.91.12.5
imro . Syn je brankar uz od pripravky?

muskarin- 23.01.2015 14:38:27 | 78.99.97.207
snappa, mozno som pouzil nespravne slovo, ono su to konkretne produkty a riesenia. sak pozri sam ;]

snappah- 23.01.2015 14:06:45 | 95.103.234.254
musq: poslednych par rokv, ked pocujem slovo vizia, otvara sa mi nozik vo vrecku

muskarin- 23.01.2015 10:07:32 | 78.99.97.207
gratulujem. jake ma plany do buducna? crta sa nejaka amerika?

imro- 23.01.2015 10:03:35 | 195.2.244.193
Ano

muskarin- 22.01.2015 22:42:51 | 78.99.97.207
imro, Tvoj syn dnes chytal za Acko?

muskarin- 22.01.2015 22:39:47 | 78.99.97.207
zaujimave vizie majkrosoft predstavil

khai- 22.01.2015 20:25:28 | 219.89.206.47
ked si to spomenul, ma niekto nintendo 3ds xl?

udrzbar- 22.01.2015 14:00:06 | 195.49.189.48

ook- 22.01.2015 10:56:05 | 78.98.116.236
y - ja viem, ja viem ;)

a inak ako ? uz si zacal pracovat na 4-tom ? ;) ;)

y@book- 22.01.2015 00:08:51 | 89.173.50.116
lol

ook- 21.01.2015 22:51:53 | 78.98.232.39
snappah - ved ok drzat palce nie je problem, ale pouzivat to v tomto nepozivatelnom stave je za hranicou mojej tolerancie. Zatial som to vysmaril z bookmarkov. Ked to raz bude super, som presvedceny ze si ma to najde aj samo.

muskarin- 20.01.2015 19:19:10 | 78.99.97.207
snappa, bars by si sa mylil, ale takuto nemohucnost som od matadorov zo sme necakal

snappah- 20.01.2015 13:45:16 | 78.99.118.51
ja zas N velmi drzim palce. su na zaciatku, vedia, co robia, toto, co je teraz, nie je konecna verzia a imho chybajuca investigativa je otazka casu.

imro- 20.01.2015 11:16:44 | 195.2.244.193
fh: som sa zamyslel nad tvojou otazkou a mas uplnu pravdu. nepotrebujem. vsetko si sledujem na dedicated sites.
z novin citam akurat HN a sme som si scrollol dole na shootyho kedysi.

ook- 19.01.2015 19:44:44 | 78.98.232.39
imro- imho nemaju na to licenciu. Prave preto sa cudujem ze nerobia domacu investigativu. Ale nasrat na to. Nie je potrebne k zivotu.

efha- 19.01.2015 19:20:54 | 195.122.195.194
imro: a ty potrebujes tie vysledky zahranicneho sportu prelozene do slovenciny? ci ta zaujimaju k tomu komentare nejakeho slovenskeho redaktora? ja teda jediny sport co velmi nepravidelne sledujem je F1 kde si uplne vystacim s formula1.com a wikipediou ...

udrzbar- 19.01.2015 14:06:23 | 195.49.189.48
crew> ad.mokka - aha, tak ved uvidis. uz si skusal nieco v tom uvarit?

crew- 19.01.2015 13:57:06 | 91.127.169.233
Mokka - monte carlo - tescoma Vdaka za tipy

crew- 19.01.2015 13:56:03 | 91.127.169.233
hehe: Honestly, when was the last time you saw the janitor or anyone for that matter cleaning a doorknob?

imro- 19.01.2015 13:51:41 | 195.2.244.193
som nemyslel nas sport, myslim ten normalny ako NFL, NBA, NHL, Lyzovanie alpske aj severske. nepotrebujem vediet vysledky druhej ligy zien v hadzanej a ani ze stoch ma nove tetovanie

udrzbar- 19.01.2015 12:22:25 | 195.49.189.48
imro> toto je na jednej strane pravda, na druhej strane to je take klise z dob smeny a neue kronen zeitung[g], ze v novinach by mal byt na zadnych stranach sport. pre mna je skor na pocudovanie, ze neexistuje (neexistuje?) nejaky specializovany slovensky webovy sportovy dennik s brutalnou navstevnostou, zodpovedajucou tomu, ako strasne je tento segment vynasany do neba.

mozno je to ale tym, ze k takemu webu, sa na rozdiel od narodneho hokejoveho stadionu, neda pristavit za statne prachy hilton.


imro- 19.01.2015 12:17:35 | 195.2.244.193
a nie je tam sport, ani vo forme blogov

ook- 19.01.2015 11:11:30 | 78.98.232.39
ja som sa tesil ked sa trhli od sme.sk pretoze tam sa tiez nikto nesnazil ist za tvrdou investigativou. Naivne som dufal, ze to boli ludia co nemohli a teraz na vlastnom piesocku pojdu do toho naplno. V tejto krajine je to totiz priam sokujuce, ze novinari pisu tak priposrate ako pisu. Ale, ze vygeneruju taketo cudo, som necakal. Posobi to na mna ako hranie sa maturantov na noviny.

ook- 19.01.2015 11:05:57 | 78.98.232.39
kapitalny pruser bude toto http://www.obchvatbratislavy.sk/sk/uvod/ ide to presne cez rameno kde vyteka do priesakaca. Je mi z toho nevolno. Ale hlavne treba riesit, preco si dvaja hipsterosi nemozu adoptovat dieta. Uz keby sa niekto obul aspon do toho preco musime platit cez sviatky 24/7 svietiacu narodnu banku na vsetkych podlaziach. Vies o tom ze kooperativa zaplatila za prenajom reduty na jeden vecer ked bude ples 300 tisic euro mestu.
Alebo, ze bolo mozne "zmrazit" si dphackovu srocku pred koncom roku za 300 euro. Chodili mi ponuky. Ponukala to cez mail firma ktora vo velkom zarabala na tom pausalnom 900 eurovom poplatku, ktory musia zaplatit vsetci teraz na jar. Samozrejme ti tu firmu "teraz rozmrazia" lebo diera v legislative a ty nemusis teda platit 900eur lebo je akoze prvy rok funkcna kedze bola v likvidacii v roku 2014. Kto to je a ako je mozne ze to robi legalne ..... a kolko na tom zarobil s pozehnanim vlady. Vies kolko je toho hnoja ? Ale nie, budeme si pisat o tom ako sa citi moslim v rakuskom hainburgu a ze u nas sa na neho ludia pozeraju cez prsty. Nasrat na takych novinarov, to je cele take facebookove onanisticke hniezdo blogerov a nie noviny.

udrzbar- 19.01.2015 11:05:14 | 195.49.189.48
ook> ok, tomu, co si napisal teraz rozumiem. s tymi blogmi & obsahom suhlasim, chalani sa asi spoliehali, ze sa zopakuje obdobny zazrak ako pred rokmi, ked spustili blog.sme.sk a blogosfera to cele potiahne hore. no nenastal.

ook- 19.01.2015 10:43:22 | 78.98.232.39
fax - nenapisal som picovina, - "nie je o com" ja nemam zaujem o com.
Proste to je len moj subjektivny nazor, citat si podpriemerne blogy ma nezaujima, vacsina tych ludi ma plochy pohlad na vec, nezaujimavy ... su to casto nevyzreti ludia co nemaju dost info, aby napisali nieco zaujimave. Toto ako priklad je uz uplne dno
Zahranicne spravy slabe resp. ziadne.
Investigativna zurnalistika nula - a inak ako v sme neprisla. Pre mna je to velmi slabe. Posobi to cele ako platok na podsuvanie pozitivnych info o mensinach, co mi je jedno a neprekaza mi existencia takeho, ale ako fakt ma nezaujima info o tom ako je moslimom, buzikom, a pod .... na sk tazko. Tvrdili, ze od 5.1 2015 budu slapat naplno, ale zmenilo sa to len velmi vlazne.

add technicke moznosti - Na to, ze sa pochvalili infom, ze maju melon od esetu na rozbeh by som povedal aj vzhladom na cas aky to uz bezi, ze vsetky tie technicke nedostatky su v ich podani skor feature.
Diskusie si moc necitam, ale vsimol som si nejaky divny system, resp. este divnejsi ako v sme.sk

A hlavne a este raz. na Slovensku kde sa denne kradne, ojebava atd. a kde mame tolko materialu na to, ze staci aby sa zobralo zopar pisalkov a na spravnych miestach sa pytalo na spravne veci sa naopak dokola miesaju hovna, len a stale dokola o referende o rodine, moslimoch, gay problemoch, kotlebovcoch mi pride az podozrivo vyhybave a jednostranne zamerane vid zakazane diskusie presne k takemuto druhu clankom.

Ale ked si to spoplatnia a najdu dost ludi co za toto budu ochotni platit, tak im prajem vela stastia.

udrzbar- 19.01.2015 09:35:09 | 195.49.189.48
ook> no skus konkretne vyhrady, bo takto nie je o com ;)

aby sme si rozumeli, netvrdim, ze nemas/nemozes_mat pravdu alebo ze by som bol nejaky extra nadseny, len proste je to na diskusiu strasne malo, napisat picovina a dost.

  • ja mam napriklad vyhrady k tom, ze zatial to z dialky vyzera (obsahovo), ako blogisek pomiesany s par novinarmi - nie je zretelne oddeleny obsah, ktory produkuje redakcia a obsah produkovany blogosferou. mozno by to fungovalo, ak by tie blogy mali nejaku vyrovnanu uroven, ale nemaju.
  • druha vec, co mi vadi, su diskusie nediskusie k clankom - opat taky ten system "tu povolime, tu nie", nieco, co nefungovalo na sme.sk, nebude to fungovat ani tu. nefungujucu personalizaciu (moznost vytvorenia profilu, pamatanie/oznacenie si precitanych etc) berem ako dan za rychlost na starte, na druhu stranu by som to cakal automaticky.
  • som zvedavy, co nastane po spoplatneni. sme.sk ma zatial az tak nesere, okrem teda zjavne novo pridruzenych projektov typu fici.sk, vyzera to tak, ze jednemu z nich (dennikn/sme) prachy dam, obom asi nie, ale budu sa musiet snazit.

pre mna to nie je sklamanie, nemal som nejake prehnane ocakavania a vysledok ma skor prekvapil, pozitivne na celom podla mna je, ze vznikli konecne _dva_ subjekty, ktore si mozu konkurovat, doterajsia hegemonia sme.sk bola nezdrava a krivila trh aj charaktery.


ook- 19.01.2015 08:48:14 | 78.98.232.39
y- ok, ale to je vsetko.

y@mob- 19.01.2015 08:19:04 | 89.173.50.116
shooty?

ook- 19.01.2015 04:20:19 | 78.98.232.39
Y- vedel som, ze ta to potesi, daj vediet ak tam najdes nieco na citanie s vacsou hodnotou ako ma blog 15 rocneho odbornika na vsetko.

y@book- 18.01.2015 23:50:02 | 89.173.50.116
lol, idem si precitat projektN

ook- 18.01.2015 22:16:15 | 78.98.232.39
s odstupom casu hodnotim projektnN -ako jedno velke sklamanie. Ale aspon ma to uplne vykopalo z pocitu, ze je nutne si citat sme a podobne somariny.

khai- 18.01.2015 22:14:43 | 219.89.206.47
jo a mokry kamen, na ktorejkolvek ceste v meste su kanalove dekle kazdych ~100 metrov, uplne rovnaky vysledok v dazdi. celkom som rad ze mi ten skuter ukradli...

khai- 18.01.2015 22:11:19 | 219.89.206.47
nie som velky motorkar, odjazdil som si niekolko rokov na skutri a imo to ludia podcenuju trocha. specificky v azii/oceanii... ked vidim fotky ludi z dovolenky ze "aha prenajali sme si skutre na den" a su v trickach, kratasoch a rayban okuliaroch. v takym vystrojom pri 50kmh je realna sanca ze by si sem uz nic nenapisal. jebat motorku inak 250 euro je nic, mat vazne zranenie v hentych krajinach kde nemaju pitnu vodu z vodovodu a pod je horor.

efha- 18.01.2015 20:58:25 | 85.70.137.128
na druhu stranu, isiel som v dobe padu maximalne 15 kmh, polna cesta, koleso sa posmyklo na mokrom kameni ktory som si nevsimol. nechcem vediet ako by som vyzeral pri 50 kmh nehode ...

efha- 18.01.2015 20:57:05 | 85.70.137.128
khai: zas tak idealne to nie je, niektore tie rany boly dost hlboke, 5 dni od nehody stale nemozem poriadne chodit a nohu mam napuchnutu jak sloniu. poistenie na zdravie ano, na potlcenu motorku nie, takze som dal 250 euri za opravu. plus mi popraskal display na telefone. sikovny som, no :/

khai- 18.01.2015 19:00:20 | 121.72.188.192
fii, to si celkom dobre dopadol (pun not intended :) imo. bol si poisteny?

efha- 18.01.2015 18:57:08 | 85.70.137.128
snappah: instagram

snappah- 18.01.2015 18:54:35 | 95.103.218.58
efha: gratulacia. co je ig?

efha- 18.01.2015 15:25:34 | 85.70.137.128
naspat z ciest. kto nesledujete na ig, tak som si prinesol typicky suvenyr, dochramane nohy z motorky.

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.