back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

muskarin- 22.12.2014 15:24:52 | 78.99.55.35
starapiratskazatoka.org spravovana isohunt

udrzbar- 22.12.2014 14:52:07 | 195.49.189.48
ja ze to je taky ten mincovy dalekohlad z vyhliadkovej plosiny[g]

crew> pozeram, ze v eshope s lodickou.cr maju nieco, co sa vola "S02 special white christmas..." ale kedze som za stenou, tak to nemam ako overit. a s ohladom na to, ze som ostal pred par rokmi zaseknuty tusim na prvom dieli druhej serie, tak nejdem radit


crew- 22.12.2014 14:25:00 | 91.127.176.55
kde sa da zohnat ten black mirror ?

crew- 22.12.2014 14:24:20 | 91.127.176.55
nechce niekto objektiv na nikon ?

ook- 22.12.2014 11:47:50 | 95.102.33.20
black mirror vianocny diel super.

ook- 22.12.2014 09:19:09 | 95.102.33.20
Я показал, что я могу ;)


udrzbar- 21.12.2014 21:38:30 | 89.173.211.204
ook> nie, karma ma dostihla a tentokrat ostavame v oku uraganu. prvy krat po ~10tich rokoch, tak som z toho tak trosku neisty, ze co vlastne na tie vianoce treba robit :)

muskarin- 21.12.2014 20:51:26 | 78.99.55.35
ook, a co hovoris na hipstoanarchistu ;]

ludfan- 21.12.2014 17:31:56 | 109.230.13.11
copak jmelí, ale jmelí!

ook- 21.12.2014 13:03:42 | 78.98.60.234
udrzbar - cez sviatky si out of city ?

ook- 21.12.2014 13:01:53 | 78.98.60.234
muskarin - dik za odkaz.

udrzbar- 21.12.2014 12:52:44 | 89.173.211.204

muskarin- 21.12.2014 09:42:06 | 78.99.55.35
efha, u tohoto striktneho anarchistu si uz bol na kave ;]

snappah- 20.12.2014 23:44:27 | 91.127.164.180
obetný banánok

ook- 20.12.2014 11:55:40 | 95.102.33.26
fax - tak toto som tak dokladne vytesnil, ze si na to absolutne nespominam aj keby ma mucili.
Spominam si, ale zretelne na tvoje obavy z jazdy v roznych nie idealnych situaciach, cez ktore si ten despekt rokmi vo mne budoval, ale toto nemam.

Ako fakt ide len o take to podvedomie, ako ked mi niekto povie, ze ma obavu skocit hlavicku do bazenu, alebo ponorit hlavu pod vodu, tak ja mam obrovsky problem si ho v hlave zaevidovat ako dobreho plavca. Pritom samozrejme plavat asi vie.

ook- 20.12.2014 11:40:16 | 95.102.33.26
ano polovodic

muskarin- 20.12.2014 09:31:09 | 78.99.55.35
ook, "vodic ma byt vesely a jazda svizna"

udrzbar- 19.12.2014 17:56:52 | 82.145.209.189
ook> viezol, ked sme boli prevetrat moju lod v bodikoch, kratko potom, co som ju kupil. otvtedy sa vyjadrujes o mojom soferovani s despektom ;)

ale aspon si mrzko nezneuzil prestavku na curanie na obsadenie miesta sofera v mojom aute, ako chch (ktory den predtym basnil nieco o "60ka, ciga a laket z okna"), mozno v reale na to tempo mentalne proste nemal.


ook- 19.12.2014 17:41:14 | 95.102.33.26
- pokutu za rychlost som platil asi 2x v zivote, za nejaku prekrocenu 50 o 15km.
- zasadne nejazdim rychlo a dodrziavam rychlost v meste +10%.
- Za poslednych 20 rokov som sa neviezol s udrzbarom v aute, ktore on soferoval.
- jop a yuran pojde nabuduce peso ;)

muskarin- 19.12.2014 16:03:46 | 78.99.55.35
ook, rad jazdis rychlo. vsetko ostatne je vedlajsi efekt. aj pokuty ;]

udrzbar- 19.12.2014 11:09:53 | 195.49.189.48
haha, kul, vsetky z tejto serie :)

a to teda oly akoze nemusim moc :)


y@book- 19.12.2014 10:16:40 | 195.146.135.235
mna do toho nemotajte. Obaja jazdite diametralne rozdielne tak sa nemozete nikdy dohodut. Osobne radsej sadnem faxovi do auta, ale zas s ook mam pocit ako ked som mal 20 a jazdil som s daihatsu po schodoch hore medzi ludmi lebo po<> ako uskakuju =]

ook- 18.12.2014 23:43:51 | 78.98.66.115
fax - no ono to je o zvyku ako si clovek naplanuje cas. Viem, ze sa niekam dostanem z domu za 10 minut, ale musim ist sikovne - nie nutne rychlo. t.j. stihat zelene, predvidat 5 tahov dopredu a nemotat sa pretoze inak to bude 20-25 minut. Ak mi potom do cesty vlezie niekto kto "mamvpicicelysvet", tak sa snazim cez neho nejak preskocit, a kedze sa to deje casto je v tom uz urcita zrucnost. Je to o tom, ze zijeme rychlo za den stihnem velmi vela veci operativne a pod. vdaka autu, nie vdaka "mamvpicicelysvet".
Preto stiham psa, moj sport, deti + ich sport a pracu aj vecerny ;) oddych z torrentov. A naozaj nemam chut z toho nieco vylucit len preto, ze sa v premavke prisposobim "mamvpicicelysvet".
Ak by to bolo tak zle, uz by sa mi to za tych 27 rokov co jazdim, vela krat skaredo vypomstilo. Ale ono to je prave naopak - udrzuje ta to v kondicii. Nieco ako yuranov Unreal Tournament. Nie a nie som z toho strhany - skor naopak.

udrzbar- 18.12.2014 22:57:22 | 89.173.211.204
... hento je ookova lod a ja sa v nej motam sam hore-dolu po bazine, bo ook je kamarat a pozicia, lebo vidi, ze mi svietia ocka, ked sa idem (sam) clnkovat.

samozrejme, ze mi svietia, bo ta moja je o 1/3 tazsia a sam ju nedvihnem na auto ;)


udrzbar- 18.12.2014 22:41:11 | 89.173.211.204
ook> no to je pravda :) ja si to proste uzivam uplne inak vsetko :)

len teda mi nie je jasne, preco ten priklad s lodou a jazdenim 90kmph po dialnici ako predstava romantiky ;) ja teda osobne tak nejazdim (osobakom, ta obytka je extrem ojedinely), ale pride mi tupe a nikam neveduce jazdit po meste 70kmph a na okreskach viac ako kilo. naco? kolko casu tym ziskam - 3minuty? 5 minut? aby som potom zle odbocil a stravil v zapche dalsiu +1/2 hodinu? jebat.


ook- 18.12.2014 21:15:07 | 78.98.66.115
ok polopate - chcel som povedat, ze ked nieco robis pravidelne, uz to nie je taka zabava a sledujes pri tom aj ine ciele ako len uzivat si to - co nevylucuje, ze si to neuzijes, ale je to uz iny level.
Priklad - ked sa ma pytas na lodku, tak ti vzdy ziaria oci - mne nie - a paradoxne ja som na nej viacej ako 200 dni v roku, ale to neznamena, ze ma to nezaujima - len si to uzivam inak. A tak isto mi nepride romanticke ist 90 v pravom prude na dialnici - co neznamena, ze chcem machrovat rychlou jazdou, ale skor chcem z toho auta co najskor vypadnut a nesediet v nom ani o minutu dlhsie ako treba. Mam toho proste dost cele dni.

udrzbar- 18.12.2014 19:07:33 | 82.145.218.71
ook> priznam sa teda, ze vobec nerozumiem tomu, co si to vlastne chcel povedat :-/

ook- 18.12.2014 14:54:33 | 95.102.32.128
snappah - ja s tebou absolutne do bodky suhlasim. Ono ten nazor na tieto veci sa asi dost meni v zavislosti od casu, ktory clovek musi prezit v premavke ked denne pouziva auto. Tie rozne priority ako z filmu o pipi dlhej pancuche, ze "vozime sa" proste casom ustupia dozadu - aj ked nic proti nim, ale nie je to to dolezite.

snappah- 18.12.2014 12:18:40 | 78.99.62.139
kultura za volantom napr. znamena, ze sa na obchvate vyhnem autu, ktore sa chce zaradit. alebo ze drzim flow a nezdrzujem kolonu. alebo, ze ked uz sa rozhodnem predbiehat, tak predbehnem tak aby ten za mnou nepanikaril, ze som meter pred nim a nezacnem spomalovat. alebo ze blikam dostatocne dlho pred odbocenim. tak ako to khai dobre pomenoval, nie som na ceste sam. presne toto sa lepsi posledne roky. rychlost je len cast celej veci a imho nepodstatna.

a este k tomu patri nerozculovat sa, ked ma niekto predbehne nedovolenou rychlostou. nech ide, to je jeho vec.

ludfan- 18.12.2014 12:04:57 | 109.230.13.11
ad graf:ja mam 1998 naviazane na to, ze ked idem z flamu v aute a zastavia nas policajti, sofer nafuka, zaplatime uplatok a ideme dalej. stalo sa 3-krat, zrejme to bol vtedy bezny jav. raz odviezli dokonca usluzne sofera k bankomatu, lebo nemal hotovost.

y@book- 18.12.2014 11:09:27 | 195.146.135.235
a uz si tu nemerajte kokoty chlapci ;) pravdu mate obaja

y@book- 18.12.2014 11:08:43 | 195.146.135.235
na mopede sa drzim pravidla, vzdy rychlejsie ako vsetci okolo, inak ta to zomelie ako divoka voda

ook- 18.12.2014 10:57:46 | 95.102.32.128
Ano mas pravdu, ked pred 200 rokmi chlap nevedel poriadne jazdit na koni tiez mu asi nic ine nezostavalo ako tvrdit, ze predbehol kulturu ;-0)

udrzbar- 18.12.2014 10:25:21 | 195.49.189.48
ook> vsak vravim, kultura, to nedobehnes za 20 rokov, na to treba ~200 rokov minimalne. potom mozno prestanu ludia riesit taketo legendy o ciapkach a zacnu napriklad rozoznavat rozdiel medzi oznacenim zbiehavych prudov a zipsovanim ;)

ook- 18.12.2014 10:11:26 | 95.102.32.128
ja som si vsimol jednu zaujimavu vec na sk, ked niekto v aute vytrubuje, tak je to na 80% zena.

Ako ono ked si niekto sadne raz za dva tyzdne v sobotu pred obedom do auta, tak chapem, ze sa "ide povozit" a kludne aj v ciapke a s cigou a jednou rukou von z okienka a nechape ludi, ktorym drbe a jazdia okolo z jeho pohladu ako keby islo o zivot.

udrzbar- 18.12.2014 09:58:17 | 195.49.189.48
snappa, cisla ti davaju za pravdu

v kazdom pripade ale bol (v lete, ~3k km / 2 tyzdne) lahko rozoznatelny rozdiel v sposobe uzivania auta a cesty ludmi na trase cz -> pl -> ger -> nl, hovorme tomu predsudky alebo kultura, to je v podstate jedno.


khai- 18.12.2014 09:26:48 | 121.74.179.94
ja tiez jazdim mierne nad limitom. imo najdolezitejsie je zdielat vozovku a nespravat sa cesta je len pre mna. jazdenie pod limitom ked jasne vidis v zrkadle ze za tebou je kolona ma vytaca, tak isto ked niekto na odbocke ide do lava a zastavi aby dal prednost na pravej strane cesty kompletne blokujuc tych co chcu ist do prava. tak isto ked nevidim ksichst vodica v jeho zrkadlach tak ma to sere lebo to je jasny pripad "nezajem co je za mnou" co su presne typy ktore su na ceste mentalne sami. no a kokoti ktori jazdia pomaly a nahodne odbocia bez smerovky patria do samostatnej kategorie.

snappah- 17.12.2014 22:53:18 | 78.99.62.139
udrzbar: skor negative bias z tvojej strany. praveze skor sa veci na cestach ukludnuju.

ook- 17.12.2014 19:17:27 | 78.98.121.32
tak prepac, ale ked mne to pride strasne srandovne ked napises, ze dlzka udu vodica na dialnici zacne oscilovat okolo 90km/hod. Nemam silu potom nejak seriozne uz. ;)

To urcite nemalo ambiciu protiargumentu, to bolo len take konstatovanie-trolovanie.

udrzbar- 17.12.2014 16:22:06 | 195.49.189.48
ook> a co ti mam na toto povedat? :-) [ 1 ] ; [ 2 ]

ook- 17.12.2014 15:08:45 | 78.98.121.32
imro - vdaka ;*)
muskarin - je blizsie k pravde.
fax - mozno sa pletiem, ale ja som bol v tom, ze ty celkovo akcnost povazujes za prezitok z doby ked sa zradlo muselo lovit. Ze to teda nejak nema nic s dlzkou tvojeho udu, ale skor s nekompatibilitou k ocakvaniam a poziadavkam spolocnosti. Inak na dialnici v nemecku, holandsku a pod. co si pamatam je to tak 1:1 rychle a pomale. Mozno si len nachylnejsi viacej si vsimat co ti je blizsie - resp. zo 4 prudu napravo nejak neprezivas ci v prvom nalavo niekto prefrcal 220.

muskarin- 17.12.2014 13:03:51 | 15.195.185.76
fax, holandan zije s pocitom, ze tam hen za plotom je uz ocean teda konecna, neni sa kam hnat. slovac nema takto ohraniceny obzor, slovac ma pocit, ze sa ma kde hnat. inac povedane sme "akcni" kokoti, ktori ked sa v zapche vopchaju pred dve auta skor, maju pocit ohromneho vitazstva. mozno to ma korene v spolocenskom kanibalizme podla modelu "kto neokrada stat, okrada svoju rodinu"

udrzbar- 17.12.2014 10:13:20 | 85.237.234.7
inak este k tomu jazdeniu pod/nad limit a nasieraniu - ja sa priznam, ze asi jazdim skor _pod_ limit (lebo tazke auto a slaby motor, lebo kombi, lebo obcas lod na streche, lebo sa nie je kam hnat...) - len mi je zahadou, ako niekto z toho moze odvodzovat svoj pocit nasratosti.

matne si spominam, ze v lete s obytnym vozom som bol na holandskych dialniciach najrychlejsi voz v okoli, aj ked som siel max 110kmph na tempomate - minal som spokojne sa tvariacich domacich na vselijakych obskurnych vozitkach, co sa v klude prdkali 90kmph a zjavne sa nikam neponahlali. mozno maju holandania vacsie udy aleboco.

tym som chcel povedat, ze badam dost rozsireny nahlad na slovensku, ze kto nejde +10% nad limit, tak je kokot neschopny, co zdrzuje a zavadzia. treba na neho blikat a nalepit sa mu meter za naraznik.


imro- 17.12.2014 10:04:10 | 195.2.244.193
uz to mam: aby sa im nespalil krk na tenisovom kurte!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Upturned_collar

imro- 17.12.2014 10:01:16 | 195.2.244.193
teda imro pre ook

ook- 17.12.2014 10:00:59 | 195.2.244.193
original imho Eric Cantona, the rest is just fake

y@book- 17.12.2014 09:55:14 | 195.146.135.235

udrzbar- 17.12.2014 09:29:51 | 195.49.189.48

ludfan- 17.12.2014 09:15:05 | 109.230.13.11

ludfan- 17.12.2014 09:12:01 | 109.230.13.11
Ked to ma golier, tak to je polokosela, nie tricko.

RS-kar zaparkuje Octaviu, vojde do obchodu a povie "Dobry den, prosim si tri lososove polokosele.".


older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.