|
|
| ook- 05.11.2014 13:06:51 | 95.102.33.62 |
|
ludfan - s fenami nemas uplne celkom pravdu, resp. pravda je relatitna vzhladom na nasu domrdanu precitlivelu spolocnost a chovanie psov ako maznacika s popletenymi hodnotami.
V prvom rade v prirode napr u vlkov vlk nezahlusi fenu, ale kludne ju napadne a urobi si s nou poriadok ak sa chova ako drbnuta co obnasa aj slusne kusnutie pretoze to je jediny sposob ako pes/vlk vie dat najavo, ze mu nieco prekaza.
To, ze precitlivelec co venci vonku svojeho milacika chape upozornenie ineho psa voci jeho psovy nerob mi to, alebo ja som pan, ako, ze ho ide zabit je ta deformacia a zly pohlad na spravanie sa. Inak s tebou suhlasim Treba vediet ako to vyzera ked ide pes nieco zabit, a ako to vyzera napr. ked si robi poriadok vo vztahoch a vymedzuje sa, napr. voci hlupej/drzej/agresivnej fene, alebo aj stenatu. Nie su to ludia, oni komunikuju inak. |
|
|
| ook- 05.11.2014 12:55:26 | 95.102.33.62 |
|
khai - dik, rozumiem. ohladne psov - ale to je chyba vo vychove - pes v rodine je v svorke a jeho miesto je uplne dole pod detmi. On to berie ako fakt a je stastny, len musi vediet presne kde je jeho miesto v hierarchii. To co si opisal je skoro 100% bezne u picipsov co ich chovaju ciciky a nosia ich na rukach. Je tam zopar veci, ktore musi clovek vediet a spravne zvladnut potom to funguje. Hlavna zasada, pes nie je clovek a ked sa k nemu tak spravas, tak je chudak zmateny a vznikaju problemy. |
|
|
| udrzbar- 05.11.2014 12:52:19 | 195.49.189.48 |
The Rise of the Phablet: Designing for Larger Phones
|
|
|
| ook- 05.11.2014 12:32:03 | 95.102.33.62 |
|
ludfan - to je, ale upozornenie pre stojanovu, nie rucnu vrtacku - nahodou to viem, kedze mam strojnicku priemyslovku boli sme za to cepovany ;) btw spoluziak prisiel o posledny clanok prsta ked mu 'vystruznik" zachytil rukavicu .... ale nie v skole pri vrtacke, ale na brigade v stupave kde sa takym "vystruznikom" vyvrtavali hluby z kapusty.
ps : a ani pri sustruzeni ani pri ziadnom inom stroji, ktory sa toci a je tazsi ako ty ... handry su svina aj volny rukav ... atd ... |
|
|
| ludfan- 05.11.2014 07:32:56 | 109.230.13.11 |
| Animal behaviour  -  Resources for applied ethology |
|
|
| ludfan- 04.11.2014 22:35:49 | 109.230.13.11 |
|
khai, to s tymi psami zavisi od rasy. tie urcene pre spolocnu pracu (napriklad zaprah alebo lov) maju v psychologii posilnenu hierarchizaciu oproti inym rasam, lebo to umoznovalo cloveku vyuzit skupinovu dynamiku na to, aby se pretekali v praci. proste normalny management [g]. (*) nie su to ale ziadni vlci.
myslim, ze problem je v tom ludia nevedia absolutne psov vychovavat, nenastuduju si zakladne veci, nepoznaju ich. ked som mal psa, stretaval som sa s ignoranciou casto. radostne skerenie sa bolo intepretovane ako "cerenie zubov", na druhej strane jasna snaha zabit mojho psa bola interpretovana ako "on sa iba hra"... niektori svojou ignoranciou proste sposobia, ze sa pes scvokne. neustale mu davaju opacne signaly ako v danom kontexte ocakava. napriklad ten pes, ktory dohryzol ooka bol mozno cvok. MLADATA SA NESMU KUSNUT je u psov vrodene pravidlo cislo jedna, pes ktory ho nerespektuje je cvok. ak by moj vlastny pes umyselne uhryzol decko, vazne by som uvazoval o utrateni, seriozne. ide samozrejme aj o kontext, ak je pritomny moment prekvapenia, moze sa prihodit skrabanec zubami vystriedany okamzitym uvedomenim si STRASNEHO ZLOCINU. dalsie absolutne tabu je (u samcov) FENY SA NESMU KUSNUT, samec co kusne fenu to ma v hlave FUBAR. (*) Canine Resources Department? |
|
|
| khai- 04.11.2014 21:11:51 | 162.112.18.16 |
| s tymi rukavicami to dava zmysel ale aj ja by som mal rukavice keby si mi nepovedal. counterintuitive. |
|
|
| khai- 04.11.2014 21:05:05 | 162.112.18.16 |
| sory na upresnenie, tlacidlo hore je na otvaranie deklu, tlacidlo pod ruckou je na zapinanie |
|
|
| khai- 04.11.2014 21:04:09 | 162.112.18.16 |
|
treba zapnut koliskovym knoflikom dole pod ruckou ako pises. to ze to je uplne rovnake je podla mna teraz uplne typicke. vyrobcovia idu na alibaba, tam je tona cinskych fabrik, objednas 50 kontajnerov, kazda konvica vyjde na $7USD, vyrazenie loga do antikoru $1USD navyse, etc... mna by skor zaujimalo ze kto to dizajnuje lebo to musi byt lukrativny biz, so vsetkym respektom k mohutnemu cinskemu bicepsu vyroby spotrebicov imo hentu konvicu dizajnoval ne-aziat. ohladom hentakych velkych psov by ma zaujimalo ze ako vnutorne riesia hierarchiu v rodine ked tam ako vodca svorky zrovna nie si. ja si pamatam z detstva nejaku story ako chlapik odisiel z domu nieco kupit, doberman si sadol na gauc, manzelka ho chcela vyhnat ako obycajne robia a pes ju dohryzol, cele prezentovane s tym ze si pes myslel ze ked pan nie je doma tak je on pan. |
|
|
| ludfan- 04.11.2014 20:58:35 | 109.230.13.11 |
![]() Pani,seriozna otazka: kto z vas vie, ze pri praci s vrtackou, najma stojanovou, je zakazane pouzivat pracovne rukavice? Vraj ked cloveku zachyti vrtacka rukavicu tak mu moze urvat prsty, ak sa jej dotknete holou rukou tak je to menej vazne. Ja som pouzival cely zivot pri praci s vrtackou rukavice, kvoli bezpecnosti, blbec som. |
|
|
| ook- 04.11.2014 18:54:53 | 78.99.58.61 |
| khai - este jedna technicka ku kanvici, zapina sa hore, alebo sama ked das vodu zavries a polozis na stojan, alebo treba este zmacknut dole prepinac pod ruckou ? dik. |
|
|
| ook- 04.11.2014 16:21:21 | 78.99.58.61 |
|
imro - ako vo vsetkom vzdy zalezi od toho kto to robi, ale je to velky mimoriadne silny pes - to znamena musis stale davat pozor a usmernovat ho kam patri, NIKDY by som nenechal ziadneho psa sameho s detmi okrem mojich, pretoze tam vie kde ma miesto v svorke a uz su velky. Ku kazdemu psovi by sa tak mali ludia chovat, mna najskaredsie do tvare kusol prave maly pes ked som mal 9 a skoncil som na plastike + 46 stichov na hube. Velky ma nekusol nikdy.
usi to je kapitola sama o sebe. Standard bol kupirovane usi, malo to svoje opodstatnenie a velmi dobre, ale posledne roky cca 6 je to zakazane, lebo ze trapenie zvierat a pod. taka ta falosna laska k zvieratam. Takze aj na vystavach su pozadovane usnice. Vystava ma nezaujima, ale neostrihali sme ho lebo - zle skusenosti z ludmi ako reagovali na predosleho ostrihaneho psa. Spolocnost automaticky zaradi ludi co maju "vojensky zostrih" do agresivnej skatulky a naopak. Je to stupidne, ale funguje to. Nevyhoda - kedze nie je ostrihany, tak ma pravidelne problem s usami. V prirode nie je ziadne zviera s usnicami, ktore zakryvaju sluchovod, ucho sa tak lespie vetra, cisti a nema nachylnost na rozne kvasinkove plesne. Okrem toho pracovne je to nepohodlne, usnica sa najhorsie hoji /pes stale trepe hlavou a rozdrbava si to / a lahko sa pri pracovnom plemene poskodi - takze to strihanie ma svoje logicke aj zdravotne opodstatnenie. Okrem toho ked sa psi pobiju usi su prve co je zranene. Ale spolocnost ..... atd. jo a "venovat sa psovi" nie je umerne velkosti psa, ale priamo umerne velkosti cloveka, ktory sa o neho stara. |
|
|
| imro- 04.11.2014 15:43:20 | 195.2.244.193 |
|
ook: ak to nie je tendencne pripravene video, tak celkom fasa pes spolocnik. akurat sa mu musis stale venovat. vdaka tomu jeho vzhladu by som sa asi stale bal, ze mu preskoci a zje mi deti. inak ten tvoj tusim nema odstrihnute usi. je tak krajsi, ale moze to tak byt? |
|
|
| ludfan- 04.11.2014 15:12:01 | 147.175.31.200 |
|
|
| ook- 04.11.2014 14:59:31 | 78.99.58.61 |
|
imro - iba ked zozeniem, je to dost zlozite uznas ze hlavne negrov je tu pomenej ;( , tak je na granuliach + maso z hospodarskych zvierat. Ale inak sa v argentine a severnej amerike pouziva hlavne pri love divokych svin, pretoze dokaze pracovat v svorke a zadrzat - vid. monteria dogo argentino
Biele su preto aby sa pri tom blbnuti neprehrievali a hlavne dali odlisit, ale super zvlada aj zimu, ani pri -15 sa mi neklepal. ArgentinÄanmi obľubou použÃvaný spôsob poľovaÄky bola montéria. Poľovalo sa z koňa za pomoci 3-5 psov. Psy naÅ¡li, vydurili a prenasledovali zver. Po dolapenà držali ju kým poľovnÃk nepriÅ¡iel a neskolil ju s dýkou. Boje s korisÅ¥ou Äasto konÄili s poraneniami psov. Pri noÄnej poľovaÄke na pumu dostávala dôležitosÅ¥ biela farba. Podľa významných znalcov toto plemeno je na lov vysokej zvery najideálnejÅ¡Ãm psom na zemi. |
|
|
| ludfan- 04.11.2014 14:59:18 | 147.175.31.200 |
| fake samozrejme, ale vynikajuce. slzy v ociach od smiechu. |
|
|
| udrzbar- 04.11.2014 14:19:22 | 195.49.189.48 |
|
|
|
| imro- 04.11.2014 14:07:18 | 195.2.244.193 |
|
Argentinská doga je velké psà plemeno bÃlé barvy, vzniklé křÞenÃm Å¡panÄ›lských bojových psů s mastify, boxery, buldoky a bulteriéry - výsledkem byl schopný lovec pum a jaguárů. ArgentÃnská doga se také dÅ™Ãve použÃvala jako strážný pes amerických plantážÃ, kde hlÃdala otroky. to znamena, ze ju krmite pumami, jaguarmi a cernochmi? |
|
|
| ook- 04.11.2014 13:51:51 | 78.99.58.61 |
| udrziavac - chod uz prazit kava nie je. |
|
|
| udrzbar- 04.11.2014 13:30:29 | 195.49.189.48 |
| vsak hovorim, citlivy chlapec :) |
|
|
| ook- 04.11.2014 10:50:55 | 78.99.58.61 |
|
khai - uz su nazad, len som to olinkoval a zmensil.
no nerez je to co vadi mojej zene lebo ze to je hnusne rychlo, co je pravda. Prekvapilo ma, ze tie kanvice su uplne rovnake len s inym firemnym napisom, pricom ide o rel. kvalitne znacky. |
|
|
| ook- 04.11.2014 10:45:41 | 78.99.58.61 |
|
o nasich psoch ... gulervac argentinsky - behame
ukoncovac muslimakov mirkova kamoska z mladosti ;) jej syn aron, nas predosli peso ![]() gulervac argentinsky v amsterdame
a samozrejme nesmiem zabudnut, ze vsetky nosia domov detske ruky z pieskoviska, obeduju vyvar z hlav malych dievcatiek, tesne potom ako ich ja znasilnim a pomocou nich si celozivotne dokazujem, ze mam velke gule atd. |
|
|
| khai- 04.11.2014 10:41:11 | 121.74.129.138 |
| aaaand they're gone... |
|
|
| khai- 04.11.2014 10:40:49 | 121.74.129.138 |
| imro, presne. ja som tu kanvicu videl u kamaratky v kuchyni a na druhy den som bol v obchode ju kupit, cisto kvoli hluku. mna na tych veciach seru dve veci, jedna je to co ook hovori a ze niektore maju debilny system na dolievanie vody a druha je to ze vacsina (100% z toho co som videl) ma automaticke vypinanie funkcne len ked je dekel zavrety. stara konvica sa mi 2-3 krat sama otvorila ked bola zapnuta a nasiel som ju o 5 minut s brutalne divoko vriacou vodou. nechcem si predstavit ze co by z toho bolo ked vyvrie voda kompletne. vyhoriet kvoli $50 made in china konvici je definicia nestastia. jo a ano nerez v kuchyni sa zajebe nevycistitelne za par mesiacov vratane tejto konvice. ti psi su brutal :O |
|
|
| imro- 04.11.2014 09:29:07 | 195.2.244.193 |
|
pri tejto kanvici vobec nepisu, ze je nehlucna a pritom to je ta killer feature, kvoli kt si ju Karol kupil. inak toho psa sa bojim uz z fotky, to je gulervac? |
|
|
| snappah- 03.11.2014 22:49:40 | 37.228.212.30 |
| muslimak |
|
|
| ook- 03.11.2014 15:24:01 | 78.98.113.39 |
|
fax - ale ved ten nas pes je absolutne ňuňu ... aj ten pred nim bol, si zabudol uz ;)
khai - he tvoja kanvica |
|
|
| ook- 03.11.2014 14:26:23 | 78.98.113.39 |
|
muskarin - ale ja som to prijal, prave ako velky kompliment. Ludia co ma poznaju roky maju zvacsa opacny nazor a tuto teta za 30/2 sec. to da ;) no ved ja nic ja sa tesim. len som sa lakol trosku tej tvojej poznamky, ze takych ludi budem stretavat stale castejsie .... http://www.vesmirni-lide.cz/ ? |
|
|
| muskarin- 03.11.2014 11:18:03 | 91.127.127.44 |
|
ook, preco si to neprijal a nezobral to trebars ako kompliment, ale potreboval si sa voci tomu vymedzit? mimochodom, schopnost naÄÃtaÅ¥ si/nacÃtiÅ¥ druheho cloveka nieje az taka neobvykla. zvykaj si, takych ludi budes stretavat coraz castejsie. zvlast ked si taky citlivy ;]] |
|
|
| udrzbar- 03.11.2014 11:08:11 | 195.49.189.48 |
ook> ale ved na tebe je to hned vidno, ze si velmi citlivy clovek :)))pri tom tvojom psovi by aj charlie manson vyzeral ako madarsky ucitel tanca ;) |
|
|
| ook- 03.11.2014 10:52:35 | 78.98.113.39 |
| neries ludia su divni ;) nedavno tu bola znama manzelky videl som ju prvy krat, vosla k nam do predsiene a bola u nas cca 30 sekund to som ju stihol len pozdravit a podrzat psa, aby sa nevnucoval t.j. polovicu casu som bol aj tak skloneny k nasmu dementovy. Vzapati obe odcvalali do prec. Neskor mi zena hovori, ze jej kamaratka zadrela nieco v zmysle : "ten tvoj muz je velmi citlivy clovek" ... WTF citlivo som jej zadrel, ze co za pip jej natarala ked ma taky dojem, ze nic ze to si vytvorila za tu chvilku co bola u nas .... a mas to. |
|
|
| khai- 03.11.2014 10:12:11 | 121.74.185.99 |
| hah, zabudol som povedat, dneska ma pingol cez facebook messanger byvaly kolega. hovori ze ma pocit ze ma ADD (attention deficit disorder) a ze ide zajtra doktorovi sa o tom porozpravat lebo ze sa nevie na nic sustredit a ovplyvnuje ho to v praci. plus ma taky ten nekontrolovatelny fyzicky tik obcas, nic strasne, totalne tolerovalne ale zjavne. rozmyslam, nuz fasa chalan, neni sme nejak extra blizko, doslovne kolega z pred roku, preco mi toto hovori? a on ze "ja som rozmyslal o ludoch ktorych som stretol a karol ja si myslim ze ty mas tiez ADD". da fuq? o_O |
|
|
| khai- 03.11.2014 10:02:36 | 121.74.185.99 |
| a ja som si naivne myslel ze nikto neocenil moj frk... |
|
|
| udrzbar- 03.11.2014 09:03:29 | 195.49.189.48 |
sorry za OT, ale ja sa tu uz ~tyzden ujebavam pri predstave
... a doktor by prisiel a povedal "je mi to velmi luto ale karola vazne jeblo" |
|
|
| chch- 03.11.2014 05:46:49 | 217.73.23.116 |
| karol: amerika ma uplne u prdele co sa deje mimo jej hranic. treba im to oplatit rovnako. |
|
|
| khai- 03.11.2014 02:23:56 | 162.112.18.16 |
| miestny rugby team hral v usa, obrovske fanfary, miestne news posledny tyzden o inom nehovorili, obrovska vec lebo sak modla, pycha, radost a cista definicia noveho zelandu je v amerike! dneska vysli v amerike noviny: http://www.stuff.co.nz/sport/rugby/all-blacks/10694542/All-Blacks-called-Aussie-by-Chicago-newspaper LOL |
|
|
| khai- 02.11.2014 22:28:17 | 162.112.18.16 |
| ja mam toto http://shop.davidjones.com.au/djs/en/davidjones/breville-comfort-kettle, ledva som to nasiel na nete teraz, je to stary model, maju novsi (neviem ci lepsi), jedna ruka v pohode, velky dekel, ticha prevadzka, luxusny "ding" zvuk ked zovrie :D ked sme to kupovali tak to bol s prehladom najdrahsi model ale jediny ktory bol "silent", pri starej konvici sme doslovne nemohli mat konverzaciu v kuchyni, jeden by neveril ako hlucne moze byt varenie vody... |
|
|
| ook- 02.11.2014 18:54:27 | 78.98.113.39 |
| pokazila sa nam po 10 rokoch rychlovarna konvica, zlomil sa vo vnutri plastovy prevodnik pohybu vypinaca co je zavada, ktora sa neoplati opravovat. Ked som to rozobral aj tak ma prekvapilo, ze to vydrzalo tak dlho, kedze to je mimoriadne subtilne. Dnes som zistil, ze kupit kanvicu do 1,2L malu - guloviteho tvaru, ktoru obsluzim JEDNOU rukou tak ako bol ten nas tefal, je dnes uz nemozne. Presiel som predajne a skusal osobne - priserne ako nesedia v ruke ake su neprakticky na nich urobene ovladacie prvky maju male otvory na vodu atd... to v kazdej tej firme je dobre plateny designer ;( nechapem ako sa moze produkovat a predat take mnozstvo shitu. |
|
|
| ook- 02.11.2014 18:46:10 | 78.98.113.39 |
| chch - ja som to z toho co pisal khai asi nespravne pochopil, tak ze sa neciti ze zije v chudobnej oblasti. |
|
|
| chch- 02.11.2014 15:25:03 | 217.73.23.116 |
| snow: chudobnej oblasti |
|
|
| snappah- 02.11.2014 12:34:44 | 78.99.53.28 |
| auto: uvidim, ked ho budem vracat. samozrejme poistujem ho. pocitam s tym, ze mi ponuknu upgrade poistky, rozhodnem sa na mieste. auto som mal pozicane x-krat, nikdy nebol problem. zhodou okolnosti v Irsku pred x rokmi som ho rano nasiel naburane, resp. dost skrabnute. Policajt urobil zapis, ze som to nebol ja, typek v pozicovni na telefon sa iba spytal, ci potrebujem druhe. Bol to tento isty level auta, poistky. Fineprint netvrdi nic neobvykle. |
|
|
| ook- 02.11.2014 12:33:39 | 78.98.113.39 |
| ak je vychladeny moët, francuzske suchare s krevetou pocitovo meradlom bohatej oblasti, tak je to s tou nz ekonomikou nejake divne. |
|
|
| chch- 02.11.2014 11:40:51 | 217.73.23.116 |
| sused je stastny, ze sa mu vyrovnala zahrada, zvazovala sa mu smerom dozadu. |
|
|
| khai- 02.11.2014 01:59:47 | 121.72.183.196 |
| zaujimavy fenomen, na halloween vozia rodicia decka z chudobnych stvrti do bohatych oblasti. decka v telke s hanbou priznali ze tam im daju lepsie cokolady a sladkosti, bohati ludia su nasrati ze to je vec ktora by mala byt orientovana na lokalnu komunitu a nie na zneuzivanie. ked poviem ze "vozia" tak vraj v minivanoch, najazdove skupiny :) zhodou okolnosti jedna z tych skupin deti s ktorymi sa reporter v telke rozpraval bola privezena z mojej stvrti. a ja tu sedim pod palmami cakajuc pokial sa mi vychladi moët lebo tie francuzske suchare s krevetou potrebujem niecom zapit. |
|
|
| ook- 01.11.2014 22:59:16 | 78.98.113.39 |
| sused ma kopec na sankovacku. |
|
|
| chch- 01.11.2014 22:27:29 | 217.73.23.116 |
| Yuran: k susedovi |
|
|
| y@book- 01.11.2014 21:59:12 | 89.173.50.116 |
| chch tu zem co si vykopal si kam odviezol__? |
|
|
| chch- 01.11.2014 17:13:51 | 217.73.23.116 |
| jama3 |
|
|
| ludfan- 01.11.2014 16:39:59 | 109.230.13.11 |
|
Andres Duany Lecture. Suburban Sprawl. jeden a pol hodiny, ale skvele. Prednaska z roku 1991 o tom, preco nase mesta prestavaju fungovat. Koncentrat vsetkych chyb nam nasi priatelia a ochrancovia z Digital Parku postavia v blizkosti mojho bydliska: BORY HOME - Mestská ÄasÅ¥ BORY |
|
|
| khai- 31.10.2014 22:20:11 | 121.72.204.87 |
| snap teraz kukam to auto je $53.50nzd na tyzden, to je lol cena. dufam ze si si precital fineprint ;D |
|
|
| older postings |