back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

ludfan- 23.11.2014 18:00:33 | 109.230.13.11
Kórejský pop je fajn vec IMHO

snappah- 23.11.2014 17:18:45 | 91.127.185.199
ook: mam toto Synology ako nahradu za podobne, ktoremu zacal hrkat a vselijako divne chrochtit ventilator po cca 5 rokoch. Je fasa a vsetko, ale je to NAS, nie MMC. Toto uz davno riesime domacim notebookom, ktory je na vsetko a lezie z neho HDMI (ten, co som tu riesil ci 4K alebo nie). To NAS je fajn akurat obcas sa chytam za hlavu nad GUI.

muskarin- 23.11.2014 16:06:03 | 78.99.55.35
ook, ja mam xtreamer (kupovane cca rok dozadu). prave odmieta posielat zvuk cez hdmi do telky. este sa nejako zvlast netrablsutil, ale rozhodne ma netesi, ze zase musim nieco riesit

ook- 23.11.2014 12:51:58 | 95.102.35.155
chch - dik, fantasticke ;)

umiera mi xtreamer pro, ktory som pouzival ako prehravac na filmy a zaroven ako NAS. Bolo to uzasne zariadenie, fajn mala krabicka, vlezu sa tam dva 2T 3.5" disky dokaze to prehrat fakt vsetko. Fajn aj na fotky. Dalo sa to zobrat do batoziny co bolo dalsie obrovske plus. A cele to stalo cca 140 euro. Ale zacalo to blbnut - nevidiet disk, nechciet kopirovat, a pod. kupil som novy disk ziadna zmena. Takze chyba v krabicke.
Takze co ? Prehravat po sieti prehrava stale v pohode.
Rozmyslal som kupit nejake ine MMC - prezrel som net v presvedceni, ze za tych 5 rokov sa urcite vsetko posunulo a kupim nieco v pohode nove vychytane atd. No z toho co som nasiel som zistil, ze nie len, ze nic kvalitnejsie ako xtreamer pro nekupim, ale dokonca je to vsetko drahsie s nevychytanymi chybami, kde ludia cakaju na dalsi a dalsi firmware, ze snad.
Neskutocne.
Mozno by som isiel aj do NAS, ale stve ma ze to je neprenosne. Vyhoda na druhej strane, ze asi vychytanejsie ako tie mmc ohladne siete.

A otazka je - Ked NAS, tak ktory by ste doporucili z vlastnej skusenosti ? Resp. ma niekto MMC s ktorym je spokojny a permanentne ho nenasiera ?

chch- 23.11.2014 07:17:26 | 217.73.23.116

khai- 22.11.2014 12:10:03 | 121.72.167.163
ch, robim si srandu prirodzene. mozem ti takou istou anekdotou povedat ze nikto v mojom okoli nema s ifonom ziadny problem a obaja budeme mat pravdu.

udrbzar- 22.11.2014 11:56:24 | 89.173.192.45
ad.soundbar> mate to niekto doma realne v pouzivani? bo ja som spekuloval, ze nieco take do kuchyne miesto klasickeho radia. 3/4 casu aj tak pouzivam spotify tlfn -> bt -> male_bt_chrastitko. ak pocuvam klasicke radio, tak je to na 90% cro stream/poddcast zasa len cez net, a na toho b&h raz za tyzden v piatok si tiez vystacim so streamom. takze kvalitnejsi/kvalitny soundbar s bt by toto cele skvelo riesil

snappah- 22.11.2014 10:46:54 | 91.127.185.199
khai: velmi pekne napisane, thnx za link. samotny produkt tu nezohnatelny ale vyborne zhrnute, kedy vobec taku vec hladat.

chch- 22.11.2014 07:25:58 | 217.73.23.116
heh ta Beyonce je sranda. vyborne vymyslene.

chch- 22.11.2014 07:17:48 | 217.73.23.116
karol: trafil si to uplne presne. ty ho poznas ?

khai- 21.11.2014 23:49:04 | 121.72.163.25
chch, hento je bez specifikacie detailov v kategorii anekdoty. ked povies "sefko" a predstavim si klimatizacnu firmu tak vidim niekoho kto ma stary dell notebook, soferuje lexus s nejakou retro radiostanicou naladenou a cd jethro tull, zapasi s terminologiou, nechal syna telefon jailbreaknut hned ako ho kupil a ma cisto kvoli tone zodpovednosti nulovu trpezlivost s technologiou. len moja predstava a nepis ziadne detaily, nechce sa mi riesit nic :)

khai- 21.11.2014 23:37:19 | 121.72.163.25
fax, to bolo v dobe ked sme sa stahovali a mala isla do inej skoly a pod takze som to neriesil. serie ma to statocne ale viac z cistej drzosti zlodeja. ako pisem auto je pre nas nevyhnutnost kvoli skole, takto by bol skuter v garazi cely cas a moze zodpovedne povedat ze v garazi vela miesta na "veci" nezostava...

khai- 21.11.2014 23:34:15 | 121.72.163.25
snap: wirecutter je cool na tieto veci, minimalne na to aby si vedel ze ake parametre povazujes za dolezite. http://thewirecutter.com/reviews/best-budget-soundbar/

snappah- 21.11.2014 22:40:16 | 95.102.12.82
pls mate niekto skusenost so soundbarmi? nehladam ziadny hyper priestorovy efekt, skor advanced televizny, nech to ma basy, vysky a rozumne to hra.

muskarin- 21.11.2014 19:03:31 | 78.99.55.35
o, kebyze chcem napisat priemer, napisem priemer ;]]

o- 21.11.2014 18:04:52 | 95.102.45.70
priemer je s kratkym "e"

muskarin- 21.11.2014 15:07:29 | 78.99.55.35
priemér Fico

ook- 21.11.2014 13:32:48 | 95.102.45.70
chch - to nie je chyba, ale dobra vlastnost Ip, ked mas malo energie vypne sa to, aby si ked to budes naozaj potrebovat mal telefon.

chch- 21.11.2014 12:08:09 | 194.1.157.155
viete ze Iphone su velmi uzivatelsky pritulne, priatelske a vobec najlepsie telefony. len neviem preco moj sefko ma kazdy tyzden daky problem so svojim, momentalne sa mu to same vypina ked je bateria na 35%

udrzbar- 21.11.2014 11:20:58 | 89.173.192.45
...skuter si pisal, myslel som, ze ako spravny motorkar si hned kupil dalsi ;)

khai- 21.11.2014 11:15:50 | 121.74.178.240
nemal som na to referencie (pozeral som asi 3 youtube porovnavacie videa prave s tym bose), prislo mi to ako vhodny dizajn a plus mali akciu kde k tomu pridali ten najmensi model co maju "zadarmo", inymi slovami mam za jednu cenu dva bt reproduktory takze jeden je v kuchyni. je to fasa, vobec nelutujem, idealne riesenie je upgrade systemu ale na to nemam cas, sam to robit nechcem a praca by stala rovnako ako vybavenie a to by som kukal na $1000 a to mozem iebat. swift je fasa v sportovej verzii, my mame 1.2 co je uplne minimum, prekvapivo to nie je lenive s ohladom na motor takze to je v pohode ale ako pisem zaplati sa to same za seba za 3-4 roky a s ohladom na to ze som v premavke vacsinu casu to je fakt uplne jedno. skuter mi niekto ukradol uz pred vyse rokom (nepisal som sem?), prirodzene nepoisteny (naschval) ale musim nosit dceru do/z skoly takze by len hnil doma.

udrzbar- 21.11.2014 10:59:24 | 89.173.192.45
lol, ono to fakt vyzera ako tehla ;)

khai> preco prave toto? mas na to nejake dobre referencie? sa pytam, lebo moj favorit pre tento segment je prave ten bose, ale teraz pozeram, ze (asi) porovnatelny bose stoji o 100e viac ;(

inak ta hmotnost a hmota je +/- jedna pet s mineralkou. nie ze by nebola pravda, co napisal xal, je to vec, ktoru treba mat na pamati, ale imo sa to bude dat supnut niekam, kde to nebude zavadzat, bude to hrat a nebude to mat tendenciu lietat

swift je inak ppc, motokara. do mesta super. na skutri uz nejazdis?


y@book- 20.11.2014 21:43:07 | 89.173.50.116

khai- 20.11.2014 21:23:59 | 162.112.18.16
imro, som vcera pocuval ultravox, myslel som na teba :)

khai- 20.11.2014 21:23:34 | 162.112.18.16
chch, vobec nie, praveze imo cely technicky trik ohladom tych hlbokych basov je prave z hmotnosti celeho zariadenia co ocenujem. problem je s tym ze to doslovne vyzera ako tehla a nasledne sa to neda nikde rozumne umiestnit. kazdopadne to su male problemy v svetle toho ze som konecne mohol pocuvat rdio na ceste do prace.

chch- 20.11.2014 21:09:07 | 217.73.23.116
imro: ako ho najdem ?

imro- 20.11.2014 20:59:44 | 195.2.244.193
fax: pri mojom spotify playliste by si vydrzal 10 minut maximalne

chch- 20.11.2014 20:34:32 | 217.73.23.116
hm, ocakavas 5 dni vydrz na baterku, a ocakavas, ze to bude zaroven lahke ?

khai- 20.11.2014 20:32:42 | 162.112.18.16
xlx, ani nevies aku mas pravdu. kupil som vcera sony x5, vsetko je super od hlasitosti po kvalitu zvuku ale je to tehla ktora sa povaluje v aute. to je inak na dochadzanie do prace, preto je to swift tiez cisto kvoli ekonomii, parkovani a nepotrebe mat cokolvek ine. vacsina cesty je menej ako 30kmh v premavke takze s tym nie je problem ale ano je to solidna tehla.

ook- 20.11.2014 16:41:19 | 78.98.69.186
- okupovaná Plastelína

snappah- 20.11.2014 15:07:20 | 78.98.67.17
khai imho blbost z bezpecnostneho hladiskaniekto do teba vpali alebo sa vysypes a ten reprak zacne lietat po aute a utrhne ti hlavu. asi by som isiel kombinaciou toho BT ciciku, co to potom vysiela na frekvencii, ktoru si naladis na radiu + upgrade prednych reprakov v aute. nie je to optimalne riesenie ale lepsie ako to, co mas teraz.

udrzbar- 20.11.2014 15:05:16 | 195.49.189.48
elecko, pocuvam tvoj playlist (elek's 2013) na spotify a niektore veci su tam imo len pre silne povahy :)

udrzbar- 20.11.2014 10:44:11 | 195.49.189.48

VIDEOTON Székesfehérvár

toto je mantra zo normalizacneho rozhlasu vypalena do synapsii, nebol to nejaky fotbalovy klub? :)

khai- 20.11.2014 08:41:47 | 121.74.191.40
lol to su imo na 99.9% photoshopovani ludia skupinovej fotke :D

ook- 20.11.2014 08:19:29 | 78.98.69.186
chch - pan vlavo dole ma opacne svetlo a zly rozmer - je zjavne zle dofotosopovany.

chch- 20.11.2014 07:18:27 | 217.73.23.116
aj ten vpravo hore, v hnedom obleku.

chch- 20.11.2014 06:25:49 | 217.73.23.116
ked som si uz spomenul na videoton, isiel som sa pozriet ci este existuju, a pani to je dost velka a vazna firma. tato fotografia ma pobavila, ten pan vlavo dole vam nepripada dako neprirodzeny ? :-)

chch- 20.11.2014 06:10:27 | 217.73.23.116
repraky do zadneho okna auta, s napisom VideoTon.

khai- 20.11.2014 02:08:38 | 162.112.18.16
jedine co mi na tom vadi je ze si pripadam ako debil nosit prenosne audio do auta. nemam problem to zobrat raz za tyzden dovnutra kde to nabijem, vacsina ma 6+ hodin prevadzky bez problemov. parkujem bud doma alebo v strazenom parkovisku ale ano to je jeden z faktorov. ja som si vzdy myslel ze tie repra su totalne picoviny v style "hentake male to musi mat zvuk ako stare tranzistorove radio bez basov" a otestoval som sony SRSX7 (kusok vacsie ako ten bose) a padol som na rit lebo to malo s ohladom na velkost neuveritelnu kvalitu a velmi solidne basy. cd prehravac v aute vie citat mp3 napalene na cd ale kvalita reproduktorov vo dverach je suboptimalna, nehovorim ze pocuvam mastodon/kyuss kazdy den ale doslovne cokolvek z toho zanru je na zabudovanom audiu nepocuvatelne. ie, kupim BT kit a budem hrat vsetko cez ten isty zle znejuci system. peniaze na totalny upgrade auto audia nemam/nechcem minut takze prenosne audio vyzera ako dobra alternativa.

udrzbar- 20.11.2014 00:22:28 | 89.173.192.45
khai> podla mna je to ok sposob, ako s tym vyjebat. otazka je, ci to budes vyberat, ak nie, ako to budes mat poriesene s (pohodlnym) nabijanim a pripadne aky to ma thief_faktor vo vasich koncinach.

toto by sa ti do rozpoctu nevoslo?

inak ja som to pred rokmi prespekuloval, ked som do veleryby kupil radio bez cd (miesto toho slot na SD), ale bez BT. modry zub sa v tom case javil ako uplne neperspektivna technologia s vysokym ezoterickym faktorom :) teraz lutujem a rozmyslam nad BT pojitkom - kabel je sice fasa, ale otravny a nepohodlny.


khai- 19.11.2014 23:12:56 | 162.112.18.16
je totalna kokotina kupit prenosny nluetooth reproduktor (ie logitech boom) do auta ktore nema BT zabudovane v audiu? nechce sa minat ~130nzd za BT kit do auta ktory budem moct pocuvat len v aute ale pride mi hlupe mat v aute prenosny akumulatorovy BT speaker. tie novsie BT prenosne reproduktory maju imo neporovnatelne lepsi zvuk ako budgetove zabudovane audio v suzi swift.

ook- 19.11.2014 18:32:25 | 78.98.69.186
zopar zaujimavych
ludfan- 19.11.2014 11:58:23 | 147.175.31.204
ed som nikdy nepouzival, ale HISOFT assemblerpre Z80 bol riadkovo orientovany. lenze vedel na rozdiel od ed editovat riadok, teraz som pozeral v manuali.

ook- 19.11.2014 10:14:40 | 78.98.69.186


ook- 19.11.2014 10:10:25 | 78.98.69.186

chch- 19.11.2014 07:04:38 | 217.73.23.116
efha: tema bola textovy editor, a kedze nie som koder, ale navrhujem komercne chladiace systemy, tak k tomu nemam velmi co povedat.
inak notepad ;-)

khai- 19.11.2014 04:01:25 | 162.112.18.16
homesite :D

efha- 19.11.2014 02:03:21 | 85.70.137.128
pockajte kym sa zobudi chch, aby pripomenul ze pouziva frontpage alebo homesite 0.9 beta :P inak 'back in my days' som pouzival vim, dneska takmer vylucne microsoft word 2007 :D

ludfan- 18.11.2014 23:28:35 | 109.230.13.11
mne vim vyhovuje, presiel som nan asi roku 1999. ono to ma kazdy inak. trebars taky linus torvalds udajne pouzival pico kedysi, dnes microemacs.

ludfan- 18.11.2014 23:16:14 | 109.230.13.11
sed -i

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.