back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

udrzbar- 11.07.2014 09:07:10 | 89.173.3.32
khai> trosku rozdiel, co popisuje ta lekvarova dama a ta vasa ostrovanska regulacia - oddelena miestnost - vyrobna je trochu ina podmienka, ako nezmyselne dojebavanie a otrocke aplikovanie procesov z velkovyroby do malovyroby/manufaktury. + plati samozrejme klasicka balkanska ulicka - ti co to robia vo velkom na tie "otravne predpisy" jebu, lebo pre nich hrst dukatov na mazanie ozubenych koleciek statneho aparatu nie je likvidacna/existencna zalezitost, ale naklad, s ktorym uz vopred kalkuluju.

konkretne priklady - na slovensku nemozes mat v jednej miestnosti prazicku kavy a predajnu, akokolvek by si to mal dobre odvetrane a ciste. v cechach ziaden problem, v grecku som videl praziarne dokonca otvorene do ulice typu obchodna vratami ako od stodoly. zjavne to nie je o zdravom rozume, ale o tuposti statu a jeho uradnikov. z vonku to tak vyzera, ze kazdy zakaz a regulacia podnikania zo strany (tohoto) statu je len nastroj na vytvaranie kluciek a cesticiek na vyberanie baksisu

potom to dopada tak, ze ludia ojebavaju stat tym sposobom, ze miesto potravin deklaruju vyrobu a predaj dekoracie alebo suvenirov a vysmyknu sa uplne spod akejkolvek kontroly. a potom placeme, ze tu mame smartshopy, kde predavaju cinsky synthmeth ako sol do kupela a niekto sa otravi.

udrzbar- 11.07.2014 08:53:29 | 89.173.3.32
pardon, ale ved posledny uz :)

udrbzar- 11.07.2014 08:53:04 | 89.173.3.32

snappah- 11.07.2014 03:21:21 | 78.99.122.25
ludfan: je urazeny pravom:)

btw.

Krotofil, stahovanie klavirov. achjo.

khai- 10.07.2014 22:17:02 | 162.112.18.16
nuz ja ti neviem ci to je tak lahke u uk robit marmelady, to si imo kazdy mysli ale realita je imo velmi podobna ceskej. http://www.foodsafety.govt.nz/industry/sectors/manufacturers-food-beverages/manufacturing-requirements/ specificky Under the FHR, you cannot manufacture, prepare, package, store or sell food from any room or stall that is not used exclusively as a commercial food premises. This means that places such as your home kitchen cannot be used by a food business.

hentake ze "sak toto je kuchyna kde varim pre vlastnu rodinu a ja som velmi cistotna gazdina, opytajte sa mojich kamaratov" alebo "nechapem ze preco polica kde sa skladuje jedlo nemoze byt z recyklovaneho dreva" su dost naivity. nikoho nezaujima velke francuzske okno a slnko... sory. ventilacia, izolovane skladovanie, chladenie, dezinfikovatelne povrchy, zakladna bezpecnost, osvetlenie, ochrana proti hmyzu a potkanom, spravne oblecenie zamestnancov a pod... plz ;)

ludfan- 10.07.2014 20:44:54 | 109.230.13.11
ja poznam jedneho rakusana, co sa vola svozil. pred desiatimi rokmi som ho oslovil "herr svozil" a nie "herr svoCil" a odvtedy je na mna urazeny.

snappah- 10.07.2014 18:23:19 | 78.99.122.25
videl som nazivo cicek wrabetz:) celkom prijemna usmievava turkyna, mila na pokec. akurat proste trochu natvrdla. vedela vtaka ale nevedela vrabca, kontext extra ponemceneho wrabtza nepochopila. btw. herr wrabetz neni rakusak ale nemec, co trochu prekvapilo, lebo ono to fakt zavana skor velkonocnym rajchom. a este isli uvahy, ci ta natvrdlost je vlastnost turkov alebo uctovnikov alebo je to vekom, lebo ich sefka, je rakusanka v rokoch (55+) a sice je to byrokrat jak hovado ale neni blba. ale je leniwetz, lebo keby chcela, tak navrhne system expensov, kde sa spotrebuje polovica papiera a bude za eko hviezdu ale ma v hlbokom anali. akademisch, quadratisch, gut... boze co to pisem za nezmysly. idem na kraftwerk.

ook- 10.07.2014 16:18:55 | 91.127.165.212
chch - no ved pisem, ze to nemam napozerane. ;)

fax - pri prvom odstavci ma napadlo, ze si sa mi pozrel do spajze. Prave som dovaril moj speci jam marhulovy. Pred par dnami ked som ho varil klasicky cukor+marhule+citron som rozmyslal, ze kto je zodpovedny za ten vymysel kombinacie /kys. citronova+ tzv. zelirovaci cukor plny eciek a odpenovacu a kde coho / zostal som presvedceny, ze za to mozu zeny, ktore varia bez myslenia.

tato teta je zjavne ina a je jej to na prd. skoda velka. a smutne velmi.

udrzbar- 10.07.2014 15:10:42 | 195.49.189.48

chch- 10.07.2014 15:04:24 | 88.255.154.22
fax: smutok, hnev, dopicevsetcja.

udrzbar- 10.07.2014 14:51:17 | 195.49.189.48
toto je presne ten vyjebany zmrdikolotoc, ktory vas zrazi na kolena este skor, ako zacne robit cokolvek ine, ako lacno kupit z velkoskladu a draho predat

pusi- 10.07.2014 14:49:04 | 109.230.34.151
schwung!! čo dortmund, aj bundesligový zápas typu hoffenheim - freiburg je kreativnejsi a zabavnejsi ako random zapas nie majstrovských muzstiev v španielskej albo anglickej lige. a nemecká druhá liga je hodne lepšia ako slovenska, madjarska, rakuska atd.. nemci na sebe od roku 2000 zamakali. príjemný insight článok aj pre laikov http://respekt.ihned.cz/fokus/c1-62486890-krotitele-tymovych-duchu

pusi- 10.07.2014 14:41:08 | 109.230.34.151
btw kostarika - v zakladnej skupine pekne, ano, ale potom zaparkovali bus až to bolelo. rozumiem prečo a vedeli to. imho nik nehral každý zápas zábavne, a niektoré dali zábavne aj nemci. že by neboli kreativni proti portugalsku alebo ghane? divné, ale súhlasím s chch :) čo sa týka filmárstva - ja vidím zásadný rozdiel medzi čistým filmárstvom a prifilmovaním reálneho dotyku ktorý zabráni rozvíjaniu akcie. robben v minulosti ustál skoro všetko ale nepískali fauly, a nie je sám. v nemeckej lige ani mullller neprifilmuje, ale prispôsobil sa podmienkam rozhodovania na MS. dont hate the game, hate fifa :)

pusi- 10.07.2014 14:32:54 | 109.230.34.151
imro - ofsajd to nebol ale bola to bočná sieť takže ťažko to mohol uznať ako gól ;)

chch- 10.07.2014 14:09:49 | 88.255.154.22
snow: priznavas ze to nemas napozerane, a tvrdis ze je to nudne. nemecky futbal sucasnosti nema nic spolocne s ich hrou betonovania obrany z '90 a '00, hraju kreativne, vpred, velmi pohladny futbal. zozadu sa goly tazko davaju, a tikitaka je mrtve, len spanieli si to nechcu priznat a o to viac ich to bude boliet. ja futbal nesledujem dlho, mozno 2 roky aktivnejsie, a ked hra v lige majstrov nemecky team, tak si to rad pozriem, aj ked z kadra je mozno max 30-40% nemcov. bayern, borussia, radost pozerat. podobne v premier league si rad pozriem arsenal a man. city, tiez teamy, ktore to podla mna robia viacmenej cisto.

ook- 10.07.2014 14:04:08 | 91.127.165.212
LOL

udrzbar- 10.07.2014 13:48:09 | 195.49.189.48

ook- 10.07.2014 13:22:50 | 91.127.165.212
co sa ti na tom nemeckom futbale paci ? Mne to pride malo zive, zaujimave, kreativne, vo vysledku nudne ako vsetko nemecke. Ze to je funkcne ma ako sporadickeho divaka futbalo v zasade vobec nezaujima. Kostarika, alzirsko, alebo nigeria to bola zabava aj ked prehrali.

muskarin- 10.07.2014 12:58:36 | 80.94.50.179
imro - nemecko hra pekny futbal momentalne (ak to super dovoli samozrejme). dokonca aj nemecka liga je celkom fajn. zapasy bayernu a borussie dortmund stoja za pozretie
ak pozeravas tenis - ked sa stretnu djokovic s nadalom, tiez si to dlhe minuty rozdavaju od zakladnej ciary, kym sa jeden z nich odhodla k nejakej akcii. navyse futbal je specificky tym, ze braniace, ci pasivne hrajuce muzstvo to ma vo futbale lahsie ako v inych kolektivnych hrach. takze pri urcitej konstelacii je to nuda preukrutna. a ked sa k tomu pripoji to prapodivne rozhodovanie...
inac ten gol, co spominas, nebolo to do bocnej siete? mne sa sice tiez zdalo, ze to slo do brany, ale komentator hovoril, ze to bolo z vonkajsej strany

snappah- 10.07.2014 12:21:18 | 78.99.122.25
v tych par kuskoch zapasov, co som videl, mi boli sympaticke "outsiderske" krajiny, vyzyvatelia, Kostarika, Kolumbia a Nigeria.

khai- 10.07.2014 12:02:53 | 121.72.163.86
sak najlepsi vyhrava ci nie? {G}

ook- 10.07.2014 10:37:33 | 91.127.165.212
imro - tieto kolektivne "sporty" su celkovo hroza. Inak netusim preco tolko ludi na slovensku tuzi po vitazstve nemecka asi nejaka gen. porucha.

imro- 10.07.2014 09:48:49 | 195.2.244.193
az na to, ze nemalo byt predlzenie, lebo arg dala regularny gol v sulade s pravidlami a blb rozhodca. kt nestihal behat odpiskal offside. v nhl by nastupil videorozhodca z toronta. inak sa obavam, ze nastava cierna doba temna vo futbale - lebo nemecko. bohuzial rok 2004 a ME v Portugalsku a nula vitazstiev GER sa uz tak rychlo nezopakuje.

ook- 10.07.2014 08:54:28 | 91.127.165.212
segedinska droga

ook- 10.07.2014 08:53:56 | 91.127.165.212
ale ved rozhodnutia sa nemenia podla zaznamov ako v hokeji, takze to je vlastne jedno. A specialne v tomto zapase bolo tak malo faulovania, ze to urcite nemalo na priebeh zapasu ziaden vplyv.
a vobec moj pes je s vysledkom spokojny.

udrzbar- 10.07.2014 08:50:53 | 195.49.189.48
segedinska doga?

muskarin- 10.07.2014 08:38:33 | 80.94.50.179
chybajuca videotechnika v dnesnom vrcholovom futbale je epic fail. vzhladom na to, ze to zvladli v americkom futbale a rugby, to vyzera az ako zamer FIFA/UEFA. dava to priestor na korupciu podla mna

ook- 10.07.2014 00:46:26 | 91.127.165.212
jaj zabudol som vam povedat, ze dnes vyhra argentinska doga ;)

khai- 09.07.2014 22:44:46 | 162.112.18.16
prirodzene ze sa v tom vobec nevyznam ale musim dodat cisto pragmaticky ze ak sa tak v dnesnej dobe hra tak hraci tak maju hrat, ie ak je nesportove podvadzanie tolerovane a niekto to nerobi a nevyhra tak to je jeho chyba z zmysle stareho don't hate da playa, hate the game. rugby ma kamery vsade, vsetky pochybne rozhodnutia idu skrz video rozhodcu a vacsina hier je nasledne fer. ci sa to stane aj vo futbale nevim, uprimna letargia.

khai- 09.07.2014 22:22:37 | 162.112.18.16
vidim to rovnako ako pusi, tona nesportoveho futbalu, bravado a divadlo. nezajem. japonci inak, presne, to bol obrovsky rozdiel v style.

ook- 09.07.2014 18:56:59 | 91.127.165.212
pusi - nemam to tak napozerane, aby som o tom mohol polemizovat, simulovanie sa mi zdalo, ze robia vsetci a aj preto futbal normalne nepozeram. Vyrazne som si vsimol, ze jediny kto doslova vobec nesimuloval, resp. ani po faule neurobil grimasu boli japonci. To bol tak vyrazny rozdiel, ze sa naozaj dalo hovorit o inom prejave. Holandania napr. co som videl sa tam valali a plakali skoro stale.

ook- 09.07.2014 18:56:59 | 91.127.165.212

pusi- 09.07.2014 18:49:36 | 109.230.34.151
ook, "nešportová" reakcia na štandardne nešportové správanie brazilčanov, argentinčanov, niekedy aj afričanov aj iných. keď bude nemec viac ako únosne simulovať, faulovať, kúskovať hru a modliť sa na ihrisku = jebať na futbal budem ho hejtovať. Plus je to kolektívna hra a krásou môže byť aj systém a taktika - alžírčania je dobrý príklad že sa dá.

udrzbar- 09.07.2014 15:26:18 | 195.49.189.48
onehda tu tusim niekto spochybnoval vyznam lokalnych predpovedi pocasia a pripadny _meratelny_ vplyv na webshopy - tu je odpoved

ook- 09.07.2014 14:01:54 | 91.127.165.212
muska - ja futbal inak nesledujem nebavi ma to. Ked je MS tak si raz za 4 roky pozriem zopar zapasov, teraz som pozeral nejak viacej ako je zdrave asi, africania behaju fantasticky a je to parada zo sportoveho hladiska sledovat, alzirsko napr. s paradickami v driblingu bolo paradne. Ja na tom ocenujem ciste sportovy vykon. Dost ma prekvapilo ako ludia nenavidia braziliu, argentinu resp. zastupcov juznej ameriky. Africke dtt. Ako som uz pisal pozeram sa na to uplne nezaujate. Je mi jedno kto co vyhra, len nechapem tu zaujatost slovakov. Je to nesportove.

ook- 09.07.2014 13:45:03 | 91.127.165.212
- ten clovek v tom videu, to je parodia ?

muskarin- 09.07.2014 13:01:10 | 80.94.50.179
ook, paradoxne teraz je nemecky futbal viac pozeratelny ako brazilsky. teda ten reprezentacny. asi preto tie sympatie. poslednemu golu nemcov tlieskali aj brazilski fanusikova. vsetky goly boli pekne.

ook- 09.07.2014 12:41:57 | 91.127.165.212
add futbal - ja tomu v podstate nerozumiem, a prekvapilo ma kolko slovacikov sa tesi z nemeckeho uspechu. Mne pride prave ten europsky futbal nudny, vykalkulovany bez atletickych vykonov. Nebavi ma pozerat sa na to aj ked to je asi uspesna strategia. Tak ako ma nebavi pozerat sa na lubovolny klickov zapas. Su to bavici tak maju v prvom rade bavit.

udrzbar- 09.07.2014 09:45:27 | 195.49.189.48

som sa inak chvalil, ze mam prve vydanie opraskov?

muskarin- 09.07.2014 09:20:52 | 80.94.50.179
Brazília to má za to, že Scolari nemal najšťastnejšiu ruku pri výbere, väčšina hráčov nemá formu a Fred je čistý fail
Nemci to majú za to, že majú ligu postavených na vlastných hráčoch. Už dlhšie hrajú na reprezentačnej úrovni komplexný futbal, na ktorý sa dá aj pozerať, čo sa trebárs o Brazílii nedá povedať momentálne. Imho, začína éra Nemecka vo futbale

ook- 08.07.2014 23:18:07 | 91.127.165.212
Nicolas Cage and a Civil War-era man LOL zabavny priemysel ;)

ook- 08.07.2014 23:13:59 | 91.127.165.212
chch - ano a nemci to maju za zidov a ciganov.

chch- 08.07.2014 22:51:07 | 88.255.154.22
Tak im treba, to maju za tie dazdove pralesy.

khai- 08.07.2014 22:35:47 | 162.112.18.16
lol 5-0 a to to cele len zacalo.

udrzbar- 08.07.2014 21:05:29 | 89.173.3.32
standardy v zabavnom priemysle :)

ook- 08.07.2014 09:48:13 | 91.127.165.212
khai - pred rokmi som sa trapil, ze som nem dobry obchodnik. Neskor som zistil, ze to nema nic s obchodom. Som len zbytocne preinformovany clovek s technickym myslenim a to mi vytvara blok. Presne ako si napisal, milion pohladov a dovodov v com by mohol byt problem a za ten cas sused co do vcera robil pomocneho operatora pri umyvani okien na pumpe by to rozbehol a kludne si na to pozical aj balik penazi.

opraski ;)

udrzbar- 08.07.2014 09:30:23 | 195.49.189.48
opraski zjavne nahrievaju stroje pred spanilou jazdou na pohodu ;)

chch- 08.07.2014 07:37:18 | 88.255.154.22
v Turecku mi nedovolia pozerat domai

khai- 07.07.2014 23:58:23 | 162.112.18.16
byvaly kolega urobil pred rokmi groupon kopiu, ani si nepamatam ze ako sa to volalo, tak nepodstatne to bolo. dostal na to peniaze od ineho kolegu ktory sa mota v investorskych kruhoch. totalna kokotina z mojho uhla, to uz bol cely groupon biznis na upade. ale yellow pages ktore boli (a furt su) vtedy v obrovskych srackach potrebovali nejaky novy "model" a kupili to cele. neviem ci na tom niekto zarobil alebo co ale hentak sa to robi imo. prirodzene ze z toho nic nebolo, yellow pages to premenovali na nieco ine, pochybujem ze to este operuje vobec, tisice investovancyh $$$ v {}.

khai- 07.07.2014 23:41:07 | 162.112.18.16
ook, presne aj ja som to bral velmi racionalne. ja som technolog, niekto povie nieco a moj mozog automaticky zacne hladat problemy, alternativy, ci to vobec riesi nejaky problem alebo to ci nieco podobne neexistuje. realita je presne taka ako pises, staci nejaka bohatsia niche skupina zakaznikov a si za vodou. tunak jedna firma zacala pred rokmi robit taku suflikovu umyvacku riadu, dva sufliky v podstate dve umyvacky v jednom. pre mna to je na nic, nic to neriesi, oba sufliky su relativne male a kazdy hovoril ze sa to velmi casto kazi cele. ale cuduj sa svete, existuje ista skupina ludi ktori z nabozenskych dovodov nemozu miesat v kuchyni mlieko a maso a pre tych je dvojita umyvacka idealny nastroj na bezbolestne nasledovanie instrukcii zo stareho testamentu. ie, pre mna kompletne neprakticka vec je obrovsky komercny uspech. ten chalan s ktorym som sa bavil o jeho biznise ani nebol naivny okolo napadu ale skor technickej realizacii, je mozne ze su ludia ktori ti zlataju dokopy bezpecny server s api, webstranku a aplikacie pre ios a android v priebehu dvoch mesiacov ale ja na to jednoducho nemam kapacitu. a je celkom mozne ze ked to urobi tak to kupi do portfolia nejaky telekom alebo co za 3-4 nasobok nakladov a chlapik sa bude o par mesiacov vozit v novom cayenne a ja tu budem vypisovat aky fasa vhlad_do_veci mam a ako su vsetci amateri.

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.