|
|
| khai- 18.01.2015 11:11:59 | 121.72.175.93 |
| kupil som x5 nie 7 cisto preto lebo 7 je viac na doma a ak sa pamatas tak som to chcel najma do auta. je to fasa, velmi pekny minimalisticky dizajn s tym ale ze ak to chces nosit so sebou tak by som odporucal nieco s ruckou lebo toto je tehla tvarom aj vahou. zvuk to ma fantasticky, kazdy z toho pada na rit ale uprimne povedane vsetky tie bt repra zneli velmi podobne. bez problemov to ozvuci celu izbu alebo bbq na zadvori, auto ani nehovoriac. baterka vydrzi 5-6 hodin ale nemeral som. vsetko okej. ja som k tomu dostal zadarmo x3 v ramci nejakej sony promo. bolo by fasa keby to malo lepsi indikator stavu akumulatora nie len jedna ledka nabite/vybite a tiez to ma dotykove tlacitka pod sklom co je uplne nepouzitelne po tme alebo bez pozerania. nevim na co to chces, kukni jambox, bose, logitech veci. toto sony bola fasa cena, plus to promo, no nekup to... |
|
|
| udrzbar- 17.01.2015 23:28:25 | 89.173.211.204 |
| khai> ty si pisal, ze si prednedavnom kupoval ten sony srs x7, ako s odstupom casu? klady/zapory? na co dat v tomto segmente pozor? |
|
|
| khai- 17.01.2015 20:25:50 | 121.72.190.59 |
| aha, ano no to ma uprimne povedane vobec neprekvapuje. to mas tak v kazdej situacii ked platis niekoho za "opravovanie", ci to je zubar alebo automechanik. vzdy najdu nieco. |
|
|
| ludfan- 17.01.2015 16:36:16 | 109.230.13.11 |
| publications - How should I respond to a terrible copyediting job? - Academia Stack Exchange |
|
|
| ludfan- 17.01.2015 16:28:26 | 109.230.13.11 |
| Hnitie za demokraticke Slovensko |
|
|
| ludfan- 17.01.2015 16:21:34 | 109.230.13.11 |
|
khai> Tie zasahy maju povahu "vsetko je dobre, ale do niecoho rypnut treba". Ziadna konspiracia, proste niekto rozhodol, ze nekvalifikovani pakovia budu plateni podla "poctu oprav". Nieviem kde, neviem kto. Zhruba pred 6 rokmi sa podobne chovali korektori pre Elsevier, to bola zase firma z Indie. Vtedy sa kolega choval tak, ze po priprave clanku don umelo vniesol preklepy, aby mal korektor co opravovat.
Potom sa autori Elsevieru stazovali, takze sa situacia zlepsila, zrejme vybrali "druhu najlacnejsiu firmu". Springer mal vtedy kvalifikovanych editorov v londynskej centrale. V pozadi je zrejme nejaky ten kravatovy chuj, ktory uspesne "zrazil naklady" a "zvysil zisky". Vydavatelstva vedeckych casopisov maju enormne marze, viac zarabaju snad len vyrobcovia nealka alebo zbrani pre armadu. Je to fakticky duopol (Springer+Elsevier skupili skoro vsetky firmy), casopisy sa predavaju jednotlivo za nekrestanske ceny a za nezverejnene ceny v nedelitelnych balikoch (bundled) univerzitam a ich konzorciam. Pritom jedina pridana hodnota, ktoru vydavatel vytvara je prave copyediting. Ked poslem clanok do casopisu vlastneneho AMS, univerzitou, alebo trebars do Mathematica Slovaca, copyediting je jednoznacne uzitocny, upravia kerning vzorcov, pohraju sa so zarovnanim, opravia anglictinu. |
|
|
| ook- 17.01.2015 09:38:52 | 78.98.202.230 |
![]() japonci urobili dalsi upgrade |
|
|
| muskarin- 17.01.2015 08:58:10 | 78.99.97.207 |
| dzihadlo je krasne |
|
|
| snappahlo- 16.01.2015 23:25:10 | 95.103.218.58 |
|
Ako utoci moslimska samovrazedna vcela. Dzihadlom |
|
|
| khai- 16.01.2015 23:17:12 | 121.72.211.166 |
| ludfan, nerozumiem celkom co myslis tym "nieco viac", znie to konspiracne ale nechapem celkom ako niekto moze mat umysel kazit ludom matematicke clanky. |
|
|
| khai- 16.01.2015 23:15:57 | 121.72.211.166 |
| zaujimave cisla od indie ludi http://www.marco.org/2015/01/15/overcast-sales-numbers, nevynechajte linku v clanku na podobne cisla od ludi co robili monument valley hru. |
|
|
| khai- 16.01.2015 23:10:07 | 121.72.211.166 |
| rozmyslam ze to je iny level ked pri prazeni do toho davas krystalovy cukor. aj som si to zdovodnil ze karamelizacia prida chut a pod. fu! |
|
|
| y@mob- 16.01.2015 20:02:17 | 89.173.50.116 |
| Ja melem na dost jemno, mozno krupica (crewpizza). |
|
|
| udrzbar- 16.01.2015 17:53:22 | 89.173.211.204 |
| Národný hotelový štadion |
|
|
| ludfan- 16.01.2015 15:45:15 | 147.175.31.202 |
| fotelova skola |
|
|
| trosa- 16.01.2015 14:00:12 | 158.195.190.131 |
| cukrova veta |
|
|
| udrzbar- 16.01.2015 13:52:00 | 195.49.189.48 |
|
"prazenie som ja daval velmi hrube (krystalovy cukor cca)"
_mletie_ samozrejme |
|
|
| ook- 16.01.2015 13:38:32 | 78.98.202.230 |
| fax - ALE nie spalena guma, to uvari aj mlady hrala. Ale ja som dal "spalene brzdove oblozenie" a to je uz ine kafe. Inak raz som ho zabudol na sporaku a roztopil som tu plastovu rukovat .... ale funguje dalej v pohode. |
|
|
| udrzbar- 16.01.2015 13:11:19 | 195.49.189.48 |
|
crew> presny typ? genericka mokka? alebo nieco sofistikovanejsie? velkost?
kavu si musis k tomu do paru najst sam, je to na dlhsie, lebo varenie v mokka je trochu ezoterika - velmi tazko sa ten proces standardizuje -> kludne dostanes iny vysledok rano a iny vec a pritom varis z rovnakej kavy, z rovnakej vody, na rovnakom sporaku. mne osobne vo vseobecnosti velmi chutilo mexico alebo panama v normalnom tmavom prazeni od hralu[1], prazenie som ja daval velmi hrube (krystalovy cukor cca), s tym ale treba experimentovat, rovnako aj so stupnom prazenia, mokka znesie aj svetlejsie prazenie. co sa varenia tyka, zaklad je nie prilis silny plamen, odklopeny dekel, odstavit hned po doteceni.
ÄŒo presne znamená maÄarské kotyogó
yuran je inak v tomto doma a aj ook ti urcite povie svoje - ... spalena guma, kde su kurva citrusy a kakao, sprav si nesku radsej... :)) od hralu[1] - od _stareho_ pana hralu, nie od toho frikulina mladeho, co presviedca 1/2 slovenska, ze musia pit nedoprazene zrno a hladat v tom (okrem osvietenia) celu skalu voni zo zelovocu :) |
|
|
| crew- 16.01.2015 11:49:19 | 91.127.186.220 |
| inak Jezisko mi priniesol Kotyogo, nejake tipy ? Aka kava a pod... dik |
|
|
| crew- 16.01.2015 11:48:43 | 91.127.186.220 |
| mne sa i4s v zime vypinal pri 14% baterie a potom doma dobijal od 14. Dal som reklamovat a opravili s textom: Vymena SWAP modulu. Ked som hladal na forach, tak to znamena novy telefon - bol novy, ine IMEI. Tak som ziadal Telekom o novu zaruku lebo nove zariadenie, ale oni ze nie, ze to je iba vymena.... |
|
|
| ludfan- 16.01.2015 08:45:51 | 109.230.13.11 |
|
Dear Dr. Jenca,
I have checked the proofs and indeed the diagrams were misplaced. We will check on this immediately and send the revised proofs to you the soonest. Apologies for the inconvenience. Ja uz tento pripad necham tak, ale zacnem na patricnych forach online debatu o tom, co s tym. Co ked s ten debil pouci a nabuduce urobi zmeny, ktore nie je az tak lahko vidno? Aby bolo jasne, to nebolo dodrbane nahodou, ze by on nieco nevedel alebo tak. Proste nielen nekompetencia, ale aj nieco viac. A nestalo sa mi to prvy raz, a nie som sam. |
|
|
| ludfan- 15.01.2015 21:32:55 | 109.230.13.11 |
| normalne sa mi ulavilo, clovece. |
|
|
| khai- 15.01.2015 21:00:19 | 219.89.206.47 |
| ludfan LOL |
|
|
| khai- 15.01.2015 20:42:37 | 219.89.206.47 |
| fax v zaruke ti vymenia vsetko, ak mas applecare tak aj extra 2 (?) roky po zaruke. obycajne ti daju novy/refubished fon. a jezisi kriste, zivim sa iOS dev po dvoch rokoch chcem novy telefon, bozemoj kde tento svet ide... |
|
|
| ludfan- 15.01.2015 20:35:40 | 109.230.13.11 |
|
ked uz som v razi: dnes mi dosli korektury clanku, ktory mi ma vyjst. rozmyslal som o nom mesiace, pisal som ho tyzdne, recenzent ho cital niekolko dni, napisal mi nazor. cele to osetroval managing editor. ani jeden z nas nie je za to plateny.
jediny, kto na tom zarobi je vydavatel, springer.
springer ma za ulohu vytlacit casopis (co dnes stoji hovno dvadsat) ale hlavne ma zaplatit cloveka, ktory spravi jazykovu a typograficku korekturu. kedysi to bola dobre platena kvalifikovana robota, matematicke clanky sa dodavali napisane na stroji, vzorce dopisane rukou. od nastupu latexu a internetu poslem vydavatelovi zdrojak, cize naklady na sadzanie odpadaju, zostava iba korektura. lenze mame civilizaciu, v ktorej vladnu kravatovi kokoti, ktori v zivote nevykonali ani sekundu zmysluplnej prace a tito prebrali moc aj v springeri. a outsorcovali korekturu na filipiny. prisiel mi kompletne zniceny clanok. zrejme nejaka manazerska ritohlava vymyslela, ze korektori budu plateni od poctu zasahov. takze ked poslem spellchecknuty, dobre napisany clanok, tak "korektor" (p.ch. sanchez, jr. -- zjavne native speaker) nema co robit. a zacne clanok nicit. vsetky diagramy presunul inline, rozdrbal kerning vo vzorcoch a kedze inline diagramy rozbiju automaticke cislovanie, vyriesil to tak, ze vsetky referencie v texte su na diagram cislo 3. "kedze diagramy 3 a 3 komutuju, lahko vidno ze aj 3 komutuje." a toto mi tem poloidiot poslal, ze to uz je ako opravene. napisal som aj jemu aj styrom sefom hore taky mail, ze pojde fajcit krvave penisy hiv pozitivnych africkych namornikov do manilskeho pristavu. |
|
|
| ludfan- 15.01.2015 20:16:14 | 109.230.13.11 |
|
dnes v robote kolega vzal vypnuty thinkpad x seria (to su tie akoze povodne male thinkpady, nie tie edge sroty), vybral baterku, vlozil ju spat. stroj mrtvy, nereaguje.
toto byvali dobre masiny, ja mam predosly model. clovek sa uz nemoze na nic spolahnut, vsetko sa nakoniec rozdrbe. |
|
|
| udrzbar- 15.01.2015 13:17:57 | 89.173.211.204 |
|
... tym samozrejme ani v najmensom neodhovaram karola od kupy noveho pristroja - kolesa priemyslu nesmu zastat, spotreba sa musi spotrebuvavat - ako som kdesi cital/pocul, je to jeden z motorov funkcneho/fungujuceho systemu dochodkoveho zabezpecenia a jedna zo zabezpek pred zrutenim sa systemu ako takeho ;)
|
|
|
| udrzbar- 15.01.2015 13:14:29 | 89.173.211.204 |
| ... btw, ta bezplatna vymena accu v ip je len urban legend? |
|
|
| udrzbar- 15.01.2015 13:12:53 | 89.173.211.204 |
| khai, snappa> podla priznakov imo vyslahana baterka, co ale nie je v rozpore s tym, co tvrdi snappa, lebo baterky maju v sebe cip, ktory okrem ineho rata pocet nabijacich cyklov. ak sa da spravit na iphone nejaky re_format baterky, tak treba skusit, vacsinou su to jednoucelove app, ktore v specialnom rezime bateriu niekolko krat vybiju/nabiju a potom tomu cipu povedia, aku ma realne accu kapacitu. dietatu sa dialo to iste na Tckovom modeli sony (zapuzdreny accu), po vylete do servisu, kde predpokladam spravili nieco take, sa to uz nedeje. |
|
|
| snappah- 15.01.2015 09:17:02 | 95.103.218.58 |
| khai: softwarove kurvitko? :) |
|
|
| snappah- 15.01.2015 09:16:00 | 95.103.218.58 |
| Iran Maiden |
|
|
| khai- 15.01.2015 09:15:00 | 121.72.175.9 |
| ch, tento tyzden mi zacal telefon (ip5) robit to co tvojmu sefovi, okolo 30% baterky a vypne, staci niekolko sekund nabijania a da sa zapnut zase a okamzite je nad 30% baterky, imo to je nieco s kapacitou a meranim, zatial to vyzera tak ze pri jase na 100% ma telefon problem odhadovat kolko stavy ma baterka a preventivne sa vypne. nepotvrdena teoria. vyskusam nezhavit pixely. s ohladom na to ze som na posmech kazdemu ze mam "stary" telefon to mozno aj prislo vhod ako zamienka na upgrade. |
|
|
| khai- 14.01.2015 08:14:07 | 121.72.211.221 |
| o tyzden to bude k organickemu kakau v kazdom hipster cafe. |
|
|
| udrzbar- 13.01.2015 23:12:00 | 89.173.211.204 |
| oookeej ... snupeme kakao ;) |
|
|
| ook- 13.01.2015 20:09:51 | 78.98.68.114 |
| pesticidy su brutalne prave v cinskych sypanych cajoch. Doporucuje sa radsej origo japonske. |
|
|
| muskarin- 13.01.2015 11:48:29 | 78.99.97.207 |
| s tymi cajmi v kaviarnach a pod. mate pravdu. na to je lepsie si dat pozor |
|
|
| ook- 13.01.2015 11:39:50 | 78.98.68.114 |
| muskarin - hmm 95 percent dostanes v podniku nieco z tejto produkci ak si objednas zeleny caj. V domacnostiach ludia piju skoro zasadne sackovany a Teekanne Green Tea sa povazuje za nieco premiove pretoze to je viacej ako o euro drahsie od Pigi Äaju a ponukaju tie caje v kazdej lepsej kaviarni. A ked je cajickar na slovensku len prezleceny kavickar, tak by som za neho ruku do ohna nestrkal. |
|
|
| khai- 13.01.2015 10:28:34 | 121.72.164.180 |
| pred rokmi tu bola afera so zelenym cajom ktory mal vysoko nad limit olovo. aj kukuricna muka mala olovo. neprekvapivo oba z ciny. |
|
|
| khai- 13.01.2015 10:26:35 | 121.72.164.180 |
| o to je to mozno horsie, to su caje beznych ludi, kolega ma na stole velku krabicu nejakeho noname "green tea", az ma striasa. |
|
|
| muskarin- 13.01.2015 08:56:35 | 78.99.97.207 |
| ook, o take smetie cajickar ani nezakopne. to akokeby sa niekto pozastavoval nad zlozenim Standardu z Popradu, aj ked teraz popradskej kave troska krivdim ;] |
|
|
| y@book- 13.01.2015 00:26:30 | 89.173.50.116 |
|
A ako asus a Z ako zyxel sa nemaju radi. Prave som stravil "prijemne" 3 hodiny s AP od tychto dvoch vyrobcov :( uz mi je lepsie |
|
|
| ook- 12.01.2015 23:36:28 | 78.98.68.114 |
| kedze v roku 2015 uz nebude hipsterske pit kavu a vsetci prejdete na zeleny caj, tak pre istotu |
|
|
| udrzbar- 12.01.2015 18:29:44 | 89.173.211.204 |
| btw, spotify - prave sme presli ako rodina na family plan |
|
|
| udrzbar- 12.01.2015 17:40:47 | 89.173.211.204 |
| spotify - And before 2014 turned into 2015, we reached 15 million subscribers and 60 million active users! |
|
|
| udrzbar- 12.01.2015 09:50:31 | 89.173.211.204 |
| khai, speedie> ospravedlnujem sa - presne ako pise speedie - mal som na mysli microUSB nabijaci port v tlfnoch. v ntb chcem normalny velky USB port a hdmi, frikulinske dierocky ma nerajcuju ;) |
|
|
| muskarin- 12.01.2015 08:09:28 | 78.99.97.207 |
|
kajo, USB C ma byt obojstranny, rychly aj spatne kompatibilny. ale oproti superMHL je to "slabota". z pohladu kooperacie so zvyskom sveta je to pochopitelny az chvalyhodny krok. z pohladu technologickej vylucnosti jednoznacne ustup ;] fax mal na mysli to, ze micro USB osadzaju momentalne vsetci vyrobcovia mobilov, okrem Apple. |
|
|
| khai- 12.01.2015 07:59:40 | 121.72.191.239 |
| kedysi v trademe nam kupili cojaviem ~10 3rd party display port hdmi konektorov, vacsina bola dead priamo vybalena z krabice, ostatne spontanne odisli za niekolko mesiacov. usetrili kopec penazi... |
|
|
| muskarin- 12.01.2015 07:57:43 | 78.99.97.207 |
| bootkit pre OS X?!? kam tento svet speje |
|
|
| khai- 12.01.2015 07:57:11 | 121.72.191.239 |
|
muska, ale no sak kazdy apple pocitac ma usb takze to nevidim ako nejaky ustup. ako pisem nekukal som ten usb c, je mozne ze to ma vsetko co ma thunderbolt a viac takze to je celkom realne racionalne rozhodnutie. ak je usb c spatne kompatibilne so starymi usb kablami tak neni o com uplne. fax, ja si uz dva roky uzivam obojstranny spolahlivy miniaturny lightning a ty mi povies ze dobry priklad je micro usb? plz. na druhej strane ale presne viem o com hovoris s tymi prezentaciami, kazdy 3rd party kabel su vyhodene peniaze a vsetko od apple stoji $40-$60. bud sa hras hru podla pravidiel alebo si mimo. |
|
|
| older postings |