back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

ook- 17.12.2014 09:06:22 | 78.98.122.8
imro - aaaa, konecne chapem ako to funguje. Dik.
Keby si mi vysvetlil aj dovod vyhrnuteho goliera, tak by som ti bol vdacny. Mam take nutkanie to ist napravit ked to vidim.

imro- 17.12.2014 08:56:58 | 195.2.244.193
ruzove je teple, oni to tricko nazyvaju lososove

ook- 16.12.2014 23:07:50 | 95.102.33.39
prave zajtra pojdem tym smerom ....

octavia RS-kar to je take to co sedi v aute v ruzovom tricku s vyhrnutym golierom ?

efha- 16.12.2014 19:22:11 | 195.122.195.194
From Lycos to Ask Jeeves to Facebook: Tracking the 20 most popular web sites every year since 1996

snappah- 16.12.2014 19:12:01 | 195.91.5.149
Btw pozor ak chodite do Viedne alebo ma Schwechat, novy blyskanec radar na asfinag raststatte v tom kopcovitom esicku smer Schwechat.

snappah- 16.12.2014 19:01:34 | 195.91.5.149
Ook: to je mozne akurat jazdim plynule, mierne nad limit a nezavadziam. Nasieram octavia RS-karov a podobne tvare na krizovatkach. Ci taka kombinacia nie je v miestnych kruhoch pripustna?

ook- 16.12.2014 16:34:51 | 95.102.33.39
snappah - v podstate sa pomalicky transformujes z nasrateho vodica na nasieraca vodicov ;) vacsina dochodcov ani netusi preco na nich niekto vytrubuje, atd ...
absolutny mavpicizmus som videl ked dedko zastavil v plnej premavke, vodici v autach za nim isli zosaliet a on si apatickym pomalickym pohybom vystupil a oskrabal nieco z predneho skla ;) ten by vycvicil aj Dude-ho z big lebowski.

snappah- 16.12.2014 15:22:21 | 77.79.228.202
za volantom vysuvam dake mentalne shieldy alebo co a uz ma nerozhadze (takmer) nic. jazdim opatrne, cyklistov mam na salame, obidem ich alebo sa im dako vyhnem. ze nemaju svetlo a jazdia na cervenu, je ich riziko, preco by ma to malo vzrusovat. nestoji to za tie nervy. jedine, co ma serie, je ich militantnost a nenavist voci soferom. nastastie na to uz doplacaju a byt cyklisticky aktivista uz prestalo byt kul.

udrzbar- 16.12.2014 15:22:10 | 195.49.189.48
xenony su zakazane?

muskarin- 16.12.2014 13:34:30 | 15.195.185.82
ludfan, zvoncek na horskom bicykli nieje kuul z principu, asi to neprimerane zvysuje vahu bicykla

cyklista na ceste je nocna mora aj za vidna - je to pomale, je to zranitelne, prosto anomalia

ludfan- 16.12.2014 11:59:04 | 109.230.13.11
ja som nevodic (t.j. izolant) ale cyklisti ma s ich totalnym nerespektovanim cohokolvek seru tiez. teoreticky by mal tusim cyklista signalizovat odbocovanie paprckou, ale to som videl naposledy cca1986. detto jazdenie na cervenu, lebo ved cervena je len pre auta.

zvoncek asi nie je dost cool, nema ho skoro nikto, najma nie v lese -- tomu seriozne nerozumiem, niekto sa trepe v peknu jesennu nedelu z kacina do race, takze stretava pesich turistov kazdych 20 metrov, preco nema zvoncek? to je fakt jednoduchsie vykrikovat?


khai- 16.12.2014 10:24:10 | 121.72.182.147
ja som pred hodinou (21h30) skoro zrazil tupca na bajku bez akychkolvek svetiel. cisty kokot s prepacenim. cyklistov je velmi jednoduche nenavidiet.

ook- 16.12.2014 10:11:45 | 95.102.33.39
fax - chodci, chodci nosia celovky lebo trend teraz, nie cyklisti.

udrzbar- 16.12.2014 09:39:43 | 195.49.189.48
y> alebo lykantropia [ 1 ] [ 2 ]

y@mob- 16.12.2014 08:12:22 | 89.173.50.116
stretavacky, ale to mozno len moja svtloplachost dosiahla dalsi stupen =]

udrzbar- 15.12.2014 23:53:39 | 82.145.217.125

- 15.12.2014 23:53:31 | 82.145.217.125

udrzbar- 15.12.2014 23:53:13 | 82.145.217.125
to chapem, ale na biku v lese je to potme bez svetla na dolamanie sa v lepsom pripade :-( pesi je to ine samozrejme.

ook- 15.12.2014 23:33:23 | 95.102.33.39
odlahcime - nic nie je prijemnejsie ako ked ides v lese v tme zrenicky roztiahnute na max a oproti sedlak s celovkou co ti svieti 5 minut do tvare LED svetlom. Ja si pamatam z detstva ako som sa naucil, v lese svieti len blb, vsetci ho vidia a on nevidi nic.

ja viem, ze riesite auta. Ale mna neoslepuju.

udrzbar- 15.12.2014 23:22:25 | 82.145.217.125
xenony su zakazane? inak to ma viacero rovin cele podla mna - ake LED myslis? tie "pridavne" na denne svietenie, alebo normalne standardne stretavacky? to prve je sedlacky mor, to druhe mize mat rozne priciny. a este to moze byt aj o adaptivnych svetlach, ktore byvaju nastavene obcas dost agresivne - palia vzdy na max level podla toho, ako to system vyhodnoti a obcas si proste system povie, ze auto oproti je este daleko alebo z uhla a pod.

a potom je specialna sorta - palim cez den dialkovymi :-D

na biku je to nutnost imo, radsej poriadne, ako vobec. a malokto da 50-1oo€ za powerLED na bike.


ook- 15.12.2014 22:54:37 | 95.102.30.148
+ cyklisti a kreteni s celovkami.

y@book- 15.12.2014 22:50:20 | 89.173.50.116
nemate pocit, ze tie LED reflektory na autach oslnuju velice podobnym sposobom ako to robili kedysi (teraz-uz-nastastie-zakazane?) xenony?

udrzbar- 15.12.2014 13:48:14 | 195.49.189.48

test


ook- 14.12.2014 21:15:29 | 95.103.201.130
ook tak zijem v omyle a ani ma to neprekvapuje.

-posva pre teba - stv

khai- 14.12.2014 02:01:46 | 121.72.166.34
ook, ale sak z tych cisiel je jasne vidiet ze to alternativa je, teraz citam na wiki ze c-section percento v cine je 46%. neviem kolko deti sa narodi v cine pocas tych par sekund co toto pisem ale ak cisto same toto o sebe nesvedci o tom ze to je akceptovatelna alternativa tak fakt neviem... jedine co hovorim je ze keby som mal posvu a niekto mi hovori do toho ako s nou planujem zaobchadzat tak sa dost naserem.

snappah- 14.12.2014 00:22:42 | 95.102.6.236
kar anténa

ook- 13.12.2014 22:45:43 | 95.103.201.130
khai - iba drobnost, to nie je ani nikdy nebola moderna alternativa. Ale zachranna operacia a do 19 storocia na 100 percent pri nej matka prisla o zivot. Existuju studie, ktore riesia nakolko sa sposob porodu prejavuje na dietati atd.. ale jebat mne to je v zasade uplne jedno. To fax riesil, ze pipky si vyberaju.

khai- 13.12.2014 20:51:13 | 121.72.177.113
nie som feminista, gynekolog, ani nie som proti zdravemu rozumu ale nechapem preco vam vadi co si kto s vlastnou vaginou robi. z kruhu priatelov poznam dve zeny ktore mali po mesiacoch "normalneho" porodu problemy, oba riesene netrivialnou operaciou. keby mi niekto povedal ze mam ocakavat ~12 hodin v agonii tak si dobre rozmyslim ze ci nie je moderna alternativa. doslovne mozem jebat co si kto mysli o mojom iq a pridanej hodnote.

ook- 13.12.2014 20:19:34 | 95.103.201.130
neverim ;)

udrzbar- 13.12.2014 15:29:43 | 89.173.211.204
ook> ver alebo never, nemale percento tych cisarskych je na ziadost rodicky. vravim ti, ze mam info z prvej ruky. howgh

ook- 13.12.2014 13:19:34 | 95.103.201.130
fax - a kde v tych grafoch je to o com pisem, ze je rozpor v tom co chce zena a co chce lekar. To co si napisal vyznelo, tak, ze pipky si same ziadaju cisarak, doslova lebo chcu mat lepsiu postavu po porode - ved si to po sebe citaj. Na to som reagoval na nic ine.

Ze lekvari dokazu zmanipulovat cloveka, ktory nema povedomie, alebo nema zaujem nastudovat si na to co je pre nich vyhodne je predsa uplne bezne od predpisovania liekov, cez operacie ktore nic neriesia atd ...a o tom vypovedaju tie grafy. Ty si si dal do suvislosti, graf s tvojim subjektivnym pocitom, ze pipka chce s tvojim odovodnenim preco to chce. Ja ti hovorim len to, ze to nemoze chciet preto co pises, lebo to je naopak. Rezanie=horsia varianta pre postavu, rekonvalescenciu atd ... howgh

udrzbar- 13.12.2014 12:18:43 | 89.173.211.204
ook> daj si tu namahu a pozri si tie cisla, lebo si hudies stale dokolecka svoje bez toho, aby si sa zastavil a porozmyslal. ako vravim, to, ze mas okolo seba relativne normalne rozmyslajucu (nestandardnu) vzorku obyvatelstva, este neznamena, ze nie je pravda, co som napisal. tvrde cisla nepustia.

"....Percento cisárskych rezov každoročne na Slovensku stúpa. Tento trend vidíme aj v tomto roku. Pod hladinou, ktorú určili naši experti 18,67% sa nachádza len 7 pôrodníc. Najnižší počet cisárskych rezov bol v pôrodnici v Kežmarku, v Trenčíne a v Žiari nad Hronom. Veľmi priaznivým výsledkom je zlepšenie percenta cisárskych rezov u 46 percent pôrodníc. Nepriaznivé je však , že sa zvýšil aj počet pôrodníc nad maximálnu hodnotu 32,78 percenta, kde sa v roku 2012 dostalo 18 pôrodníc,dokonca nad hranicu 40 percent sa dostalo 5 pôrodníc a jedna z nich,pôrodnica v Nových Zámkoch mala 52,6 percent cisárskych rezov. Táto hodnota je alarmujúca, keďže táto pôrodnica má viac cisárskych rezov ako prirodzených vaginálnych pôrodov...." (zdroj Expertské hodnotenia pôrodníc 2013)

to, ze ook si o tom mysli nieco uplne ine, ako samotni lekari a porodnici (ze to je zly progres), este neznamena, ze to je pravda.


ook- 13.12.2014 11:49:43 | 95.103.201.130
fax - nejak som nepochopil ako je to co si nalinkoval, v rozpore s tym co som napisal.
Ale, suhlasim s tym co napisal khai ;)

cisarsky drez si normalna zena, s iq +100 dobrovolne nevyberie pretoze to nema pre nu ziadnu, doslova ziadnu pridanu hodnotu.
Narast ziadosti o nieco taketo moze vzist len z ucelovo zle podanej informacie o dosahu a nasledkoch a to este cloveku co je ehm neinformovany. Takze ak to nie je nutne z dovodu problemov, tak je to o tom ze lekvar sa rozhodol ulahcovat si a zaroven privyrobit si viacej.
Ako napisal snappah - takychto lekvarov by mali s rozbehom nakopal do gul. A mam obavu ci podobne clanky nevznikali prave na objebavku nejakej porodnickej "loby", ktora na tom zaraba.

V mojom okoli kamaratov za poslednych 10 rokov cca 20 deti sa kazda zena obavala prave toho, ze by musela rodit inak ako prirodzenim ;) jedine co vacsina spekulovala bol epidural, ale to je o inom a tiez sa nedoporucuje ak je lekvar normal.

aby sme sa pochopili, ja som len reagoval na tvoje "nojaneviem, dnes pomaly kazda druha zena rodi prve a jedine dieta cisarskym, lebo "si nechce pokazit postavu (vulgo vulvu)" .......
co by nutne muselo znamenat, ze polovica zien co poznam by rodila inak. A absolutne v rozpore s logikou nasledku - kedze horizontalny rez na bruchu kde vznikne jazva, ktoru neprekryju ine ako cele plavky nechce ziadna modelka - vekom sa jazva este zvyraznuje. Mam doma po prvom - pisem z realnej skusenosti. Takze prave cisarskym si dojebes postavu. Vulvu si porodom jedneho decka nepokazis ani keby si chcel - tiez skusenost - z druheho ;) a keby aj, modelke to nemoze prekazat - odhad. ;)

snappah- 13.12.2014 10:31:55 | 95.102.6.236
khai: aj to rychle zehlenie je nakoniec "iba" skill. to naozaj blbe je, ked ich musis balit do kufra tak aby sa nepokrcili. nechapem ako to ludia robia. pri cestovatelskych koselovych joboch je info o pritomnosti zehlicky v hotelovej izbe velmi uzitocna info. ktoru napr. booking.com nedava. a nie je to vec poctu hviezdiciek a hotelovy washing & co je vopruz.

ludfan- 12.12.2014 21:03:49 | 109.230.13.11
cisársky drez

khai- 12.12.2014 20:48:11 | 121.72.189.173
muska, smartfony su mainstream dneska, banka ci nie kazdy chce kus kolaca. mam stastie ze si mozem vybrat a preferencia padla na organizaciu ktora ma rozpocet na tieto veci a nasledne pozitivny pristup, banka v tomto pripade.
fax, celkom presne, saty robia cloveka, vacsina zien je v milf kategorii a vacsina chlapov su typicke sebavedome bankove typy ktore mieria na 20-30 rocnu karieru.
snap, prave toto pisem pri susiacich sa koseliach, kompletne si to popisal. po tyzdni teraz mi to az tak nevadi s tym dress-code, kompletne to riesi dilemu ze co si mam obliect.

khai- 12.12.2014 20:38:35 | 121.72.189.173
ale pani, plz, vagina je predsa na zabavu nie na rodenie. to vie kazdy uz dneska.

snappah- 12.12.2014 19:22:35 | 95.102.25.27
nainstaloval som ten soundbar: Yamaha ysp 1400. ocakavania boli ako tak slusny plny zvuk prinajmensom z 320kbps mp3jky. necakal som priestorovy efekt. nie som audiofil ale zas uplne hluchy snad tiez nie. vysledok: sklamanie, napriek ziadnym zvlastnym ocakavaniam. hra to plocho, chybaju tomu basy aj vysky, slabo zrozumitelny zvuk, hlavne v izbovej hlasitosti. jemne sa to da kompenzovat ale ziadny zazrak to nie je. a to je vitaz midrange soundbarovych testov. da sa s tym existovat ale serie ma to.

mam 2 moznosti zlepsenia: prikupit externy subwoofer, ktory tomu da hlbku ale nie zrozumitelnost alebo to posunut to dalej a kupit serious zosik s velkymi reprakmi. co je kurva draha vec. ach zlaty dreveny lowendovy Genius, preco si sa musel pokazit.

ad tie cisarske rezy: imho zavisi od serioznosti lekara. je to serious operacia, ktora sa dopadnut vselijak. special pripady bez debaty ale ako alternativa k normalnemu porodu, sorac. kto to takto buducej mame nevysvetli, si zasluzi kopanec do guli. s rozbehom. chvalabohu moja polovicka ma medicinske vzdelanie a doktor porodnik je kvalitny lekar pri zmysloch, toto bolo jasne od zaciatku, ze iba ako emergency, ked by nastali problemy. dopadlo to v poriadku. klop klop.

udrzbar- 12.12.2014 18:21:19 | 195.49.189.48

udrzbar- 12.12.2014 18:20:20 | 195.49.189.48

Rodičky si vyberajú cisárske rezy, ich počet stúpa

Ženy sa boja bolesti a možných problémov. Rodia tiež neskôr, pribúda predčasných pôrodov a nechcú rodiť spontánne, keď je dieťa zle otočené.

Pôrodov cisárskym rezom za dvanásť rokov pribudlo takmer dvojnásobne. „Zo všetkých pôrodov v roku 1997 ich bolo 7606, zatiaľ čo v roku 2009 až 15 065,“ vysvetľuje Peter Gschwendt z Národného centra zdravotníckych informácií.

Cisársky rez – módna záležitosť?

Pre pôrodníka je plánovaný cisársky rez väčšinou jednoduchší, môže si ho naplánovať, nemusí pomáhať rodiť v noci. V niektorých krajinách je pôrod cisárskym rezom lepšie zaplatený poisťovňou, inde stúpajú obavy pôrodníkov zo súdnych procesov, ktoré môžu nasledovať najčastejšie po komplikovanom alebo neúspešnom vaginálnom pôrode. Takisto sa veľmi rado a veľa píše ako „VIP“ rodičky museli alebo chceli rodiť cisárskym rezom. Cisársky rez je takto predstavený ako zdanlivo „lepšie riešenie“, ktoré často požadujú i ostatné ženy,“ hovorí Peter Kaščák.


etc etc, ale ako vravim, info z prvej ruky, kedze v blizkej rodine mam zopar kundologov a chirurgov.

to, co tebe alebo mne pride ako proti logike a prirode iduci trend je bohuzial smutny fakt. samozrejme mimo debaty su pripady, ked to je v zaujme zdravia matky a dietata.


ook- 12.12.2014 18:03:40 | 95.103.201.130
ohladne cisarskeho rezu, si si to viacej menej tak nejak vymyslel nie ?
Lebo fakt je taky, ze v 90% to navrhuju lekvari pretoze je to pre nich ovela jednoduchsie a hlavne na statnych klinikach. Zena ktora by dobrovolne povedala, ze chce rodit cisarskym rezom by isla proti sebe. Po cisarskom reze ti zostane hnusna jazva ktora sa vekom nestraca, ale skor naopak.
Jedine kde sa dnes zarucene rodi klasicky su prave sukromne kliniky, kde za to platis. Takze je to presne naopak ako si napisal. Platis za to aby si rodil normalne, mal tym padom nulove komplikacie decko do 2 dni doma aj s funkcnou zenou a nulove kozmeticke nasledky na zene.

efha- 12.12.2014 17:25:36 | 195.122.195.194
udrzbar: ved ano, na to som narazal - poslednych par generacii minimalne pre cast populacie reprodukcia nie je zdaleka prioritou, zarabaju hlavou a nie rukami, ergo velke prsia, siroke panve, svaly a zasoba tuku na horsie casy neposobia na 'prvu signalnu' tak ako kedysi, ergo s tym sa vyvija aj ideal zenskej (a muzskej) krasy. a kedze dnes ti vacsinova spolocnost diktuje skrz media a reklamu ze mas byt chudy, krasny a bez chlpov, tak s potrebou odlisit sa od masy uz zajtrajsi hipstri uz nebudu nosit skinny jeans ale budu to svalnati az chubby lumbersexuali s neudrzovanym plnovousom, a sme zase kde sme boli. uz sa tu opakujem asi treti raz, takze howgh.

udrzbar- 12.12.2014 16:46:45 | 195.49.189.48
inak povodne som nechcel, ale ked uz tak pekne optimisticky cely den nakladam, tak toto celkom fajn tip na knihu pod stromcek ;)

udrzbar- 12.12.2014 16:43:43 | 195.49.189.48
nojaneviem, dnes pomaly kazda druha zena rodi prve a jedine dieta cisarskym, lebo "si nechce pokazit postavu (vulgo vulvu)" a ked vidim tie 20rocne 40 kilove manekynky, co maju boky rovnako siroke/uzke ako pas, tak je mi zahadou, ze sa este nejake deti vobec rodia.

nechcem generalizovat, ale v tomto pripade ideme proti prirode a prirodzenej selekcii, kludne sa moze stat, ze o par rokov bude v europe jedina moznost, ako sa stat rodicom, vyuzit niektoru z babisovych klinik asistovanej reprodukcie, zmrazenou (cudzou) spermiou inseminovat (najelpsie nahradnu) matku a dieta priviest na svet po zlozitej 10 hodinovej operacii, najlepsie na tyzden do inkubatora.


ook- 12.12.2014 16:29:42 | 95.103.201.130

ook- 12.12.2014 16:28:50 | 95.103.201.130
fax - no ano, ale kto normalny by, tak behal ;)

efha- to su stare a zname veci, tak isto ako ze sediny nad sluchami muzov u zien vyvolavaju pocit istoty - skusenosti - financii+zaopatrenosti a pod.. takze muzi nad 40+ maju stale sancu u 20+ ... atd... a opacne.

udrzbar- 12.12.2014 15:56:26 | 195.49.189.48
ook>

efha- 12.12.2014 14:42:41 | 195.122.195.194
ook: tu 'prvu signalnu' (velke prsia, siroka panva) popisuje sociobiologia ako vyhladavanie si samicky vhodnej na plodenie deti, podobne ako u chlapov velke svaly = dobre sa postara o rodinu. co je poslednych ~100 rokov prezitok, takze preto vsetky tie 90s heroin-chic modelky a metrosexualovia, a naopak na to reagujuce dnesne counter-movements lumbersexualov a plus-size models. takze je to cele vo vlnach ...

snappah- 12.12.2014 14:37:30 | 95.102.25.27
ook: uz davno nie, lebo som si nevedel ziadny vybrat a nastastie sa to presunulo do telefonov + deezer.

ook- 12.12.2014 14:07:09 | 95.103.201.130
muskarin - velke prsia su v kurze stale, lebo prva signalna ... siroka panva tiez ak nie je obrastena slaninou. ;)

a ciste zo skusenosti, taka ta vychudnuta, vysportovana zena sa motykou ohana dlhsie a lepsie ako ceckata obla mamina. Ono ta zmena je viacej ako o postave, hlavne o crtach a to zjemnenie je neodskriepitelny fakt, zeny na dobovych fotkach vyzeraju ako keby mali o 35% viacej testosteronu ako teraz.

fax - aha to bude ten problem, ale z teflonom sa zle beha.

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.