back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

udrzbar- 24.09.2014 10:09:40 | 195.49.189.48
speedie> ale no tak.

udrzbar- 24.09.2014 10:08:18 | 195.49.189.48

Při čtení z papíru si prý zapamatujete víc, než když čtete z digitálu.

Problém už v březnu 2012 řešil i Time a na otázku, zda e-knihy ztěžují zapamatování čteného textu, má odpověď ne. Ale samotný dva roky starý článek toho říká podstatně více a všímá si i dalších věcí – například toho, že hodně záleží na tom, jaký text vlastně čteme.
ja mam problem osobne uplne s inou vecou - pamatam si obsah, straca sa mi ale vazba medzi autorom&nazvom a _obalom_ knihy, jej hmotnou podobou. doteraz si pamatam knihy z detstva, ktore som cital menej ako 10 rocny, obaly, farebnost, font, graficku upravu, povrch etc., toto voditko mi u e-knih unika. na druhej strane je pravda, ze teraz knihy doslovne konzumujem

muskarin- 24.09.2014 10:03:43 | 85.237.227.40
fax, za tu cenu mas dobrý hw od Apple, s ktorým si môžeš robiť, čo chceš. Napr. nainštalovať Windows ;]

udrzbar- 24.09.2014 09:58:49 | 195.49.189.48
ludfan> tabulka ppc

khai>?, ani ne. sere ma, ze v 21. storoci niekto nevie osetrit zakladne veci v eshope. to je rovnaky fail, ako keby sa v tesco nedalo platit cojaviem 10e bankovkami, ale nikde by to nebolo napisane. btw, ta cela vec ma este pikantnu dohru, nejde to objednat dokonca ani cloveku sediacemu v irsku, z ineho dovodu, ktory nie je o nic menej komicky. hladam proste iny shop uz.

speedie>sam si to povedal minule - apple hw je ok, nebyt toho dzignuteho locknutia na itunes / osx, ja proste chcem za svoje peniaze zelezo, s ktorym si robim, co uznam za vhodne. rovnako, ako neznesem na telefone bloatware a rozne modifikacie systemu od vyrobcu, tak si myslim, ze predajcu zeleza hovno do toho, co si tam chcem bezat. a z tohoto dovodu apple proste vypadava hned na zaciatku vyberu.

fh> mam teraz vela dell ntb (konkretne e6540, taka klasicka lopata pre robosa) okolo seba, cojaviem, mne to pride take hmmm ... ako xal hovoril na coyotu firemnu - vsetko v poriadku, len take bezpohlavne. co ma ale velmi bavi, je podsvietena klavesnica, nechapem, ako som mohol bez toho doteraz zit.


khai- 24.09.2014 08:41:28 | 121.74.155.105
svate hovna, muska ty mas viacej odvahy ako ja.

muskarin- 24.09.2014 08:12:13 | 78.99.110.255
efha, za tu cenu kupis slusny stroj aj od apple

chch- 24.09.2014 06:59:49 | 217.73.23.116
efha: podla Hulana jedine thinkpad.

khai- 24.09.2014 03:03:54 | 162.112.18.16
ako pises imo, tie marze su tak tenke ze bez korporatov je to o hubu. keby som kupoval notebook tak toto urcite zvazim, predpokladam ze o par mesiacov budu aj v zaruke samsungy len velmi problematicky opravitelne/vymenitelne. jedine co poviem je ze ak sa neponahlas tak pockaj na nieco s novym usb type c, ak z toho chces vymackat 4+ roky co je imo realisticke ocakavanie tak toto je jedina ficura na ktoru by som pockal. ale musim povedat ze v praktickom svete imo o nic neprides.

efha- 24.09.2014 00:11:41 | 85.70.137.128
inak ked sme u toho, do vianoc by som si chcel kupit novy notbuk, poradite prosim? moje posledne 3 boli dell, ale vlastne na tom netrvam. poziadavky:
- velkost do 13" (idealne 11 alebo 12")
- rozlisenie vacsie nez 1366x768
- pamat 6+ gb
- idealne ssd
- aby nestal 1200+ eur

napr. tento dell vyzera super, ale v cechach zacina presne na tych 1200 EUR (as compared to 1200 USD). any hints?

efha- 23.09.2014 23:41:56 | 85.70.137.128
inak vysvetlite mi niekto ten 'market decline' u laptopov pls? v europe su desiatky milionov uradnikov, firemnych zamestnancov, atd. kde *kazdy* *jeden* potrebuje co 3 roky novy notbuk. pre tychto ludi tablet alebo smartphone-desktop convergence predsa nie je alternativa. alebo maju dell, toshiba a lenovo tak obsliapnuty corporate trh, ze na sony a samsung zostali akurat consumers kde im acery, asusy podtrhavaju nohy cenou?

khai- 23.09.2014 23:29:08 | 162.112.18.16
ta sere ze ti emigranti v uk si mozu kupit viac veci ako ty na slovensku ze?

khai- 23.09.2014 23:08:14 | 162.112.18.16
http://www.pcadvisor.co.uk/news/laptop/3573470/samsung-exits-laptop-market-including-chromebooks/ v europe len ale aj tak

ludfan- 23.09.2014 22:44:20 | 109.230.13.11
These EXIF statistics are from images uploaded to Picsurge via its users. A majority of Picsurge users are professionals which lead to skewed results towards the usage of mid-high end camera bodies. Anonymity has been preserved with the collection of this data.
>>>

chch- 23.09.2014 21:24:22 | 217.73.23.116

udrzbar- 23.09.2014 15:58:25 | 195.49.189.48
ludfan, preco mi beries aj posledne zvysky iluzii a oberas ma o predstavu jemne nadpriemerne inteligentnych ludfanovych deti, co hackuju tatkov komp a pisu take perly pomedzi ten moj/nas hnoj? :)

ludfan- 23.09.2014 15:45:44 | 109.230.13.11
To nebol on osobne, ja som to copypasteoval z jeho txt suboru, aby som sa pochvastal.

ook- 23.09.2014 14:00:13 | 78.98.240.19
fax - ved daj, ;0)

udrzbar- 23.09.2014 13:19:55 | 195.49.189.48
skoda, som myslel, ze este budem(e) chvilu nadavat na zlych a najma neschopnych kapitalistov ;)

[g]


ook- 23.09.2014 12:58:15 | 78.98.240.19
hmm, deti na boarde !!? tak ale toto je nefer. Tak ako pouzivanie handsfree v aute kde vezies deti, manzelku a volas kamaratovy, ktoreho prva veta bude "cau cicina ako sa mas, dnes bol pekne den na kokot, nejdeme vecer na pivo" !

chch - nemyslim "jakubec" vyrasta z deti, ktore robia na ine deti bébé.

chch- 23.09.2014 12:47:47 | 194.1.157.155
dufam ze z neho nebude druhy Jakubec.

udrzbar- 23.09.2014 12:38:34 | 195.49.189.48
imo Adam celkom zapadne na board ;) by som mal asi filtrovat svoj zemity slovnik ;-/

ludfan- 23.09.2014 12:20:28 | 109.230.13.11
© Adam, samozrejme. Dnes je chory, tak pise "nejake zivotopisy aj jeden mrtvotopis".

ludfan- 23.09.2014 12:18:15 | 109.230.13.11

MN%236 PRE DETI:

MN%236 BOLA MŔTVOLA VLASTNE ZOMBIK,POJEDAL CELÝ BOSTON NAPRÍKLAD RAZ O ŇOM HLÁSIL STAROSTA A VTEDY HO ZJEDOL TEN ZOMIBIK O KTOROM PRÁVE HLÁSIL A TO BOLA PRAVDA EŠTE ZJEDOL VODIČA AUTA AJ Z AUTOM, A VŠETKÝCH OSTATNÝCH NA JEDEN ŠUP. ZJE CELÝ SVET?!!!. KEĎ ZJE CELÝ SVET UŽ NEBUDÚ EXITOVAŤ ŽIADNI ĽUDIA


ludfan- 23.09.2014 12:16:54 | 109.230.13.11

PODSKALICKÝ JÁN PRE DETI:

PODSKALICKÝ JÁN BOL ČLOVEK SO SKALICE MAL NAJRADŠEJ VÍNO. RAZ KEĎ SPAL ZOBUDIL SA NA STRAŠIDELNÉ ZVUKY KTORÉ MU PRIPADALI AKO KEBY V DOME BOLI STRAŠIDLÁ KEĎ ZASVIETIL BATERKU NAOZAJ UVIDEL STRAŠIDLO A IŠIEL SA PRESŤAHOVAŤ A TO BOLO DOBRE LEBO UŽ NIKDY ŽIADNE STRAŠIDLO NEVIDEL. A POTOM SPRAVIL HOSTINU S VÍNOM A NAJVIAC TAM BOLO VÍNA.


ook- 23.09.2014 12:15:05 | 78.98.240.19
ono ten priklad s nz a zvyskom sveta je trosku mimo. sk je v EU uz zopar rokov, uk tiez. V ramci eu mas vyhodu pri nakupe, ze nemusis veci preclievat, ak mas dph firmu /VAT/ number a kupujes veci na nu nemusis platit dan pri nakupe. Vsetko toto by malo davno fungovat a validacia dat je jednoducha. To, ze to nefunguje casto a zasadne prave v UK a Nemecku t.j. velkych silne ekonomicky postavenych krajinach je presne ich postoj voci krajinam ako je Slovensko. To co som napisal je samozrejme expresivne vyjadrenie stavu - ale je fakt, ze radsej pustia do svojej krajiny primitiva s nozov v rukave a divnymi predstavami o zivote a spravodlivosti, ako slusneho vzdelaneho cloveka ktory je z nejakeho slovenska a uz vobec ti nedovolia zatazovat ich nejakymi problemami s nakupom tovaru v ich skvelej bohatej krajine, ktoru ked navstivis tak ti tam nejaky ten uterak co si ho tam pestuju ukradne kreditku.

udrzbar- 23.09.2014 11:53:22 | 195.49.189.48
khai> jeden obrazok lepsi ako desat viet ;)


toto je zahrabane niekde vo FAQ - Greatmagazines.co.uk enables customers to pay by credit and debit card for both UK orders and credit card payments outside the UK. We also offer UK customers the opportunity to pay in convenient instalments by Direct Debit. - nic o tom, ze by nieco nebolo mozne

nenasiel som nikde na webe info, ze do tychto krajin nedorucujeme, nerobime objednavky etc, aj ked si osobne myslim, ze takato informacia by nemala byt niekde zasita (akoze nie je vobec), ale mala by byt viditelna.

nevadi mi, ze to nevedia sprocesovat, vadi mi ten kokotizmus, akym to maju osetrene. a nasiera ma, ze tam maju nieco taketo, aj ked to nie je pravda

navyse ako si sam zistil, tak od vas to objednat ide, predpokladam ze ide pouzit aj uk_delivery a nemyslim si, ze nahananie niekoho z .nz by bolo technicky menej narocne, ako v EU.

ako vravim, kokotkarsky sovinizmus. a neschopnost.


khai- 23.09.2014 11:17:29 | 121.72.208.152
faks, trademe bolo odtialto geozablokovane takmer vsade okrem aus/nz. da sa kupit vsetko kredtikou a poslat aj na mars pomaly ale s hentym su len problemy, customer support nevie inak len po anglicky, natahovat sa s nejakymi lokalnymi danovymi zakonmi sa nikomu nechce, lokalizovane faktury a potvrdenia, riesit nejaky "small claims" cez lokalne sudy je totalna picovina, nahanat nejakeho nezbednika ktory ma ukradnute kreditky v inej krajine je kompletne mimo racio, ine "consumer rights" vsade == jeden velky geo ban je idealne riesenie. proste sa to nevyplati. vsetko je otazka 0.5 hodinoveho sedenia, problem je s prioritou. my mame v "issue management system" 900+ detailne popisanych polhodinovych problemov na ktore kazdy jebe.

ludfan- 23.09.2014 10:42:11 | 109.230.13.11
clovek sedliaci v uk

khai- 23.09.2014 09:30:24 | 121.72.208.152
yo a youtube-dl funguje, homebrew nainstaloval starsiu verziu, sudo youtube-dl -U to vyriesil.

khai- 23.09.2014 09:29:00 | 121.72.208.152
#firstworldproblems

udrzbar- 23.09.2014 09:21:35 | 195.49.189.48
... nakoniec to riesm(e) tak, ze to objedna clovek sediaci v .uk.

vitajte v 21.storoci


udrzbar- 23.09.2014 09:19:58 | 195.49.189.48
khai> vypol som vsetko, skusil som tri prehliadace, incognito rezim etc., nepomohlo nic. a cez ziadnu proxy nebudem posielat cislo karty, az taky volnomyslienkar nie som :)

dovolim si nesuhlasit, je to cisto kokotizmus a neschopnost spravit normalne fungujuci objednavkovy system, pretoze:

  • uroven zabezpecenia kartovych transakcii je v celej EU +/- rovnaka
  • povodne som chcel/potreboval spravit objednavku sposobom objednam na .uk webe, dorucenie v .uk, platba typu _direct_ debit, tj nieco, kde ma poskytovatel sluzby 99% zhodu s tym, ako keby si to objednaval clovek sediaci v .uk
  • ten objednavkovy system je zly a uplne na picu, pretoze to je zalezitost jednej mindmapy a 1/2 hodinoveho sedenia s dodavatelom riesenia, aby vedeli osetrit, ze takato objednavka pojde objednat a nie ze rovno na brane kopanec, ze chod dopice, lebo si odniekadial, kam chodime len za lacnymi kurvami a chlastom pred svadbou
  • to uz ani nehovorim o tom, ze nejde spravit international offer, napriek tomu, ze to maju v ponuke a tato moznost je navyse sankcionovana tym, ze ide spravit len rocna objednavka za 4nasobnu sumu.
z mojho pohladu proste amaterizmus. verim tomu, ze ani nemaju odmerane, o kolko penazi takto prisli. ano, mozu si to dovolit. zatial.

khai- 23.09.2014 09:02:12 | 121.72.208.152
fax, to je cisto ekonomika nie nacionalizmus. skus nejaku geoproxy, mozno aj vypni ghostery a adblock. ja som na ostrove, mam henten problem s 90% vecami o ktore mam ja zaujem. aj ked niekto ma "shipping" tak to je brutal $$$, plus customs ti na da dan a pod. hrozit virtualne zatatou pastou sa je jedna vec ale hento je trocha od veci.

udrzbar- 23.09.2014 07:56:07 | 89.173.3.32
khai> s ohladom na to, ze nejde spravit ani "international order....to Rest of World", tak tentokrat s ookom plne suhlasim, ako vravievala moja tesinska babka mor a polske vsi na ne

khai- 23.09.2014 00:25:58 | 162.112.18.16
snap, ja kuknem nove veci na ktore som "subscribed", a vsetko co ma zaujima copy/pasta do downloadovaca a o 10 minut vsetko kuknem bez reklam, co nezaujima mazem. podobne ako ook, najme na veci ktore treba pretacat, casto zastavovat a kukat znova ako tutorialy, specificky v mojom pripade gitarove.

ook- 23.09.2014 00:10:22 | 78.98.240.19
som pisal len tutoriali na veci co studujem, a chcem si v klude pozriet. youtube, vimeo priamo na nete je to otravne.

snappah- 22.09.2014 23:46:44 | 80.250.8.140
pls led downloadete z yt cokolvek, co potom s tym robite, resp. kedy to pozerate? alebo vlastne co z toho cucat, co ma daky hodnotu alebo by mohlo zmiznut?

khai- 22.09.2014 23:08:20 | 162.112.18.16
racist much?

ook- 22.09.2014 22:59:35 | 78.98.240.19
fax - nejde to - vyjebane spinave nacionalisticke svine nas zase odstrihli ako nezaujimavy region. Prajem im tam tie cierne huby s uterakmi nic ine si za tento pristup ani nezasluzia.

udrzbar- 22.09.2014 22:55:43 | 89.173.3.32
Apple Plans To Shut Down Beats Music

udrzbar- 22.09.2014 22:37:27 | 89.173.3.32
tak nechapem, ja ked dam "proceed..." tak to skoci na "we cannot accept your order" :-/ rozmyslam, co a kde mam vypnute/zapnute. alebo je to fakt o tom, ze z frdele sveta to ide, ale zo slovneska nie :(

khai- 22.09.2014 22:34:01 | 162.112.18.16
a youtube-dl funguje, aspont teda tunak v praci, yay...

khai- 22.09.2014 22:33:30 | 162.112.18.16
nevim kde sa ti to zastavi ale u mna to ide, nechcem do toho davat adresu a pod...

udrzbar- 22.09.2014 22:04:01 | 89.173.3.32
pls, mozete skusit na http://www.greatmagazines.co.uk/ si objednat napriklad 1/4 rocne predplatne kerrang!, ci vas to pusti sprocesovat kosik? uz mi nadobro z toho yebe :-/

khai- 22.09.2014 21:58:52 | 162.112.18.16
ludfan, jo youtube-dl bola prva vec co som skusal presne ako pises cez homebrew, bohuzial nefunguje na nove veci ale vyskusam teraz ked som v praci ze o co presne ide. naposledy vratil na kazde video 403 co mi prislo podivne. vyskusam aj ten youtubedown, vdaka fh :)

efha- 22.09.2014 20:54:02 | 85.70.137.128
hej. aj ked to asi vyzeralo inak, bol som v hamburgu nieco ako 44 hodin cisteho casu. astra je fajn pivo :)

udrzbar- 22.09.2014 19:52:01 | 89.173.3.32
fh> sak to tam prave niekde pisu, ze na ytb nemozes komentovat bez toho. posledna vec teda co ma trapi, ale imo aj to sa zlomi.

uz si spat z chlastacieho vyletu? :)


efha- 22.09.2014 19:07:55 | 195.122.195.194
udrzbar: mne teda youtube stale nedovoli komentovat (a defacto cokolvek ineho nez prehravat video) bez g+ ...

udrzbar- 22.09.2014 18:08:58 | 195.49.189.48
Google už všem nevnucuje účet na G+, při registraci se bez něj obejdete

a to je imo fajn.


udrzbar- 22.09.2014 17:47:53 | 195.49.189.48

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.