back to front

meno:
e-mail:
text:
Karol aky?
 

snappah- 19.06.2014 12:16:43 | 78.98.54.25
efha: natacal niekto tu prednasku? ad Moorov zakon - bolo to myslene tak, ze sa spomali tempo?

udrzbar- 19.06.2014 12:06:30 | 195.49.189.48
fh> mas tam este volny slot na RAM, alebo to mas tymi 4GB na kompletku zapratane? ntb mb vie obsluzit aj viac, ako 4GB (niektore sloty na starsich ntb vedia len max 4GB) <- obavam sa, ze to bude skor ten pripad podla modeloveho roku.

fh [kysela ryba] kotelna.sk, alebo kam ti zamailujem?


efha- 19.06.2014 11:38:37 | 85.70.137.128
ten problem mam primarne na notbuku ktory ma 4gb a kupoval som ho 09/2010, takze do neho uz pamat upgradovat nebudem. ale kks 3.5gb na 3 taby a par extensionov? 1gb cisto facebook? takze nutne v novom notebooku potrebujem 8gb ram ako bare minimum, idealne 16gb aby som vobec mohol pracovat? mosi jebat ...

odbocka trochu inam, vcera som bol na skvelej prednaske Adama Greenfielda nazvanej 'Absorbing Modernity: Driverless cars, digital surfaces and social capital in the dumb city' v ramci tejto konferencie. (fun fact pre khaia: pan robil cca od 2002 do 2006 pre Razorfish Tokyo) a okrem ineho sa potom diskutovalo o neudrzatelnosti Moorovho zakona, pan hovoril ze pozoruje ako vznikaju a mysli si ze budu silniet velmi aktivne socialne skupiny ignorujuce konzumne-technicky (ale nie informacny) "pokrok" (novy tel kazdy rok, novy geret kazde dva), tak ako v poslednej dobe su velmi trendy slow food na ukor fast food apod. inak vobec to boli velmi zaujimave teorie a myslienky o informacnej architekture v navaznosti na zivot v meste.

khai- 19.06.2014 10:55:42 | 121.74.177.250
fak hovorim ze to je imo tym ze na co kuka, tiez som si vsimol ze facebook ma takmer jeden gig, to imo neni okej. neviem ako teraz browsery moderne funguju ale predpokladam ze tam nejaka brutalna izolacia procesov a podobne, necudoval by som keby to nebol z velkej casti javaskript, includnes nejaky google analytics, jquery, angular plus nejaky tucny css a pod a to su veci ktore ti zozeru vsetky klobasy.

snappah- 19.06.2014 10:30:08 | 78.98.54.25
fb je dole. ňuňuňu

chrome: 9 tabov, 1.9GB, z toho 800M je pinterest. aj tak je to vela, napr. presne tento pohlad na thc board robi 31.7MB, ktore fakt neviem, kde sa beru. pics su 400kb, su tu 2 youtube embedy (iframe) + text. wtf.

udrzbar- 19.06.2014 10:03:10 | 195.49.189.48
snappa> jasne, bez debaty. zabudol som tam dat "µ", clanok je vyslovene o µSD v smartfounoch. mne osobne by to tam chybalo, aj ked to ako kartu (vytahujem/kopirujem v externom zariadeni etc) pouzivam max 1-2x do roka. fotare su uplne o inom.

ad.chrome_x_ram> ja neviem, tu mam teraz 6GB a pri ozaj intenzivnom a rozsafnom (priam bordelarskom) sposobe uzivania chromu nemam problem s pamatou. suspender je podla mna riesenie, ktore ma vyznam pri ~+10 stabiilne otvorenych taboch a prejavi sa skor na procesore, ako na pamati.

fh> skusal sisi rovnaku kombinaciu spustit na inom kompe s porovnatelnym cfg? ze kolko to zaberie. inak dobre vidim, ze fcb tab 0.9GB?


snappah- 19.06.2014 09:34:06 | 78.98.54.25
udrzbar: fotaky nepustia

ook- 19.06.2014 09:21:53 | 95.102.3.214
a ja, ze preco nemam problem s chrome a ked o tom pisete tak som si uvedomil ze mam 32Gb ram ;)

udrzbar- 19.06.2014 09:01:53 | 195.49.189.48
konec SD kariet? ten tarka sa nakoniec este bude smiat :)

muskarin- 19.06.2014 08:14:56 | 78.98.59.82
efha, LOL som pekne mimo. to z prepracovania

khai- 19.06.2014 05:18:53 | 162.112.18.16
toto som tu daval uz?

khai- 19.06.2014 02:16:44 | 162.112.18.16
TIL ze tori amos cover raining blood od slayeru, teatralne by som povedal ze to je hororovejsie ako original.

khai- 19.06.2014 00:16:18 | 162.112.18.16
16gb si kupim ked budem velky

y@book- 18.06.2014 23:25:08 | 89.173.50.116
dokup pamat a vymaz suspender

khai- 18.06.2014 22:53:38 | 162.112.18.16
imo zalezi na webstranke, skus ze ci to nie je specificky facebook alebo podobne.

snappah- 18.06.2014 22:25:32 | 78.98.54.25
efha: daky chrome support si neskusal?

ludfan- 18.06.2014 21:03:58 | 109.230.13.11
pokles zbabranej pamäti

efha- 18.06.2014 19:39:57 | 195.122.195.194
chrome memory management, part 2

mam nainstalovany suspender, vysledok pri 3 (troch) nesuspendovanych taboch a 4 (styroch) suspendovanych je 3.5 gb pamati fpici, vid process manager, chrome task manager a pokles zabranej pamati z 5.8 gb na 2.4 gb po vypnuti chromu. now, wtf i'm doing wrong?

efha- 18.06.2014 18:57:12 | 195.122.195.194
muska: vitaj! :D slo nam o analogovy *obraz*, nie zvuk ...

muskarin- 18.06.2014 18:01:12 | 15.203.169.107
ad OK Go - pekny videoklip k peknej pesnicke, nic viac a nic menej imho
nechapem komenty ohladom nadmieru analogoveho zvuku - ako by akoze mala zniet kapela, ktora za normalnych okolnosti hra v obsadeni s dvomi gitarami, basovkou a bicimi, plus elektronika na dochutenie zvuku?

snappah- 18.06.2014 14:47:03 | 78.98.54.25
ten allwaysync je jednoduchy a funkcny. trada.

snappah- 18.06.2014 13:16:12 | 78.98.54.25
udrzbar: v NAS sw mu viem povedat iba "odkial" ale nie "kam". kolega poradil allwaysync a este dobre vyzera fbackup, za poslednych par minut doplavali tipy. Este mame vlastny firemny HDIM ale zadara iba z firemneho laptopu a nesplna presne co chcem.

udrzbar- 18.06.2014 13:04:24 | 195.49.189.48
snapp> NASko nema priamo nieco take?

snappah- 18.06.2014 13:02:54 | 78.98.54.25
pls poradite niekto dobry free file-level-backup sw pod W7?

co chcem dosiahnut je, nech mi skenuje defined foldre a ked zisti zmenu, nech ju odkopiruje do defined foldrov na inom (sietovom) disku. poznate take? thnx.

udrzbar- 18.06.2014 12:35:27 | 195.49.189.48
paletton.com - ano, viem, ze takych je kopec, ale tento je pekny. a hlavne ma zapamatatelne meno.

udrzbar- 18.06.2014 12:15:03 | 195.49.189.48

udrzbar- 18.06.2014 12:01:35 | 195.49.189.48
chch, ook> kikutitm of opraski

ook- 18.06.2014 11:59:59 | 95.102.3.214
chch - som s tym nechcel zase prist ja. dik

chch- 18.06.2014 11:57:43 | 195.91.8.133
Efha, fax je attention whore, zahra si v klipe a postuje kdekade.

udrzbar- 18.06.2014 11:46:20 | 195.49.189.48
fh> tak nejako, bez klipu je to nudna pop_šeď, typicka vytahovka. aspon pre mna teda.

khai- 18.06.2014 11:36:55 | 121.74.148.149
som to nikdy neskumal, chapem ze to je otazka jedneho google dotazu ale len dnes som zistil ze velke lietadla maju v chvoste malu turbinu na generovanie elektrickej energie ked su na zemi. preto je chvoste ta diera z ktorej ide horuci vzduch.

efha- 18.06.2014 11:31:31 | 85.70.137.128
fax: to nie je novy trend, pred 7 rokmi som pre nejaky filmovy festival pripravil komentovane pasmo videoklipov s nazvom 'analogue is the new digital' - uz si to cele nepamatam, ale boli tam napriklad parts & labor alebo zZz. inak ako pise chch, je to attention whoring, zrovna u 'ok go' ale velmi ucinny, maju podobnym sposobom natocene vsetky videa (exhibit 1, 2, 3) ktore maju agregovane mozno 100 milionov yt views, co sa urcite nejak prejavi na predaji ich inak pomerne nudnych pesniciek a celkovej popularite. tutola o nich tweetoval obama napr.

khai- 18.06.2014 11:31:03 | 121.74.148.149
bez videa by to bolo primerne. to je imo dovod.

chch- 18.06.2014 11:15:05 | 194.1.157.155
fax: attention whore.

udrzbar- 18.06.2014 10:20:21 | 195.49.189.48

cim to je tento priklon ku analogovym efektom? unava z digitalnej postprodukcie, maniera, modna vlna? na mna to v takejto koncentracii uz posobi trosku nasilne, ale ved kazdy inak, v kazdom pripade mindfuck :)


khai- 17.06.2014 14:07:33 | 121.72.184.81
fh, konzoly maju sudiac podla ps2 dekadu zivota v sebe, pesimisticky dneska v konzume mozno 7-8 rokov a nepotrebujes nic upgradovat. mam vyschnuty macbook z 2010 na ktorom nezahram ani tetris a ps3 z 2008 na ktoru budu AAA hry imo minimalne este 3-4 roky. ja som mal ps3 na lcd monitore dost casto ked som hraval "seriozne" v klane a myslel som si ze 5ms display response time mi pomoze k tomu aby ma nemasakrovali decka ako yuran pneumatickym kladivom. ie, ak kupis teraz ps4 alebo xbox one tak mas na dekadu vystarane bez nutnosti citania fine printu o tom ci potrebujes dokupit geforce s troma ventilatormi. ale iste to nie je take tragicke ako pisem, ja len ze ak nemas cas na hranie a naladu na upgrade tak konzola riesi tento problem imo velmi dobre.

udrzbar- 17.06.2014 11:35:50 | 195.49.189.48
fh> inak k tomu remaku Elite - nie som si uplne isty, ci sa ten espirit spred ~20 rokov nevytratil, pri tej velmi obmedzenej grafike a hernom systeme sa cele kuzlo imo z 2/3 odohravalo aj tak v hlave hraca. z dnesneho pohladu by to muselo byt masivne MORPG, ak by to malo fungovat. po pravde som mierne skepticky.

efha- 17.06.2014 11:19:28 | 85.70.137.128
a kde presne je rozdiel v tom dat 500 euri za konzolu alebo za upgrade PC? :D inak nemam TV, takze by som konzolu musel pripajat k rovnakemu LCD ako PC ...

khai- 16.06.2014 23:12:53 | 162.112.18.16
kup si konzolu #yolo

efha- 16.06.2014 14:14:46 | 195.122.195.194
inak asi ste zachytili, ze pred casom sa podaril kickstarter novej 'elite', vybrali £1.5M (!) ... esteze na tohtorocne AAA hry (watch dogs, dark souls ii, atd.) mi uz nestaci pocitac, s elite to urcite nebude ine, a riesit dilemu 'mam upgradnut za 500 euri, kupit hru za 50 a este si na to najst cas?' je pomerne jednoduche :D

udrzbar- 16.06.2014 13:44:41 | 195.49.189.48

Video game veteran David Braben has been appointed OBE in the Queen's Birthday Honours list.

Mr Braben got started in video games as a teenager as one half of the duo that created the hugely successful Elite space trading game.

More recently he was instrumental in helping to get the Raspberry Pi bare-bones computer project up and running.
som netusil, ze Elite (minule som tu spominal) a Pi maju spolocneho menovatela

chch- 16.06.2014 12:52:24 | 194.1.157.155
fh: tam kde sa pohybujem ja, to kazdy vola _dakpáska_ :-)

efha- 16.06.2014 12:05:05 | 85.70.137.128
chch: to ze sa konkretna firma rozhodla to tak prelozit bohuzial vela neznamena. skus chciet po lubovolnom remeselnikovi, zvukarovi, scenografovi atd. 'opravnu pasku' :D

chch- 16.06.2014 09:41:49 | 194.1.157.155
tak opravna paska

khai- 16.06.2014 09:10:31 | 121.72.221.211
ty si lepiaca paska :D

chch- 16.06.2014 05:38:37 | 217.73.23.116
lepiaca paska

khai- 15.06.2014 22:00:18 | 162.112.18.16
oh jo a gaffa je trochu ina ako duct ale ano, to je to co mam na mysli. duct ma taky kovovy povrch obycajne a silne lepidlo ktore je okej aj na velke teploty, gaffa je sirsia, textilnejsia, lepidlo nie je az tak silne a trha sa dobre rukami. kamarat robil na filmovych setoch, dostal som prednasku :)

khai- 15.06.2014 21:57:49 | 162.112.18.16
kolega si kazdy den otvori 1.5l flasu coke zero. to je normalne? plechovku alebo dve denne okej ale 1.5l?

efha- 15.06.2014 13:14:23 | 85.70.137.128
v slovencine na to nie je spisovny vyraz, nespisovny/zauzivany je 'gaffa', od 'gaffer tape'

chch- 15.06.2014 12:38:14 | 217.73.23.116
lepiaca paska

older postings
Warning: This message board is moderated, articles not appropriate to this board may be deleted.