back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

udrzbar- 09.12.2014 23:23:10 | 82.145.217.207
speedie> otazka znie, comu sa chces vlastne vyhnut, co chces eliminovat - pouzivat fcb zo sandboxu / virtualneho stroja mi (zjednodusene) pripada ako fotit sa v protiatomovom kryte kvoli utajeniu a potom tu fotku aj s adresou vylepit na namesti.

ja to berem tak, ze kazda sluzba ma nejaky koeficient zmrdizmu, nieco ako vyslednicu otravnosti, vlezlosti, smirovania a uzitocnosti. fb je napriklad pod hranicou, ktoru som ochotny akceptovat, rovnako ako g+

ak sa bavime konkretne, tak moja predstava bunkra je nasledovna:

  • konekt z verejnej wifi, alebo zo susedovej siete
  • TOR
  • sandbox
otazka ale je, ze naco vlastne :-/ ci pracnost vyvazi prinos.

muskarin- 09.12.2014 21:43:12 | 78.99.55.35
je browser beziaci v sandbox dostatocna izolacia pre smiraciny tipu gmail, facebook, ci radsej virtualna masina? zeby som konecne skusil BSD, ked uz ;]]

khai- 09.12.2014 08:47:16 | 121.72.169.14
ja dcere mozem povedat aby urobila a vsetko po nej musim skontrolovat, ak nieco doslovne nepoviem ze ma urobit tak to vynecha "joooj sak si mi nepovedal ze to treba". musim povedat ze ja som bol rovnaky. na druhej strane ale "umyvat riad" a "soferovat bager" je rozdiel v tom ze jedno je cool a druhe nie :)

ook- 09.12.2014 08:09:18 | 95.103.193.112
kua a ja som s vycitkami svedomia, ze som zbytocne prisny, nutil 7-8 rocneho syna umyvat riad. /po sebe samozrejme/

udrzbar- 08.12.2014 00:20:30 | 82.145.216.151
y> tak ale rovnako, ako tie vodotesne GPS navigacie.

y@book- 08.12.2014 00:08:27 | 89.173.50.116
a najvacsi ofajc na tych telefonoch je fakt, ze su sice vodotesne, ale neplavaju...

ook- 07.12.2014 18:11:46 | 78.98.235.187
prve co ma napadlo, ked som sa pozrel na tvoj zniceny telefon bolo - fallout 3

ta kombucha to je moc, moc zlozite na suhajkov, kdezto henta kava je v podstate odrb - tam ich viacej energie stala ta nalepka a kraviny okolo ako obsah.

udrzbar- 07.12.2014 17:51:33 | 89.173.192.45
mimo temy - vcera som zistil, ze cela vodotesnost, odolnost, narazuvzdornost, gorillaglass a podobne vychytavky v telefone maju svoje limity - napriklad ked mas tlfn v nohaviciach pohodenych na dlazke kupelne a pri vykroceni z boxu na to naslapnes celou vahou.

z vonku na case ani na skle nie je vidno nic, dokonca som nemal ani pocit, ze by nieco chruplo alebo prasklo, ale proste je po obrazovke.


efha- 07.12.2014 17:47:50 | 85.70.137.128
a este tuna nejaky insight do tych 'artisan' 'small-batch' 'heirloom' produktov ...
Your ‘Craft’ Rye Whiskey Is Probably From a Factory Distillery in Indiana

efha- 07.12.2014 17:11:08 | 85.70.137.128
fax: toto by sa ti mozno mohlo pacit ako dovolenkova destinacia ...

udrzbar- 07.12.2014 17:06:49 | 89.173.192.45
fh> vsak ano ;) ale to je este relikt z tej starej vlny kombuchomanie ;)

ja som mal skor na mysli take nejake ze homemade artisan kombuchovô pripadne nejaky kombucha brew bar a nemoze chybat komunitna mapa susedskych epicentier kombuchovej kultury :)

a okrem toho zdeno sa nerata. ten zije v paralelnom casopriestore.


efha- 07.12.2014 16:28:15 | 85.70.137.128
pockat pockat, ved diy kombuchu uz dobrych 15 rokov propaguje zden u seba na webe ...

udrzbar- 07.12.2014 12:19:38 | 89.173.192.45
takze coldbrew uz aj na slovensku. a netrvalo to tusim ani 5 rokov

teraz je na rade ta artisan kombucha co spominal onehda fh? :)


khai- 07.12.2014 05:31:04 | 121.72.209.146

khai- 07.12.2014 05:29:50 | 121.72.209.146
ludfan, keby si mal mraznicku preplnemu picovinami davno po zarucnej lehote (aj s -18 mrazenim) ako ja tak tento problem nemas. doslovne u nas nieco dat do mraznicky je ako hrat tetris. ale pobavilo :)

snappah- 06.12.2014 21:27:13 | 95.102.19.86
hlino ventura
insane = v saniach

ludfan- 06.12.2014 19:14:39 | 109.230.13.11
Prave som urobil toto:
  1. Vybral som pecenu tekvicu odvcera z chladnicky s umyslom vecerat.
  2. Vlozil som ju do mraznicky.
  3. Zapol som mikrovlnku.
  4. Po zazvoneni som vybral tekvicu z mraznicky, nalozil si na tanier.
  5. Zacal som jest, zistil ze je tekvica studena a oznamil zene, ze sa pokazila mikrovlnka.

khai- 06.12.2014 11:01:03 | 121.72.172.145
haha ano presne, obcas na tych kolieskach ulomili zubky a to bolo v pici cele. tiez sa to zle drzalo v rovnakej pozicii, o milimeter ti to uslo a cely obrazok v prdeli. tusim k tomu boli aj take pripinacky ktore prirodzene nezungovali... na tych dierkach zostal atrament zakazdym. joj. detstvo.

ook- 05.12.2014 23:54:02 | 78.98.235.187
som si absolutne zivo spomenul ako sa v tom lamali hroty ceruziek a na taky jemny plastovy puch, ktory isiel z tych ozubenych koliesok. Cinske pero sa do toho, zle strkalo lebo malo zahnuty hrot a gulickove neboli, alebo bolo moc hrube do tej dierky.

udrzbar- 05.12.2014 23:42:15 | 89.173.192.45
inspirograph

muskarin- 05.12.2014 20:39:01 | 78.99.55.35
ook, zvuk z xtreamer funguje. neviem, kde bol problem. jedina zmena, ze kabel z kompu namiesto wifi.

ludfan- 05.12.2014 13:57:48 | 147.175.31.217
podlohrubá múka

ook- 05.12.2014 13:11:30 | 78.98.61.203
destiny - war is coming, a ja, ze z kade to ten kolopic zobral ;)

udrzbar- 05.12.2014 10:18:44 | 195.49.189.48
three pedals? :)

khai- 05.12.2014 10:08:12 | 121.72.179.128
cucol som ~23GB (!) trial destiny na ps4 a ten rpg fantasy uhol ma dost irituje. dcera je nadsena, zjavne zalezi od povahy. vidiet za tym ze aka draha bola produkcia, z toho co som 2-3 hodiny na to kukal vsetko vyzera fantasticky.

khai- 05.12.2014 03:38:12 | 121.72.179.128
hah, som nezamestnany uz ~hodinu do pondelka. doslovne som nevedel potlacit usmev.

ook- 04.12.2014 19:51:06 | 78.98.229.228

ook- 04.12.2014 13:57:12 | 95.102.32.0
imho - realne to nikto nebude riesit, sme na slovensku. Cele to skonci spravickou na sme, vyplatenim bubakov a dovidenia. Zodpovedni sa uchechtnu, ako sa pozabavali a za divadlo sme zaplatili samozrejme my.

Okrem toho mam dojem, ze centes nie je vymenovany, a o to prave islo. To ze sud uznal, ze to bolo nepravom, a gaspar ho mal vymenovat neznamena ze mame dvoch GP

udrzbar- 04.12.2014 13:17:24 | 195.49.189.48
ook> tych 60k je samozrejme smutna vec, ale imo su v tom pribehu uplne nepodstatne - otazka je, co s tym dalej - dvaja pravoplatne zvoleni GP v jednej krajine je dost pruser. a cisto teoreticky, ak si predstavis, ze by vpustili do areny vyhecovaneho centesa, ktory lačnie po krvi, tak by mohla byt este celkom sranda ;)

ook- 04.12.2014 13:01:18 | 95.102.32.0
mno 60 tiisic zo statneho rozpoctu na charitu ? To mohol gasparko bez toho cirkusu, rovno zaplatit a mal by nejake malicke +

udrzbar- 04.12.2014 12:00:38 | 195.49.189.48

Gašparovič mal vymenovať Čentéša za prokurátora, určil súd

Senát Ústavného súdu vo štvrtok zrušil rozhodnutie bývalého prezidenta Ivana Gašparoviča z 28. decembra 2012 nevymenovať Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora.

Súd zároveň konštatoval, že nevymenovaním za generálneho prokurátora došlo k porušeniu základných práv Jozefa Čentéša.

khai- 03.12.2014 21:51:47 | 162.112.18.16
http://www.subtraction.com/2014/12/03/life-after-pi/ toto presne robi miestna vlada s weta studios, miliony danovych dolarov do vreciek filmovych studii.

khai- 03.12.2014 21:27:57 | 162.112.18.16
lol

snappah- 03.12.2014 21:21:21 | 80.95.104.60

khai- 03.12.2014 20:44:22 | 162.112.18.16
http://appleinsider.com/articles/14/12/02/apples-ios-devices-accounted-for-78-of-record-setting-cyber-monday-mobile-sales

khai- 03.12.2014 20:12:30 | 162.112.18.16
pred rokmi som s niekym (predpokladam tu z boardu) vzdychal nad tym ze street photography uz nikdy nebude taka ako hcb alebo winogrand fotili lebo casy su ine a kukam na tie mall obrazky a musim povedat ze to je len cisto otazka casu pokial nieco zapadne prachom dostatocne na to aby to pripadalo ludom ako zasly cas a dostalo to auru a caro inej ery. co je hento, ~25 rokov dozadu? mam pocit ze som to videl si specificky pamatam jednu slecnu.

ako som uz iste pisal, efha ten tvoj prazsky projekt co robis na to filmove olympus mydlo bude o par rokov strasne fasa.

udrzbar- 03.12.2014 15:42:31 | 195.49.189.48

1989: America's Malls


jaktohovovori pan tarka - zrno jak jahody ?

udrzbar- 03.12.2014 12:25:18 | 195.49.189.48
khai> ku tym cinskym ui, ak este nebolo, tak toto Why Japanese Web Design Is So… Different

ook- 03.12.2014 12:23:13 | 95.102.32.0
dik, namyslal som si, ze problem je moja anglictina ....

khai- 03.12.2014 11:27:44 | 121.72.161.70
ja tomu co ten googler napisal vobec nerozumiem.

efha- 03.12.2014 07:30:52 | 85.70.137.128
Thoughts on Google+ (by ex-googler)

khai- 03.12.2014 03:27:02 | 162.112.18.16
http://dangrover.com/blog/2014/12/01/chinese-mobile-app-ui-trends.html toto je ako z nejakeho paralelneho sveta/kultury

khai- 02.12.2014 21:04:03 | 162.112.18.16
pozeral som directors cut alien pred par mesiacmi uz ani neviem kolky krat a ta animacia s A L I E N na zaciatku filmu mi stale dava zimomriavky. tona detailov na kukanie. vdaka za linku.

khai- 02.12.2014 20:51:58 | 162.112.18.16
http://youtu.be/1QbSrgKzPbw?t=32s bitches.

khai- 02.12.2014 20:47:27 | 162.112.18.16
parkujem pod velkym modernym kostolom, dneska pridem pri rampu a tam na man vyskocili dvaja cirkevnici s vianocnou kartou a kusom kolaca, otvorim v panike okno komplene zabudnuc na to ze hra disturbed na prahu bolesti. chlapik doslovne cuvol meter od auta.

snappah- 02.12.2014 15:16:01 | 78.98.64.84
majster padol z levoce

nasa mala (4 mesiace) miluje Boba Marleyho. Uz niekolko tyzdnov a to skusam vselico. Na nic nedava lepsi usmev a nasledne sladke sny.

btw. znama spominala typka, ktory spieval svojmu synovi Internacionalu na zaspatie. Problem bol v tom, ze pri ziadnej uspavanke ho ani nenapadlo zaspat, tak otec zo zufalstva, skusil Internacionalu a ako jedina a opakovane zafungovala :) Kedze to bolo pocut cez dvere bytu na schody, tak sa susedia nedovercivo pytali, ze wtf komanc, co to robi svojmu decku, tak musel celkom vysvetlovat.

ludfan- 02.12.2014 15:10:18 | 147.175.31.226
Typografia (a piktogramy) v Alien: Alien | Typeset In The Future

udrzbar- 02.12.2014 13:01:19 | 195.49.189.48
ook> neriesim, koho miesto nich - uz som to tu pisal viac krat, sancu vidim len po zmene volebneho systemu a zakona o referende - momentalne mi ide prizemne len o karton toho cuca, aby som mal v lete co pit pod orechom :)

ludfan- 02.12.2014 12:33:18 | 147.175.31.226
neviem, ci som spominal ale dvojcata (5r) momentalne totalne idu na opere, uz to trva niekolko mesiacov. je to najma carovna flauta, ale aj wagner. pozeraju to na ytb, googlia si spevakov z predstaveni. riesia, ci je lepsia spevacka diana damrau alebo lucianna serra.

rodicovsky vplyv to nie je, ja som operu nikdy nemusel, aj ked mi nevadi.


ook- 02.12.2014 12:15:38 | 95.102.32.0
udrzbar - predcasne volby ? hmm, macko pu nebude kandidovat a koho tam volit miesto tychto hajzlikov ? Asi by bolo naozaj vhodne porozmyslat, ze na stare kolena sa pozriem ako sa zije inde.

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.