|
|
| muskarin- 12.12.2014 13:31:49 | 78.99.55.35 |
| raz ked bude treba kopat na poli a kalat stromy v lese, asi opat budu v kurze baby, co sa zvladnu motykou ohanat, v sirokej panve dieta vynosia a z velkych prs ho dosyta nakoja ;] |
|
|
| udrzbar- 12.12.2014 13:31:47 | 89.173.211.204 |
| mp3 player - nie, uz velmi dlho nie. lebo telefon, lebo spotify. |
|
|
| ook- 12.12.2014 13:14:52 | 95.103.201.130 |
| prenosny mp3 prehravac niekto z vas pouziva, a je s nim spokojny ? |
|
|
| muskarin- 12.12.2014 13:00:17 | 78.99.55.35 |
| Eduard Tomas o Drtikolovi |
|
|
| ook- 12.12.2014 12:58:41 | 95.103.201.130 |
| fax, v podstate darwin v praxi. Staci ked 2 generacie muzov co zacnu ciele vyhladavat inak proporcne zeny, ktore maju jemnejsie crty a mas narast urciteho typu zien v populacii a zaroven to ma nepriaznivy dopad na to, ze u muskej populacie degeneruje mohutnost a mnozia sa tie sladko -vetcho-pekne chlapcenske cukriky. Bolo by zaujimave vediet aky to ma vplyv aj na ine veci ako, iq, eq a zdravie napriklad. |
|
|
| udrzbar- 12.12.2014 12:48:09 | 89.173.211.204 |
|
... ja mam dojem, ze ludstvo prechadza normalnym vyvinom, lepsie povedane slachtenim - for je v tom, ze nejake verne zaznamy o ludskej telesnosti existuju ca 150 rokov, predtym to bolo skor v rovine idealizovanych alebo stylizovanych rucne malovanych obrazov a pod.
ak si ale pozrete stare fotky/filmy, tak ti ludia su podla mna proporcne naozaj ini - chlapi mozno menej viditelne, ale zeny urcite - maju proste v priemere pevnejsie postavy, kratsie nohy, siroke tvare etc., o liceni uz ani nehovoriac
|
|
|
| efha- 12.12.2014 12:28:10 | 85.70.137.128 |
|
ook: myslim si, ze vobec nemas pravdu - vnimanie krasy je samozrejme individualne, ale dost ovplyvnene vacsinovou spolocnostou a cyklicky sa meni. matrony s trojitymi bradami z baroknych obrazov aj prsate bardotky z 50s boli odrazom doby, rovnako ako heroin-chic za secesie, z 20-tych rokov alebo aktualne doznievajuci trend 14-rocnych modeliek. inak ale to o com ty hovoris podla studii (dohladam neskor, teraz nestiham) nici prirodzeny sexualny vyvoj dnesnych post-teenagerov - vsetci uz videli tony porna s dokonalymi telami, 30 centimetrovymi penismi, vybielenymi konecnikmi a medzi zabermi opravovanym mejkapom, takze ked potom takto 'predvzdelany' teenager vlezie do postele s normalnou holkou, tak ma problem ... |
|
|
| ook- 12.12.2014 12:23:18 | 95.103.201.130 |
|
efha - nic na nich nie je zle, ked budu predavat na trhu zeleninu. Alebo ked ich budu fotit pre natural art, alebo zdravovedu A s tou fotkou ako takou to nema nic spolocne ;) Ale teda ked su na fotke nahe, tak si clovek moze dovolit trosku inak hodnotit. Zena vie vyzerat aj inak - jemnejsie. Crty tvare ako chlap, male a este k tomu nepekne kozy u baby co najskor nema viac ako 21rokov, podla noh odhadujem neladne tvarovany zadok blizko k zemi. atd ... dnes by asi mali komplex po prvej telesnej v spolocnych satniach na strednej skole ano ked nakreslili v Walt Disney Studios snehulienku, tak svet zacal asi hladat jemnejsie zeny. |
|
|
| ook- 12.12.2014 12:07:14 | 95.103.201.130 |
|
jasne ciste len nedostupnost materialu. Normalny chlap /t.j. nie latentny homosexual, alebo inak orientovany / v roku 1900 mal rovnake vnimanie krasy a sex pritazlivosti. Zakladne principy funguju na prvej signalnej sustave a ta sa nezmenila. Jedine co sa zmenilo je informacie a dostupnost na porovnanie. Takze dnes "nepritazlive" je preto, lebo som videl lepsie. fax - myslis, ze v cechach bol natolko rozdielny vkus oproti usa ? Skor to bolo o peniazoch a dostupnosti materialu. Osteparka netusis z akym zamerom bola fotena, mozno nejaka edukacna pomocka ;) pre art. |
|
|
| efha- 12.12.2014 11:57:20 | 85.70.137.128 |
| inak tuna strucne o drtikolovom vyvoji katolik->obscenny fotograf->budhista->komunista. fascinujuci osud ... |
|
|
| udrzbar- 12.12.2014 11:54:52 | 89.173.211.204 |
| fh> bobor je opat in :) a ano, su to take amaterky. |
|
|
| udrzbar- 12.12.2014 11:53:01 | 89.173.211.204 |
|
ook, yurko> utfg, ostatne to tam bolo napisane.
pri sleep len znizis napajanie na minimum, zhasnes obrazovku, ak je dovolene, tak uspis disk a procesor. ale data ostavaju stale v RAM - neodpojis napajanie a drzis to stale v RAM. po "prebudeni" vlastne len nazenies stavu do systemu. pripade, ze by si v takomto mode vytiahol napajaci kabel zo zasuvky (a v pripade ntb aj vytiahol/odpojil baterku), tak ti to cele zhavaruje a po znovupripojeni bootujes normalne od nuly. v sleep mode sa ti na udrziavanie tych veci (sice pomaly, ale predsa) spotrebuvava energia - tj presne ako sa moj svokor cudoval, ze ved on predsa "zaklapol notebook a to sa tym vypne, tak preco ked to po tyzdni vytiahne zo suflika, je to mrtve a baterka vybita" hibernacia spociva v tom, ze otlacok obsahu RAM so vsetkym ulozis na hdd a _vypnes_ napajanie. po restarte bootnes, ale miesto cisteho obrazu natiahnes do RAM ten odlozeny odtlacok a pokracujes presne tam, kde si to nechal - vratane neulozenych dokumentov rozpisanych v editore, beziaceho filmu a pod. hibernacia nespotrebuvava ziadnu energiu a mozes mat v takom stave stroj v podstate neobmedzene dlho. for je v tom, ze tieto dve veci sa daju kombinovat (napr postupnost sleep -> hibernacia) a okrem toho este existuje (vo win svete) tzv. hybridny rezim. |
|
|
| efha- 12.12.2014 11:49:40 | 85.70.137.128 |
| ja teda neviem co je na tych drtikolovych divach - okrem toho ze maju bobra a divny uces - zle, take normalne 'amateurs next door'. ano, nie su to 'modelky' tak ako ich vnimame dnes, a ano, 60-te roky zmenili idealy krasy na 90-60-90 a v 90-te roky znovu ... |
|
|
| udrzbar- 12.12.2014 11:39:49 | 89.173.211.204 |
|
no ono asi nebolo take lahke zohnat pekne a pestovane zeny na fotenie toho, co v drtikolovych casoch bolo vnimane podla mna ako poklesle umenie. nikto nemohol tusit, ze to po ~100 rokoch bude visiet v galerii a originaly tych aktov sa budu drazit za horentne sumy. a vnimanie zenskej krasy bolo asi tiez trochu ine ;)
inak staci si pozret nejaky (cesky) film z medzivojnoveho obdobia, predpokladam, ze do hlavnych uloh obsadzovali zeny, ktore splnali vtedajsie idealy zenskej krasy ... |
|
|
| muskarin- 12.12.2014 11:26:54 | 78.99.55.35 |
|
yuran, 1. slofik poobede, 2. regulerne ulozenie do postele vecer zichrovane pollitrom borovicky ;] ook, nazor na zensku krasu ma za sebou urcity vyvoj napriec casom i priestorom, takze sa neda povedat, ze to, co mame teraz, je nafurt efha, krasna fotka, taka slobodomyslena btw Frana Drtikol bol asi najvyznamnejsim ceskym mystikom vo svojej dobe. to aj Eduard Tomas na neho hladel s uctou. sorry, ak vam tie mena nic nehovoria, za nemiestnu poznamku ;] |
|
|
| ook- 12.12.2014 10:36:01 | 95.103.201.130 |
|
efha - ked vidim podobnu fotku z tych rokov, no ako to povedat ... hmm o naozaj pekne zeny sa zacali muzi zaujimat az v 50-60 rokoch. Do tej doby im asi stacilo hocico co nemalo chvost a malo ochotu spolupracovat/odhalovat sa.
yuran - to netusim tiez aj preto som klikol na volbu "nic, ziadna akcia", myslel som si, ze medzi 50+ respondentami sa to strati. Ked som potom vydel vysledok a zistil, ze moja odpoved skoro zmenila smer otacania planety mal som 2 sekundy vycitky svedomia. |
|
|
| y@mob- 12.12.2014 10:12:04 | 89.173.50.116 |
| Ja neviem aky je rozdiel medzi hybernaciou a uspatim:( |
|
|
| efha- 12.12.2014 01:21:10 | 85.70.137.128 |
![]() František Drtikol, autoportrét, cca 1932 |
|
|
| udrzbar- 11.12.2014 22:59:46 | 82.145.217.247 |
| speedie> no prosto "nieco uplne ine" :-) spustenie nahravania cez mic na hdd, pocitanie vakciny na ebolu v nejakom distribuovanom systeme, stahovanie porna etc., ludia su rozni :-) co ma teda ale v tomto pripade nezaujimalo - islo mi hlavne o pomer nic vs. uspatie/vypnutie |
|
|
| muskarin- 11.12.2014 21:03:21 | 78.99.55.35 |
| co si mam predstavit pod "nieco uplne ine"? ;] |
|
|
| udrzbar- 11.12.2014 19:33:10 | 89.173.192.45 |
| ak by niekoho zaujimali vysledky. |
|
|
| ook- 11.12.2014 18:19:03 | 95.103.201.130 |
| butlavy pen obyval byval |
|
|
| ook- 11.12.2014 18:03:57 | 95.103.201.130 |
ano stare, ale paradoxne stale aktualnejsie,
|
|
|
| snappah- 11.12.2014 16:09:19 | 95.102.25.27 |
| nešťatie nastalo v školskej jebálni |
|
|
| ludfan- 11.12.2014 15:55:13 | 147.175.31.201 |
| stalo sa mi strašné nešťatie |
|
|
| snappah- 11.12.2014 14:29:56 | 95.102.25.27 |
| odpadol mi zombÃk z koÅ¡ele |
|
|
| snappah- 11.12.2014 13:40:03 | 95.102.25.27 |
| khai: ked si zvyknes na koselu, je to pohodlna vec. Jediny vopruz je, ze ich treba zehlit, kdezto tricko prehodis na susaku a vybavene. |
|
|
| ook- 11.12.2014 13:38:35 | 95.103.201.130 |
|
vytrhane odbocie
fax - aha, ok forma v pohode. Obsah zero. Som mal dojem, ze ides po obsahu. |
|
|
| snappah- 11.12.2014 13:38:09 | 95.102.25.27 |
| udrzbar: ale to sa tyka appiek. Tak ked je niekto paranoidny, nech chodi na fb cez mobilny browser. Tiez neviem ako sa moze dostat browser na filesystem alebo cucat GPS alebo BT data. A nechce sa mi moc verit, ze to ide ale mozno ma niekto vyvedie z omylu. |
|
|
| udrzbar- 11.12.2014 12:19:04 | 195.49.189.48 |
| pls, maly prieskum ohladom nastavenia dekla na ntb, potrebujem si nieco overit/porovnat, vdaka za vyplnenie |
|
|
| ludfan- 11.12.2014 11:43:09 | 109.230.13.11 |
| košere |
|
|
| muskarin- 11.12.2014 11:15:12 | 15.195.185.83 |
| fax, sak to. v pripade prehliadaca ani netusim, kde by som mu to povolit mal, ani sa na povolenie nepyta. ak to teda robi, tak to ma povolene hajzlik ;] |
|
|
| udrzbar- 11.12.2014 11:15:01 | 195.49.189.48 |
| speedie> _vsetci_ potrebuju ios aplikacie ;) |
|
|
| muskarin- 11.12.2014 11:13:02 | 15.195.185.83 |
| kajo, Ta mam v skatulke kodera aplikacii pre iOS. co robis v banke? |
|
|
| udrzbar- 11.12.2014 10:36:36 | 195.49.189.48 |
| karol> milf-ky v kostymcekoch v okuliaroch s hrubymi ramami a sikovni chlapci so sirokymi sankami a iskrou v oku v lila oblekoch? :) tak nejako si to predstavujem podla Bckovych filmov :) |
|
|
| khai- 11.12.2014 10:16:18 | 121.72.222.75 |
| fuu nova praca v banke, zatial obrovska zabava. neprekvapivo praca v korporesn ktora ma peniaze a oproti tej ktora peniaze nema je dost rozdielna. platia ma rovnako, takmer vsetko ostatne je brutal rozdiel. co zabava ale nie je je to ze musim nosit kosele :| |
|
|
| udrzbar- 11.12.2014 09:56:35 | 195.49.189.48 |
|
snappa> toto asi:
... Facebook shromažÄuje i informace o zaÅ™ÃzenÃch, která použÃváte – poÄÃtaÄe, telefony, tablety, jejich operaÄnà systémy, hardware, nastavenÃ, jména souborů, použÃvané aplikace, identifikátory zaÅ™ÃzenÃ, stav baterie, sÃlu signálu, GPS lokaci, informace z Bluetooth i WiFi, informace o mobilnÃm operátorovi, IP adresu a telefonnà ÄÃslo... toto je dost nedobre, nieco podobne tusim robi cez ten nizsie spominany appgraph aj twitter a nerobim si ziadne iluzie, ze ten vycet (aplikacii a sledovanych parametrov) je konecny. co mi ale stale nie je jasne, je sposob, akym to robi (na pc platforme konretne) - u osx/ios chapem, u androidu chapem. ale tam, kde bezi len na urovni prehliadaca si podla mna moze piskat, ak mu exaktne nieco nepovolis. ook> _forma_. pocuj, ved ty si v tychto veciach viac doma, ako ktokolvek, koho poznam, co nedokazes pochopit na tom, ze sa mi moze pacit sposob prevedenia? :) nehladam v tom ziadne velke pravdy, proste sa mi paci, ako obrazky koresponduju s obsahom odstavcov :) |
|
|
| udrzbar- 11.12.2014 09:32:40 | 195.49.189.48 |
|
|
|
| snappah- 11.12.2014 00:18:22 | 91.127.176.19 |
|
musq mno a kde je tam napisane, ze sa ti rype v pocitaci? ako to tak citam: snori v cookies. tomu sa da branit. Paruje si teba a friendov. Vyhod z friendov ludi, ktorym neveris. Snori po devicoch, ktore pouzivas. No a co. Snori po tvojich lajkoch na externych sajtoch. No tak nelajkuj. Taguje ta na cudzich fotkach ale to jednak musis potvrdit a jednak ta to upozorni, untag je easy. Co je tam dalej nebezpecne? Ma to zaujima. Nechcem ani nahodou obhajovat fb a ani si nerobim iluzie, ze su to ochrancovia privacy ale zatial tam vidim iba snahu lepsie targetovat reklamu, co mi nevadi mam takmer dokonalu banner blindness). |
|
|
| ook- 10.12.2014 20:29:46 | 78.98.124.21 |
| a co ti to ako dalo ? Ved to pre teba nemohlo mat ziadnu informacnu hodnotu. |
|
|
| udrzbar- 10.12.2014 20:14:11 | 89.173.192.45 |
| ook> mne sa ta forma pacila, imo to nema nejake velke ambicie, tak sa na to treba aj pozerat |
|
|
| ook- 10.12.2014 20:03:27 | 95.103.193.112 |
| fax - si to cital ? to je napisane pre 12 rocnych dizajnerov, co si vcera stiahli svoj prvy adobe a bootstrap ? Fakt, nerozumiem aka je cielovka takychto clankov. |
|
|
| udrzbar- 10.12.2014 16:44:31 | 85.237.234.25 |
| A brief history of web design for designers |
|
|
| udrzbar- 10.12.2014 16:34:45 | 85.237.234.25 |
| ... a este ohladom twittrovskeho appgraph v mobilnych aplikaciach |
|
|
| muskarin- 10.12.2014 16:28:41 | 78.99.55.35 |
| snappa, fax, spravny clanok. sorry |
|
|
| snappah- 10.12.2014 15:55:31 | 91.127.176.19 |
| musq: kde je tam napisane, ze nura aj v pocitaci? |
|
|
| udrzbar- 10.12.2014 13:41:45 | 195.49.189.48 |
|
|
|
| muskarin- 10.12.2014 11:01:30 | 78.99.55.35 |
| fax, neviem, mozno mas pravdu. podla tohoto nura aj v pocitaci |
|
|
| udrzbar- 10.12.2014 10:05:24 | 195.49.189.48 |
|
speedie> som mal dojem, ze to nuranie po systeme/hw je skor zalezitost mobilnej platformy, kde v beznej cfg moze prist ku tomu, ze pri troche nepozornosti povolis aplikacii vsetko mozne, vid ostatne verzie fcb / twt klientov. nechcem to vobec zlahcovat, len proste konfrontujem svoj pohlad na veci s tym, co hovoris - co take moze napr. ten fcb zo spinovania v browseri (na pc) vycitat?
inak toto som uz postoval, opakovanie - matka mudrosti, podla mna celkom dobre na start. |
|
|
| muskarin- 10.12.2014 08:28:57 | 78.99.55.35 |
| fax, no mne ide o to, aby mi facebook nenural po hardveri, po systeme atd., skratka aby o mne mal informacie, len ktore ja do neho vlozim. virtualna masina za NATom neni az taka bolest. ale efektivnejsie by bolo vykaslat sa na facebook samozrejme ;] |
|
|
| older postings |