back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

ook- 12.08.2014 09:55:39 | 78.98.63.187
ano mno a ked si to pustim, tak z tej depresie co na mna po skonceni dychne pri pohade na dnesny sveto hnoj ho mam chut nasledovat.

udrzbar- 12.08.2014 08:38:36 | 195.49.189.48
ja skor toto

gubci- 12.08.2014 08:07:26 | 89.173.32.21
Golf a The French neviem linkovat :)

gubci- 12.08.2014 08:03:57 | 89.173.32.21
RIP Robin Williams a

khai- 12.08.2014 00:51:05 | 162.112.18.16
http://www.wired.com/2014/08/i-liked-everything-i-saw-on-facebook-for-two-days-heres-what-it-did-to-me/all/1 najprv som bol ze "meh", potom ze "omg", nasledne "wtf" a posledny odstave som bol "lol".

ook- 11.08.2014 20:02:27 | 78.98.63.187
wtf lol alebo, nakladany zazvor je hit.

ook- 11.08.2014 18:00:09 | 78.98.63.187
expat komunita je zlo a prekazka lubovolneho prijemneho multi spoluzitia, staci sa pozriet co to dokazalo navyrabat v Ba a to sme stale v ramci jednej narodnosti - rozpor je len v kulturnych rozdieloch.

imro- 11.08.2014 15:44:13 | 195.2.244.193
khai: aj by som sa tomu kolegovi vyhybal.

udrzbar- 11.08.2014 15:19:27 | 195.49.189.48
idealne bez deti a bez manzelky

efha- 11.08.2014 14:47:31 | 195.122.195.194
inak vo vietname som bol pred 2 rokmi, na mesiac roadtrip od severu na juh. odporucam, idealne bez deti :)

udrzbar- 11.08.2014 14:46:59 | 195.49.189.48

sem zavret niekoho na hriboch, tak vyleze sedivy a nepouzitelny


efha- 11.08.2014 14:08:52 | 195.122.195.194
ale ved multi-kulti nie je uz davno o kulturnej integracii, skor o bezproblemovom spoluziti. je jasne, ze expatska komunita chce ctit svoju kulturu, a hostitelska krajina by zasa rada keby vsetci hovorili uradnym jazykom, ale nie 'cez mrtvoly'. druhy extrem je napriklad finsko, kde zije 5% etnickych svedov a kde je svedstina oficialnym uradnym jazykom, ktoru sa deti povinne ucia v skole ... ("Finland is a bilingual country according to its constitution. This means that members of the Swedish language minority have the right to communicate with the state authorities in their mother tongue.") ... Ktovie co by na toto povedala matica slovenska ;)

chch- 11.08.2014 13:38:57 | 194.1.157.155
ta vietnamna na fotke sa s tym mopedom predsa vobec nebije. a wtf rock_fm ?

snappah- 11.08.2014 13:32:19 | 95.102.13.243
filan z trópov

suhlasim s tym, ze ked chce clovek zit vonku, musi byt "oni" ale aj tak by som tu expat komunitu uplne nezavrhoval, mozno tam clovek najde par fajn ludi. plus si mozno pomozu, ked treba. mozno. ale nevyskusas - nevies.

udrzbar- 11.08.2014 13:13:02 | 195.49.189.48

udrzbar- 11.08.2014 13:10:47 | 195.49.189.48
filan je coelho posluchacov rock_fm radia.

chch- 11.08.2014 12:39:56 | 194.1.157.155
ja len cez Filanove knizky. pisal tam dakde vidiac vietnamky na skutroch, ze ceski folkovi spevaci by istotne po navsteve Vietnamu napisali piesen "chtěl bych být mopedem".

udrzbar- 11.08.2014 12:21:32 | 195.49.189.48
jeden aktualny k tomu multi-kulti :)

mimochodom, vo vietname ste niekto boli?


khai- 11.08.2014 11:52:53 | 121.74.151.113
podla mna na to nie je vzorec, poznam kopec emigrantov ktori su velmi okej lebo chcu byt okej. imo je to napor na identitu, nevies poriadne jazyk, prides s kufrom oblecenia z prostredia nejakeho azijskeho polovidieka, robotu ti da len niekto z tvojej komunity, zijes v dome s 5 dalsimi ako ty a ide to z kopca. s tou druhou tretou generaciou suhlasim, pokial decka chodia do skoly a musia komunikovat tak to bude len a len lepsie.

efha- 11.08.2014 11:26:22 | 85.70.137.128
na multikulturalismus je podla mna treba vela casu - prva/druha generacia imigrantov sa bude vzdy pozerat na hostitelov cez prsty a vice versa. vobec nie zeby to boli idealne priklady, ale spoluzitie (3. a 4. generacie) turkov v nemecku alebo (3. generacie) vietnamcov v cechach je na dobrej ceste imho. prirodzene, mozno mam skresleny pohlad lebo nemusim umiestovat dieta do zmiesanej skolky/skoly ...

udrzbar- 11.08.2014 11:04:25 | 85.237.224.46

omnomnom


muskarin- 11.08.2014 09:06:29 | 91.127.100.120
a v kerej prdeli je teda ten multikulturalizmus

khai- 11.08.2014 04:36:46 | 162.112.18.16
http://70sscifiart.tumblr.com

khai- 10.08.2014 23:34:51 | 162.112.18.16
hento je takmer s kazdou skupinou emigrantov. spadnut do toho myslenia ze "sak sme kamarati lebo sme z tej istej krajiny" je velmi pohodlne. vcera tu bolo v news ze z top 10 priezvisiek v aucklande je len jedno (6. miesto - "Smith") europske. vsetko ostatne su azijske mena. ludia si casto neuvedomia ze ake su tie skupiny uzavrete, mala ma cinsku kamaratku v skole ktora sa s nou nemoze hrat poobede lebo navstivit kamarata doma cinania vraj nerobia. kamaratka dala decka do skoly kde je strasne velky mix emigrantov lebo bola nadsena z "cultural diversity" a jej dcera nemala koho pozvat na narodeninovu party lebo sa s nou nikto nechce kamaratit. cinska spoluziacka jej povedala ze jej rodicia dovolia chodit len na cinske birthday party. prirodzene zaradte to do "anecdotal evidence"... o rok budeme vyberat novu skolu pre malu a cisto kvoli jej socialnemu zivotu a vyvoju to bude kulturne skola kde maju rodicia a ich decka rovnake hodnoty (bud v "white rich" stvrt alebo privatna skola (ie peniaze ako filter)).

ook- 10.08.2014 12:22:53 | 78.98.63.187
ako dobre, ze si to tu citam s vyfukanou hlavou.

khai - podla mna nejake tricko s napisom:
Не смотрите на меня, или я убью тебя
by ti mohlo vycistit aj ten vztah s kolegom.

alebo teda "trnavka" , ale to nie je tak popisne, to je moc poeticke.

troska- 09.08.2014 23:15:21 | 89.173.120.108



ako malo staci k formatu a nabuduce zvladnem aj ten Haiku

troska- 09.08.2014 23:12:01 | 89.173.120.108
spo-te-ne tric-ko ma-lo tra-dic-ne lo-go de-zo-do-ran-tu http://sk.wikipedia.org/wiki/Haiku ale to uz Vas davno preslo a celkom ma stve ze sa mi tam nepodarilo dostat opicu, co neznamena ze ju uz skoro nemam, ale este pohar znesiem

y@mob- 09.08.2014 22:11:28 | 89.173.50.116
Ano a zadara bo ich aj tak po par noseniach vyhodim

y@mob- 09.08.2014 22:09:53 | 89.173.50.116
Pre mna su najsam cool akekolvek biele tricka co mi da ktokolvek s logom hocicoho. Hlavne ze su bavlnene a biele.

udrzbar- 09.08.2014 15:57:06 | 82.145.217.23
logo je zasa nieco uplne ine ;)

khai- 09.08.2014 12:46:58 | 121.74.143.50
ta opica je cool :)

chch- 09.08.2014 09:45:38 | 217.73.23.116
snazim sa nosit tricka bez loga, ale existuje zopar vynimiek

udrzbar- 09.08.2014 08:00:53 | 89.173.3.32
karol, to bola sranda, nestresuj sa ;)

ale chapem, co si chcel povedat, ze proste splynut s prostredim. mne je hento cechoslovactvo v cizine tiez nejako cudzie, rovnako ako ples vychodniarov v pko

ale co sa triciek tyka, tam by som to az tak neprezival, jednak ludia dnes nosia na trickach _strasne_ nezmysly a druhak 99.9% populacie podla mna presne z toho dovodu (ze tam ludia nosia nezmysly) jebe na to, co tam ti ludia maju :)

ten moj vykrik bol len vedlajsim produktom nadsenia z toho konkretneho tricka, lebo ved trnavka, vieme ;)


khai- 09.08.2014 04:28:59 | 121.74.143.50
mozno som spominal, kolega cech po 10 minutach prveho rozhovoru hovori ze cez weekend ma ceskoslovensky kulturny klub v aucklande bbq niekde a ze mam prist. odvtedy sa mu v kancelarii vyhybam.

khai- 09.08.2014 04:27:06 | 121.74.143.50
paradoxne s trickom ktore ma napisane "st germain" by som mentalny problem nemal.

khai- 09.08.2014 04:21:26 | 121.74.143.50
and slovenskym trickom som uvazoval uz strasne davno ale ja sa snazim nevyzerat ako emigrant. mozno to znie hlupo ale doslovne neznasam ludi ktori sem pridu od inakadial a pri kazdej prilezitosti ti to daju vediet alebo este horsie, vyzeraju, obliekaju sa a spravaju sa ako keby zili v povodnej krajine. chapem ze tricko je len tricko a nemam sa brat prilis vazne ale napriek tomu ze "trnavka" vyzera fantasticky tak tu by som asi vobec nenosil.

udrzbar- 08.08.2014 17:51:44 | 89.173.3.32
rofl! #cfth

efha- 08.08.2014 17:12:36 | 195.122.195.194
pisal som trochu o niecom inom - existuje tona nekvalitneho ableton housu robeneho z kupovanych alebo free templates, rovnako ako existuju desat tisice consumer fotografov s iphonom a vsco filtrami co maji 300 followers na instagrame a myslia si ze su 'pros'. toto je 'zabava' a ved nech si tvoria ...
tie free-jazzy aj dark-ambient-drone-noize veci mozu byt (a casto aj su) velmi kvalitne, ale nemaju publikum - ak extrapolujem, tak su tie veci pochopitelne len pre tvorcu, ale 'priemerny posluchac' sa na to nedokaze napojit a povie ze picovina. a takymto umelcom je velmi tazke vysvetlit, ze na ich koncert nepride 400 ludi (lebo ved raz, na festivale, v new yorku ich 400 prislo) a ze honorar nemozu dostat 3000 euri ...

udrzbar- 08.08.2014 08:26:25 | 89.173.3.32
khai> korporejs~n.

preto si myslim, ze by si potreboval hentake drsne tricko "trnavka" napr :)


khai- 08.08.2014 03:22:05 | 162.112.18.16
sme dvaja v ios teame v korporejsn a ked som ja na vine s nejakym bugom tak vzdy povie "you made a mistake" a ked on urobi bug tak povie "we made a mistake". jebem na to lebo $, len som v uzase ze ako ludom jebe.

khai- 08.08.2014 01:37:58 | 162.112.18.16
apple teraz predava toto:http://store.apple.com/us/product/HGCX2VC/A/beats-pill-dude

khai- 07.08.2014 23:29:42 | 162.112.18.16
s elektronickou hudbou je to imo tak ako s fotografiou, odkedy netreba tmavu komoru a dslr je dostupne kazdemu middle class fukovi tak su odrazu vsetci fotografovia. kupis logic pro alebo ableton, akai klavesy s mpc tlacitkami, po mesiacoch tukania sa cirou zhodou okolnosti objavi nejaky "unique hook", das to na soundcloud a odrazu si "producer/musician". ale vsetko to je nevinna zabava, dolezite je ze to niekoho bavi.

udrzbar- 07.08.2014 16:14:22 | 195.49.189.48

efha- 07.08.2014 12:43:52 | 195.122.195.194
'free jazz' pre mna zjednodusene znamena, ze ludia na podiu sa bavia viac nez ti pod nim, tj. z mojho pohladu prevadzkovatela klubu cele zle. (podobne si inak myslim o cutting-edge experimentalnej elektronike, kde dvaja zachmureni typci s notbukom casto hraju presilovku na jednoho posluchaca zvijajuceho sa v 'publiku') ...

ad hipstri, samozrejme ze naklonovani 'trend followers' na fixkach s naondulovanymi fuzmi zeruci kale a pijuci vyhradne coldbrew a artisan beer su dnes kvalitnym a nevysychajucim zdrojom vtipov. na druhej strane 'trend setters' boli za poslednych 60 rokov ostrakizovani, potom tie trendy popkultura a fashion industry vzdy zomlela, obrusila hrany a zrazu sa z toho stane masovo priatelny produkt ... karol ma pravdu ze nieco z toho prezije, dnesni hipstri sa zajtra budu smiat normcoru a karavana ide dalej .

khai- 07.08.2014 12:05:15 | 121.74.132.126
si pamatam cd obal ornette coleman trio kde boli vsetci traja odfoteni a hovoril som si ze aspon ti traja tomu rozumeju lebo ja vobec nie.

khai- 07.08.2014 12:01:13 | 121.74.132.126
hah, ludfan ano ornette coleman je uplne od veci, ako pises ani ja som si nie celkom isty, mozno hudobnici tomu rozumeju. ked sa kuknes na to co robil frank zappa ako nekomercne nahravky alebo edgar varese a podobne, to je vsetko avantgarda daleko za moje mentalne schopnosti. aj charles mingus robil totalne kokotiny, black saint and sinner lady som sa nutil pocuvat pred rokmi lebo to je vraj prelomova tvorba ale vobec tomu nerozumiem. imo sa ti ludia zacali nudit z beznych "chord progressions" a zauzivanych vzorcov a k hentomu to dospelo. moja polozartovna teoria je ze na treba nejaky mild autizmus/asperges syndrom, biopolar alebo minimalne neurozu. pripadne drogy.

udrzbar- 07.08.2014 10:04:30 | 85.237.227.42
"spamova pasca" - pre mna novinka, zaujimava vec, v podstate nic svetoborne, ale imo pouzitelna vecicka pre rozne ucely.

muskarin- 07.08.2014 09:34:35 | 80.94.50.179
fax, si trafil klinec imho - upornost/strojenost je trapna, nie hipsterstvo ako take

udrzbar- 07.08.2014 09:13:59 | 195.49.189.48
khai> korporejs~n.

a ano, ved si rozumieme :) len sa trochu zabavam na tom upornom zdoraznovani "robit veci inak".


ludfan- 07.08.2014 09:12:29 | 109.230.13.11
Ja mam pod free jazz zaradeneho ornette colemana a z neho vychadzajuce veci, o tom si ja stale myslim ze to je picovina ale nikomu o tom nehovorim, lebo som si nie celkom isty.

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.