|
|
| khai- 31.10.2014 22:18:18 | 121.72.204.87 |
| fax, kokoti su vsade (vedel by som rozpravat) kontrakt alebo nie, projekt sa blizi ku koncu a deadline bol v juli (!), ludia su pod tlakom a nic ti neukaze skutocnu kvalitu ludskych povah a vztahov ako piatok poobede ked hrozi ze sa bude robit cez weekend. realita je ze ked niekoho niekto spucuje tak prva reakcia je ze ta osoba si to vyventiluje na niekom inom. "zjebal" je trocha prehananie, on len obracal ocami a implikoval iracionalnost mojich rozhodnuti. iste som spominal kontrakt je adekvatne plateny, neexistuju ziadne "performance review" so sefom, ziadne "team building exercise" a podobne. zrovna tento tyzde som kukal permanentne pozicie a takmer som sa naplasil ze by som musel zmenit zivotny styl. nie ze by som zral na ranajky rusky kaviar ale veci ako doprava alebo pracovne hodiny su pre mna teraz veci nad ktory mi nemusim rozmyslat. o tom ze je niekto kokot sem napisem a hned je mi lepsie :) |
|
|
| khai- 31.10.2014 22:01:57 | 121.72.204.87 |
| ja som sa hentak nechal na doplatkoch ojebat naposledy pred rokmi. poziciavali sme z hetz, opytali ze kde budeme jazdit a nepovedali mi ze za kazdy den mimo rakusko je tusim 30euro priplatok co prirodzene bolo pri konecnom zuctovani prekvapive ale s medzinarodnym odletom o 2 hodiny som sa nemal cas natahovat. plus ako sa tu hovori adding insult to injury som platil 20euro za oskrety plastovy dekel na kolese. teraz v amerike sme poistili vsetko, upgrade triedy, gps a pod stalo nas to viac ako sme planovali ale nikto sa s nami nehadal o nicom napriek skrabancom na narazniku. doslovne chlapik kukol papiere, zobral kluce a poprial nam peknu cestu. imo hodne extra penazi. v amerike sme boli v dvoch hoteloch kde bolo povinne valet parking ($30denne!) a my sme si az po par dnoch uvedomili ze nielenze auto treba skontrolovat pred a po odovzdani ale ze tiez treba dat tringelt pri kazdom odchode a prichode, totalny rip-off a to je kde sme (imo) tie skrabance dostali. akoze odovzdat kluce od pozicaneho zanovneho auta teenagerovi na minimalnej mzde je dost podivne. |
|
|
| snappah- 31.10.2014 18:27:31 | 78.99.53.28 |
| efha: mno cez web nesnazia a full-full bola samozrejmost. |
|
|
| efha- 31.10.2014 15:50:10 | 195.122.195.194 |
| snappah: prave preto sa ti bud snazia tie options nanutit, obcas velmi neeticky (napriklad predajci tvrdia ze neexistuje moznost 'full-full' fuel, ale len 'full-empty' s priplatkom ~50 eur za natankovanie + cena benzinu, aj ked toto je vraj vyslovene niekde v zakotvene v EU zakonoch), pripadne ta potom popotahuju za najmensie oskreniny na plastovych naraznikoch apod. pred rokom som takto doplacal €350 za 'opravu' plastoveho narazniku. hadal som sa s nimi, s bankou, nic nepomohlo. tymto vsetkych vyrazne varujem pred 'sicily by car' ... |
|
|
| snappah- 31.10.2014 14:26:32 | 78.99.53.28 |
| pozicovne aute: idem na tyzden do dublinu a prisiel mi spam "nechces si pozicat auto?". dost prekvapilo, ze mini, economy az po compact class (focus) je auto na den lacnejsie ako gps k nemu, toto. Bez poistky samozrejme, ktora stoji cca rovnako ako cele auto na den. Celkom cheap, 75-100€ na tyzden auto. Bazalne, ale chodive. Celkom haluska, ze auto samotne asi negeruje zisk, skor tie chrochtaky okolo, resp. ked si poziciam auto bez options, je to pre nich cista strata. |
|
|
| udrzbar- 31.10.2014 13:38:11 | 195.49.189.48 |
|
ta fotka je ze
aaaah! |
|
|
| ludfan- 31.10.2014 13:11:11 | 147.175.31.216 |
| Ano Keleti. Toto je ono, tá krivka strechy. |
|
|
| udrzbar- 31.10.2014 07:40:38 | 89.173.192.45 |
| karol, vidim ze si ten kontrakt uzivas ;) |
|
|
| chch- 31.10.2014 06:33:42 | 217.73.23.116 |
| ludfan, v budapesti su tri hlavne stanice, asi myslis Keleti. mne sa inak viac paci Nyugati. |
|
|
| khai- 31.10.2014 02:13:28 | 162.112.18.16 |
| kolega ma zavolal cely nasraty a zjebal ma pred dizajnerom za to ze nezobrazujem text na obrazovke v takom istom style ako ma on na jeho obrazovke. dizajner povie ze jemu sa paci viac moj styl, kolegovi sa zatocili kolieska v hlave a zjebal ma za to ze som nezmenil jeho obrazovku tak aby zobrazovala text mojim stylom. hah, kokot. |
|
|
| khai- 31.10.2014 00:59:07 | 162.112.18.16 |
| koncept toho ako ides do manzelkinej kancelariie a spolu riesite matematicke problemy je kompletna scena z big bang theory. |
|
|
| ludfan- 31.10.2014 00:25:10 | 109.230.13.11 |
krásne, vÄaka. Inak, vieÅ¡ akú krivku dostaneÅ¡, keÄ zatlÄieÅ¡ do steny dva klince vedľa seba a zavesÃÅ¡ na ne dlhý Å¡pagát alebo reÅ¥az?
Nie je to parabola, ale hyperbolický kosÃnus. Sranda je, že keÄ sa to otoÄÃ, dostaneÅ¡ tvar optimálneho samonosného oblúka. KeÄ vystúpiÅ¡ v BudapeÅ¡ti na stanici, pozri hore na tvar strechy, to je ono. |
|
|
| chch- 30.10.2014 23:10:41 | 217.73.23.116 |
| ludfan geometricka pomocka |
|
|
| ludfan- 30.10.2014 21:42:10 | 109.230.13.11 |
|
PredsednÃctvo. Iste, tam to tak vyzerá. Nábytok je starý, lebo naÄo nový. Baby na predsednÃctve sú pomalé, ale to máš v Å¡tátnej sfére na tejto úrovni vÅ¡ade. Na robotnÃcku pozÃciu v BA nezoženieÅ¡ za tabuľkový Å¡tátny plat nikoho, iba neschopného ožrana, obÄas sa vyskytuje agilný dôchodca.
Moja žena robà na piatom poschodÃ, na matematickom ústave. Dnes som tam s ňou robil doobeda asi dve hodiny zapÃsali sme pár tabulÃ, potom som iÅ¡iel na obed a dolu na Stavebnú fakultu STU, skúšal som daÅ¥ na papieri dokopy to, Äo sme spravili ale zamotal som sa. |
|
|
| chch- 30.10.2014 21:28:07 | 217.73.23.116 |
| Ludfan: to co je pri hlavnej stanici. Opakujem, nemam problem s vedou, ale ten aparat co to obsluhuje, z toho sa mi obracia zaludok. Rozhlas po drote, smrad muskatov na okne, umele linoleum, tmavohnedy drevotrieskovy nabytok, stolovy ventilator s hlinikovymi lopatkami, vratnicka za sklom v ktorom je kruhovy vyrez vo vyske brucha, udrzbar v pivnici vo svojej kutici s pohovkou a vecne beziacim televizorom, slepice trkotajuce cele hodiny pri kave, veduca oddelenia ktora odide na dve hodiny "idem na pracovisko XY" a vrati sa spat so sukromnym nakupom, atd. Naposledy vlani, mam tam robotu kazde 2 roky. |
|
|
| ludfan- 30.10.2014 20:40:47 | 109.230.13.11 |
| chch> ktorý ústav, v ktorom roku? Alebo (božeuchovaj) predsednÃctvo? |
|
|
| chch- 30.10.2014 19:53:53 | 217.73.23.116 |
| ludfan: neviem o co ide, ale parkrat som pracoval pre SAV, a taky prebyrokratizovany, neefektivny, socializmom napachnuty aparat som uz davno nikde nevidel, mozno este dakde na dedine na poste. na vedu peniaze nelutujem, ale na tych darmozracov co tam pracuju ako keby sa pisal rok 1982 by som nedal ani halier. |
|
|
| ook- 30.10.2014 19:46:05 | 78.98.126.148 |
| fax - zaujimave snad, to nedopadne ako kyberneticka ruka ;) |
|
|
| ludfan- 30.10.2014 17:58:33 | 147.175.31.216 |
| Ak uznáte za vhodné, môžete sa pripojiť Veda chce žiť. Chcú zobrať peniaze SAVke, budú musieť vyhodiť niekoľko sto vedcov ak to prejde. Podľa mňa chce J&T šlohnúť pozemky na Patrónke, iný dôvod to mať nemôže. |
|
|
| udrzbar- 30.10.2014 16:37:48 | 195.49.189.48 |
|
15.januara 2015? no uvidime. |
|
|
| ook- 30.10.2014 12:19:45 | 78.98.126.148 |
|
|
|
| khai- 30.10.2014 11:20:08 | 121.74.157.89 |
| vlada rusi robotnikom narok na prestavky a vyzera to tak ze sa bude v aucklande platit za dialnice a most. uvidime ze ako narod da do perspektivy s novou vlajkou. |
|
|
| khai- 30.10.2014 11:18:26 | 121.74.157.89 |
| fax, ja neviem, ale to su imo veci ktore peniaze riesia velmi uspesne. z toho co viem tak tu sa plati v zdravotnictve relativne malo, kazdy kto moze ide do australie a podobne. v rodine minule niekto hovoril ze pozna skupinu slovenskych chirurgov ktori robia hore dole po svete nieco na styl "pracovnej dovolenky" a nz bol podla vsetkeho platovo najhorsi. irsko vraj najlepsie ale to hovorim 5-6 rokov dozadu. o nic nejde, chapem ze zdravotnictvo by zozralo cely statny rozpocet keby mohlo, to je cierna diera na peniaze a tiez je mi jasne (teraz cerstvo po volbach) ze vacsina ludi chce novu vlajku. imo je ludom velmi dobre vymyslaju picoviny. na druhej strane ale nejaky kokot z green party (ktoru som volil pred niekolymi tyzdnami) dnes prehlasil ze ebola by sa mala liecit homeopaticky takze mi pride uplne jedno ze kto je pri vlade. |
|
|
| y@book- 30.10.2014 10:42:10 | 195.146.135.235 |
| pediater/ortoped je brutal problem aj u nas, takze to je asi globalny config.ini |
|
|
| udrzbar- 30.10.2014 09:32:08 | 195.49.189.48 |
|
khai> ten pediater/ortoped clovece, to je cim? maly dopyt? velka konkurencia (nechce sa mi verit) a optimalizcia nakladov? male cisla (nechce sa mi verit) v tom segmente ochoreni?
a s tym statnym rugby, to mas tak - v kazdom state maju nejaky futbal. |
|
|
| imro- 30.10.2014 09:14:44 | 195.2.244.193 |
| madarska jama, biele na betone, zelena trava a cervene na stene ;-) |
|
|
| chch- 29.10.2014 21:13:49 | 217.73.23.116 |
| oops, sorry, vobec som nemal v umysle napinat, ale inspirovali ste ma. jama2 |
|
|
| efha- 29.10.2014 20:31:52 | 85.70.137.128 |
| bavi ma ako chch napina a neodpoveda :D tiez tipujem masivnu grow-factory plnu ukrajinskych a azijskych imigrantov. bacha na spotrebu elektriny a tepelne vyzarovanie, co sme tu riesili prednedavnom ... |
|
|
| khai- 29.10.2014 20:25:00 | 162.112.18.16 |
| chapem ze nie kazdy sa na to pozera tak ako ja ale ak zdravotny system musi posielat pacientov s rakovinou na ozarovanie do australie lebo cakacia doba je radovo mesiace alebo to ze pediatricky ortoped ma kliniku otvorenu jeden (1) den kazde 3 mesiace alebo to ze chori ludia musia žobrat skrz verejne charity na peniaze pre lieky ktore nespadaju do vladou platenej skupiny tak minat miliony dolarov na to ze aku vlajku potrebujeme je totalna kokotina. hento je populizmus jak svina. oooj no nie ze by niekto riesil veci modernej demokracie ako eutanaziu alebo legalizovanie travy alebo nebodaj zdanovanie cirkve a uzatvaranie dier v danovych zakonoch. to nie preboha, vlajka, vlajka je dolezita. ja ako biely muz v strednom veku v co tu je celkom naisto upper-middle class, som zistil ze vlada pre mna nerobi vobec nic. vlajka bude inspirovana popularnym rugby teamom... uz som tu penil o tom ze statny rugby team ktory zere z mojich dani je v priamom prenose len na platenych televiznych kanaloch? nie ze by ma to zaujimalo lebo jebat ich chlieb a hry... hah! ledva som sa zobudil hned pena na hube... :D |
|
|
| ook- 29.10.2014 18:14:42 | 78.98.126.148 |
| fax - podla mna je to zarodok skratky do seneckeho teska. |
|
|
| udrzbar- 29.10.2014 15:16:07 | 195.49.189.48 |
| miesadlo na farby pre totalnych idiotov (tj pre mna). |
|
|
| imro- 29.10.2014 13:48:58 | 195.2.244.193 |
| pre Karola: http://www.sme.sk/c/7465225/novozelandania-budu-o-novej-vlajke-hlasovat-dvakrat.html?ref=trz |
|
|
| y@book- 29.10.2014 12:47:36 | 195.146.135.235 |
| vianocka? |
|
|
| udrzbar- 29.10.2014 11:59:31 | 195.49.189.48 |
| chch> zaklady na foliak? hydrofarma na makak? day_after ukryt? |
|
|
| ook- 29.10.2014 11:23:16 | 91.127.161.149 |
| mäsový hrob |
|
|
| khai- 29.10.2014 08:32:04 | 121.74.143.233 |
| kdeze, slimaky zozrali sliepky, hento je na rekordnu urodu jahod! |
|
|
| ook- 29.10.2014 08:26:31 | 91.127.161.149 |
| chch to je na slimaky ? |
|
|
| y@mob- 29.10.2014 07:43:45 | 89.173.50.116 |
| Wtf jama? Akoze to tym minibagrom? |
|
|
| chch- 29.10.2014 06:56:16 | 217.73.23.116 |
| jama |
|
|
| chch- 29.10.2014 06:07:29 | 217.73.23.116 |
| fax: mam detekovat sarkazmus, ked som vstal o 5:00, a do 18:00 sme vynosili 40m3 zeminy ? som na umretie, u nas sa hovori "nezvykol si pes na orbu". |
|
|
| khai- 29.10.2014 00:19:59 | 162.112.18.16 |
| ja spanielom zavidim ekonomiku a pracovitost. oh wait... |
|
|
| udrzbar- 28.10.2014 22:48:19 | 82.145.209.195 |
| to bol sarkazmus, sheldon |
|
|
| y@book- 28.10.2014 22:42:29 | 89.173.50.116 |
| ja som si prave na dvore hovoril ze ako dobre ze sa ochladilo a uz nie su komare :) |
|
|
| chch- 28.10.2014 21:58:26 | 217.73.23.116 |
| fax: vobec nie, biznis ma ani nenapadol. zavidim im to teplo. |
|
|
| udrzbar- 28.10.2014 20:31:21 | 82.145.210.29 |
| chch> akoze kolko klim by sa tam dalo predat? |
|
|
| chch- 28.10.2014 19:36:47 | 217.73.23.116 |
| vzdy ked taketo mapy s pocasim vidim, tak sa zbytocne naseriem na skurvenych spanielov. |
|
|
| udrzbar- 28.10.2014 16:49:55 | 195.49.189.48 |
| mila hracka |
|
|
| khai- 27.10.2014 22:23:08 | 162.112.18.16 |
| http://www.theverge.com/2014/10/27/7068363/apple-imac-with-retina-5k-display-review ~:-) |
|
|
| y@mob- 27.10.2014 14:20:09 | 195.146.135.244 |
| ook zajtra pojdem. Neco z teska? |
|
|
| ook- 27.10.2014 14:02:10 | 91.127.161.149 |
| skusim presvedcit thunderbirda, ale mam dojem, ze som to uz robil. Ked ma to naserie do cervena dam tu ich adresu na black list na mail servri. |
|
|
| older postings |