|
|
| snappah- 25.08.2014 14:00:00 | 91.127.165.116 |
| ook: obcas prodam ovomaltine .) |
|
|
| ook- 25.08.2014 13:57:08 | 78.98.48.135 |
| snappah - aplikujem do velkej salky s kolacikom po ruke a nicil som touto recepturou roky faxove uprazene zazraky ;) lebo presne mam v p.. ked sa musim prebrat. Pri srackach ako instantna kava pridavam kludne aj kakao pretoze nie je co pokazit, tam ziadna kavova chut nie je. |
|
|
| ludfan- 25.08.2014 13:49:08 | 109.230.13.11 |
|
Je mi jedno, koho vykradaju, ze chalan nevie spievat a rackuje, ze nevedia hrat. Je to od dob Banketu prva slovenska popova pesnicka, co sa mi paci, a ako povedal nemenovany klasik, "mamfpici".
|
|
|
| snappah- 25.08.2014 13:38:14 | 91.127.165.116 |
| pre mna kofein = nescafe s mliekom. voda mlieko 1:1. funguje na 100%, vyhrabe ma z postprandialneho utlmu viacmenej hned. barbarstvo? ano. mamfpici? ano. |
|
|
| ludfan- 25.08.2014 10:52:23 | 109.230.13.11 |
|
inak som si pocas pisania polozil otazku, ci existuje nejaky addon pre firefox, ktory vam vezme URL aktualnej stranky a hodi na clipboard <a> element ukazujuci na to URL a ono taka vec samozrejme existuje:
FireLink - Copy title and URL in any format pre mantaka ako ja co sem posle pobabrany link raz za tyzden, je to zachrana. |
|
|
| ludfan- 25.08.2014 10:45:30 | 109.230.13.11 |
|
fax: Vdaka za tip. Teraz citam knihu o historii psychiatrie a som pomerne prekvapeny tym, ze blaznince boli oproti nemocniciam v 19. storoci velmi vazene institucie. V nemocnici lezali len chudobni ludia, bola to v podstate spinavsia verzia dnesneho hospicu, lekari ktori tam pracovali boli ti najvacsi luzri. Psychiatri boli vazeni humanni lekarski specialisti, ktori zaviedli vedecke metody namiesto telesnych trestov. Spolocnost akosi sama seba obdivovala za to, ze vytvorila take skvele institucie ako blaznince.
Blaznince postupne upadali a v nemocnice sa zlepsovali, z mnohych komplexnych dovodov. The Quest for Mental Health A Tale of Science, Medicine, Scandal, Sorrow, and Mass Society |
|
|
| chch- 25.08.2014 10:24:12 | 194.1.157.155 |
| ludfan: 10-15 sekund som rozmyslal, aku flame debatu mali tvoji rodicia, ktoru riesili kofeinom + kminovou polievkou. |
|
|
| udrzbar- 25.08.2014 10:18:29 | 195.49.189.48 |
| btw, the knick, zatial su vonku prve tri diely zo serie, neurazi. |
|
|
| muskarin- 25.08.2014 10:06:20 | 78.99.149.192 |
| ludfan, Tvoji rodicia mali recht. cisty lekarensky kofein je najlepsia droga, jaku som skusil. takto by sa mali predavat vsetky - lekarne by vyriesili problem s insolventnostou a fetaci by fetovali zdravsie ;] bohuzial, ani ten farmakofein nieje bezne dostupny, kedze je primarne urceny do zmesà na predpis, nie na priame uzivanie |
|
|
| ludfan- 25.08.2014 09:49:28 | 109.230.13.11 |
| Spomienka z detstva: moji rodicia doktori po flame riesili situaciu uzitim injekcneho kofeinu z ampulky oralne plus kminova polievka k tomu. |
|
|
| ook- 25.08.2014 09:14:12 | 78.98.48.135 |
| v svetle vsetkych tychto skutocnosti sa postupne ukazuje, ze bude asi najsikovnejsie prejst v pripade potreby na kofein v tejto pofobe chut zarucene rovnaka pri kazdej "salke" cernice a ine maliny nie je problem si prihodit. |
|
|
| chch- 25.08.2014 06:09:46 | 217.73.23.116 |
| khai: moja pointa o fair trade vobec nebola o tom, ci ty ako konzument dostavas zarucene lepsiu kvalitu. pisal som sem niekolko krat, resp. linkoval, ze cely koncept nefunguje ekonomicky, je to ojeb, dusevne vydieranie. to ze aka je kava v balicku ma uprimne nezaujima. |
|
|
| khai- 25.08.2014 05:10:58 | 162.112.18.16 |
| ja som len chcel povedat ze pre niekoho v mojej situacii kde aj aeropress je dost dost ostara v praci je vyber kavy viacmenej nepodstatny, ci fair trade alebo nie. to co popisujes je dost daleko v zone entuziastov. |
|
|
| udrzbar- 25.08.2014 00:43:52 | 89.173.3.32 |
|
khai> u ap alebo melita je to podla mna presne o tom, ako pises - nevies proces standardizovat, mas prilis vela premennych, ktore lietaju od-do pri priprave kazdej jednej salky. vidim to v robote sam, jedna salka cez AP je uplne paradna, druha o nicom, pritom ta ista kava, rovnake mletie, rovnaka voda, rovnake casy a mnozstva. povedzme ze spokojny som tak s 1/10 salkami.
u espressa je to uplne naopak, tam je proces tak odladeny, ze po nakalibrovani (hrubka mletia, miera utlacenia, cas prietoku) na konkretnu kavu som spokojny s povedzme 7/10 salkami. a som schopny vnimat napriklad take veci, ako zmena chuti zrna v case od prazenia, ze kedy nastava maximum (okolo jedneho tyzdna vacsinou) atd., a bradaty pokerovany karenko mi moze rozpravat o cerniciach a kvetoch v brew :) preto mam rad ten bialetti brikka, lebo to je tak na 1/2 ceste medzi espressom a filtrom, proces pomerne slusne standardizovany (mnozstvo vody na rysku, nasypka na kavu, proces nastane az pri presnej teplote/tlaku), takze sa da experimentovat s tym, s cim treba - zrno a hrubka mletia. podla mna je to nedocenna vec, vacsina ludi skonci pri klasickom mokka, ale to je tiez len taka ezoterika ako filter alebo ap. |
|
|
| khai- 24.08.2014 23:53:19 | 162.112.18.16 |
| chch, na podnet som kupil tri rozlicne supermarketove kavy, jedna fair trade, jedna 100% arabica, jedna columbian blend. uprimne necitim rozdiel. ja pijem len filter, bud melita alebo aeropress takze je mozne ze to je tazsie. faktory ako "grind size" alebo cas extrakcie u aeropress maju neporovnatelne vacsi dopad na vysledok ako to ze aku kavu pouzivam. ie, pokial nekupim 2-3 krat drahsi single estate v horenosovej kaviarni od potetovaneho fesaka s bradou tak nema vyznam spekulovat. dokonca ani rozdiel medzi medium a dark roast nebol citelny. to ze ci fair trade alebo nie je v tejto kategorii kompletne lol. organic je lol^2. dost sklamanie ale tak to je aj s cajom, pivom alebo whisky. pamatam sa ako som sa pred rokmi naduval ked som mal v sufliku tucet specializovanych zelenych cajov alebo flasku taliskeru. |
|
|
| snappah- 24.08.2014 22:14:40 | 78.98.63.28 |
|
Why Are PC Sales Up And Tablet Sales Down? After a few years of strong growth for iOS and Android tablets and a corresponding decrease in PC sales, the inverse is suddenly true: PC sales are up and tablet sales are “crashing.†What happened? |
|
|
| ludfan- 24.08.2014 21:56:54 | 109.230.13.11 |
| To som robil dnes. |
|
|
| snappah- 24.08.2014 21:18:44 | 78.98.63.28 |
| Srať pod holým nebom |
|
|
| ludfan- 24.08.2014 20:03:00 | 109.230.13.11 |
| Spať pod holým debom. |
|
|
| ook- 24.08.2014 17:39:51 | 78.98.48.135 |
| ved na tu dobu ma to najlepsie co bolo na trhu. Z pohladu terajsej generacie som mal akoze gule na privesnom voziku, kedze som sa bicykloval cele detstvo bez chranicov a prilby ? |
|
|
| efha- 24.08.2014 16:28:07 | 85.70.137.128 |
|
khai: mozno len pozoval na photoshoot ... nieco ako dnes you did not eat that alebo uplne vsetky hiphopove videoklipy s falosnym bling, luxury autami z pozicovne a doma natlacenymi stodolarovkami |
|
|
| khai- 24.08.2014 13:26:20 | 121.72.178.83 |
| zavodit v svetriku a kozenej prilbe. prives na giganticke gule zjavne nie je v zabere. |
|
|
| udrzbar- 24.08.2014 12:07:49 | 89.173.3.32 |
|
|
|
| udrzbar- 23.08.2014 19:48:00 | 89.173.3.32 |
Multi-Datacenter Cassandra on 32 Raspberry Pi’s
|
|
|
| ook- 23.08.2014 19:43:29 | 91.127.175.196 |
| odkladam si sem mrvenice |
|
|
| udrzbar- 23.08.2014 12:30:40 | 89.173.3.32 |
| noPhone :) |
|
|
| ludfan- 23.08.2014 08:57:46 | 109.230.13.11 |
| efha: ja som nevedel odkial to je, mam to z chatu na fffilm.name; ta veta obstoji ako literarno zurnalisticko bizarny artefakt aj sama o sebe. IMHO. |
|
|
| ludfan- 23.08.2014 08:54:16 | 109.230.13.11 |
| efha: ja som nevedel odkial to je, mam to z chatu na fffilm.name; ta veta obstoji ako literarno zurnalisticko bizarny artefakt aj sama o sebe. IMHO. |
|
|
| efha- 23.08.2014 06:15:21 | 85.70.137.128 |
|
a potom este druha vcerajsia perla ceskej zurnalistiky ... Lékaři z psychiatrie v Dobřanech fetovali, aby je práce bavila |
|
|
| efha- 23.08.2014 05:46:14 | 85.70.137.128 |
| ludfan: cely ten clanok o zasahoch policie na hip hop kempe je surrealny bizar. vlastne netusim ci je to recesia redaktora alebo experiment typu 'pozitivne spravy'/'zvieratko na zaver', ale dufam ze v tom budu pokracovat :) pre ostatnych tu |
|
|
| ludfan- 22.08.2014 21:13:42 | 109.230.13.11 |
| Policie Å™ešà v souvislosti s festivalem Äetné krádeže, ve stÅ™edu napÅ™Ãklad zabavila vyznavaÄi hip hopu z DÄ›ÄÃnska dopravnà znaÄku obce Varnsdorf, kterou si nesl na festival v podpažÃ. |
|
|
| snappah- 22.08.2014 21:09:12 | 78.99.49.126 |
| Blue Mental |
|
|
| snappah- 22.08.2014 20:45:06 | 78.99.49.126 |
|
sun post-it zalozky, take existovalo. to su mi veci. ten samsung 43% android marketu ma hodne serie. tolko sme sa natrapili s galaxy 3, ze uz skoro letel von oknom, kym to zaplatali. normalny fight s telefonom. |
|
|
| udrzbar- 22.08.2014 14:25:27 | 195.49.189.48 |
| to vyzera na 6x9cm kontakty z agfabox-u (Finders: built-in brilliant finders, one for horizontal, one for vertical format - LOL) |
|
|
| khai- 22.08.2014 14:21:29 | 121.74.166.94 |
| bol si u mna ked prsalo? strecha bola derava na chodbe a kedze strechu vlastnil unicef dole a nejake s tym boli natahovacky tak sa neobtazovali to opravit. dva krat som mal doslovne po clenky vodu. pani ucitelka nebola nadsena. vlhky sen ako pises. :D |
|
|
| khai- 22.08.2014 14:15:03 | 121.74.166.94 |
| oralny keks lol |
|
|
| khai- 22.08.2014 14:14:35 | 121.74.166.94 |
| ta knizka je pokial si dobre pamatam bilingualny cz/fr camus. druha kniha nemam ponatia, sun microsystems post-it zalozky od xlx, tie kolace su tusim broskyne(?). original negativ je zrnity a roztraseny neda sa z toho vela vylustit. |
|
|
| ludfan- 22.08.2014 14:13:45 | 109.230.13.11 |
| orálny keks |
|
|
| ook- 22.08.2014 14:13:32 | 91.127.175.196 |
| medicicina |
|
|
| udrzbar- 22.08.2014 13:49:49 | 195.49.189.48 |
|
takto, podla mna su to nadherne data, cela ta roznorodost a rozdrobenost je velmi pozitivny trend - tak vyzera _ekosystem_ podla mna. uznavam, ze v dnesnom svete, kde sa optimalizuje az do krvi je toto ta tazsia cesta, ale ako vieme z rozpravok - tie trniste chodnicky vacsinou vedu ku pokladu. a sulozi s princeznou.
hento na tej fotke je co za prihoreteho hipstra? poza jak prasa - brada, analogova fotka, baleny drum, raw food, caj - este ze tam nechlipu cold brew ten tvoj byt karol, to bol vlhky sen kazdeho muza od 17 do 170. |
|
|
| ook- 22.08.2014 13:44:38 | 91.127.175.196 |
| vypln povinne polia - meno .... ok tak vyplnam ... to kto napisal totok ;) yurko ? |
|
|
| - 22.08.2014 13:44:00 | 91.127.175.196 |
| fax, drum,zippo+ kolaciky, zvacsovak a sviecky ajajaj neviem rozlustit tu knizku vyzera to ako j.k.j ale nie som si isty. |
|
|
| khai- 22.08.2014 13:25:50 | 121.74.166.94 |
|
|
|
| khai- 22.08.2014 13:18:02 | 121.74.166.94 |
| to je copy pasta z google analytics, tiez som sa nad tym pozastavil ale lepsie "view" tam nevidim. trochu ma ga sere, nemam na to trpezlivost. |
|
|
| efha- 22.08.2014 13:10:48 | 195.122.195.194 |
| inak preco su v tych app statistikach rozpisane vsetky samsung modely az na verziu gsm modulu (SM-G900F vs SM-G900I), ale iphone a ipad su tam len raz bez ohladu na generaciu? nie je to nahodou tak, ze kto chce psa mlatit, fragmentaciu si najde? |
|
|
| khai- 22.08.2014 13:05:58 | 121.74.166.94 |
| hento ze "global reach" je picovina imo. mozno to je okej pre google alebo samsung ale pochybujem ze je firma ktora ma tak siroky zaber s ohladom na fragmentovanost ze jej global reach hra do kariet. plus to gdp, tona ludi ma android lebo akciovy $1 na 24 mesacnom pausale, vacsina z nich ani nema kreditku, totalne nezaujimavi pre akykolvek biznis okrem mozno reklamy. |
|
|
| khai- 22.08.2014 13:00:08 | 121.74.166.94 |
| top 10 zariadeni pre relative popularnu aplikaciu. povedal by som ze vacsina uzivatelov je v hornych 20-30% (absolutne nicim nepodlozeny odhad) gdp co aj vidiet asi. android je samsung, ci je to dobre alebo nie, nevim. |
|
|
| ook- 22.08.2014 12:00:15 | 91.127.175.196 |
|
sorry toto je to spravne kawaii |
|
|
| udrzbar- 22.08.2014 11:56:10 | 195.49.189.48 |
| karol> top v com? |
|
|
| ook- 22.08.2014 11:54:44 | 91.127.175.196 |
|
som neodolal ;)
|
|
|
| older postings |