back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

ook- 04.09.2014 09:20:11 | 78.99.62.77
muskarin - no takto, na niektore veci by som sa asi vobec nepytal, cely ten rozhovor mi pride ako dnes zacat rozoberat preco je masturbacia taka rozsirena a ci naozaj z nej chlpateju ruky a po kazdej umrie male maciatko. Tie otazky ti take mozno nepridu preto, ze je na druhej strane I.M. Havel a zaujima ta jeho nazor v podstate na hocico, co asi u mna nefunguje.

muskarin- 04.09.2014 08:39:22 | 78.99.149.192
kajo, kto sa boji, nech nejde do lesa ;]

muskarin- 04.09.2014 08:36:30 | 78.99.149.192
ook, a co by si sa opytal ty? podla mna, toto su zakladne temy, ktore sa moc nemenia

khai- 03.09.2014 23:08:19 | 162.112.18.16
ale ako plus ja som si myslel ze som zabudol po slovensky a renata mi dala latku dost nizko.

khai- 03.09.2014 23:06:06 | 162.112.18.16
z ludi ako renata mam strach

ook- 03.09.2014 22:38:32 | 78.99.62.77
ten rozhovor a otazky su ako z roku 1992.

muskarin- 03.09.2014 20:33:03 | 78.99.149.192
rozhovor

muskarin- 03.09.2014 20:32:11 | 78.99.149.192
dobry rozhovor s Ivanom M. Havlom o pocitacoch:"Počítač žádný čas lidem nešetří"

imro- 03.09.2014 19:48:40 | 54.241.128.205
ake wtf? to je uplne podobne ako klobaskovy terror! na tehace.eska ;-)

efha- 03.09.2014 18:51:23 | 195.122.195.194
udrzbar: bud im umrela databaza, alebo prevadzkovatel. ktovie :) toto ale napr. funguje ...

udrzbar- 03.09.2014 18:14:57 | 85.237.227.46
ehm, wtf? aby sme rozumeli, dostal som sa tam zo slnkorecords.sk webu, kde to mali v kontaktoch ako reklamu na skladovy system ;)

ook- 03.09.2014 17:24:38 | 78.99.62.77
boch od bosch

fax - zhrnul si to dobre, ja som si to velmi zjednodusil, asi pijem vela piva a dlho uz jebem na politiku.

snappah- 03.09.2014 15:30:12 | 78.99.150.108


referendum. achjo.

efha- 03.09.2014 15:27:31 | 195.122.195.194

udrzbar- 03.09.2014 15:27:24 | 195.49.189.48
... ale vravim, to je strasne na dlho, odbyt to tym, ze 35% ludi voli fica, lebo sa maju dobre v nejakych pofidernych tunelarskych firmach je krcmovy argument.

udrzbar- 03.09.2014 15:26:37 | 195.49.189.48
ook> nie som sociolog, ale podla toho, co viem, si myslim, ze to nie je ani zdaleka tak, ako pises (ze 35% ludi je nejako priamo ci nepriamo zavislych na oligarchii).

je to na dlho, ale velmi skratkovito asi takto:

  • nezamestnavaju nejake kvanta ludi, nie su to majitelia bani, oceliarni, polnohospodarstva atd, su to proste z 90% len suflikanti a spekulanti. tunelari. na profitovanie zo statnych zakazok nepotrebujes nejaky brutalny aparat. a nemaju tych ludi ako podchytit, zaviazat.
  • ano, urcite je cast ludi, ktori sa pri nich maju dobre a ktori teoreticky zo zistneho dovodu volia smer-nsdap. ale odhadom to budu jednotky percent zo vsetkych volicov
  • volici smer-nsdap podla volebnych prieskumov pochadzaju geograficky z rovnakych oblasti, ako boli volici hlinkovej strany, ksc a meciarovci.
  • je znama vec, ze volby vyhrava (ma najvacsi volebny zisk) stred gaussovej krivky - priemer, pivo, telka, nie prilis bystri, lahko ovplyvnitelni, pocuvaju na jednoduche a bezbolestne riesenia. _nepoucitelni_
  • ovela vplvynejsou (volebne) skupinou budu statni zamestnanci - preco myslis, ze sa tak staraju o policajtov, preco su ich take kvanta, su v podstate nedoknutelni? a kazdy z nich ma nejaku rodinu, byva dobrym zvykom, ze v statnej sluzbe je potom 1/2 rodiny a pod., takze tychto si fico hycka, a zasa naopak - milion volicov je masa, ktorej sa musis nejako zavdacit - jednym staci pivo, parok a vianocny prispevok, ini chcu istotu zarobku a tu im neda penta, ale fico v statnej sprave.
takze zhrnute a podciarknute - nie, nie je to podla mna tak. navyse je viditelny rozdiel medzi tym, ako sa voli v BA a na zvysku slovenska. preto to tak boli.

ook- 03.09.2014 14:26:08 | 78.99.62.77
a nebude to tak, ze cca 35-40% na slovensku zije priamo, ale hlavne nepriamo z toho, ze vyziera odrobinky co napadaju z nenazranych papul slovenskej oligarchie ? Napr. teraz to bude aj vacsina zamestnancov trendu a plus7 dni.

efha- 03.09.2014 13:57:26 | 195.122.195.194
inak som nad tymi 35% rozmyslal - opravte ma ak sa mylim, lebo v tej realite nezijem - ale presne tych 35% (pripadne este dalsich 10% ktore volia rozne odnoze SNS, komunistov apod.) ma pocit, ze EU je tlaciaren na peniaze zdarma a vlastne vsetkym tym pentam, j&t a smeru tajne drzia palce, ze jak s nimi vyjebali ze nam davaju peniaze na to aj ono a ze si tie peniaze vlastne zasluzia. to, ze trtkat sefku fnm a mat milenky je predsa ukazka muznosti ani nie je potreba dodavat.

ook- 03.09.2014 13:23:41 | 78.99.62.77
jak nebolo ? ;) bolo asi 3000 ludi pred parlamentom pokropenych z poziarneho auta pri -10C. To stacilo, aby sa vsetci posrali a potom nebolo uz nic. Na slovensku su ludia prizdisraci, picujuci na internetovych forach, tak sa im lahko robi zle.

udrzbar- 03.09.2014 13:19:48 | 195.49.189.48
khai> tak zasa ze by uplne nic nebolo, to su silne slova.

aby sme boli uplne presni, tak bolo - o par mesiacov po prevaleni vyhral volby s ~35% neuspesny pravnik z topolcian, ktory uspesne vratil krajinu o 20 rokov naspat a pri pohlade na ktoreho si meciar musi pripadat ako ubohy amater.


khai- 03.09.2014 13:15:03 | 121.74.141.23
to ze nic nebolo ma sokuje najviac

ook- 03.09.2014 13:12:48 | 78.99.62.77
Ono sa prejst autom 200km do rakuska a vsimat okolie, na kazdom kroku funkcna mala firma casto rodinna na cosi - od krav po stavebnictvo cez obchody. Ta krajina napriek vsetkemu aka je tak funguje a ludia a tam maju dobre aj ked pindaju. U nas je bieda a este sa na nas honia hentake sracky ako je penta, j$t, istrokapital a pod . Preto to ani nesledujem a jebem na to. Stacilo mi na aku cicinu s cervenou kravatou sa pretvoril za par mesiacov prochazka. skoda reci cela politika.

udrzbar- 03.09.2014 13:11:42 | 195.49.189.48
khai> ale ved ano, len pruser je, ze ten vyrok zaznel v konspiracnom byte, v ktorom bola uz len chladnicka na colu pre terajsieho premiera, pocitacka na peniaze, valenda a sprcha, kde ten qasimodo pichal po deleni provizii sefku fondu narodneho majetku :)

vsetko ok, ale iste uznas, ze ak reakciou na tie zistenia bolo _nic_, tak je to trosku malo na civlizovanu krajinu.


ook- 03.09.2014 13:07:59 | 78.99.62.77
to nie je o tom, ze to je pravda, alebo o tom, ze to je vsade na svete. To je o tom, ze na slovensku to ma iny dopad na ludi ako napr. na nz.

khai- 03.09.2014 12:35:00 | 121.74.141.23
ten vyrok je absolutne pravdivy, z casti preto lebo ludom jebe a z casti preto lebo hentie veci sa deju tajne, vid vsetky tie leaks a pod. tunak by sme boli vsetci v blahom nevedomi keby tu neschopnemu bloggerovi niekto nehackol comp. nechapem preco ale povedal ze je to na hovno system ked mu presne ten system hra do kariet.

ludfan- 03.09.2014 12:17:56 | 147.175.31.228
Realisticky vzate, jedine, co tuto krajinu drzi v scasti v sfere zapadneho vplyvu je moznost kradnut z EU fondov.

ludfan- 03.09.2014 12:15:54 | 147.175.31.228
Hrib je IMHO J&T pozitivny, bol za olympiadu v Tatrach. J&T v tyzdni inzerovala odusu, ked som si to naposledy kupil. Nie oficialne, podobne ako SME nie je oficialne Penta.

ook- 03.09.2014 12:09:09 | 78.99.62.77
aha, takze penta kupila hriba ? ci ten je kupeny uz davno ?

udrzbar- 03.09.2014 11:44:38 | 195.49.189.48
:) khai, apatiu?

majitel penty je pravdepodobne autor toho vyroku "Demokracia je na hovno systém. Volič nič o ničom nevie, volič je hovno. Volič vníma iba absolútny povrch.”


khai- 03.09.2014 11:40:57 | 121.74.141.23
ja som trocha pozadu, kukam teraz na tu pentu a svaty jezisko ja by som sa necudoval keby ludia mali z toho kompletnu apatiu k politike.

khai- 03.09.2014 11:36:02 | 121.74.141.23
ook, u testerov ako je ona sa ceni to ze vedia vela o biznise ako o IT. robi tu roky, pozna vsetko velmi dobre. tiez ma to sere lebo urlencode je elementarna vec. preto je velmi tazke najst testera ktory robi automatizovane testy alebo sa aktivne zaujima o technicku stranku procesov. vacsina z nich su kompleni "drones", testovanie je zodpovedne ale strasne ubijajuce povolanie imo.

udrzbar- 03.09.2014 11:20:11 | 195.49.189.48
... chch, to nebolo záväzné tvrdenie, a okrem toho som si nie isty, ci je cierna hviezda r.'99 este niekde skladom!

udrzbar- 03.09.2014 11:18:59 | 195.49.189.48
ludfan> volby idu za ~rok. ako sa v cz ukazalo, mat nakupene nastroje je dolezite a podstatne. u nas to nebude inak. tak mozme cakat, ze kandidovat budu aj stary lexa alebo rehak, ci ina kreatura, ktoru doteraz anti_stb-akcky zakon drzal za plotom vo vybehu.

ludfan- 03.09.2014 11:16:51 | 147.175.31.228
Nic, len uz na Slovensku neexistuje ziadna seriozna periodicka tlac, ktora by bola nezavisla. Trend bol posledny, teraz ho kupila Penta. Plus 7 dni okrem bulvaru publikoval aj normalnu investigativu, najma z hranice medzi organizovanym zlocinom autorizovanym/neautorizovanym statom. Penta ho ma uz tiez.

ook- 03.09.2014 10:58:14 | 78.99.62.77
ludfan - nieco dolezite mi uslo ? Snazim sa nesledovat sracky v tejto krajine, uz nejaku dobu, lepsie sa mi zije. SME necitam uz asi mesiac a prijemne to je, doporucujem.

ludfan- 03.09.2014 10:39:03 | 147.175.31.228
Hascak isiel vcera rano vyvencit psa a manzelka na neho zakricala z kuchyne - prosim ta kup Trend a +7 dni.

ook- 03.09.2014 10:30:14 | 78.99.62.77
khai - ja som si naivne myslel, ze ludia co beru slusne peniaze v lubovolnej riadiacej pozicii nutne vedia, resp. maju za sebou prechod cez nejake to sito vyberu na zaklade poziadaviek na tie pozicie specialne v IT. Podla toho co pises predpokladam, ze sefka testerov je rozvinutym kapitalizmom rozmaznane dieta s paradnym portfoliom pre prijatie, ale realne ma tak 5% praktickych vedomosti 14 rocneho ukrajinskeho chlapca co vo volnych chvilach hackuje fb konta spoluziacok. Co to ma za nasledky a v akej riti sme je skoda rozoberat.

khai- 03.09.2014 05:51:59 | 162.112.18.16
prave som musel vysvetlit sefke testerov ze preco ma retazec v url namiesto medzery %20 a ze preco je to okej. toto je len kusok od podivnosti ked sa ma slecna v razorfish opytala ze co je to hyperlink.

khai- 03.09.2014 05:19:42 | 162.112.18.16
moj projekt manazer bol a je dost od veci, nechcem kritizovat lebo jebat. dneska povedal ze v pondelok pride novy pm (new hire) a ze on ide na iny projekt. pytali sme sa ho ze ci mu je to luto a hovori ze veboc nie, skor ze sa tesi ze moze nechat tieto hovna pre niekoho ineho a zacat na cistom novom projekte. ie vobec mu nezaplo ze si kompletne sere do huby. pozitivum toho ze som nezavisly kontraktor je ten ze z celeho mam nulove emocie.

khai- 03.09.2014 05:18:21 | 162.112.18.16
jo to je zaujimave, ja som to myslel skor ako sarkazmus (tarkazmus) ze odchod z facebooku je imo nerealiticka cklickbejt fantazia. kazdopadne zaujimave lebo ja nepoznam takmer nikoho v sub 25 vekovej skupine a tych co poznam som vyfiltroval takmer kompletne takze neviem.

efha- 03.09.2014 04:29:54 | 85.70.137.128
neviem ako inde, ale v CZ je facebook pre ludi <25 povinnost, ale cisto kvoli chatu (miesto icq, irc, skype, msn messenger alebo cokolvek pouzivali predosle generacie), lebo je tam registrovany *kazdy*. k tomu cast z nich instagram, a potom podla socialnej a zaujmovej skupiny snapchat, tinder, whatsapp atd. neviem ci mozem hovorit za reprezentativnu vzorku, ale okrem urcite attention-whoring skupiny uz dnes vystavovanie 'look-at-me' statusov alebo uzkostlivo vybranych a zprocesovanych fotiek 'akoze-bezneho-zivota' vela mladych ludi nerobi. v podstate su vsetci networkovani cez 4 rozne siete a pravidelne sleduju metadata (ten sa ucastnil tamtoho, tamta lajkovala toto), ale samotnej aktivity je minimum ... (disclaimer: hovorim o skupine 19 - 24, to co robia o (pol)generaciu mladsi bohuzial netusim)

khai- 03.09.2014 03:50:48 | 162.112.18.16
dneska ma napadlo ze ci uz konecne ti teenageri odisli z facebooku alebo sa ukludnili? :)

khai- 02.09.2014 22:29:35 | 162.112.18.16
jo fax, tento http://en.wikipedia.org/wiki/George_Clarke_(architect) fesak robi "restoration man" seriu, vrelo odorucam kukat, ziadny z tych projektov nema taky budget ako henten kostol ale je to kazdopadne dost zaujimave.

ook- 02.09.2014 21:58:12 | 78.99.62.77
komplementarnost

udrzbar- 02.09.2014 21:39:25 | 89.173.3.32
toto

zvysok aj s omajdou tu, ale to ma az tak nebralo, tento jediny detail/pohlad ano.

udrzbar- 02.09.2014 19:58:52 | 89.173.3.32
inak toto dost lol - Huawei podváděl v benchmarcích, Futuremark jeho výsledky smazal ;) hlavne teda ten sposob ;)

chch- 02.09.2014 19:44:29 | 217.73.23.116
Pasta fidli.

snappah- 02.09.2014 18:48:33 | 78.99.97.130
ha. mám dylýt. zajebišče!

snappah- 02.09.2014 18:47:46 | 78.99.97.130
Pištanbul

ook- 02.09.2014 17:07:12 | 85.237.234.136
nejaky hajzel sa tu vydava za mna, ako to, ze ho nemozem delete?

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.